Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν θα πάρω καθόλου επίδομα γιατί δεν δουλεύω απ' το προηγούμενο καλοκαίρι...αλλά στο νησί ο γιατρός έχει τη φήμη κακού γιατρού που κάνει πολύ πρόχειρη δουλειά! Δεν θα ρίσκαρα τα διδυμακια μου να πάω σ' αυτόν, αφήστε που μόλις δει τα δύσκολα φωνάζει Ντακότα και στέλνει τις γυναίκες και τα μωρα στην Πάτρα...

Εντάξει σε αυτήν την περίπτωση οθτε εγώ θα γεννουσα εκεί.. Εμάς ευτυχώς στα δημόσια δεν έχουν κακία φήμη και είναι πολύ καλοι γιατροί απ ότι λένε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mommytobe είπε:

Εμάς είναι το πρώτο μωράκι και από τις φίλες μου είμαι η πρώτη οπότε δεν έχουμε από κανέναν πράγματα.. Θα μας βοηθήσουν και οι γονείς μας και θα μας πάρουν πολλά πράγματα όμως και πάλι είναι δύσκολα πολύ για ιδιωτική.. Και πάλι δεν θα ήθελες αυτά τα χρήματα να τα διαθέσεις στο παιδί σου? Αυτό θα εννοεί η κοπέλα ότι τα κλαίει και θα συμφωνήσω σε αυτό.. Νομίζω και εγώ αν τα είχα και γεννουσα σε ιδιωτικό σίγουρα θα τα έκλαιγα.. Όπως είπα και πριν λίγες μέρες δεν θα πάρω και κάποιο ιδιαίτερο επίδομα σαν αυτοαπασχολουμενη και θα είμαστε πάρα πολύ στενά για κάποιους μήνες.. Τι να πω.. Εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα καλά.. Είτε σε ιδιωτικά είτε σε δημόσια και να έχουμε όλες τελειομηνες εγκυμοσύνες και εύκολους και γρήγορους τοκετους.. 

Εγώ κορίτσια μου δεν θα πάρω καθόλου επίδομα γιατί δεν δουλεύω απ' το προηγούμενο καλοκαίρι...αλλά στο νησί ο γιατρός έχει τη φήμη κακού γιατρού που κάνει πολύ πρόχειρη δουλειά! Δεν θα ρίσκαρα τα διδυμακια μου να πάω σ' αυτόν, αφήστε που μόλις δει τα δύσκολα φωνάζει Ντακότα και στέλνει τις γυναίκες και τα μωρα στην Πάτρα...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, εκεί με παρακολουθεί ο γιατρός και ο ίδιος θα με ξεγεννησει. Από επιδόματα και εγώ δεν περνώ τίποτα, γιατί είμαι ανεργη. Αλλά νομίζω ότι όλες δικαιουμαστε το επίδομα 2000 €.

 

 

  • Μου αρέσει 5

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, εκεί με παρακολουθεί ο γιατρός και ο ίδιος θα με ξεγεννησει. Από επιδόματα και εγώ δεν περνώ τίποτα, γιατί είμαι ανεργη. Αλλά νομίζω ότι όλες δικαιουμαστε το επίδομα 2000 €.

 

 

Ποσο θα του δώσεις? Γιατί φαντάζομαι αν δεν έχει εφημερια θα ζητήσει σίγουρα κάτι για να έρθει??? .. Εύχομαι να κάνω λάθος και ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν αυτά στο κράτος που ζούμε.. Εγώ πάω σε ιδιώτη γιατρό ο οποίος είναι άψογος και πραγματικά εύχομαι την μέρα που θα σπάσουν τα νερά μου να έχει εφημερία να φύγω στην δίπλα πόλη να με ξεγεννήσει αυτός... Διαφορετικά υπάρχει και η περίπτωση που εάν περάσω τις 40 εβδομάδες μπορεί να μου κάνει πρόκληση ώστε να γεννήσω μαζί του, όμως είναι κάθετος στο πριν τις 40βαδια 39+6 πρόκληση δεν κάνει...πραγματικα εύχομαι να είμαι τυχερή διαφορετικά οποίος τύχει και θα ξεκινησω μάλλον παράλληλα με τον γιατρό μου να πηγαίνω κάποια στιγμή και στο δημόσιο να με βλέπει κάποιος γιατρός για να ανοίξω καρτέλα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, εκεί με παρακολουθεί ο γιατρός και ο ίδιος θα με ξεγεννησει. Από επιδόματα και εγώ δεν περνώ τίποτα, γιατί είμαι ανεργη. Αλλά νομίζω ότι όλες δικαιουμαστε το επίδομα 2000 €.

 

 

2000 ε δηλαδή εγώ που έχω διδυμακια θα πάρω 4000?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

2000 ε δηλαδή εγώ που έχω διδυμακια θα πάρω 4000?

Ακριβως.. Την πρώτη δωση την περνουμε νομίζω όταν γεννήσουμε μέσα σε 2 μήνες και την άλλη μέσα σε μισό χρόνο... Ας με διορθώσει κάποια αν κάνω λάθος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Paris.33 είπε:

Καλημερα,  καλη εβδομάδα και καλη σχολικη χρονια σε ολα τα παιδακια και εκπαιδευτικους! :)

Καλη σχολικη χρονιά σε όλους!Για πρωτη φορά μετά απο 20 χρόνια στο σπιτι την ημέρα του αγιασμού.Πολύ μου λειπει το σχολείο!

Just now, mommytobe είπε:

Ποσο θα του δώσεις? Γιατί φαντάζομαι αν δεν έχει εφημερια θα ζητήσει σίγουρα κάτι για να έρθει??? .. Εύχομαι να κάνω λάθος και ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν αυτά στο κράτος που ζούμε.. Εγώ πάω σε ιδιώτη γιατρό ο οποίος είναι άψογος και πραγματικά εύχομαι την μέρα που θα σπάσουν τα νερά μου να έχει εφημερία να φύγω στην δίπλα πόλη να με ξεγεννήσει αυτός... Διαφορετικά υπάρχει και η περίπτωση που εάν περάσω τις 40 εβδομάδες μπορεί να μου κάνει πρόκληση ώστε να γεννήσω μαζί του, όμως είναι κάθετος στο πριν τις 40βαδια 39+6 πρόκληση δεν κάνει...πραγματικα εύχομαι να είμαι τυχερή διαφορετικά οποίος τύχει και θα ξεκινησω μάλλον παράλληλα με τον γιατρό μου να πηγαίνω κάποια στιγμή και στο δημόσιο να με βλέπει κάποιος γιατρός για να ανοίξω καρτέλα.. 

Οι περισσοτεροι του δημοσίου δε δεχονται σε προχωρημενη εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ακριβως.. Την πρώτη δωση την περνουμε νομίζω όταν γεννήσουμε μέσα σε 2 μήνες και την άλλη μέσα σε μισό χρόνο... Ας με διορθώσει κάποια αν κάνω λάθος 

Ορίστε...βγήκε το μαιευτήριο!!!! χαχαχαχαχαχχααχχαχαχα

  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Σε ποια εβδομάδα εισαι;  εγω ειχα απο την 18η καπου κατι σινιαλα αλλα δεν ημουν σίγουρη κ δεν εδωσα σημασια,  μεχρι που Παρασκευή βραδυ 19η εβδομάδα πλεον,  ξεκινησαν τα εντονα,  σημερα το πρωι που ηπια κ παγωμένα νερο,  εγινε μαχη:roll:

Εγω αυριο μπαινω στη 19η,αλλά τίποτα ακόμα.Ο πλακουντας μου ειναι προσθιος,τον ειδα κιολας κι ετσι ειναι μπροστα στο μωρο και απορροφα τα χτυπηματα γι αυτο δεν το νιωθω,θ αργησω κι αλλο μου εξηγησε η γιατρος.

Just now, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο, εκεί με παρακολουθεί ο γιατρός και ο ίδιος θα με ξεγεννησει. Από επιδόματα και εγώ δεν περνώ τίποτα, γιατί είμαι ανεργη. Αλλά νομίζω ότι όλες δικαιουμαστε το επίδομα 2000 €.

 

 

Ισχύει.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας πω κ εγω τα της εγκυμοσυνης και γεννας μου.. Καταρχην λοιπον εμεινα  εγκυος με μονο 1 επαφη με τον αντρα μου. Δουλευα σε ενα γραφειο ωπου μου ειπαν πως θα με απολυσουν και λεω κατσε να κανω μια χοριακη ποτε δεν ξερεις βγηκε αρνητικη.. επομενως απολυθηκα.. και σε 1 εβδομαδα ξαναεκανα την χοριακη αφου δεν αισθανομουν καλα και ημουν εγκυος! ε;;;;; τζακ ποτ;;; παλι καλα σκεφτηκαμε να ανοιξουμε δειλα δειλα δικο μας γραφειο..οποτε οτι παρω σαν ελευθ.παγγελματιας. Γενναω σε Δημοσιο με ενα φοβερο γιατρο. 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν θα πάρω καθόλου επίδομα γιατί δεν δουλεύω απ' το προηγούμενο καλοκαίρι...αλλά στο νησί ο γιατρός έχει τη φήμη κακού γιατρού που κάνει πολύ πρόχειρη δουλειά! Δεν θα ρίσκαρα τα διδυμακια μου να πάω σ' αυτόν, αφήστε που μόλις δει τα δύσκολα φωνάζει Ντακότα και στέλνει τις γυναίκες και τα μωρα στην Πάτρα...

καλα κανεις και δεν θα το ρισκαρεις στην τυχαια Ντακοτα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν θα πάρω καθόλου επίδομα γιατί δεν δουλεύω απ' το προηγούμενο καλοκαίρι...αλλά στο νησί ο γιατρός έχει τη φήμη κακού γιατρού που κάνει πολύ πρόχειρη δουλειά! Δεν θα ρίσκαρα τα διδυμακια μου να πάω σ' αυτόν, αφήστε που μόλις δει τα δύσκολα φωνάζει Ντακότα και στέλνει τις γυναίκες και τα μωρα στην Πάτρα...

Σε ποιο νησί είσαι αν επιτρέπεται; 

Μη ρισκάρεις με τίποτα κ με 2 μωρά ένα παραπάνω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγω αυριο μπαινω στη 19η,αλλά τίποτα ακόμα.Ο πλακουντας μου ειναι προσθιος,τον ειδα κιολας κι ετσι ειναι μπροστα στο μωρο και απορροφα τα χτυπηματα γι αυτο δεν το νιωθω,θ αργησω κι αλλο μου εξηγησε η γιατρος.

Ισχύει.

Βρε κοριτσι εχω την εντύπωση πως εφοσον αυριο θα εισαι 19+1 θα εισαι στην 20η!σήμερα εκλεισες την 19η, εχουμε 2 3 μερουλες διαφορα,  αλλα εγω κάθομαι κ πολυ σπιτι κ ξαπλα. Το Σάββατο που τριγυρνουσα η μπεμπα δεν φανηκε! Αλλα το πιο βασικο ειναι όντως η θεση του πλακουντα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Βρε κοριτσι εχω την εντύπωση πως εφοσον αυριο θα εισαι 19+1 θα εισαι στην 20η!σήμερα εκλεισες την 19η, εχουμε 2 3 μερουλες διαφορα,  αλλα εγω κάθομαι κ πολυ σπιτι κ ξαπλα. Το Σάββατο που τριγυρνουσα η μπεμπα δεν φανηκε! Αλλα το πιο βασικο ειναι όντως η θεση του πλακουντα! 

Χαχχαχαχα ναι μαλλον εσυ το λες σωστά!9/2 εχω ΠΗΤ,εσύ?Ναι,το έμαθα κι αυτό για τον πλακούντα!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

2000 ε δηλαδή εγώ που έχω διδυμακια θα πάρω 4000?

Ναι το έχω ψάξει ;) 

Just now, Ani!! said:

Κοριτσια να σας πω κ εγω τα της εγκυμοσυνης και γεννας μου.. Καταρχην λοιπον εμεινα  εγκυος με μονο 1 επαφη με τον αντρα μου. Δουλευα σε ενα γραφειο ωπου μου ειπαν πως θα με απολυσουν και λεω κατσε να κανω μια χοριακη ποτε δεν ξερεις βγηκε αρνητικη.. επομενως απολυθηκα.. και σε 1 εβδομαδα ξαναεκανα την χοριακη αφου δεν αισθανομουν καλα και ημουν εγκυος! ε;;;;; τζακ ποτ;;; παλι καλα σκεφτηκαμε να ανοιξουμε δειλα δειλα δικο μας γραφειο..οποτε οτι παρω σαν ελευθ.παγγελματιας. Γενναω σε Δημοσιο με ενα φοβερο γιατρο. 

καλα κανεις και δεν θα το ρισκαρεις στην τυχαια Ντακοτα :)

Κορίτσι νομίζω δεν έχει να κάνει με το επάγγελμα. Σε κάθε παιδί που γεννιέται από 1/1/20 δίνεται το επίδομα 2000€ από το κράτος 

Just now, chris79 said:

Ναι το έχω ψάξει ;) 

Κορίτσι νομίζω δεν έχει να κάνει με το επάγγελμα. Σε κάθε παιδί που γεννιέται από 1/1/20 δίνεται το επίδομα 2000€ από το κράτος 

Νομίζω μέσα σε 1 μήνα από τη γεννά τα μισά και μέσα σε 4 μήνες τα υπόλοιπα. Κάτσε να το δω και θα επανέλθω 

Συνολικά η ενίσχυση ανέρχεται σε 2000 ευρώ και καταβάλλεται σε δύο ισόποσες δόσεις των 1.000 ευρώ. Η 1η δόση χορηγείται τον επόμενο μήνα από τη. γέννηση του παιδιού, εφόσον η αίτηση υποβληθεί και εγκριθεί μέσα στον μήνα της γέννησης του παιδιού και η 2η δόση μετά από πέντε μήνες από το μήνα της γέννηση του παιδιού. ΠΡΟΣΟΧΗ: Για δίδυμα είναι 4.000€ κ.ο.κ

 

https://opeka.gr/epidoma-gennisis/

Έχει ένα εισοδηματικό κριτήριο μόνο το οποίο όμως είναι αρκετά υψηλό (δεν είναι 40.000 που λέει γιατί υπολογίζεται με έναν τύπο που δεν έψαξα τώρα.

αλλα όλες το δικαιούμαστε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σε ποιο νησί είσαι αν επιτρέπεται; 

Μη ρισκάρεις με τίποτα κ με 2 μωρά ένα παραπάνω.

Ναι κορίτσι δεν είναι για ρίσκο! Είμαι από Κεφαλονιά! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...