Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια έκανα την αμνιο σαν εξέταση ηταν εύκολη δεν κατάλαβα τίποτα μας είπε ο εμβρυολογος οτι υπερηχογραφικα το μωρο δείχνει πολύ καλά όμως μετα το αποτελεσμα του νιπτ μονο η αμνιο θα μας δωσει απάντηση την Πέμπτη θα βγουν τα πρωτα αποτελεσματα καλη επιτυχία σε όσες έχουν σήμερα υπέρηχο

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα την αμνιο σαν εξέταση ηταν εύκολη δεν κατάλαβα τίποτα μας είπε ο εμβρυολογος οτι υπερηχογραφικα το μωρο δείχνει πολύ καλά όμως μετα το αποτελεσμα του νιπτ μονο η αμνιο θα μας δωσει απάντηση την Πέμπτη θα βγουν τα πρωτα αποτελεσματα καλη επιτυχία σε όσες έχουν σήμερα υπέρηχο

Καλα αποτελέσματα να εχετε!!! 

Κορίτσια μου,  σας εχει γραψει μεχρι στιγμης ο γιατρος κάποια καλλιέργεια ούρων ή εξετασεις ουρων;;  εμενα οχι ακομη, νομιζω ομως θα τις γραψει στο επόμενο ραντεβού, αν οχι λεω να τις ζητησω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλα αποτελέσματα να εχετε!!! 

Κορίτσια μου,  σας εχει γραψει μεχρι στιγμης ο γιατρος κάποια καλλιέργεια ούρων ή εξετασεις ουρων;;  εμενα οχι ακομη, νομιζω ομως θα τις γραψει στο επόμενο ραντεβού, αν οχι λεω να τις ζητησω

Καλησπέρα κορίτσια! Πάλι μαζεμένα τα διάβασα όλα και απαντάω κ εγώ σε όσα θυμάμαι!! Εμένα κάθε μήνα που κάνω εξετάσεις αίματος μου γράφει και γενική ούρων ο γιατρός μου. Ξαναλέω όμως ότι γενικά δεν είναι ο μέσος όρος ο γιατρός μου, δηλαδή ψάχνει πολύ! Κάτι διαβασα για σοκολατάκια πριν την αυχενική και εχω να σας πω μη φάτε γιατί δε θέλουν να είναι τόσο ζωηρό στην αυχενική όπως θέλουν στη β επιπέδου και στο Doppler! Εμένα που ήταν ζωηρό με έστειλαν να περπατήσω μισή ώρα για να κοιμηθεί! @Efinikolaouκαλη επιτυχία για σήμερα! @toutouni μπράβο για τα μωράκια σου, όλα τέλεια!! @Joka κ εμενα με έπιασαν κάποιοι αλλιωτικοι κ πιο δυνατοί πόνοι σαν σουβλιες και ήταν επειδή κάποιες μέρες τα έδωσα όλα! Ήμουν 12 ώρες στο πόδι με θάλασσα, περπάτημα κλπ οπότε ο γιατρός είπε ξεκούραση! Να κάνουμε δηλαδή όσα μας ευχαριστούν αλλά να μην ξεχνάμε ότι είμαστε κ έγκυες!! Κ επειδή στο δεύτερο τρίμηνο μειώνονται κ τα δυσάρεστα συμπτώματα καμία φορά το ξεχνάμε νομίζω! Αυτά! Α! Επίσης για σίδηρο εγώ παίρνω sideral forte χάπι, μου είπε ο γιατρός ότι είναι ο καλύτερος στην απορρόφηση και δεν μου δημιουργεί και κανένα πρόβλημα! 

  • Μου αρέσει 5

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Sani είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα την αμνιο σαν εξέταση ηταν εύκολη δεν κατάλαβα τίποτα μας είπε ο εμβρυολογος οτι υπερηχογραφικα το μωρο δείχνει πολύ καλά όμως μετα το αποτελεσμα του νιπτ μονο η αμνιο θα μας δωσει απάντηση την Πέμπτη θα βγουν τα πρωτα αποτελεσματα καλη επιτυχία σε όσες έχουν σήμερα υπέρηχο

Mπραβο κοριτσι μου.Καλα αποτελεσματα,να δεις που το νιπτ ήταν ψευδως θετικό και θα ηρεμησεις.

πρίν από 20 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πάλι μαζεμένα τα διάβασα όλα και απαντάω κ εγώ σε όσα θυμάμαι!! Εμένα κάθε μήνα που κάνω εξετάσεις αίματος μου γράφει και γενική ούρων ο γιατρός μου. Ξαναλέω όμως ότι γενικά δεν είναι ο μέσος όρος ο γιατρός μου, δηλαδή ψάχνει πολύ! Κάτι διαβασα για σοκολατάκια πριν την αυχενική και εχω να σας πω μη φάτε γιατί δε θέλουν να είναι τόσο ζωηρό στην αυχενική όπως θέλουν στη β επιπέδου και στο Doppler! Εμένα που ήταν ζωηρό με έστειλαν να περπατήσω μισή ώρα για να κοιμηθεί! @Efinikolaouκαλη επιτυχία για σήμερα! @toutouni μπράβο για τα μωράκια σου, όλα τέλεια!! @Joka κ εμενα με έπιασαν κάποιοι αλλιωτικοι κ πιο δυνατοί πόνοι σαν σουβλιες και ήταν επειδή κάποιες μέρες τα έδωσα όλα! Ήμουν 12 ώρες στο πόδι με θάλασσα, περπάτημα κλπ οπότε ο γιατρός είπε ξεκούραση! Να κάνουμε δηλαδή όσα μας ευχαριστούν αλλά να μην ξεχνάμε ότι είμαστε κ έγκυες!! Κ επειδή στο δεύτερο τρίμηνο μειώνονται κ τα δυσάρεστα συμπτώματα καμία φορά το ξεχνάμε νομίζω! Αυτά! Α! Επίσης για σίδηρο εγώ παίρνω sideral forte χάπι, μου είπε ο γιατρός ότι είναι ο καλύτερος στην απορρόφηση και δεν μου δημιουργεί και κανένα πρόβλημα! 

Γεια σου κοριτσι.

Κι εμενα μου εγραψε και καλλιεργεια ουρων μαζι με τις πρωτες αιματολογικες η γιατρος μου.

Νομιζω τωρα θα μας γραψουν και καλλιεργεια κολπικου υγρου.

Τα χρειαστηκα χθες με τους δυνατους πονους,δε μπορουσα να κατσω ουτε να ηρεμησω ομως ξεκουραστηκα και σημερα σχεδον εφυγαν.

Βεβαια βρε κοριτσια σε μένα συνεχιζεται η κοπωση,ισως επειδη εχω πολύ χαμηλο αιματοκριτη?Ειναι και το μονο συμπτωμα που παραμενει.

Κι η ορεξη δε μπορω να πω οτι εχει αυξηθει ιδιαιτερα.

Επισης ανεβηκε και η tsh,τριπλασιαστηκε,οποτε ανεβασα και το T4.Ισως η κοπωση να ηταν κι απ αυτο.

Παιρνω 2 φιλισιν αλλα σιδηρο,οχι επειδη εχω το στιγμα.

Αυτό με τη σοκολατα κι εγω για τη β επιπεδου το ξερω,οχι για την αυχενικη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sani είπε:

Καλημέρα κορίτσια έκανα την αμνιο σαν εξέταση ηταν εύκολη δεν κατάλαβα τίποτα μας είπε ο εμβρυολογος οτι υπερηχογραφικα το μωρο δείχνει πολύ καλά όμως μετα το αποτελεσμα του νιπτ μονο η αμνιο θα μας δωσει απάντηση την Πέμπτη θα βγουν τα πρωτα αποτελεσματα καλη επιτυχία σε όσες έχουν σήμερα υπέρηχο

Καλά άποτελέσματα κοπέλα μου! 

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sani said:

Καλημέρα κορίτσια έκανα την αμνιο σαν εξέταση ηταν εύκολη δεν κατάλαβα τίποτα μας είπε ο εμβρυολογος οτι υπερηχογραφικα το μωρο δείχνει πολύ καλά όμως μετα το αποτελεσμα του νιπτ μονο η αμνιο θα μας δωσει απάντηση την Πέμπτη θα βγουν τα πρωτα αποτελεσματα καλη επιτυχία σε όσες έχουν σήμερα υπέρηχο

Σε σκεφτόμουν... Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα ! 
Τώρα πρέπει να είσαι ξάπλα μετά την εξέταση ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Σε σκεφτόμουν... Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου καλά αποτελέσματα ! 
Τώρα πρέπει να είσαι ξάπλα μετά την εξέταση ; 

Καλησπέρα ναι μου είπε 3 μέρες ξάπλα και μετα χαλαρά την Πέμπτη περιμενω τα αποτελεσματα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου , αν ολα πανε καλα εγω θα κατσω στο κρεβατι λιγες μερες ακόμα εσυ πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sani said:

Καλησπέρα ναι μου είπε 3 μέρες ξάπλα και μετα χαλαρά την Πέμπτη περιμενω τα αποτελεσματα ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου , αν ολα πανε καλα εγω θα κατσω στο κρεβατι λιγες μερες ακόμα εσυ πως εισαι?

Ναι κάτσε όσο μπορεις. Και εμένα ο γιατρός μου είπε μετά ότι θα κάτσω 3-4 μέρες... μακαρι να μπορούσα να το κάνω αύριο να τελειώνει αυτή η αγωνία! 
Κάποιες μέρες είμαι καλά κάποιες όχι. Είμαστε διακοπές και αυτό με βοήθησε παρά πολύ στην ψυχολογία. Ήρθαμε και ειχα μια ατελείωτη θλίψη. Κάθε μέρα έκλαιγα. Οσο περνάνε οι μέρες είμαι καλύτερα και βρίσκω την αισιοδοξία μου.  
Εχω αρχίσει και φουσκώνω κιόλας και λυπάμαι που ακόμα δεν το ευχαριστιέμαι ... αλλά που θα πάει ... όλα θα περάσουν ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ναι κάτσε όσο μπορεις. Και εμένα ο γιατρός μου είπε μετά ότι θα κάτσω 3-4 μέρες... μακαρι να μπορούσα να το κάνω αύριο να τελειώνει αυτή η αγωνία! 
Κάποιες μέρες είμαι καλά κάποιες όχι. Είμαστε διακοπές και αυτό με βοήθησε παρά πολύ στην ψυχολογία. Ήρθαμε και ειχα μια ατελείωτη θλίψη. Κάθε μέρα έκλαιγα. Οσο περνάνε οι μέρες είμαι καλύτερα και βρίσκω την αισιοδοξία μου.  
Εχω αρχίσει και φουσκώνω κιόλας και λυπάμαι που ακόμα δεν το ευχαριστιέμαι ... αλλά που θα πάει ... όλα θα περάσουν ;) 

Τα ίδια νιώθω δεν θελω να φαινεται η κοιλια μου να περασουν ολα να το ευχαριστηθουμε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γύρισα!! Οι παλμοί του μικρού έχουν πέσει! Είναι 176 και του μεγάλου 164 ! Είναι μια βδομάδα πίσω το σκατουλι αλλά μεγαλώνει μια χαρά!!! Ποσοστά μια χαρά, αύριο περιμένουμε και το αίμα.  Σε σχέση με την προηγούμενη Αυχενική μου, η αλήθεια είναι ότι δεν κοίταξε λεπτομέριες που είδε ο προηγούμενος.. Όπως ποσότητα αμνιακό υγρού, αγγεία ομφάλιου, αρτηριακή πίεση και γενικά πολλά και διάφορα! Πάντως έχω χαρεί πολύ και μάλλον έχω 2 κοριτσάκια!

  • Μου αρέσει 13

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!! Οι παλμοί του μικρού έχουν πέσει! Είναι 176 και του μεγάλου 164 ! Είναι μια βδομάδα πίσω το σκατουλι αλλά μεγαλώνει μια χαρά!!! Ποσοστά μια χαρά, αύριο περιμένουμε και το αίμα.  Σε σχέση με την προηγούμενη Αυχενική μου, η αλήθεια είναι ότι δεν κοίταξε λεπτομέριες που είδε ο προηγούμενος.. Όπως ποσότητα αμνιακό υγρού, αγγεία ομφάλιου, αρτηριακή πίεση και γενικά πολλά και διάφορα! Πάντως έχω χαρεί πολύ και μάλλον έχω 2 κοριτσάκια!

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό να ηρεμήσεις τώρα και να σκεφτείς τα κοριτσάκια σου που έρχονται!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...