Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Χαχχαχαχα ναι μαλλον εσυ το λες σωστά!9/2 εχω ΠΗΤ,εσύ?Ναι,το έμαθα κι αυτό για τον πλακούντα!

10/2! Αλλα μολις κλεισω και μια εβδομάδα απο τον 9ο φτασω δλδ τις 37 θα μ κόψει τα ραμματα, κ μετα ειτε που γεννας κ σε 1 2 μερες μου ειπαν,  ειτε δεν ανοιγει με τιποτα ο τραχηλος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι κορίτσι δεν είναι για ρίσκο! Είμαι από Κεφαλονιά! 

Ρε Τουτουνακι μένεις Κεφαλλονιά; Ήμουν στα  νατια  μου στα 21 σε άλλη φάση και έμεινα κάνα 2-3 χρονια.Συγκινουμαι αφανταστα..Εμενα Αργοστόλι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ρε Τουτουνακι μένεις Κεφαλλονιά; Ήμουν στα  νατια  μου στα 21 σε άλλη φάση και έμεινα κάνα 2-3 χρονια.Συγκινουμαι αφανταστα..Εμενα Αργοστόλι.. 

10 λεπτά είμαι απ' το Αργοστόλι!!! Είναι ωραία αλλά έχει τα μειονεκτήματα του το νησί!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου και εγω σε ιδιωτικο θα γεννησω για τον εξης βασικοτατο λόγο : δεν μπορω χωρις τον γιατρό μου!!! Στην αποβολη με πηγανε στο νοσοκομείο δεν αφησα κανεναν να με πλησιάσει ώσπου πηγα στο ιδιωτικό και ήρθε ο γιατρος μου! Το ιδιο και τώρα με την περιδεση, δεν θα μπορουσα με κανεναν αλλον!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου και εγω σε ιδιωτικο θα γεννησω για τον εξης βασικοτατο λόγο : δεν μπορω χωρις τον γιατρό μου!!! Στην αποβολη με πηγανε στο νοσοκομείο δεν αφησα κανεναν να με πλησιάσει ώσπου πηγα στο ιδιωτικό και ήρθε ο γιατρος μου! Το ιδιο και τώρα με την περιδεση, δεν θα μπορουσα με κανεναν αλλον!! 

Εγω αν και γνωριζω πολύ καλά ότι για κυησεις υψηλού κινδύνου αλλα και αλλά και για επειγουσες καταστασεις βρεφων τα δημόσια είναι μακράν ανωτερα,αλλωστε κι απ τα ιδιωτικά τα στελνουν εκεί τα μωράκια,εχω τη γιατρο μου 20 χρονια και δεν την αλλάζω.Ειναι και ειδικευμενη στις κυησεις υψηλου κινδυνου.

Βεβαια,αν δεν παιρναμε τα 2000 δεν ξερω αν θα ελεγα το ίδιο διοτι τα λεφτα τα θεωρω πάρα πολλά που ζητανε,ιδίως τα ιδιωτ.μαιευτηρια.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mommytobe είπε:

Ποσο θα του δώσεις? Γιατί φαντάζομαι αν δεν έχει εφημερια θα ζητήσει σίγουρα κάτι για να έρθει??? .. Εύχομαι να κάνω λάθος και ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν αυτά στο κράτος που ζούμε.. Εγώ πάω σε ιδιώτη γιατρό ο οποίος είναι άψογος και πραγματικά εύχομαι την μέρα που θα σπάσουν τα νερά μου να έχει εφημερία να φύγω στην δίπλα πόλη να με ξεγεννήσει αυτός... Διαφορετικά υπάρχει και η περίπτωση που εάν περάσω τις 40 εβδομάδες μπορεί να μου κάνει πρόκληση ώστε να γεννήσω μαζί του, όμως είναι κάθετος στο πριν τις 40βαδια 39+6 πρόκληση δεν κάνει...πραγματικα εύχομαι να είμαι τυχερή διαφορετικά οποίος τύχει και θα ξεκινησω μάλλον παράλληλα με τον γιατρό μου να πηγαίνω κάποια στιγμή και στο δημόσιο να με βλέπει κάποιος γιατρός για να ανοίξω καρτέλα.. 

Τίποτα απολύτως δεν θα του δώσω, μόνο αν θέλω εγώ ή ίδια, επειδή είμαι ευχαριστημένη. Θα γεννήσω με καισαρική, οπότε θα ξερουμε ακριβώς μέρα και ώρα. Αλλά και με ΦΤ να ήταν πάλι ο ίδιος θα ερχόταν(το ξέρω σίγουρα, έτσι γέννησε η ξαδέρφη του άντρα μου). Αυτή είναι η πολιτική του νοσοκομείου, ανεξαρτήτως αν έχει εφημερια ο γιατρός που σε παρακολουθεί( τον περνούν τηλέφωνο). Ακριβώς το ίδιο γίνεται και στο δημόσιο νοσοκομείο της διπλανής πολύς που γεννησα το πρώτο μου παιδάκι.

Just now, Τουτουνι είπε:

2000 ε δηλαδή εγώ που έχω διδυμακια θα πάρω 4000?

Πολύ πιθανό. Γιατί λέει για κάθε παιδί που γεννιέται ζωντανό δίνει ο κράτος 2000 €. Είναι 2 δόσεις 1000 + 1000 , η μία όταν γεννήσεις και η αλλη μετά από 6 μήνες.


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

10 λεπτά είμαι απ' το Αργοστόλι!!! Είναι ωραία αλλά έχει τα μειονεκτήματα του το νησί!!!!

Εγω δούλευα στον Παναγή Γερακη.. Δε ξέρω πόσο μικρή είσαι. Πρώην βουλευτής, δικηγόρος έχει κάποια χρόνια που πέθανε.. Συγκίνουμαι.Απο τότε ψιλό ασχολούμουν με το θέμα παιδί. Δηλαδή δεν με πείραζε και να κάνω παιδί..Θελω πολύ να ξαναερθω κάποια στιγμή.. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια σε ιδιωτικό που είναι και ο γιατρός μου.. Επίσης είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη στα άλλα μου παιδιά οπότε και το μαιευτήριο μου αρέσει. Μακάρι να είναι το ίδιο και αυτή... 


Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ληστεψω καμία τράπεζα? Χάχαχα κανένα μίνι μάρκετ? Κάτι τελοσπαντον να γεννήσω και εγώ σε ιδιωτικό... Πραγματικά απορώ με το σύστημα που έχουμε έσω στην Ελλάδα ότι αφορά την υγεία αλλά αυτό είναι μεγάλο θέμα που δεν θέλω να το ανοίξω.. Μακάρι να μπορούσαμε όλες να γεννήσουμε με τους γιατρούς που θέλουμε και εμπιστευομαστε..

Και μιας κ λέμε εδω λίγο τα οικονομικά.. Η β επιπέδου ξέρετε πόσο κοστίζει? Στην αυχενική ήταν 130 και χωρίς απόδειξη 100 πληρώσαμε εμείς.. Κάπου εκεί και η Β επιπεδου? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι κορίτσι δεν είναι για ρίσκο! Είμαι από Κεφαλονιά! 

Καλε κι εγω 10 μερες το καλοκαίρι εκεί εκανα διακοπές, δεν έλεγες να πιούμε καφε, που ειναι και μαζεμένο νησάκι, χαχαχα


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω, πρώτα ο θεός! Εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό! Εξάλλου την εξωσωματική εκεί την πέτυχα, οπότε με κλειστά τα μάτια και ανοιχτές τις τσέπες! :P

 

Βρε κορίτσια ερώτηση, με τι απορρυπαντικό (υγρό) πλένουμε τα μωρουδιακά; Frezyderm, Farmasept ή κλασικά το Αρκάδι; Έχω διχαστεί!

Απλά σε λίγο καιρό (1-2 μήνες) θα ανοίξω αυτά που μου έχουν δώσει και μετά το ξεκαθάρισμα θέλω να τα φρεσκάρω

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Joka said:

Κορίτσια,εγω θα ξεκινήσω yoga για εγκύους μέσω youtube.

Επισης,εξασκουμαι στο τεντωμα ποδιων ανεβαινοντας στο σκουτερ του άντρα μου!!!:D

θα κανω σε λιγο το πρωτο μου online μαθημα για prenatal yoga. ειμαι πολυ χαρουμενη :mrgreen:

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Και εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω, πρώτα ο θεός! Εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό! Εξάλλου την εξωσωματική εκεί την πέτυχα, οπότε με κλειστά τα μάτια και ανοιχτές τις τσέπες! :P

 

Βρε κορίτσια ερώτηση, με τι απορρυπαντικό (υγρό) πλένουμε τα μωρουδιακά; Frezyderm, Farmasept ή κλασικά το Αρκάδι; Έχω διχαστεί!

Απλά σε λίγο καιρό (1-2 μήνες) θα ανοίξω αυτά που μου έχουν δώσει και μετά το ξεκαθάρισμα θέλω να τα φρεσκάρω

To pharmasept δεν το έχω δει. Το frezyderm μυρίζει όμορφα. Έχω δοκιμάσει και Αρκάδι και προδερμ.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

To pharmasept δεν το έχω δει. Το frezyderm μυρίζει όμορφα. Έχω δοκιμάσει και Αρκάδι και προδερμ.

Λοιπόν το pharmacept το αφρόλουτρο είναι φανταστικό. Το εχεις δοκιμάσει; Είναι μεγάλο και πολύ οικονομικό.

Το χρησιμοποιώ ακόμα στο παιδί.

Οσο για απορρυπαντικό χρησιμοποιήσει μόνο προδερμ!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλε κι εγω 10 μερες το καλοκαίρι εκεί εκανα διακοπές, δεν έλεγες να πιούμε καφε, που ειναι και μαζεμένο νησάκι, χαχαχα

Που να το ξέρω... Περάσατε όμορφα???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...