Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!! Οι παλμοί του μικρού έχουν πέσει! Είναι 176 και του μεγάλου 164 ! Είναι μια βδομάδα πίσω το σκατουλι αλλά μεγαλώνει μια χαρά!!! Ποσοστά μια χαρά, αύριο περιμένουμε και το αίμα.  Σε σχέση με την προηγούμενη Αυχενική μου, η αλήθεια είναι ότι δεν κοίταξε λεπτομέριες που είδε ο προηγούμενος.. Όπως ποσότητα αμνιακό υγρού, αγγεία ομφάλιου, αρτηριακή πίεση και γενικά πολλά και διάφορα! Πάντως έχω χαρεί πολύ και μάλλον έχω 2 κοριτσάκια!

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Είδες; Όλα μια χαρά είναι! Μου φαίνεται από την αγωνία μας και άθελά μας, αγχωνόμαστε και στεναχωρούμε και τα ζουζούνια μας!

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Joka είπε:

Μπραβο!Με το καλο και οι αιματολογικες!

Αυτο παντως με.τα διδυμα.βρε κορίτσια δεν το εχω καταλαβει.

Σε.εμας.της εξωσωματικης που οι βλαστοκυατες μπηκαν την ιδια μερα και η εμφύτευση εγινε την ιδια η την επομενη πως γινεται να εχουν τοση διαφορα?Πχ 1 βδομαδας?

Εγω στην αρχη που ειχαμε δει το 2ο σακο και ειχα ρωτησει αν υπηρχαν ελπιδες η γιατρος μου ειχε πει οτι για εμας της εξωσωματικης δε μπορει να υπαρχουν μεγαλες διαφορες αναμεσα στα 2 εμβρυα αλλα δεν ξερω αν τα εχω καταλαβει σωστα.

Δεν έχω ιδέα και έχω σταματήσει να το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια! Ακόμη και σαν κύτταρα το ένα ήταν μικρότερο σε μέγεθος για να καταλάβεις 

Just now, Renaki80 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Είδες; Όλα μια χαρά είναι! Μου φαίνεται από την αγωνία μας και άθελά μας, αγχωνόμαστε και στεναχωρούμε και τα ζουζούνια μας!

Το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν κουνιοντουσαν!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!Πετάχτηκα μια βόλτα σαν την πορδη απ τις μανούλες του Μαρτίου γιατί θέλω  να ρωτήσω  κάτι...Στην Αυχενική αφήνουν μέσα τους μπαμπάδες?και που τις κάνατε??μπας και κάπου αφήνουν θέλω να ελπίζω.. 

Εγώ πάω πάντα στο ιατρείο του και ο σύζυγος είναι παρόν σε όλα ότι έχω κάνει από τον πρώτο χτύπο της καρδούλας μέχρι και την αυχενική! Το έζησε και έχει πάθει πλάκα. 
 

Εξαρτάται από τον γιατρό για το εάν θα μπει ή όχι!

Just now, Efinikolaou είπε:

Δεν έχω ιδέα και έχω σταματήσει να το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια! Ακόμη και σαν κύτταρα το ένα ήταν μικρότερο σε μέγεθος για να καταλάβεις 

Το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν κουνιοντουσαν!

Ούτε εμένα στην αρχή και του έδωσε μια να τρομάξει (εγώ τρόμαξα πιο πολύ) και αυτό αντέδρασε κουνώντας το ένα πόδι (σαν κλωτσιά) . Ισως σε σένα δεν ήθελε να το ταλαιπωρήσει 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ πάω πάντα στο ιατρείο του και ο σύζυγος είναι παρόν σε όλα ότι έχω κάνει από τον πρώτο χτύπο της καρδούλας μέχρι και την αυχενική! Το έζησε και έχει πάθει πλάκα. 
 

Εξαρτάται από τον γιατρό για το εάν θα μπει ή όχι!

Ούτε εμένα στην αρχή και του έδωσε μια να τρομάξει (εγώ τρόμαξα πιο πολύ) και αυτό αντέδρασε κουνώντας το ένα πόδι (σαν κλωτσιά) . Ισως σε σένα δεν ήθελε να το ταλαιπωρήσει 

Τα χτύπησε και μένα αλλά τπτ! Κάνουν μόνο αυτά τα απότομα τα σπαστικα και όταν τον ρώτησα γιατί κάνουν έτσι, μου είπε ότι δεν έχει αναπτυχθεί το νευρικό τους σύστημα 

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!Πετάχτηκα μια βόλτα σαν την πορδη απ τις μανούλες του Μαρτίου γιατί θέλω  να ρωτήσω  κάτι...Στην Αυχενική αφήνουν μέσα τους μπαμπάδες?και που τις κάνατε??μπας και κάπου αφήνουν θέλω να ελπίζω.. 

Καλημέρα! Εμείς παμε και στο ιατρείο μαζι και για την αυχενικη, πάντα με μασκα κ πιο αραια τα ραντεβού..  Στην αυχενικη μας εκαναν θερμομετρηση,  κ μας εβαλαν να πλυνουμε χερια συν αντισηπτικο, αυτο ηταν ολο.  Δεν μενω αθηνα να σ προτείνω κάτι, θα σ ελεγα να παρεις τηλέφωνα να ρωτήσεις που επιτρέπεται ο σύζυγος και που οχι,  αλλα επειδή ειναι σημαντικη εξέταση καλύτερα να πας σε καποιον αξιόπιστο καο ας είναι κ πιο αυστηρά, εφοσον ο σύζυγος έρχεται μαζι στον γυναικολογο σου κ εχει ηδη δει το μωρακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα αυχενική σήμερα αλλά δεν έχω τίποτα από τα ποσοστά που γραφετε εσείς στα χέρια μου. Έχω δώσει αίμα κ μου είπαν σε τρεις εργάσιμες θα έχω αποτελέσματα. Κατά ταλλα μου είπε είναι όλα οκ. 5 εκατοστα το έμβρυο,160παλμοι αν θυμάμαι καλά. Οκ κ το ρινικό οστό οκ κ ο αυχενας. Αυτό στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά σταμάτησε να κουνιέται κ είδε κ έπαθε ο γιατρός μέχρι να μετρήσει από πίσω το οστό. Μάλλον φταίει που έχω κ μπάκα και δυσκολευόταν να δει καλά. Για φύλλο μου είπε νεξτ ταιμ. Αλλά γενικώς μου είπε όλα καλά περιμένουμε κ τις εξετάσεις αίματος. Αυτά.περιμενω τα σχόλια σας.

  • Μου αρέσει 10

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα αυχενική σήμερα αλλά δεν έχω τίποτα από τα ποσοστά που γραφετε εσείς στα χέρια μου. Έχω δώσει αίμα κ μου είπαν σε τρεις εργάσιμες θα έχω αποτελέσματα. Κατά ταλλα μου είπε είναι όλα οκ. 5 εκατοστα το έμβρυο,160παλμοι αν θυμάμαι καλά. Οκ κ το ρινικό οστό οκ κ ο αυχενας. Αυτό στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά σταμάτησε να κουνιέται κ είδε κ έπαθε ο γιατρός μέχρι να μετρήσει από πίσω το οστό. Μάλλον φταίει που έχω κ μπάκα και δυσκολευόταν να δει καλά. Για φύλλο μου είπε νεξτ ταιμ. Αλλά γενικώς μου είπε όλα καλά περιμένουμε κ τις εξετάσεις αίματος. Αυτά.περιμενω τα σχόλια σας.

Ναι ρε σταματάνε μόλις νιώσουν ξένο χέρι. Χαχαχαχαχχαχα

το φύλο έκπληξη ε;;; Δεν πειράζει!!!!!!

μια χαρά είναι το εμβρυακι σου. Πότε θα σε ξαναδεί;

  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι ρε σταματάνε μόλις νιώσουν ξένο χέρι. Χαχαχαχαχχαχα

το φύλο έκπληξη ε;;; Δεν πειράζει!!!!!!

μια χαρά είναι το εμβρυακι σου. Πότε θα σε ξαναδεί;

Σε ένα μήνα. Ναι μωρέ κ περίμενα να δω το φύλλο έσκασα από περιεργεια. Τεσπα αντε να βγουν καλά κ οι αιματολογικες 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα αυχενική σήμερα αλλά δεν έχω τίποτα από τα ποσοστά που γραφετε εσείς στα χέρια μου. Έχω δώσει αίμα κ μου είπαν σε τρεις εργάσιμες θα έχω αποτελέσματα. Κατά ταλλα μου είπε είναι όλα οκ. 5 εκατοστα το έμβρυο,160παλμοι αν θυμάμαι καλά. Οκ κ το ρινικό οστό οκ κ ο αυχενας. Αυτό στην αρχή κουνιόταν αλλά μετά σταμάτησε να κουνιέται κ είδε κ έπαθε ο γιατρός μέχρι να μετρήσει από πίσω το οστό. Μάλλον φταίει που έχω κ μπάκα και δυσκολευόταν να δει καλά. Για φύλλο μου είπε νεξτ ταιμ. Αλλά γενικώς μου είπε όλα καλά περιμένουμε κ τις εξετάσεις αίματος. Αυτά.περιμενω τα σχόλια σας.

Μπραβο κοριτσάκι μου, άντε τώρα να ηρεμήσεις και εσυ.Τελικα είμαι η τελευταία που θα κάνω αυχενική στις 27 πφφφφ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα στα κορίτσια..
Όλα καλά σήμερα με την Αυχενική, δεν έχω ακόμα τα νούμερα, αλλά μου είπε ο γιατρός προφορικά ότι είναι πολύ-πολύ χαμηλά τα ποσοστά !!!
Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες σας! 

Εύχομαι ολόψυχα να είστε καλά. Η δική μου ταυτότητα: ΠΗΤ 21/2/2021. Κοριτσάκι. Είμαι 38. Αυτόματη σύλληψη. Δεύτερη εγκυμοσύνη, πρώτο (ελπίζω) παιδί.  Πέρασα από τις συμπληγάδες του πρώτου τριμήνου: των χοριακών, των πρώτων υπερήχων, των αδιάκοπων στομαχικών διαταραχών και ψυχολογικών τρικυμιών, της αυχενικής, της βιοψίας τροφοβλάστης και της αναμονής των αποτελεσμάτων αυτής, της κατάκλισης για μια εβδομάδα και πλέον, της αδιάκοπης αγωνίας για το «τι να γίνεται άραγε εκεί μέσα;» και κυρίως της τραυματικής ανάμνησης της προηγούμενης αποτυχημένης εγκυμοσύνης μου και του επώδυνου τέλους της στις 17 εβδομάδες σαν συνεχές soundtrack στην τωρινή μου ποντοπορία. Η ιστορία έχει κύκλωπες, λαιστρυγόνες και σειρήνες, και ο δρόμος για την Ιθάκη προβλέπεται μακρύς και μάλλον όχι και τόσο απολαυστικός, σε αντίθεση με την παραίνεση του Καβάφη. Μακάρι να με διαψεύσει η ποιητική του ιδιοφυΐα.

Αναδύομαι από τα βάθη αυτής της περίεργης, ενίοτε σκοτεινής, μοναδικής εμπειρίας της προσπάθειας για μητρότητα, στην παρέα σας και θα σας γράφω κάθε φορά που θα έχω κάτι σημαντικό να μοιραστώ μαζί σας. Θα απέχω από τη δουλειά μου φέτος, από το κομμάτι της διδασκαλίας τουλάχιστο, όχι της έρευνας.  θα αφήσω για λίγο τα «παιδιά» μου (φοιτήτριες και φοιτητές μου) στα αμφιθέατρα της Φιλοσοφικής και θα επικεντρωθώ σε αυτό που ελπίζω να είναι το δικό μου παιδί, χωρίς εισαγωγικά. Όλα συνδυάζονται. Αλλά για την ώρα πρώτη προτεραιότητα εκείνη. 

Καλές θάλασσες να έχουμε, και να φτάσουμε όλες στην Ιθάκη με αγκαλιές γεμάτες ❤️

Bellinda 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλησπέρα στα κορίτσια..
Όλα καλά σήμερα με την Αυχενική, δεν έχω ακόμα τα νούμερα, αλλά μου είπε ο γιατρός προφορικά ότι είναι πολύ-πολύ χαμηλά τα ποσοστά !!!
Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες

Μπράβο Ρενουλα μου, πάει κι αυτό!!! Ηρέμησε κι εσύ τώρα και απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellinda said:

Γεια σε όλες σας! 

Εύχομαι ολόψυχα να είστε καλά. Η δική μου ταυτότητα: ΠΗΤ 21/2/2021. Κοριτσάκι. Είμαι 38. Αυτόματη σύλληψη. Δεύτερη εγκυμοσύνη, πρώτο (ελπίζω) παιδί.  Πέρασα από τις συμπληγάδες του πρώτου τριμήνου: των χοριακών, των πρώτων υπερήχων, των αδιάκοπων στομαχικών διαταραχών και ψυχολογικών τρικυμιών, της αυχενικής, της βιοψίας τροφοβλάστης και της αναμονής των αποτελεσμάτων αυτής, της κατάκλισης για μια εβδομάδα και πλέον, της αδιάκοπης αγωνίας για το «τι να γίνεται άραγε εκεί μέσα;» και κυρίως της τραυματικής ανάμνησης της προηγούμενης αποτυχημένης εγκυμοσύνης μου και του επώδυνου τέλους της στις 17 εβδομάδες σαν συνεχές soundtrack στην τωρινή μου ποντοπορία. Η ιστορία έχει κύκλωπες, λαιστρυγόνες και σειρήνες, και ο δρόμος για την Ιθάκη προβλέπεται μακρύς και μάλλον όχι και τόσο απολαυστικός, σε αντίθεση με την παραίνεση του Καβάφη. Μακάρι να με διαψεύσει η ποιητική του ιδιοφυΐα.

Αναδύομαι από τα βάθη αυτής της περίεργης, ενίοτε σκοτεινής, μοναδικής εμπειρίας της προσπάθειας για μητρότητα, στην παρέα σας και θα σας γράφω κάθε φορά που θα έχω κάτι σημαντικό να μοιραστώ μαζί σας. Θα απέχω από τη δουλειά μου φέτος, από το κομμάτι της διδασκαλίας τουλάχιστο, όχι της έρευνας.  θα αφήσω για λίγο τα «παιδιά» μου (φοιτήτριες και φοιτητές μου) στα αμφιθέατρα της Φιλοσοφικής και θα επικεντρωθώ σε αυτό που ελπίζω να είναι το δικό μου παιδί, χωρίς εισαγωγικά. Όλα συνδυάζονται. Αλλά για την ώρα πρώτη προτεραιότητα εκείνη. 

Καλές θάλασσες να έχουμε, και να φτάσουμε όλες στην Ιθάκη με αγκαλιές γεμάτες ❤️

Bellinda 

Καλώς μας ήρθες! 
Ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά και στο τέλος του ταξιδιού να κρατάς αγκαλιά ένα γερό παιδάκι! Αυτή η Ιθάκη έχει τόσα πολλά και μαγικά να σου δώσει στο τέλος του ταξιδιού προς αυτήν ... σε αντίθεση με την άλλη αγαπημένη Ιθάκη του Καβάφη. Σου υπόσχομαι ότι το ταξίδι μπορεί να μην είναι απολαυστικό αλλά ο προορισμός αξίζει τον κόπο! 
Για ένα περίεργο λόγο αυτές τις μέρες το σκεφτόμουν αυτό το ποίημα που τυχαίνει να είναι από τα αγαπημένα μου και όταν διάβασα την ανάρτηση σου δεν μπορούσα να μη σου γράψω ! 
Εχεις περάσει πολλά μέχρι τώρα πράγματι αλλά μην το βάζεις κάτω... είναι εκεί και σε περιμένει! 

Σε λίγο θα καταλάβεις και τη μικρούλα σου και θα ομορφύνει το ταξίδι σου :) 
 

21 hours ago, Sani said:

Καλησπέρα ναι μου είπε 3 μέρες ξάπλα και μετα χαλαρά την Πέμπτη περιμενω τα αποτελεσματα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου , αν ολα πανε καλα εγω θα κατσω στο κρεβατι λιγες μερες ακόμα εσυ πως εισαι?

Καλησπέρα κορίτσι ! 
Πως είσαι σήμερα ; Πονάς καθόλου ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...