Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια . Τι ωραία που κάποιες θα «δείτε» τα μωρά σας σύντομα . Εγώ θα την «δω» ξανά στην β επιπέδου στις 5/10 .

εσεις έχετε κλείσει για β επιπέδου; Προσπαθώ να διαβάσω και τα προηγούμενα , αλλά έχετε γράψει πολλά και δεν σας προλαβαίνω , χαχαχα !!! 

@chris79 τι ωραία εμπειρία ❤️Μακάρι να τα καταφέρεις και αυτή την φορά . 
εγω γέννησα με καισαρική την πρώτη φορά όποτε με καισαρική θα γεννήσω και τώρα .


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Geonutr-mama είπε:

Εγώ πρώτα ο Θεός να ναι όλα καλά θα γεννήσω σπίτι όπως έκανα κ στο 3ο..εισικα τώρα με τον ιό κ αυτα που διάβασα ότι κάνουν στα μαιευτήρια δεν θέλω με καμμια δύναμη να πάω εκεί. Μακάρι να βοβθβσςι ο Θεός να μείνω σπιτακι μου με τα παιδάκια μου. 

 

Αυτό είναι το καλύτερο!!!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Ξέρετε τι ισχύει τώρα με τον κορονοϊο και τα τρίκλινα στα ιδιωτικά;; ισχύουν ακομα ή σε βάζουν μονο δικλινα ή μονοκλινα;; Γιατί ειναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή .. αλλα φαντάζομαι επειδη αναγκαστικά θα κάνουμε το τεστ πριν μπούμε οτι δεν θα εχει αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Τι ωραία που κάποιες θα «δείτε» τα μωρά σας σύντομα . Εγώ θα την «δω» ξανά στην β επιπέδου στις 5/10 .

εσεις έχετε κλείσει για β επιπέδου; Προσπαθώ να διαβάσω και τα προηγούμενα , αλλά έχετε γράψει πολλά και δεν σας προλαβαίνω , χαχαχα !!! 

@chris79 τι ωραία εμπειρία ❤️Μακάρι να τα καταφέρεις και αυτή την φορά . 
εγω γέννησα με καισαρική την πρώτη φορά όποτε με καισαρική θα γεννήσω και τώρα .

εμάς μας έκλεισε ο γιατρός με το που τελειώσαμε την αυχενική αμέσως και την β επιπέδου....16/10..πάλι καλά θα πάμε την άλλη βδομάδα στον γιατρό να δούμε τον μπέμπη γιατί δεν θα άντεχα άλλο ένα μήνα..ήδη πέρασαν σχεδόν 3 βδομάδες και μου λείπει το μωρό μου:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, υποθετω οι περισσότερες ειστε Αθήνα..  Εμεις εδω επαρχια εχουμε λιγότερες επιλογες,  2 κλινικες και 1 νοσοκομείο, οπότε με οτι συνεργάζεται ο γιατρος... 

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Τι ωραία που κάποιες θα «δείτε» τα μωρά σας σύντομα . Εγώ θα την «δω» ξανά στην β επιπέδου στις 5/10 .

εσεις έχετε κλείσει για β επιπέδου; Προσπαθώ να διαβάσω και τα προηγούμενα , αλλά έχετε γράψει πολλά και δεν σας προλαβαίνω , χαχαχα !!! 

@chris79 τι ωραία εμπειρία ❤️Μακάρι να τα καταφέρεις και αυτή την φορά . 
εγω γέννησα με καισαρική την πρώτη φορά όποτε με καισαρική θα γεννήσω και τώρα .

Κορίτσι μου,  κοντα ειμαστε! 18+6 σημερα και εχουμε κλεισει β επιπέδου στις 7 Οκτωβρίου! Ωστόσο στις 23 τωρα εχω παλι ενα ραντεβού με τον γιατρό μου :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Ξέρετε τι ισχύει τώρα με τον κορονοϊο και τα τρίκλινα στα ιδιωτικά;; ισχύουν ακομα ή σε βάζουν μονο δικλινα ή μονοκλινα;; Γιατί ειναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή .. αλλα φαντάζομαι επειδη αναγκαστικά θα κάνουμε το τεστ πριν μπούμε οτι δεν θα εχει αλλαξει κατι

Ισχύουν κανονικά.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ βρε κορίτσια, υποθετω οι περισσότερες ειστε Αθήνα..  Εμεις εδω επαρχια εχουμε λιγότερες επιλογες,  2 κλινικες και 1 νοσοκομείο, οπότε με οτι συνεργάζεται ο γιατρος... 

Κορίτσι μου,  κοντα ειμαστε! 18+5 σημερα και εχουμε κλεισει β επιπέδου στις 7 Οκτωβρίου! Ωστόσο στις 23 τωρα εχω παλι ενα ραντεβού με τον γιατρό μου :wink:

και εγώ επαρχία είμαι...ένα νοσοκομείο και μια κλινική...στις δίπλα πόλεις βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

και εγώ επαρχία είμαι...ένα νοσοκομείο και μια κλινική...στις δίπλα πόλεις βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται..

Εμεις υποτίθεται στην πολη μας ειμαστε σε καλύτερη μοιρα απο τις διπλανες κ ερχονται πολλες γυναικες εδω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 said:

Αχ βρε κορίτσια, υποθετω οι περισσότερες ειστε Αθήνα..  Εμεις εδω επαρχια εχουμε λιγότερες επιλογες,  2 κλινικες και 1 νοσοκομείο, οπότε με οτι συνεργάζεται ο γιατρος... 

Κορίτσι μου,  κοντα ειμαστε! 18+6 σημερα και εχουμε κλεισει β επιπέδου στις 7 Οκτωβρίου! Ωστόσο στις 23 τωρα εχω παλι ενα ραντεβού με τον γιατρό μου :wink:

Έλα κι εγώ 18+5 σήμερα ... :) 

Εγω έχω κλείσει β επιπέδου 17/10 όμως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@mommytobe κοντά είμαστε όντως ! Και εγώ μετά την αυχενική (4/8) πήγα στις 3/9 στην γυναικολόγο , αλλά πάλι θα πάω μια και καλή στην β επιπέδου .

Αφηστε τα κορίτσια αυτές τις μέρες είμαι χάλια , κόλλησα από τον μικρό κρύωμα και έχω βήχα και μπούκωμα και λόγω της κατάστασης ο παθολόγος δεν δέχεται να με δει εάν δεν κάνω τεστ λέει . Τεστ , αφού δεν έχω πυρετό δεν μου κάνουν φυσικά σε νοσοκομείο και σιγά μν πληρώνω 100 ευρώ κάθε φορά που θα έχω μυξες !!! Και φυσικά λόγω της εγκυμοσύνης επιτρέπεται μόνο φυσιολογικός όρος, σιροπακι για τον βήχα  και κανένα panadol που και που. Μόνο το βράδυ με άφησε να βάζω ronal. 
 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εμεις υποτίθεται στην πολη μας ειμαστε σε καλύτερη μοιρα απο τις διπλανες κ ερχονται πολλες γυναικες εδω! 

εμάς από δημόσιο λένε ότι έχουμε πολύ καλή μαιευτική αλλά και στην δίπλα πόλη επειδή είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο το εμπιστεύονται και πολύ...από ιδιωτικές δεν ξέρω τι γίνεται, δεν έχω κάποια γνωστή που γέννησε σε ιδιωτικό..

Just now, Mariachi είπε:

@mommytobe κοντά είμαστε όντως ! Και εγώ μετά την αυχενική (4/8) πήγα στις 3/9 στην γυναικολόγο , αλλά πάλι θα πάω μια και καλή στην β επιπέδου .

Αφηστε τα κορίτσια αυτές τις μέρες είμαι χάλια , κόλλησα από τον μικρό κρύωμα και έχω βήχα και μπούκωμα και λόγω της κατάστασης ο παθολόγος δεν δέχεται να με δει εάν δεν κάνω τεστ λέει . Τεστ , αφού δεν έχω πυρετό δεν μου κάνουν φυσικά σε νοσοκομείο και σιγά μν πληρώνω 100 ευρώ κάθε φορά που θα έχω μυξες !!! Και φυσικά λόγω της εγκυμοσύνης επιτρέπεται μόνο φυσιολογικός όρος, σιροπακι για τον βήχα  και κανένα panadol που και που. Μόνο το βράδυ με άφησε να βάζω ronal. 
 

καλά πλάκα μας κάνει? γιατρός είναι αν δεν σε δει αυτός τότε ποιος? και μη χειρότερα πραγματικά...

ναιιι γενικά όλες οι κοπέλες είμαστε πολύ κοντά η μια στην άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

και εγώ επαρχία είμαι...ένα νοσοκομείο και μια κλινική...στις δίπλα πόλεις βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται..

Σε ποια πόλη είσαι; Εντάξει δεν πειράζει μια χαρά θα είσαι και εκεί. Τι να κάνουμε κι εμείς οι επαρχιωτισες!!!!!! 

Just now, mommytobe είπε:

εμάς από δημόσιο λένε ότι έχουμε πολύ καλή μαιευτική αλλά και στην δίπλα πόλη επειδή είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο το εμπιστεύονται και πολύ...από ιδιωτικές δεν ξέρω τι γίνεται, δεν έχω κάποια γνωστή που γέννησε σε ιδιωτικό..

καλά πλάκα μας κάνει? γιατρός είναι αν δεν σε δει αυτός τότε ποιος? και μη χειρότερα πραγματικά...

ναιιι γενικά όλες οι κοπέλες είμαστε πολύ κοντά η μια στην άλλη...

Κι όμως οι ιδιώτες δεν δέχονται. Άσχημο αλλά   Συμβαίνει.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

εμάς από δημόσιο λένε ότι έχουμε πολύ καλή μαιευτική αλλά και στην δίπλα πόλη επειδή είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο το εμπιστεύονται και πολύ...από ιδιωτικές δεν ξέρω τι γίνεται, δεν έχω κάποια γνωστή που γέννησε σε ιδιωτικό..

καλά πλάκα μας κάνει? γιατρός είναι αν δεν σε δει αυτός τότε ποιος? και μη χειρότερα πραγματικά...

ναιιι γενικά όλες οι κοπέλες είμαστε πολύ κοντά η μια στην άλλη...

μονο εγω ειμαι λιγο πισω στην 14η εβδομαδα γιατι πιστευω πως παλι θα γεννησω νωριτερα οπως κ στον 1ο μου στον 8ο.. εχω κ περισσοτερε; πιθανοτητες μου ειπς ο γιατρος.. τις βαλιτσες ετοιμες απο τον 7ο κοριτσιαααα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...