Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Λοιπόν το pharmacept το αφρόλουτρο είναι φανταστικό. Το εχεις δοκιμάσει; Είναι μεγάλο και πολύ οικονομικό.

Το χρησιμοποιώ ακόμα στο παιδί.

Οσο για απορρυπαντικό χρησιμοποιήσει μόνο προδερμ!!!!!

Αφρολουτρο αυτό χρησιμοποιούμε κι εμείς! Είναι πολύ καλό! Και της frezyderm επίσης. Πολύ καλό και το panthenol


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Και εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω, πρώτα ο θεός! Εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό! Εξάλλου την εξωσωματική εκεί την πέτυχα, οπότε με κλειστά τα μάτια και ανοιχτές τις τσέπες! :P

 

Βρε κορίτσια ερώτηση, με τι απορρυπαντικό (υγρό) πλένουμε τα μωρουδιακά; Frezyderm, Farmasept ή κλασικά το Αρκάδι; Έχω διχαστεί!

Απλά σε λίγο καιρό (1-2 μήνες) θα ανοίξω αυτά που μου έχουν δώσει και μετά το ξεκαθάρισμα θέλω να τα φρεσκάρω

Εγώ νομίζω ότι πρώτα ο Θεός να έρθει η ώρα το baby planet θα πάρω! Αλλά και το Αρκάδι μια χαρά είναι!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αφρολουτρο αυτό χρησιμοποιούμε κι εμείς! Είναι πολύ καλό! Και της frezyderm επίσης. Πολύ καλό και το panthenol

Εννοείται κ της Frez απλά είναι ακριβό και δεν το αγοράζω συχνά.

Να δω και αυτό που λες. Φαρμακείο κ αυτό ναι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εννοείται κ της Frez απλά είναι ακριβό και δεν το αγοράζω συχνά.

Να δω και αυτό που λες. Φαρμακείο κ αυτό ναι;

Ναι, μεγάλο και οικονομικό και αυτό. Μυρίζει όμορφα και μας έχει κάτσει καλά και στο δέρμα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Να ληστεψω καμία τράπεζα? Χάχαχα κανένα μίνι μάρκετ? Κάτι τελοσπαντον να γεννήσω και εγώ σε ιδιωτικό... Πραγματικά απορώ με το σύστημα που έχουμε έσω στην Ελλάδα ότι αφορά την υγεία αλλά αυτό είναι μεγάλο θέμα που δεν θέλω να το ανοίξω.. Μακάρι να μπορούσαμε όλες να γεννήσουμε με τους γιατρούς που θέλουμε και εμπιστευομαστε..

Και μιας κ λέμε εδω λίγο τα οικονομικά.. Η β επιπέδου ξέρετε πόσο κοστίζει? Στην αυχενική ήταν 130 και χωρίς απόδειξη 100 πληρώσαμε εμείς.. Κάπου εκεί και η Β επιπεδου? 

Εχεις απόλυτο δικιο σε ολα οσα γραφεις!Ναι,τα ιδια ειναι και η αυχενικη,εγω ομως επιτηδες ζητησα αποδειξη κι ας μη μου περισσευουν!Ελεος με τους γιατρους φοροφυγαδες!!Ντροπη και αισχος δηλαδή πλέον!!!

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Εχεις απόλυτο δικιο σε ολα οσα γραφεις!Ναι,τα ιδια ειναι και η αυχενικη,εγω ομως επιτηδες ζητησα αποδειξη κι ας μη μου περισσευουν!Ελεος με τους γιατρους φοροφυγαδες!!Ντροπη και αισχος δηλαδή πλέον!!!

Εμένα δεν τέθηκε καν θέμα απόδειξης, πήγα στο ταμείο πληρωσα, 120 ε


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Εχεις απόλυτο δικιο σε ολα οσα γραφεις!Ναι,τα ιδια ειναι και η αυχενικη,εγω ομως επιτηδες ζητησα αποδειξη κι ας μη μου περισσευουν!Ελεος με τους γιατρους φοροφυγαδες!!Ντροπη και αισχος δηλαδή πλέον!!!

Σούκα θα την κανείς και αυτήν ; Έχω κλείσει κι εγώ ήδη στον Πιλαλη για 17/10 αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμη τιμή. Άρα να περιμένω αντίστοιχο με της αυχενικής ε; 
Ασε... εμένα αυτό που με γονάτισε ήταν η αμνιο αλλά χαλάλι αν είναι καλά τα μωράκια :) 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mommytobe είπε:

Ποσο θα του δώσεις? Γιατί φαντάζομαι αν δεν έχει εφημερια θα ζητήσει σίγουρα κάτι για να έρθει??? .. Εύχομαι να κάνω λάθος και ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν αυτά στο κράτος που ζούμε.. Εγώ πάω σε ιδιώτη γιατρό ο οποίος είναι άψογος και πραγματικά εύχομαι την μέρα που θα σπάσουν τα νερά μου να έχει εφημερία να φύγω στην δίπλα πόλη να με ξεγεννήσει αυτός... Διαφορετικά υπάρχει και η περίπτωση που εάν περάσω τις 40 εβδομάδες μπορεί να μου κάνει πρόκληση ώστε να γεννήσω μαζί του, όμως είναι κάθετος στο πριν τις 40βαδια 39+6 πρόκληση δεν κάνει...πραγματικα εύχομαι να είμαι τυχερή διαφορετικά οποίος τύχει και θα ξεκινησω μάλλον παράλληλα με τον γιατρό μου να πηγαίνω κάποια στιγμή και στο δημόσιο να με βλέπει κάποιος γιατρός για να ανοίξω καρτέλα.. 

Κορίτσια μου καλησπέρα..σας διαβάζω που κ που έχω κ συμπάθειες εδώ @Τουτουνι @Joka και η @καντυ (μάλλον λάθος το εγραψα:P) που τη παρακολουθώ πριν μείνει εγκυος..

Τεσπα,ήθελα απλά να σε ρωτήσω ειλικρινά ως "κοινωνική συζήτηση" γτ μ αρέσει να παίρνω απόψεις,για πιο λόγο θεωρείς λάθος να πληρώνουμε τον γιατρό του δημοσίου εφόσον εκείνος μας παρακολουθεί?

Κ για να τεκμηριώσω πρώτη την άποψη μου είναι πως θεωρώ καταρχάς απαράδεκτο να ζητήσει μόνος του εξ αρχής αμοιβή σαν "όρο" για να παρακολουθεί κάποια γυναίκα ΑΛΛΑ όταν εμείς επιλέγουμε κάποιον ο οποίος σε όλη την εγκυμοσύνη μας μας φέρεται σαν ιδιώτης γιατρός (έχουμε το κινητό του,είναι εκεί οπότε τον καλέσουμε κ οπότε θέλουμε εξέταση πάμε σε εκείνον που ακόμη κ αν δεν έχει εφημερια έρχεται) στα ραντεβού τα μηνιαία μαζί του καθώς γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο δεν έχουμε χαλάσει ούτε 1€ κ στη γέννα μας θα έρθει εκεί οποιαδήποτε ώρα τον καλέσουμε κ θα είναι κοντά μας από τη αρχή ως το τέλος δεν αξίζει να του δώσουμε ένα συμβολικό ποσό? Ένα δώρο κυριολεκτικά που ήταν σε όλο το ταξίδι μας μαζί μας ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

κορίτσια να ρωτήσω κάτι?..είναι πολύ νωρίς ακόμα το ξέρω αλλά είναι ένα θέμα που με απασχολεί κάποιες φορές..θα γεννήσετε σε δημόσιο νοσοκομείο η σε ιδιωτική κλινική? εμένα ο γιατρός μου ξεγεννάει σε κλινική και μόνο όταν έχει εφημερία στο νοσοκομείο στο οποίο εργάζεται..και πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο και θέλει πολύ τύχη ώστε να γεννήσω την μέρα που θα έχει εφημερία, ώστε να με ξεγεννήσει αυτός...για ιδιωτική κλινική μας λείπουν τα χρήματα..τι να κάνω? να ξεκινήσω και επισκέψεις και εξετάσεις στο νοσοκομείο ώστε να γνωρίσω τους γιατρούς? γιατί όποιος θα έχει εφημερία θα με ξεγεννήσει λογικά..τι λέτε εσείς? με αγχώνει λίγο αυτό το ζήτημα γιατί θα αφεθώ σε χέρια "ξένα" στην πιο σημαντική στιγμή στης ζωής μου...

ααα ναι...έχεις δίκιο..άντε μακάρι:-D:-D:-D

Εγώ πρώτα ο Θεός να ναι όλα καλά θα γεννήσω σπίτι όπως έκανα κ στο 3ο..εισικα τώρα με τον ιό κ αυτα που διάβασα ότι κάνουν στα μαιευτήρια δεν θέλω με καμμια δύναμη να πάω εκεί. Μακάρι να βοβθβσςι ο Θεός να μείνω σπιτακι μου με τα παιδάκια μου. 

 

  • Μου αρέσει 2

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Που να το ξέρω... Περάσατε όμορφα???

Α εγραψα οτι ήμουν στο Ιόνιο δεν ρώταγες κι συ που;;;

 Τελεια ! Ηταν η τεταρτη φορα που ήρθα μου άρεσε κυρίως που δεν ειχε πολυ κόσμο παραλίες κλπ.

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα..σας διαβάζω που κ που έχω κ συμπάθειες εδώ @Τουτουνι @Joka και η @καντυ (μάλλον λάθος το εγραψα:P) που τη παρακολουθώ πριν μείνει εγκυος..

Τεσπα,ήθελα απλά να σε ρωτήσω ειλικρινά ως "κοινωνική συζήτηση" γτ μ αρέσει να παίρνω απόψεις,για πιο λόγο θεωρείς λάθος να πληρώνουμε τον γιατρό του δημοσίου εφόσον εκείνος μας παρακολουθεί?

Κ για να τεκμηριώσω πρώτη την άποψη μου είναι πως θεωρώ καταρχάς απαράδεκτο να ζητήσει μόνος του εξ αρχής αμοιβή σαν "όρο" για να παρακολουθεί κάποια γυναίκα ΑΛΛΑ όταν εμείς επιλέγουμε κάποιον ο οποίος σε όλη την εγκυμοσύνη μας μας φέρεται σαν ιδιώτης γιατρός (έχουμε το κινητό του,είναι εκεί οπότε τον καλέσουμε κ οπότε θέλουμε εξέταση πάμε σε εκείνον που ακόμη κ αν δεν έχει εφημερια έρχεται) στα ραντεβού τα μηνιαία μαζί του καθώς γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο δεν έχουμε χαλάσει ούτε 1€ κ στη γέννα μας θα έρθει εκεί οποιαδήποτε ώρα τον καλέσουμε κ θα είναι κοντά μας από τη αρχή ως το τέλος δεν αξίζει να του δώσουμε ένα συμβολικό ποσό? Ένα δώρο κυριολεκτικά που ήταν σε όλο το ταξίδι μας μαζί μας ?

Εγω συμφωνω μαζι σου ή πας στα ραντεβού του δημοσίου οπως προβλέπεται ή αν θες τον γιατρο για οποτε τον χρειαστείς τον αποζιμιωνεις.

 Καλε μπήκες στον μήνα σου;;;; Ω ρε φίλε αγχώθηκα τωρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geonutr-mama είπε:

Εγώ πρώτα ο Θεός να ναι όλα καλά θα γεννήσω σπίτι όπως έκανα κ στο 3ο..εισικα τώρα με τον ιό κ αυτα που διάβασα ότι κάνουν στα μαιευτήρια δεν θέλω με καμμια δύναμη να πάω εκεί. Μακάρι να βοβθβσςι ο Θεός να μείνω σπιτακι μου με τα παιδάκια μου. 

 

Ουαου!! Πόσο σε ζηλεύω!! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχην!!

Just now, Καντι είπε:

Α εγραψα οτι ήμουν στο Ιόνιο δεν ρώταγες κι συ που;;;

 Τελεια ! Ηταν η τεταρτη φορα που ήρθα μου άρεσε κυρίως που δεν ειχε πολυ κόσμο παραλίες κλπ.

Εγω συμφωνω μαζι σου ή πας στα ραντεβού του δημοσίου οπως προβλέπεται ή αν θες τον γιατρο για οποτε τον χρειαστείς τον αποζιμιωνεις.

 Καλε μπήκες στον μήνα σου;;;; Ω ρε φίλε αγχώθηκα τωρα!

Ναι χαχχαχα εγώ να δεις τι έχω πάθει εδώ κ 1-2 εβδομαδες:P

Εδώ εσύ ποτέ έλεγες πως τα κατάφερες επιτέλους κ ποτέ έφτασες β επιπέδου μου λες??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα..σας διαβάζω που κ που έχω κ συμπάθειες εδώ @Τουτουνι @Joka και η @καντυ (μάλλον λάθος το εγραψα:P) που τη παρακολουθώ πριν μείνει εγκυος..

Τεσπα,ήθελα απλά να σε ρωτήσω ειλικρινά ως "κοινωνική συζήτηση" γτ μ αρέσει να παίρνω απόψεις,για πιο λόγο θεωρείς λάθος να πληρώνουμε τον γιατρό του δημοσίου εφόσον εκείνος μας παρακολουθεί?

Κ για να τεκμηριώσω πρώτη την άποψη μου είναι πως θεωρώ καταρχάς απαράδεκτο να ζητήσει μόνος του εξ αρχής αμοιβή σαν "όρο" για να παρακολουθεί κάποια γυναίκα ΑΛΛΑ όταν εμείς επιλέγουμε κάποιον ο οποίος σε όλη την εγκυμοσύνη μας μας φέρεται σαν ιδιώτης γιατρός (έχουμε το κινητό του,είναι εκεί οπότε τον καλέσουμε κ οπότε θέλουμε εξέταση πάμε σε εκείνον που ακόμη κ αν δεν έχει εφημερια έρχεται) στα ραντεβού τα μηνιαία μαζί του καθώς γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο δεν έχουμε χαλάσει ούτε 1€ κ στη γέννα μας θα έρθει εκεί οποιαδήποτε ώρα τον καλέσουμε κ θα είναι κοντά μας από τη αρχή ως το τέλος δεν αξίζει να του δώσουμε ένα συμβολικό ποσό? Ένα δώρο κυριολεκτικά που ήταν σε όλο το ταξίδι μας μαζί μας ?

Εγώ. Αν και έχω ιδιώτη γιατρό και με αυτόν θα γεννήσω θέλω μόνο να πω ότι ο γιατρός του δημοσίου πληρώνετε απ' το δημόσιο! Αν δεν του αρκεί η αμοιβη του ας πάει στον ιδιωτικό τομέα! 

Για να καταλάβεις εδώ ο γιατρός στην Κεφαλονιά του δημοσίου έχει ταρίφα 2500 και φυσικά ποτέ δεν δίνει κινητά κτλ... τουλάχιστον εδώ δεν ξέρω τι ισχύει άλλου...

Just now, Renez είπε:

Ουαου!! Πόσο σε ζηλεύω!! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχην!!

Ναι χαχχαχα εγώ να δεις τι έχω πάθει εδώ κ 1-2 εβδομαδες:P

Εδώ εσύ ποτέ έλεγες πως τα κατάφερες επιτέλους κ ποτέ έφτασες β επιπέδου μου λες??

Καντι μου, αύριο έχεις τη β επιπέδου?

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Και εγώ σε ιδιωτικό θα γεννήσω και να σας πω την αλήθεια δεν μπήκα καν στο κόπο να ψάξω στο δημόσιο. Όχι γιατί μου περισσεύουν αλλά γιατί με οσα έχω ακούσει κ εχω ζήσει στα δημόσια νοσοκομείο(κυρίως στα μεγάλα) νιώθω μεγαλύτερη ανασφάλεια. Δυστυχώς στην πλειοψηφία τους στα δημόσια νοσοκομεία η αντιμετώπιση είναι απρόσωπη και συχνά σε αναγκάζουν να δώσεις αυτό το "δώρο" για να σε αντιμετωπίσουν όπως θα έπρεπε. Ευτυχώς βέβαια υπάρχουν κ εξαιρέσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ. Αν και έχω ιδιώτη γιατρό και με αυτόν θα γεννήσω θέλω μόνο να πω ότι ο γιατρός του δημοσίου πληρώνετε απ' το δημόσιο! Αν δεν του αρκεί η αμοιβη του ας πάει στον ιδιωτικό τομέα! 

Για να καταλάβεις εδώ ο γιατρός στην Κεφαλονιά του δημοσίου έχει ταρίφα 2500 και φυσικά ποτέ δεν δίνει κινητά κτλ... τουλάχιστον εδώ δεν ξέρω τι ισχύει άλλου...

Καντι μου, αύριο έχεις τη β επιπέδου?

Καλε συγκεντρωθείτε και οι δυο την εχω κανει απο 28 Αυγούστου. Μπηκα στην ομαδούλα γιατι διάβασα για την Κεφαλονιά,

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες ! Μανούλα Φεβρουαρίου και εγώ και ήρθα να προστεθώ στην παρέα σας. Η ΠΗΤ μου είναι 14/2 και έχουμε κοριτσάκι .

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου. Το πρώτο είναι αγοράκι και τον Γενάρη γίνεται 3 ❤️.

καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε !  

  • Μου αρέσει 7

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...