Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mari@nna είπε:

Εγώ βρίσκομαι στην 20 εβδομάδα και τις τελευταίες μέρες εχω αρχίσει να το νιώθω! Μάλιστα χτες το βράδυ το ένιωσε κμο σύντροφος μου και ειλικρινά ήταν πολύ συγκινητικό. 

Ναι κ εγω καθε μερα, απλα αναρωτιέμαι ποσο συχνα μεσα στην ημέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Paris.33 συνήθως το νιώθεις όταν είσαι ξαπλωμένη και χαλαρή . Σε αυτές τις εβδομάδες δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο . Μπορεί να το νιώσεις και μια φορά την ημέρα ,μπορεί περισσότερες , μπορεί όμως και καμία . 
 

οσο για τα ψώνια και εγώ είμαι από τις τυχερές- ατυχές  που και στο πρώτο μου Μου έδωσαν όλα τα πράγματα εκτός από το καροτσι .μεχρι και τα ρούχα μου είχαν δώσει . Μόνο λίγα πράγματα αγόρασα . Και τώρα το δεύτερο τα έχει από το πρώτο . Ρούχα πάλι έχει από το πρώτο και πάλι θα μας δώσουν κοριτσίστικα τώρα. Βέβαια θα της βάψω το δωμάτιο, η μητέρα μου θα φτιάξει κουρτίνες και όλο και κάτι σε ροζ θα πάρουμε  ....αχ Αντε να περάσουν οι μέρες !!! 

οσον αφορά το μαιευτήριο και εγώ σε ιδιωτικό θα γεννήσω , όχι γτ μας περισσεύουν , απλά γτ δεν θέλω να αλλάξω την γιατρό μου .

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Λοιπόν κορίτσι μου εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο, στο Έλενα με γιατρό που επέλεξα αφού τον γνώρισα στα απογευματινά και εμπιστεύομαι πλήρως. Καταλαβαίνω απόλυτα τις κοπέλες που ακολουθούν τον γιατρό τους όπου εργάζεται γιατί η εμπιστοσύνη είναι πολύ σημαντική την περίοδο που διανύουμε. Την απόφαση την πήρα γιατί αρχικά θέλω να αποσβεσω μέρος όσων έχω δώσει τόσα χρόνια ως εργαζόμενη στο ελληνικό δημόσιο μέσω των εισφορών μου, επειδή εμπιστεύομαι τις παροχές που μπορεί να μου προσφέρει ένα δημόσιο μαιευτήριο σε μένα και στο μωρό αλλά και επειδή προτιμώ να είμαι σε μονοκλινο και για κανένα λόγω δεν θα πλήρωνα όσα χρειάζεται ένα ιδιωτικό μαιευτήριο για μονοκλινο! Προτιμώ να τα καταθέσω σε ένα λογαριασμό για το παιδί. Ως προς την αναμονή, πηγαίνω στα απογευματινά και δεν έχω καθίσει να περιμένω πότε πάνω από 10'.. Δεν έχω εικόνα για πρωί! 

Επίσης έχω να σας πω ότι από χθες που ξεκίνησα σχολείο (εργαζομαι σε ιδιωτικό και θα δουλέψω μέχρι τα Χριστούγεννα) μου φαίνεται βουνό! Γυρίζω σπίτι και αισθάνομαι σαν να έχω σκάψει 20 χωράφια!!

Ειναι μια διαφορετικη αποψη και αυτη και σεβαστη φυσικα.. ποιον γιατρο εχεις;;; Εγω τον Σουλο. λες να γεννησουμε κ μαζι;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ειναι μια διαφορετικη αποψη και αυτη και σεβαστη φυσικα.. ποιον γιατρο εχεις;;; Εγω τον Σουλο. λες να γεννησουμε κ μαζι;;

Κι εγώ τον ίδιο! Πολύ πιθανό να είμαστε παρέα!!

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου που εχετε καταλαβει τα μωρακια σας και ισες ηδη εχετε,  σε αυτες τις εβδομάδες ποσο συχνα πρεπει να τα νιωθουμε;; 

Εγώ το αισθάνομαι σταθερές ώρες μέσα στη μέρα! Νωρίς το πρωί, αργά το βράδυ και τα μεσημέρια. Τώρα πια το αισθάνομαι και καθιστή όχι μόνο ξαπλωμένη!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είμαι στην 18η βδομάδα και το ένιωσα χθες το βράδυ, σήμερα το πρωί και τώρα που έχω αράξει στον καναπέ σαν να το νιώθω πάλι... 

Για τα ψώνια ευτυχώς έχουμε τους γονείς μας που είναι πρώτο εγγόνι και μας βοηθάνε πάρα πολύ μας έχουν πάρει ήδη κάποια πραγματάκια και σίγουρα θα μας βοηθήσουν και με καρότσι και έπιπλα κτλπ... Ευτυχώς γιατί όπως προαναφερθηκε η λίστα για το πρώτο μωρό είναι τεράστια και είναι πολλά τα χρήματα για ένα ζευγάρι... Αλλά για όλους έχει ο θεός και όλες κάπως θα τα καταφέρουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμεις είμαστε στην κατηγορία που δεν έχουμε κανεναν να μας δωσει! Αγορες να ειμαστε καλα,  θα ξεκινησουμε μετα τον 6ο μηνα..  Αυτο που μ προβληματιζει και με στεναχωρει ειναι οτι δεν εχω ιδεα και δεν θα εχω τη δυνατότητα να κανω ερευνα αγοράς, μιας και οι μετακινήσεις μου ειναι περιορισμενες.. Αργότερα οποια μανουλα εχει κανει ηδη ερευνα και θελει να μ δωσει ιδεες και γνώμες για προϊόντα και μαρκες καλοδεχουμενη:x:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κι εγώ τον ίδιο! Πολύ πιθανό να είμαστε παρέα!!

Εγώ το αισθάνομαι σταθερές ώρες μέσα στη μέρα! Νωρίς το πρωί, αργά το βράδυ και τα μεσημέρια. Τώρα πια το αισθάνομαι και καθιστή όχι μόνο ξαπλωμένη!

αληθεια;;; κοιτα συμπτωση! βεβαια εγω παω παντα πρωι οποτε δυσκολο να σε συναντησω.. στη γεννα ισως τελικα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Λοιπόν κορίτσι μου εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο, στο Έλενα με γιατρό που επέλεξα αφού τον γνώρισα στα απογευματινά και εμπιστεύομαι πλήρως. Καταλαβαίνω απόλυτα τις κοπέλες που ακολουθούν τον γιατρό τους όπου εργάζεται γιατί η εμπιστοσύνη είναι πολύ σημαντική την περίοδο που διανύουμε. Την απόφαση την πήρα γιατί αρχικά θέλω να αποσβεσω μέρος όσων έχω δώσει τόσα χρόνια ως εργαζόμενη στο ελληνικό δημόσιο μέσω των εισφορών μου, επειδή εμπιστεύομαι τις παροχές που μπορεί να μου προσφέρει ένα δημόσιο μαιευτήριο σε μένα και στο μωρό αλλά και επειδή προτιμώ να είμαι σε μονοκλινο και για κανένα λόγω δεν θα πλήρωνα όσα χρειάζεται ένα ιδιωτικό μαιευτήριο για μονοκλινο! Προτιμώ να τα καταθέσω σε ένα λογαριασμό για το παιδί. Ως προς την αναμονή, πηγαίνω στα απογευματινά και δεν έχω καθίσει να περιμένω πότε πάνω από 10'.. Δεν έχω εικόνα για πρωί! 

Επίσης έχω να σας πω ότι από χθες που ξεκίνησα σχολείο (εργαζομαι σε ιδιωτικό και θα δουλέψω μέχρι τα Χριστούγεννα) μου φαίνεται βουνό! Γυρίζω σπίτι και αισθάνομαι σαν να έχω σκάψει 20 χωράφια!!

Χαχαχαχχααα αυτό δεν είναι τίποτα,που να δεις πως νιώθω εγώ μετά από 20 χρόνια σε τάξεις 20+ παιδιών!!!

Οσο για εισφορές?!Το ενα τριτο του μισθου μου του δημοσίου επι 17 χρονια -θα επρεπε να κανω πολλα παιδια και να τα γεννησω σε δημόσιο για να κανω απόσβεση!

Πέρα παντως απο το γιατρο και το δωμάτιο μετράνε κι αλλα πολλά.Συνολικά η εμπειρία του τοκετου εχει πολλες παραμέτρους,πχ στο Έλενα ξερω απο την κουμπαρα μου οτι περιμενεις αρκετες ωρες στο δωματιο τοκετού μόνη και περνανε διαφοροι και σ εξεταζουν.Επειτα μενεις και παλι πολλες ωρες μονη στην ανάνηψη.

Μετα ως προς το θεμα του θηλασμου αλλα και του παιδιατρου.Διαβασα πολλες κοπελες που γραφουν για μαιες που δε βοηθησαν καθολου στο θηλασμο οπως και για παιδιατρους που αναιτια στελνουν τα μωρα στη θερμοκοιτιδα.

Φυσικα,ευχομαστε τιποτα απ ολα αυτα να μη μας συμβει και συνεχιζουμε παντα με αισιοδοξία!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! :) Ανήκω στις μανούλες του Μαρτίου. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τους γιατρούς Φαρμακίδη και Κυριακόπουλο του ''Έλενα''. Είμαι σε αναζήτηση γιατρού του δημοσίου. Μπορείτε να μου στείλετε και π.μ.


un5Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???

Μάλλον το 2ο


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???

Θα συμφωνήσω και εγώ..σιγουρα το δεύτερο!! 

Καλημέρααα κορίτσια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???

Σίγουρα το 2ο. Είναι από το άγχος σου.

Εγώ γενικά από όταν έμεινα έγκυος βλέπω τρελά όνειρα κάθε βράδυ και δεν κοιμάμαι καλά. Ειδικά τελευταία επιστημονική φαντασία χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???

Και εγω το 2ο ψηφιζω :roll: νομίζω ολες λιγο εως πολυ εχουμε δει κάποιον εφιάλτη σχετικό.. Ειναι το αγχος ειναι και οι ορμονες δεν θελει πολυ 

Καλημέρα!!! Κοριτσια εσεις οταν αλλαζετε μηνα τον αλλαζετε βαση εβδομαδων ή βαση ΠΗΤ; δεν ρωτησα τον γιατρό μου, αν και νομίζω το μετραει βαση ΠΗΤ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...