Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ. Αν και έχω ιδιώτη γιατρό και με αυτόν θα γεννήσω θέλω μόνο να πω ότι ο γιατρός του δημοσίου πληρώνετε απ' το δημόσιο! Αν δεν του αρκεί η αμοιβη του ας πάει στον ιδιωτικό τομέα! 

Για να καταλάβεις εδώ ο γιατρός στην Κεφαλονιά του δημοσίου έχει ταρίφα 2500 και φυσικά ποτέ δεν δίνει κινητά κτλ... τουλάχιστον εδώ δεν ξέρω τι ισχύει άλλου...

Καντι μου, αύριο έχεις τη β επιπέδου?

Αλλο αυτό που λες!! 2500? Διπλάσια από ιδιώτη?? Ναι αυτό προφανώς είναι εξοφρενικο!!

Μα δεν είναι θέμα γιατρού αυτό που σου είπα εγώ τουτουνι μου, είναι θέμα του ασθενή/πελατη..όταν τον έχω 9 μήνες απικο ότι ώρα θέλω με το κινητό του με τις εξετάσεις μου κ όλα αυτά τσάμπα κ τον πάρω στο άκυρο να πω ότι γεννάω κ τρέξει θεωρώ αυτονόητο να του το ανταποδώσω.

Αν δεν θέλουμε να δώσουμε τίποτα μπορούμε κάλλιστα να πηγαίνουμε σε όποιον έχει εφημερια κάθε φορά κ φυσικά να γεννησουμε τυχαία με όποιον εφημερεύει κ να μη δώσουμε ούτε 1€. Έτσι έκανε κ η κολλητή μου κ της βγάζω το καπέλο,εγώ όμως θέλω να έχω κάποιον που ξέρει εξ αρχής το ιστορικό,να τον παίρνω τηλ στη παραμικρή απόρια μου κ να νιώσω ασφαλεια την ώρα που θα γεννάω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Καλε συγκεντρωθείτε και οι δυο την εχω κανει απο 28 Αυγούστου. Μπηκα στην ομαδούλα γιατι διάβασα για την Κεφαλονιά,

Αχ!!! Τι χαζή που είμαι!!!! Συγνώμη καντι μου!!! Κι έχεις κοριτσάκι ε?? 

Just now, Renez είπε:

Αλλο αυτό που λες!! 2500? Διπλάσια από ιδιώτη?? Ναι αυτό προφανώς είναι εξοφρενικο!!

Μα δεν είναι θέμα γιατρού αυτό που σου είπα εγώ τουτουνι μου, είναι θέμα του ασθενή/πελατη..όταν τον έχω 9 μήνες απικο ότι ώρα θέλω με το κινητό του με τις εξετάσεις μου κ όλα αυτά τσάμπα κ τον πάρω στο άκυρο να πω ότι γεννάω κ τρέξει θεωρώ αυτονόητο να του το ανταποδώσω.

Αν δεν θέλουμε να δώσουμε τίποτα μπορούμε κάλλιστα να πηγαίνουμε σε όποιον έχει εφημερια κάθε φορά κ φυσικά να γεννησουμε τυχαία με όποιον εφημερεύει κ να μη δώσουμε ούτε 1€. Έτσι έκανε κ η κολλητή μου κ της βγάζω το καπέλο,εγώ όμως θέλω να έχω κάποιον που ξέρει εξ αρχής το ιστορικό,να τον παίρνω τηλ στη παραμικρή απόρια μου κ να νιώσω ασφαλεια την ώρα που θα γεννάω..

Άλλο αυτό...δεν το κατάλαβα...ναι στο δημόσιο αν θέλεις να δώσεις είναι θέμα.της καθεμιάς και ειναι απολύτως σεβαστό...

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Μανούλα Φεβρουαρίου και εγώ και ήρθα να προστεθώ στην παρέα σας. Η ΠΗΤ μου είναι 14/2 και έχουμε κοριτσάκι .

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου. Το πρώτο είναι αγοράκι και τον Γενάρη γίνεται 3 ❤️.

καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε !  

Καλως μας βρηκες!! Με το καλο τα μωρακια μας!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ!!! Τι χαζή που είμαι!!!! Συγνώμη καντι μου!!! Κι έχεις κοριτσάκι ε?? 

Άλλο αυτό...δεν το κατάλαβα...ναι στο δημόσιο αν θέλεις να δώσεις είναι θέμα.της καθεμιάς και ειναι απολύτως σεβαστό...

 

Πως πάνε εσένα τα διδυμακια σου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πως πάνε εσένα τα διδυμακια σου??

Δόξα το Θεό.καλα είναι!!! Μεγαλώνουν!!! Δεν τα έχω νιώσει ακόμα βέβαια, λογικά είναι πολύ νωρίς! Στο τέλος του μήνα ο επόμενος υπερηχος και βλέπουμε μετά για β επιπέδου!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παλι κοριτσια επειδη δεν ειχα δικο μου συγκεκριμενο γυναικολογο, δοκιαμασα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη να παω σε ιδιωτικο μιας φιλης μου και δεν εμεινα ικανοποιημενη..  τελικα αυτο το φορουμ με εσωσε γιατι εψαξα εναν καλο γιατρο δημοσιου και αρκετες μου προτειναν αυτον που εχω και τωρα τον Σ..λο του Ελενα.. χαιρομαι ιδιαιτερα που δεν μου ζητησε φακελακι και που ηταν διπλα μου οποτε τον χρειαστηκα.. τελικα του εδωσα φακελακι μα αφου με ξεγεννησε και πραγματι του αξιζαν...και αν κ ειχέ εφημερια και ραντεβου παραλληλα εβρησκε χρονο με εβλεπε μονο εκεινος μεχρι να ερθει η διαστολη κ.τ.λ. και δεν ειχε καν μαια..  κ επειτα κατεβαινε παλι στα ραντεβου του.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Σούκα θα την κανείς και αυτήν ; Έχω κλείσει κι εγώ ήδη στον Πιλαλη για 17/10 αλλά δεν έχω ρωτήσει ακόμη τιμή. Άρα να περιμένω αντίστοιχο με της αυχενικής ε; 
Ασε... εμένα αυτό που με γονάτισε ήταν η αμνιο αλλά χαλάλι αν είναι καλά τα μωράκια :) 

Ναι,ιδια τιμη με αυχενική.Σ αυτον πηγες και πριν?Αστο τωρα αυτό,πάει πέρασε!

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα..σας διαβάζω που κ που έχω κ συμπάθειες εδώ @Τουτουνι @Joka και η @καντυ (μάλλον λάθος το εγραψα:P) που τη παρακολουθώ πριν μείνει εγκυος..

Τεσπα,ήθελα απλά να σε ρωτήσω ειλικρινά ως "κοινωνική συζήτηση" γτ μ αρέσει να παίρνω απόψεις,για πιο λόγο θεωρείς λάθος να πληρώνουμε τον γιατρό του δημοσίου εφόσον εκείνος μας παρακολουθεί?

Κ για να τεκμηριώσω πρώτη την άποψη μου είναι πως θεωρώ καταρχάς απαράδεκτο να ζητήσει μόνος του εξ αρχής αμοιβή σαν "όρο" για να παρακολουθεί κάποια γυναίκα ΑΛΛΑ όταν εμείς επιλέγουμε κάποιον ο οποίος σε όλη την εγκυμοσύνη μας μας φέρεται σαν ιδιώτης γιατρός (έχουμε το κινητό του,είναι εκεί οπότε τον καλέσουμε κ οπότε θέλουμε εξέταση πάμε σε εκείνον που ακόμη κ αν δεν έχει εφημερια έρχεται) στα ραντεβού τα μηνιαία μαζί του καθώς γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο δεν έχουμε χαλάσει ούτε 1€ κ στη γέννα μας θα έρθει εκεί οποιαδήποτε ώρα τον καλέσουμε κ θα είναι κοντά μας από τη αρχή ως το τέλος δεν αξίζει να του δώσουμε ένα συμβολικό ποσό? Ένα δώρο κυριολεκτικά που ήταν σε όλο το ταξίδι μας μαζί μας ?

Συμφωνω απολυτα μαζί σου,οχι ομως να ζηταει ταριφα 800 και 1000 ευρω οπως ξερω για καποιους μαιευτηρες δημοσιων μαιευτηρίων!!!

Just now, Mariachi είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! Μανούλα Φεβρουαρίου και εγώ και ήρθα να προστεθώ στην παρέα σας. Η ΠΗΤ μου είναι 14/2 και έχουμε κοριτσάκι .

Είναι το δεύτερο παιδάκι μου. Το πρώτο είναι αγοράκι και τον Γενάρη γίνεται 3 ❤️.

καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε !  

Καλως μας ηρθες!Με το καλο!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Δόξα το Θεό.καλα είναι!!! Μεγαλώνουν!!! Δεν τα έχω νιώσει ακόμα βέβαια, λογικά είναι πολύ νωρίς! Στο τέλος του μήνα ο επόμενος υπερηχος και βλέπουμε μετά για β επιπέδου!!!

Εγώ τον δικό μου εκεί στη 15+ τον ένιωσα αλλά ελααααχιστα στην αρχή σαν μπουρμπουληθριτσες όταν ήμουν ξαπλωμένη..από 20η κ μετά τον ένιωθα κανονικά οπότε κ εσύ θα τα νιώσεις σύντομα:x

Εφόσον όλα πήγαν καλά στην αυχενική έτσι κ θα συνεχίσουν θα δεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ!!! Τι χαζή που είμαι!!!! Συγνώμη καντι μου!!! Κι έχεις κοριτσάκι ε?? 

Άλλο αυτό...δεν το κατάλαβα...ναι στο δημόσιο αν θέλεις να δώσεις είναι θέμα.της καθεμιάς και ειναι απολύτως σεβαστό...

 

Μαρη το εχω ντύσει άγιο Βασιλακη του εχω μπλε φόντο, τι αλλο να κανω , να του ζωγραφίσω και μια τσουτσου ; Ειναι αγόρι!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Εγω παλι κοριτσια επειδη δεν ειχα δικο μου συγκεκριμενο γυναικολογο, δοκιαμασα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη να παω σε ιδιωτικο μιας φιλης μου και δεν εμεινα ικανοποιημενη..  τελικα αυτο το φορουμ με εσωσε γιατι εψαξα εναν καλο γιατρο δημοσιου και αρκετες μου προτειναν αυτον που εχω και τωρα τον Σ..λο του Ελενα.. χαιρομαι ιδιαιτερα που δεν μου ζητησε φακελακι και που ηταν διπλα μου οποτε τον χρειαστηκα.. τελικα του εδωσα φακελακι μα αφου με ξεγεννησε και πραγματι του αξιζαν...και αν κ ειχέ εφημερια και ραντεβου παραλληλα εβρησκε χρονο με εβλεπε μονο εκεινος μεχρι να ερθει η διαστολη κ.τ.λ. και δεν ειχε καν μαια..  κ επειτα κατεβαινε παλι στα ραντεβου του.. 

Εξαιρετικός κ αυτός!! Γενικά επειδή κ εγώ είμαι στο Έλενα έχει πολλούς υπέροχους γιατρούς κ ναι προφανώς κ άξιζε το δώρο του!!

Σαν υπόλοιπη εμπειρία πως ήταν το Έλενα? Τι δωμάτιο είχες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Μαρη το εχω ντύσει άγιο Βασιλακη του εχω μπλε φόντο, τι αλλο να κανω , να του ζωγραφίσω και μια τσουτσου ; Ειναι αγόρι!

Κλαίω χαχχαχαχαχ

Just now, Joka είπε:

Ναι,ιδια τιμη με αυχενική.Σ αυτον πηγες και πριν?Αστο τωρα αυτό,πάει πέρασε!

Συμφωνω απολυτα μαζί σου,οχι ομως να ζηταει ταριφα 800 και 1000 ευρω οπως ξερω για καποιους μαιευτηρες δημοσιων μαιευτηρίων!!!

Καλως μας ηρθες!Με το καλο!!!

Ε όχι βέβαια αυτοί είναι προικοθήρες όχι γιατροί που κάνουν λειτούργημα!!

Εσένα το νινι σου πως είναι??

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Ναι,ιδια τιμη με αυχενική.Σ αυτον πηγες και πριν?Αστο τωρα αυτό,πάει πέρασε!

Συμφωνω απολυτα μαζί σου,οχι ομως να ζηταει ταριφα 800 και 1000 ευρω οπως ξερω για καποιους μαιευτηρες δημοσιων μαιευτηρίων!!!

Καλως μας ηρθες!Με το καλο!!!

Ναι σ αυτόν πήγα και πριν και σ αυτόν έκανα και την αμνιο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...