Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

@Paris.33 είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να αλλάξει κάτι... Κοριτσαρο θα κάνεις για να στο είπε και ο έμβρυολογος μην ανησυχείς...

@Τουτουνι  όλες μας σκέφτηκες, να μην μείνει καμία παραπονεμένη χαχαχα

Ααααχ κορίτσια εχθές ένιωσα για πρώτη φορά τον μπεμπη:x έχω τρελαθεί.. Εκεί που καθόμουν και χάζευα τηλεόραση και είχα τα χέρια μου όπως πάντα στην κοιλιά με κλοτσισε κάτι χαχαχα.. Φώναξα τον άντρα μου αμέσως και μετά από λίγο το ένιωσε και αυτός... Τρελάθηκααααμε:x

Καλημέρα!!!!! Αχ τι ωραία!!!! Μπράβο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα!!!!! Αχ τι ωραία!!!! Μπράβο!!!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου.. Ναιι πραγματικά δεν το περίμενα γιατί δεν έχω νιώσει τίποτα άλλο μέχρι στιγμής (αυτά τα φτερουγισματα που λένε) και ότι θα το ένιωθα έτσι αμέσως μου έκανε τρελή εντύπωση... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Ναιι πραγματικά δεν το περίμενα γιατί δεν έχω νιώσει τίποτα άλλο μέχρι στιγμής (αυτά τα φτερουγισματα που λένε) και ότι θα το ένιωθα έτσι αμέσως μου έκανε τρελή εντύπωση... 

Πόσο είσαι τώρα???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

, @mommytobe μπράβο κορίτσι μου. Σιγά σιγά πλέον θα το αισθάνεσαι όλο και πιο συχνά και μετά καθημερινά!

Κοριτσια σήμερα μπαίνουμε και επίσημα στο 5ο και μου φαινεται απίστευτο!! Αχ να περάσουν οι μέρες. Επίσης σήμερα έχω γιατρό οπότε επιτέλους θα τη δω!! 

  • Μου αρέσει 2

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Πόσο είσαι τώρα???

17 εβδ+5 :)

Just now, ioanna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

, @mommytobe μπράβο κορίτσι μου. Σιγά σιγά πλέον θα το αισθάνεσαι όλο και πιο συχνά και μετά καθημερινά!

Κοριτσια σήμερα μπαίνουμε και επίσημα στο 5ο και μου φαινεται απίστευτο!! Αχ να περάσουν οι μέρες. Επίσης σήμερα έχω γιατρό οπότε επιτέλους θα τη δω!! 

Πραγματικά εύχομαι αυτό το συναίσθημα να μπορέσει να το νιώσει κάθε γυναίκα σε αυτόν τον κόσμο... Είναι τρομερό:x 

Ζηλευωωω.. Εμείς θα πάμε την άλλη βδομάδα.. Θα κλείσω ραντεβού αυτές τις μέρες.. Περιμένουμε νέα σου:grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Κάντε νύφες για τον γιόκα μου κορίτσιαααα χαχαχα.. Μόνη μου είμαι με τον μπέμπη??? 

Kαλημέρα! Κι εγώ έχω αγοράκι!! Δεν είσαι μόνη χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

17 εβδ+5 :)

Πραγματικά εύχομαι αυτό το συναίσθημα να μπορέσει να το νιώσει κάθε γυναίκα σε αυτόν τον κόσμο... Είναι τρομερό:x 

Ζηλευωωω.. Εμείς θα πάμε την άλλη βδομάδα.. Θα κλείσω ραντεβού αυτές τις μέρες.. Περιμένουμε νέα σου:grin:

Α!!! Τι καλά!!! Νωρίς νωρίς!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα! Κι εγώ έχω αγοράκι!! Δεν είσαι μόνη χαχαχα

Ααααχ τέλεια.. Μεγαλώνει η παρέα των αγορομανων χαχαχα

Just now, Τουτουνι είπε:

Α!!! Τι καλά!!! Νωρίς νωρίς!!!!!

Ναιιι το είχε πει ο γιατρός και δεν το πίστευα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα! Κι εγώ έχω αγοράκι!! Δεν είσαι μόνη χαχαχα

χαχα καλημερα! ερχεται και η δικια μου νυφη... Ο γαμπρος ετων 2,5 ειναι ετοιμος και περιμενει τη τυχερη

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Πως μου φάνηκε που δεν μπήκε μέσα ο άντρας μου ή ο γιατρός ;
Ο γιατρός είναι εξαιρετικός και τον ήξερα και από την πρώτη μου εγκυμοσύνη. Όλες μου τις εξετάσεις με αυτόν τις ειχα κάνει (απλά τις ειχα κάνει στο Λητω τότε και όχι στο ιατρείο του).

 

Καλημέρα!Ο γιατρός εννοουσα...να σε ρωτήσω,αν πας στο Λητώ υπάρχει διαφορά στην τιμή?Στο Λητώ γέννησες?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Καλημέρα!Ο γιατρός εννοουσα...να σε ρωτήσω,αν πας στο Λητώ υπάρχει διαφορά στην τιμή?Στο Λητώ γέννησες?

Δεν το είδα για τη διαφορά τιμής αλλά με ένα τηλεφώνημα μπορείς να το διαπιστώσεις. Νομίζω με την καλύτερη τιμή που κάνει βγαίνει περίπου η ίδια. 
Ναι στο Λητω είχα γεννήσει και πρώτα ο Θεός εκεί θα γεννήσω και τώρα. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με Λητω και Ιασώ αλλά προτιμώ το Λητω. 

Just now, chris79 said:

Καλημέρα !! 
Είπαμε ... και εγώ ένα κι ένα έχω ... όποτε άλλο ένα αγοράκι κι εδώ ... :) 

Βασικά έχω κι έναν εξάχρονο υποψήφιο γαμπρό που είναι και καλό παιδί και κούκλος για οποία ενδιαφέρεται !!! Χαχαχαχα 
Η μάνα η κουκουβάγια !! :) 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Δεν το είδα για τη διαφορά τιμής αλλά με ένα τηλεφώνημα μπορείς να το διαπιστώσεις. Νομίζω με την καλύτερη τιμή που κάνει βγαίνει περίπου η ίδια. 
Ναι στο Λητω είχα γεννήσει και πρώτα ο Θεός εκεί θα γεννήσω και τώρα. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με Λητω και Ιασώ αλλά προτιμώ το Λητω. 

Α τέλεια!Κι εγω από ιδιωτικά μόνο στο Λητώ θα πήγαινα,ειχα αποφασίσει εδώ και χρόνια.Η γιατρος μου είναι και στο Μητέρα αλλα προτιμώ Λητώ δαγκωτό!Είναι το πρωτο που εφαρμοσε εναλλακτικες μεθοδους τοκετου,είναι μικρο,οικογενειακό και προσφατα σουπερ ανακαινισμενο.

Επισης,εχει μεγαλα ποσοστά φυσιολογικών τοκετών και δεν έχω ακουσει ποτέ,ουτε μία γυναίκα που γεννησε εκεί να κάνει το παραμικρό αρνητικό σχόλιο!!

Προσφατα,μια γνωστή γεννησε στο δωματιο"τοκετός σαν στο σπίτι" κι εμεινε πολύ ικανοποιημένη.

Αχ μακαρι να τα καταφερω κι εγω να γεννησω φυσιολογικά,με ελαχιστη ιατρικη παρέμβαση!Το ονειρευόμουν πάντα!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Α τέλεια!Κι εγω από ιδιωτικά μόνο στο Λητώ θα πήγαινα,ειχα αποφασίσει εδώ και χρόνια.Η γιατρος μου είναι και στο Μητέρα αλλα προτιμώ Λητώ δαγκωτό!Είναι το πρωτο που εφαρμοσε εναλλακτικες μεθοδους τοκετου,είναι μικρο,οικογενειακό και προσφατα σουπερ ανακαινισμενο.

Επισης,εχει μεγαλα ποσοστά φυσιολογικών τοκετών και δεν έχω ακουσει ποτέ,ουτε μία γυναίκα που γεννησε εκεί να κάνει το παραμικρό αρνητικό σχόλιο!!

Προσφατα,μια γνωστή γεννησε στο δωματιο"τοκετός σαν στο σπίτι" κι εμεινε πολύ ικανοποιημένη.

Αχ μακαρι να τα καταφερω κι εγω να γεννησω φυσιολογικά.Το ονειρευόμουν πάντα!

Στο Ευχομαι! 
Και εγώ δεν έχω κανένα αρνητικό σχόλιο για το Λητω! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!  Ήμουν σε τρίκλινο με rooming in και ήταν όλα μια χαρά! 
Τις προάλλες που ειχα ραντεβού στο γιατρό κάναμε μια πρώτη κουβέντα (πρόωρη μεν αλλά anyway) για τον τοκετό και είδα ότι κάθε άλλο παρά  αρνητικός είναι για φυσιολογικό τοκετό ακόμη και στα δίδυμα. Μου είπε ότι θέλει να πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις αλλά αν πάνε όλα καλά για φυσιολογικό θα πάμε. 
Καλά στο γιο μου έχω να θυμάμαι έναν υπέροχο τοκετό, όπου με περίμενε από τις 9 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ που γέννησα και εκτός από επισκληρίδειο ούτε όρο δε μου είχε βάλει και με 1,5 σπρώξιμο κυριολεκτικά είχε γεννηθει το παιδί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Στο Ευχομαι! 
Και εγώ δεν έχω κανένα αρνητικό σχόλιο για το Λητω! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!  Ήμουν σε τρίκλινο με rooming in και ήταν όλα μια χαρά! 
Τις προάλλες που ειχα ραντεβού στο γιατρό κάναμε μια πρώτη κουβέντα (πρόωρη μεν αλλά anyway) για τον τοκετό και είδα ότι κάθε άλλο παρά  αρνητικός είναι για φυσιολογικό τοκετό ακόμη και στα δίδυμα. Μου είπε ότι θέλει να πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις αλλά αν πάνε όλα καλά για φυσιολογικό θα πάμε. 
Καλά στο γιο μου έχω να θυμάμαι έναν υπέροχο τοκετό, όπου με περίμενε από τις 9 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ που γέννησα και εκτός από επισκληρίδειο ούτε όρο δε μου είχε βάλει και με 1,5 σπρώξιμο κυριολεκτικά είχε γεννηθει το παιδί. 

Μπράβο σε σένα,μπραβο και στο γιατρό σου!!Πόσο χαίρομαι να διαβάζω τετοιες ιστορίες!

Το γνωριζα ότι στο Λητώ πολλοί γιατροί στηρίζουν το φυσιολογικό τοκετό και τωρα μου δινεις κι άλλο κουραγιο.Μπραβο του που και με διδυμα είναι θετικός.

Τα αυτονοητα δηλαδή αλλά τελος πάντων!!!

Μακαρι να είμαι κι εγώ εξισου τυχερή και να τα βγαλω εις πέρας....

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Τέλεια κ εγώ σε μονοκλινο θα πάω..220€ μου βγαίνει 4 μέρες οπότε ναι 55€/μέρα..αυτο ήθελα να δω αν αξίζει αλλά σε σχέση με τα φραγκοφονιαδικα ιδιωτικά εννοείται πως αξίζει φουυυλ!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Μα πάντα κ παντού υπαρχοθν αυτοί ρε συ.. το θέμα είναι να είναι η εξαίρεση κ όχι ο κανόνας κ επειδή έχω ακούσει για πολλούς εκεί καλά λόγια τύπου Σούλος,Κυριακόπουλος, Σαλβανος,Παπαδης κτλ..τον 2ο έχω εγώ κ τον έχω ήδη συστήσει κ σε άλλες 3 κοπέλες από την ομάδα μου κ πάνε εκεί κ είμαστε όλες δόξα τον Θεό ευχαριστημένες !!

Βέβαια από γιατρούς (2) του Έλενα απογοητευτηκε κ η κολλητή μου κ κατέληξε να πηγαίνει σε όποιον είχε εφημερία γτ ξενερωσε τρέλα!!!! Ευτυχώς μια χαρά γέννησε κ έτσι..εσύ σε ποιο νοσοκομείο είσαι?

Καλημερα κοριτσι μου και μ'ενα πόνο σου εύχομαι.Η κουμπαρα μου γεννησε προσφατα και τα 3 παιδια της στο Ελενα κι εμεινε πολυ ευχαριστημενη.Εγω εντυπωσιαστηκα με τα λουξ μονοκλινα!

Χαιρομαι να διαβαζω για εντιμους και καλους γιατρους,αυτοι στους οποιους αναφερεσαι,2 απο τους οποιους εχω ακουστά απο εδώ,ανήκουν στη νεα γενιά και πιστεύω οτι διαφέρουν σε νοοτροπία απο τους μεγαλύτερους.

Σκεφτομουνα κι εγω το Ελενα πολύ σοβαρά,αλλα λογω του οτι ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ να μεινω εγκυος και περασα απο παρα πολλους γιατρους,ηθελα τωρα που τα καταφερα να γυρισω στη γυναικολογο μου την οποια εχω 20 χρόνια και με την οποια νιωθω ηρεμία,οικειότητα  και ασφάλεια.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...