Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Katzei1982 είπε:

Μία χαρά αγάπη  αφού είπαμε είσαι πολύ εγκυοςςςςςςςςς :):):)

Γεια σας κορίτσια μου ! Δεν μπήκα καθόλου μετά την τελευταία μου απάντηση εχθές γιατί όλο κοιμόμουν!!! Καλά είστε?έχουμε κανένα περίεργο νέο?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geonutr-mama είπε:

Έκλεισα αυχενική 7 Αυγούστου. Θα με φάει η αναμονή ως τότε μιας κ απ την 6η εβδομάδα που ακούσαμε καρδούλα δε θα ξαναπάω. Ελπίζω να ναι όλα καλά! :)

Χαρά στο κουράγιο σου!!! Εγώ δεν θα άντεχα τόσο...όλα θα πάνε τέλεια!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama said:

Έκλεισα αυχενική 7 Αυγούστου. Θα με φάει η αναμονή ως τότε μιας κ απ την 6η εβδομάδα που ακούσαμε καρδούλα δε θα ξαναπάω. Ελπίζω να ναι όλα καλά! :)

Πω πω τουλάχιστον έχεις 3 να κυνηγάς μέχρι τότε και θα περάσει γρήγορα ο χρόνος ... :) 

Ολα καλά Ευχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.Μια χαρα τα νεα σας κοριτσούδια.Ανυπομονω κι εγω για θάλασσα αυριο να χαλαρωσω λιγακι.Μόλις πηρα και το αρνητικο αποτέλεσμα της κυστικης ινωσης,ετυχως.Ειχα αποφασισει εδω και χρονια να το κανω δωρεαν οταν μεινω εγγυος.

Σημερινη διατροφη ως τωρα.

Ενα φρέντο εσπρεσο το πρωι,τιποτα αλλο για πρωινο δεν κατεβαινε και πριν λιγο λυσσαξα για τονοσαλατα με καλαμποκι.

Οι συνδυασμοί που κανω ειναι απίστευτοι.Τι να σου κανει και το στομαχι.Χαχχαχααχαα.

  • Χαχα 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Τέλειααααα!!! Κι εμάς κοιμόταν αλλά το ξυπνήσαμε το γλυκούλα κι άρχισε να κάνει κάτι τρελά..μάλλον τα πήρε που του τη χαλάσαμε..! Χαχαχα! 

Καλημέρα κορτσούδια μου υπέροχα! Όλες μια χαρά σας βρίσκω, χαλαρές και μου αρέσει ❤️ Εμείς ξεκινήσαμε να πάμε σουκου Χαλκιδική, έχουν σπίτι εκεί τα πεθερικά και μας πεθύμησαν. 

Καλά να περάσεις φιλεναδιτσα μου. Κάνε μια βουτιά και για μας❤️

Κορίτσια υπάρχει καμία κοπέλα που θα κάνει αυχενική στο ρεα? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Καλησπερα κι απο μενα.Μια χαρα τα νεα σας κοριτσούδια.Ανυπομονω κι εγω για θάλασσα αυριο να χαλαρωσω λιγακι.Μόλις πηρα και το αρνητικο αποτέλεσμα της κυστικης ινωσης,ετυχως.Ειχα αποφασισει εδω και χρονια να το κανω δωρεαν οταν μεινω εγγυος.

Σημερινη διατροφη ως τωρα.

Ενα φρέντο εσπρεσο το πρωι,τιποτα αλλο για πρωινο δεν κατεβαινε και πριν λιγο λυσσαξα για τονοσαλατα με καλαμποκι.

Οι συνδυασμοί που κανω ειναι απίστευτοι.Τι να σου κανει και το στομαχι.Χαχχαχααχαα.

Μια χαρά σε βρίσκω ... κ εγώ χθες τόνο σαλάτα με καλαμπόκι έφαγα !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Εμείς κορίτσια θα φάμε αυγά με λουκάνικα!

Τα λουκάνικα επιτρεπονται? Εμένα μου τα χει απαγορεύσει... 

Just now, Efinikolaou είπε:

Τόνος νομίζω δεν κάνει!!

Συμφωνώ και γω μαζί σου.. Μου χει δώσει λίστα ο γιατρός τι επιτρέπεται  και ο τόνος δεν είναι μέσα... 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 3 μεριδες λιπαρων ψαριών τη βδομαδα επιτρέπεται μου εχει πει η γιατρος μου.Και κονσερβα ριο μάρε.Ειναι η δευτερη φορα που τρωω.Παλια τα λέγανε αυτα,ότι δεν επιτρεπονται....

Και λουκανικα,γιατι όχι καλε???


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μεχρι 3 μεριδες λιπαρων ψαριών τη βδομαδα επιτρέπεται μου εχει πει η γιατρος μου.Και κονσερβα ριο μάρε.Ειναι η δευτερη φορα που τρωω.

Και λουκανικα,γιατι όχι καλε???

Υποτίθεται ότι είναι τύπου τυποποιημένα... Εμένα πάντως μου τα απαγόρευσαν όπως και τον τόνο. Τώρα τι να πω απ ότι έχω καταλαβει ο κάθε γιατρός μάλλον λέει τα δικά του.. 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Υποτίθεται ότι είναι τύπου τυποποιημένα... Εμένα πάντως μου τα απαγόρευσαν όπως και τον τόνο. Τώρα τι να πω απ ότι έχω καταλαβει ο κάθε γιατρός μάλλον λέει τα δικά του.. 

Αυτό ειναι το μόνο σιγουρο με τους γιατρους εδω.

Παραθετω απο τη σελίδα του Ρέα.

Σύμφωνα με τις διεθνείς συστάσεις, δεν θα πρέπει να καταναλώνονται ο καρχαρίας, ο ξιφίας, το βασιλικό σκουμπρί και o λευκός μπακαλιάρος, λόγω της υψηλής περιεκτικότητάς τους σε υδράργυρο. Όσον αφορά στον τόνο, όλα τα είδη μπορούν να καταναλωθούν, με εξαίρεση τον τόνο μακρύπτερο, τονάκι και το steak τόνου, των οποίων η κατανάλωση δεν πρέπει να ξεπερνά τα 180γρ. την εβδομάδα.
Σε γενικές γραμμές θα πρέπει να αποφεύγουμε τις υπερβολές. Πιο συγκεκριμένα, η κατανάλωση ψαριού και θαλασσινών δεν θα πρέπει να ξεπερνάει τα 240-360 γραμμ. Εβδομαδιαίως, ενώ καλό είναι να συμπεριλαμβάνει ποικιλία ψαριών και θαλασσινών με χαμηλά επίπεδα μεθυλικού υδραργύρου, όπως είναι ο εκτρεφόμενος σολομός, η γαρίδα, οι σαρδέλες, ο μπακαλιάρος, τα όποια προσδίδουν περίπου 500 mg/ ημέρα EPA και DHA. Ενδεικτική ποσότητα κατανάλωση για τις έγκυες γυναίκες λοιπόν είναι 250-500 mg +100-200 mgDHA ανά ημέρα. 
 
Σχεδον όλα πλεον επιτρέπονται,με μέτρο κορίτσια μου!!!Στη σωστη ποσότητα,κάνουν και πολύ καλό!!

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...