Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ladybag20 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου.  Αυτό από το άγχος μου ξέχασα να τον ρωτήσω,  στα χαρτιά ομως που μας έδωσε με τις μετρήσεις με γραφει όσο ακριβώς είμαι.  Εχθές δηλ. ήμουν 12+5. Αφού σου είπε ο γιατρός ότι όλα είναι φυσιολογικά να μην ανησυχείς.  Το σημαντικό είναι οι μετρήσεις να βγουν καλές και τα όργανα του να λειτουργούν σωστά.  Ακου το γιατρό και μην αγχώνεσαι. Ξέρω είναι δύσκολο,  αλλά μην βάζεις και άλλες έννοιες στο κεφάλι σου.  Δεν σταματά το άγχος ποτε μου φαίνεται.  Πόσο ήσουν όταν έκανες την αυχενικη?Μήπως πήγες νωρίτερα?

Κανονικά θα ήμουν 12+2 σύμφωνα με τον προηγούμενο υπέρηχο. αλλά μου είπε ότι ο υπέρηχος με βγάζει 12+5.συμφωνα με την περίοδο ούτε 12. Τι να σου πω όταν μου είπε πήγα ,δεν ζήτησα να πάω νωρίτερα. Ναι δεν ξέρω όλο μλκιες σκέφτομαι αλλά κ ο άνδρας μου απόρησε που είναι πιο ψύχραιμος. Εκ των υστέρων βέβαια μπήκαμε σε σκέψεις αφού τσεκαραμε μια εφαρμογή στο κινητό που λέει ότι θα έπρεπε να είναι 6-7εκ.

Βέβαια στην ανάλυση που μας έδωσε από τον υπέρηχο γράφει διαφορετικές διαστάσεις κ εκεί που γράφει 5εκ γράφει 12w. Τι να πω.υπολογιζω σήμερα η Δευτέρα να με πάρει για τα αποτελέσματα των αιματολογικων της αυχενικής.θα τον ρωτησω

 

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα έχω θηριώδη 0.004...λογικα θέλει χάπι για ρύθμιση, λεται αυτό να κάνει καμία ζημιά στα μωράκια μου???

Μην ανησυχείς. Στην εβδομάδα σου αρχίζουν να αυτονομουνται. Μάλλον η δόση που παίρνεις είναι μεγάλη. Κλείσε ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο σου να σε ρυθμίσει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Joka είπε:

Naι,το διαβασα κι εγώ,αυτο πρεπει να ειναι.Εγω για 1 μερα δε μπορουσα να κατσω απο τους πόνους απο κατω ,δυνατες σουβλιες στον κόλπο και πονουσα σε ολη τη λεκανη,γοφους,εσωτερικά των μηρων,παντού λες και ειχα παει γυμναστηριο μετα απο καιρο.Μιλάμε για πόνο,όχι αστεια,πρωτη φορα τοσο πόνο!

Δεν ενοχλησα τη γιατρο μου,ειναι σε διακοπες αλλωστε αλλα δε νομιζω οτι θα μου ελεγε να κρεβατωθω.

Ξεκουραστηκα την ιδια μερα και την επομενη συνεχισα το προγραμμα διακοπών κανονικα,πονουσα λιγοτερο και σημερα ελαχιστα,στο ιδιο σημείο.

Το ραντεβου αργει ακόμα,σε 10 μέρες ειναι.

Θα περιμένω εως τότε,κανω ασκήσεις αυτοπειθαρχίας!!!!Το μυαλο μας παιζει περιεργα παιχνιδια εχω αντιληφθει και πρεπει να το ελεγχουμε γιατι προβλεπω ολο και μεγαλυτερα ζορια ψυχολογικά,μεχρι να γεννησουμε και ακομα περισσοτερο μετά.....

Εχω τηρησει ως τωρα απαρεγκλιτα τα χρονοδιαγραμματα των ραντεβου,δε θα επιτρεψω να λυγισω τωρα!!!Χαχχαχχαα!

1 μηνας απο δω και περα?Το'χω!Σιγα μην κλάψω,σιγα μη φοβηθώ....:mrgreen:

Να δεις οτι κι εσενα δε θα ειναι τιποτα.Αν δεν ειναι το εντερο θα ειναι μυικοι πονοι.Εκει μεσα ολα στριμωχνονται και πιεζονται οποτε λογικό.Δυσκοιλιοτητα δεν εχω ευτυχως.

Δεν ειχα και ποτέ πριν την εγκυμοσυνη,μονο λιγες μερες στην αρχή...

Ουτε ξηροδερμία.Το προσωπο και το δερμα μου ειναι πιο λαμπερα και πιο καθαρα απο ποτέ,μου εχει κανει τρομερη εντυπωση!!!

 

Καλημέρα @Joka μου,  εγώ δεν έχω τόση εγκράτεια, οπότε θα πάω την Δευτέρα για υπερηχο, να δω με την ευκαιρία το μωρό, να μου φύγει και το άγχος! θα σου στείλω για ότι μου πει ο ειδικός! 

Πάντως αν και ξαπλωμένη τα πονάκια τα έχω ακόμα, κάθε φορά που αλλάζω πλευρό ή περπατάω! Να φανταστείς κρατάω την κοιλιά μου και πάω σαν την κότα χαχαχα εντάξει είμαι μεγάλο σούργελο! Τι να κάνω; Φοβάμαι η καημένη! 

Σε φιλώ
 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μην ανησυχείς. Στην εβδομάδα σου αρχίζουν να αυτονομουνται. Μάλλον η δόση που παίρνεις είναι μεγάλη. Κλείσε ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο σου να σε ρυθμίσει.

Οπότε δεν είναι κάτι...να μην ανησυχώ!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα έχω θηριώδη 0.004...λογικα θέλει χάπι για ρύθμιση, λεται αυτό να κάνει καμία ζημιά στα μωράκια μου???

Κσλημέρα, όχι καλέ, εγώ πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης (& πολύ πιο πριν συν κάποια άλλα για διαφορα θεματάκια που εχω) να το ΠΙΝΕΙΣ μόνο πρωι, 30’ πριν φας κατι. 
βέβαια κάθε μήνα με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος και κάνω εξετάσεις


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Κσλημέρα, όχι καλέ, εγώ πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης (& πολύ πιο πριν συν κάποια άλλα για διαφορα θεματάκια που εχω) να το ΠΙΝΕΙΣ μόνο πρωι, 30’ πριν φας κατι. 
βέβαια κάθε μήνα με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος 

Ωραία!!! Θα μου κανονίσει ο γιατρός μου ραντεβού!!! Ευχαριστώ πολύ Ρενακι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα έχω θηριώδη 0.004...λογικα θέλει χάπι για ρύθμιση, λεται αυτό να κάνει καμία ζημιά στα μωράκια μου???

Και εγω το ιδιο..αλλα δεν αξιολογειται απο μονη της...χωρις τις αλλες εννοω ft3, ft4,Ψηλαφηση κλπ, οι αλλες ειναι Οκ οποτε μου ειπε θα με δει αρχες σεπτεμβρη κ οτι δεν εχω θεμα κανενα προς το παρων τουλαχιστον.0.08456 ειναι για την ακριβια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Οπότε δεν είναι κάτι...να μην ανησυχώ!

Ρύθμιση απλά θέλει...για να μην αγχώνεσαι πάρε τον ενδοκρινολόγο σου τηλέφωνο να σου πει πώς να μειώσεις το χάπι σου μέχρι το ραντεβού.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Κανονικά θα ήμουν 12+2 σύμφωνα με τον προηγούμενο υπέρηχο. αλλά μου είπε ότι ο υπέρηχος με βγάζει 12+5.συμφωνα με την περίοδο ούτε 12. Τι να σου πω όταν μου είπε πήγα ,δεν ζήτησα να πάω νωρίτερα. Ναι δεν ξέρω όλο μλκιες σκέφτομαι αλλά κ ο άνδρας μου απόρησε που είναι πιο ψύχραιμος. Εκ των υστέρων βέβαια μπήκαμε σε σκέψεις αφού τσεκαραμε μια εφαρμογή στο κινητό που λέει ότι θα έπρεπε να είναι 6-7εκ.

Βέβαια στην ανάλυση που μας έδωσε από τον υπέρηχο γράφει διαφορετικές διαστάσεις κ εκεί που γράφει 5εκ γράφει 12w. Τι να πω.υπολογιζω σήμερα η Δευτέρα να με πάρει για τα αποτελέσματα των αιματολογικων της αυχενικής.θα τον ρωτησω

 

 

Μην ανησυχεις τοσο πραγματικα..αυτα παιζουν  λογικα, και εμενα το ενα μωρο ειναι μια σταλια! Ναι να δουμε τι θα σου πει και ευχομαι να ειναι τελεια τα ποσοστα σου με pappa!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ρύθμιση απλά θέλει...για να μην αγχώνεσαι πάρε τον ενδοκρινολόγο σου τηλέφωνο να σου πει πώς να μειώσεις το χάπι σου μέχρι το ραντεβού.

Μα εγώ δεν έχω ενδοκρινολόγο και δεν παίρνω και κανένα χάπι... Τώρα πρέπει να πάω να με δει αλλά είναι όλοι κλειστοί ως της 25!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty86 είπε:

Κανονικά θα ήμουν 12+2 σύμφωνα με τον προηγούμενο υπέρηχο. αλλά μου είπε ότι ο υπέρηχος με βγάζει 12+5.συμφωνα με την περίοδο ούτε 12. Τι να σου πω όταν μου είπε πήγα ,δεν ζήτησα να πάω νωρίτερα. Ναι δεν ξέρω όλο μλκιες σκέφτομαι αλλά κ ο άνδρας μου απόρησε που είναι πιο ψύχραιμος. Εκ των υστέρων βέβαια μπήκαμε σε σκέψεις αφού τσεκαραμε μια εφαρμογή στο κινητό που λέει ότι θα έπρεπε να είναι 6-7εκ.

Βέβαια στην ανάλυση που μας έδωσε από τον υπέρηχο γράφει διαφορετικές διαστάσεις κ εκεί που γράφει 5εκ γράφει 12w. Τι να πω.υπολογιζω σήμερα η Δευτέρα να με πάρει για τα αποτελέσματα των αιματολογικων της αυχενικής.θα τον ρωτησω

 

 

Αν ήταν κάτι θα στο είχε πει.  Λογικα είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Όλα καλά θα πάνε.  Καλα αποτελέσματα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2020 at 10:19 ΜΜ, chris79 είπε:

Αχ και εμένα το συγκεκριμένο ταξίδι είναι λίγο δύσκολο μέχρι στιγμής... στον προορισμό βασίζομαι κι εγώ και παίρνω κουράγιο ! 
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλα ήταν ανέφελα και εύκολα και έχω ένα λατρεμένο γιο 6 χρόνων. 
Μετα ειχα άλλες 2 εγκυμοσύνες που έληξαν άδοξα στην 6η και 10η εβδομάδα αντίστοιχα. 
Τωρα είμαι έγκυος σε δίδυμα μετά από εξωσωματική αλλά στην αυχενική το ένα είχε πολύ ψηλά ποσοστά για down (1:13) και ενώ είχα κανονίσει κι εγώ τροφοβλαστη δεν κατάφερα να την κάνω λόγω θέσης του μωρού και περιμένω 5/9 να κάνω αμνιοπαρακέντηση. 
Εν αναμονή λοιπόν 

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Έκανα χθες το πρώτο μου μπάνιο και έχω αγχωθεί Μήπως έχω κολλήσει τίποτα..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Και εγω το ιδιο..αλλα δεν αξιολογειται απο μονη της...χωρις τις αλλες εννοω ft3, ft4,Ψηλαφηση κλπ, οι αλλες ειναι Οκ οποτε μου ειπε θα με δει αρχες σεπτεμβρη κ οτι δεν εχω θεμα κανενα προς το παρων τουλαχιστον.0.08456 ειναι για την ακριβια

Και εγώ επίσης το ίδιο τώρα στην εγκυμοσύνη παρόμοιο ποσοστό .  Δεν είχα όμως θυρεοειδή προηγουμένως. Μου είπαν ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη και εφόσον ft3 και ft4 είναι οκ δεν κάνουμε κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ladybag20 είπε:

Και εγώ επίσης το ίδιο τώρα στην εγκυμοσύνη παρόμοιο ποσοστό .  Δεν είχα όμως θυρεοειδή προηγουμένως. Μου είπαν ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη και εφόσον ft3 και ft4 είναι οκ δεν κάνουμε κάτι 

Ναι ναι!!και εγώ πιο πριν δεν ειχα ποτέ.αν ηταν πειραγμενες και οι αλλες οκ να το καταλαβω,να παρω χαπι..αλλα φαντασου οτι απο το κεντρο ζητανε ως εξεταση την tsh σκετη και εκεινος κοροιδευε αν και εχει αψογη συνεργασια μαζι τους.μου ειπε τους το εχω πει τοσες φορες τι τη ζητανε μονη της,δεν εχει νοημα,ας ζητησουν και τις αλλες μαζι..

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Έκανα χθες το πρώτο μου μπάνιο και έχω αγχωθεί Μήπως έχω κολλήσει τίποτα..

Εφη Μη φοβασαι(φανταζομαι σε καθαρη θαλασσα και οχι με φουλ κοσμο) μας ειπε να κανουμε μπανακια μια χαρα ,αλλα να αλλαζουμε μετα μαγιω μη κρυωνει η κοιλια..αν ειναι μετα να εχεις τυψεις κ αγχος μη κανεις καλυτερα καθολου..αραξε ξαπλωστρα ομπρελιτσα σμουθι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Έκανα χθες το πρώτο μου μπάνιο και έχω αγχωθεί Μήπως έχω κολλήσει τίποτα..

Καλημέρα 

Γιατί ανησυχείς ; Που έκανες μπάνιο ; 
Εγω στην Αθηνα πχ δεν έκανα μπάνιο γι αυτό το λόγο αλλά τώρα είμαι Ζάκυνθο και κάνω κάθε μέρα μπάνιο. 
Αν είναι καθαρή η θάλασσα και τηρείς κάποιους βασικούς κανόνες υγιεινής νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...