Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mariachi είπε:

@mommytobe κοντά είμαστε όντως ! Και εγώ μετά την αυχενική (4/8) πήγα στις 3/9 στην γυναικολόγο , αλλά πάλι θα πάω μια και καλή στην β επιπέδου .

Αφηστε τα κορίτσια αυτές τις μέρες είμαι χάλια , κόλλησα από τον μικρό κρύωμα και έχω βήχα και μπούκωμα και λόγω της κατάστασης ο παθολόγος δεν δέχεται να με δει εάν δεν κάνω τεστ λέει . Τεστ , αφού δεν έχω πυρετό δεν μου κάνουν φυσικά σε νοσοκομείο και σιγά μν πληρώνω 100 ευρώ κάθε φορά που θα έχω μυξες !!! Και φυσικά λόγω της εγκυμοσύνης επιτρέπεται μόνο φυσιολογικός όρος, σιροπακι για τον βήχα  και κανένα panadol που και που. Μόνο το βράδυ με άφησε να βάζω ronal. 
 

Περαστικά σου, δεν ξέρω ΕΑΝ κάνει τωρα αλλά βράσε φασκόμηλο και βάλε μέλι, θα γλυκάνει ο λαιμός! Φύσσα όσο μπορείς μύτη, γιατί θα σου γυρίσει σε ξερόβηχα και θα υποφέρεις! Θπάρχουν και κάτι καραμέλες για τον λαιμό φυτικές, (μέλι-φασκόμηλο) α! Και κάνε μπουκώματα με αντισηπτικό ειδικό σιρόπι ή με λεμόνι, ξινίλα μεν αποτελεσματικό δε! ΟΛΑ αυτά μετά από άπειρα φάρμακα και ατελείωτο βήχα όταν κράταγα 3 παιδάκια και ήμουν μόνιμα άρρωστη!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 19η και δεν έχω πάρει χαμπάρι το μικρούλι! Ίσως το υπερκαλύπτει το λίπος της κοιλιάς :P ούτε πεταλούδες, ούτε φτερουγίσματα, μόνο τους μόνιμους πόνους του εντέρου! Λες να είναι αυτό κσι όχι το έντερο και να μην έχω πάρει χαμπάρι τι γίνεται; Δεν έχω πάει να πάρω και τον υπέρηχο της φϊλης που θα μου τον δάνειζε να μου έφευγε το άγχος:D:lol:

Στις 29/9 έχω την Β-επιπέδου!!

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renaki80 είναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη; Στον γιο μου θυμάμαι γύρω στην 20η εβδομάδα τον κατάλαβα . Τώρα έχω αρχίσει και την νιώθω από την προηγούμενη . Θα το νιώσεις και εσύ , μπορεί όντως να είναι και αυτο που λες έντερο . Αντε με το καλό και η β επιπέδου 

  • Ευχαριστώ 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

@Renaki80 είναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη; Στον γιο μου θυμάμαι γύρω στην 20η εβδομάδα τον κατάλαβα . Τώρα έχω αρχίσει και την νιώθω από την προηγούμενη . Θα το νιώσεις και εσύ , μπορεί όντως να είναι και αυτο που λες έντερο . Αντε με το καλό και η β επιπέδου 

Ναί πρώτη είναι! Οπότε υπομονή.....ευχαριστωωωω


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 19η και δεν έχω πάρει χαμπάρι το μικρούλι! Ίσως το υπερκαλύπτει το λίπος της κοιλιάς :P ούτε πεταλούδες, ούτε φτερουγίσματα, μόνο τους μόνιμους πόνους του εντέρου! Λες να είναι αυτό κσι όχι το έντερο και να μην έχω πάρει χαμπάρι τι γίνεται; Δεν έχω πάει να πάρω και τον υπέρηχο της φϊλης που θα μου τον δάνειζε να μου έφευγε το άγχος:D:lol:

Στις 29/9 έχω την Β-επιπέδου!!

Μην ανησυχεις ολα θα γινουν στην ωρα τους! παντως εκτος απο την μεγαλη χαρα του πρωτου φτερουγισματος δεν εξυπηρετει κ πολυ γιατι με καφε γλυκακια κτλ θα σου αλλαζει τα φωτα απο τα χτυπηματα οσο μεγαλωνει! επισης θα τρελαθεις ευχαριστα με την Β επιπεδου! με το καλο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Έλα κι εγώ 18+5 σήμερα ... :) 

Εγω έχω κλείσει β επιπέδου 17/10 όμως 

Είμαστε μαζί!! Κι εγω σημερα 18+5! Εγω εχω ραντεβού στις 29 του μηνα και μετα θα την κλείσω τη β επιπέδου! Αλλα ανυπομονώ να ξεκινήσω τα ψωνια σιγα σιγά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 19η και δεν έχω πάρει χαμπάρι το μικρούλι! Ίσως το υπερκαλύπτει το λίπος της κοιλιάς :P ούτε πεταλούδες, ούτε φτερουγίσματα, μόνο τους μόνιμους πόνους του εντέρου! Λες να είναι αυτό κσι όχι το έντερο και να μην έχω πάρει χαμπάρι τι γίνεται; Δεν έχω πάει να πάρω και τον υπέρηχο της φϊλης που θα μου τον δάνειζε να μου έφευγε το άγχος:D:lol:

Στις 29/9 έχω την Β-επιπέδου!!

Και εγώ δεν ένιωθα τίποτα και από την μία στιγμή στην άλλη χωρίς φτερουγισματα και πεταλούδες έφαγα την κλοτσιά χθες χαχαχαχα 

 

Just now, Andri23 είπε:

Είμαστε μαζί!! Κι εγω σημερα 18+5! Εγω εχω ραντεβού στις 29 του μηνα και μετα θα την κλείσω τη β επιπέδου! Αλλα ανυπομονώ να ξεκινήσω τα ψωνια σιγα σιγά!

Αααχ ναι.. Έχω δει τόσο ωραία ρουχαλάκια, πιπιλες, μπομιμπερο... Με νύχια και με δόντια κρατιέμαι.. Καρότσι, έπιπλα... Βέβαια είμαστε σε αναζήτηση διαμερίσματος για να μετακομίσουμε και εύχομαι να βρούμε κάτι άμεσα ώστε να γίνει αμέσως και το παιδικό εκεί, μην το στήνω εδώ και μετά από λίγο καιρό σε άλλο σπίτι.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 said:

Είμαστε μαζί!! Κι εγω σημερα 18+5! Εγω εχω ραντεβού στις 29 του μηνα και μετα θα την κλείσω τη β επιπέδου! Αλλα ανυπομονώ να ξεκινήσω τα ψωνια σιγα σιγά!

Άσε ... εμένα επειδή είναι δίδυμα θέλει να με βλέπει κάθε 10 μέρες ... τώρα μου έχει κλείσει ραντεβού 21/9 και το επόμενο  2/10... Και η β επιπέδου 17/10. 
Απο ψώνια δε θα κάνω και κάτι καθώς έχω ήδη ένα παιδάκι και τα έχω όλα από εκεί, τα αγοριστικα τουλάχιστον. Τα κοριτσίστικα πάλι από ανιψιές θα τα έχω .. δεν αγχώνομαι. Το πολύ πολύ να της βάζω αγοριστικα στην αρχή :) 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 19η και δεν έχω πάρει χαμπάρι το μικρούλι! Ίσως το υπερκαλύπτει το λίπος της κοιλιάς :P ούτε πεταλούδες, ούτε φτερουγίσματα, μόνο τους μόνιμους πόνους του εντέρου! Λες να είναι αυτό κσι όχι το έντερο και να μην έχω πάρει χαμπάρι τι γίνεται; Δεν έχω πάει να πάρω και τον υπέρηχο της φϊλης που θα μου τον δάνειζε να μου έφευγε το άγχος:D:lol:

Στις 29/9 έχω την Β-επιπέδου!!

Κοντά είσαι. Θα το καταλάβεις. Στην αρχή λίγο. Σε λίγο καιρό πιο έντονα. Αν εννοείς τον υπέρηχο που τον έχουμε σπίτι μας, δεν είναι πολύ καλή ιδέα γιατί ο θόρυβος του τα ενοχλεί. Εξ ου και οι γυναικολόγοι ανοίγουν στιγμιαία το μικροφωνο του υπερήχου και μάλιστα όχι πάντα.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , chris79 είπε:

Άσε ... εμένα επειδή είναι δίδυμα θέλει να με βλέπει κάθε 10 μέρες ... τώρα μου έχει κλείσει ραντεβού 21/9 και το επόμενο  2/10... Και η β επιπέδου 17/10. 
Απο ψώνια δε θα κάνω και κάτι καθώς έχω ήδη ένα παιδάκι και τα έχω όλα από εκεί, τα αγοριστικα τουλάχιστον. Τα κοριτσίστικα πάλι από ανιψιές θα τα έχω .. δεν αγχώνομαι. Το πολύ πολύ να της βάζω αγοριστικα στην αρχή :) 

Έτσι. Γλιτώνεις πολλά χρήματα πραγματικά. Στο δεύτερο παιδί όλα είναι αλλιώς άλλωστε. Δεν εχεις την κάψα όπως στο πρώτο οσον αφορά τις αγορές εννοώ.

Να έρθουν με το καλό τα μωρά και τα υπόλοιπα θα τα βρεις. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ βοηθητικό να εχεις βοήθεια γιατί η λιστα για τα μωρουδιακα ειναι πραγματικά τερααστια!! Αλλα στο πρώτο παιδί νομίζω ο,τι δεις θες να το πάρεις.. καπως ετσι ειμαι κι εγω !! Οσο μπορω συγκρατουμαι όμως!! 

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Να ληστεψω καμία τράπεζα? Χάχαχα κανένα μίνι μάρκετ? Κάτι τελοσπαντον να γεννήσω και εγώ σε ιδιωτικό... Πραγματικά απορώ με το σύστημα που έχουμε έσω στην Ελλάδα ότι αφορά την υγεία αλλά αυτό είναι μεγάλο θέμα που δεν θέλω να το ανοίξω.. Μακάρι να μπορούσαμε όλες να γεννήσουμε με τους γιατρούς που θέλουμε και εμπιστευομαστε..

Και μιας κ λέμε εδω λίγο τα οικονομικά.. Η β επιπέδου ξέρετε πόσο κοστίζει? Στην αυχενική ήταν 130 και χωρίς απόδειξη 100 πληρώσαμε εμείς.. Κάπου εκεί και η Β επιπεδου? 

Λοιπόν κορίτσι μου εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο, στο Έλενα με γιατρό που επέλεξα αφού τον γνώρισα στα απογευματινά και εμπιστεύομαι πλήρως. Καταλαβαίνω απόλυτα τις κοπέλες που ακολουθούν τον γιατρό τους όπου εργάζεται γιατί η εμπιστοσύνη είναι πολύ σημαντική την περίοδο που διανύουμε. Την απόφαση την πήρα γιατί αρχικά θέλω να αποσβεσω μέρος όσων έχω δώσει τόσα χρόνια ως εργαζόμενη στο ελληνικό δημόσιο μέσω των εισφορών μου, επειδή εμπιστεύομαι τις παροχές που μπορεί να μου προσφέρει ένα δημόσιο μαιευτήριο σε μένα και στο μωρό αλλά και επειδή προτιμώ να είμαι σε μονοκλινο και για κανένα λόγω δεν θα πλήρωνα όσα χρειάζεται ένα ιδιωτικό μαιευτήριο για μονοκλινο! Προτιμώ να τα καταθέσω σε ένα λογαριασμό για το παιδί. Ως προς την αναμονή, πηγαίνω στα απογευματινά και δεν έχω καθίσει να περιμένω πότε πάνω από 10'.. Δεν έχω εικόνα για πρωί! 

Επίσης έχω να σας πω ότι από χθες που ξεκίνησα σχολείο (εργαζομαι σε ιδιωτικό και θα δουλέψω μέχρι τα Χριστούγεννα) μου φαίνεται βουνό! Γυρίζω σπίτι και αισθάνομαι σαν να έχω σκάψει 20 χωράφια!!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου που εχετε καταλαβει τα μωρακια σας και ισες ηδη εχετε,  σε αυτες τις εβδομάδες ποσο συχνα πρεπει να τα νιωθουμε;; 

Εγώ βρίσκομαι στην 20 εβδομάδα και τις τελευταίες μέρες εχω αρχίσει να το νιώθω! Μάλιστα χτες το βράδυ το ένιωσε κμο σύντροφος μου και ειλικρινά ήταν πολύ συγκινητικό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...