Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Κορίτσια πήγα οδοντίατροοοοο!!! Χαχαχαχα! Βρείτε μου άλλον έναν που να έκανε τόση χαρά όση εγώ, όταν έκλεισα ραντεβού! Δε θα βρείτε, μόνο εγώ είμαι ανώμαλη! Μια που μιλάτε για ποτάκια, αύριο θα πάω για κοκτειλάκια, virgin κοκτειλάκια για την ακρίβεια, χωρίς αλκοόλ. Κάποτε δούλευα σε ένα μαγαζί στο Ρέθυμνο κι έφτιαχνα μάτι μοχίτο χωρίς αλκοόλ μούρλια. Έτσι θα τη βγάλω φέτος..

Virgin mojito,pina colada και οτιδηποτε σε virgin αφοβα αποψε και αυριο!!!!!:razz:

9 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

@Joka μου κ εγω μια απο τα ιδια σήμερα, λιγο καφε μπεζ,  αλλα εφοσον ειχα αιματωμα μ ενημερωσε ο γιατρος πιθανο να δω κατι αντίστοιχο! Οσο δεν έχουμε πονους,  και κοκκινο αιμα, και έχουμε κανει προσφατα υπερηχο ολα ειναι υπο ελεγχο! Μην αγχώνεσαι! ❤️ 

Ευχαριστω κοριτσακι μου εχω κι εγω ενα δευτερο αδειο σακο ο οποιος μου ειπε ο γιατρος οτι θα απορροφηθει,ίσως αυτος να με λαχταρησει καπως έτσι...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορτσούδια μου! Σήμερα στην οθόνη είδαμε ένα παιζάκι να κρατάει ένα μπαλόνι..! Μα να μη μπορώ να το ανεβάσω..  Αναρωτιέμαι ποια θα είναι η επόμενη πόζα του..! Χεχεχε

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Γεια σας κορτσούδια μου! Σήμερα στην οθόνη είδαμε ένα παιζάκι να κρατάει ένα μπαλόνι..! Μα να μη μπορώ να το ανεβάσω..  Αναρωτιέμαι ποια θα είναι η επόμενη πόζα του..! Χεχεχε

?? Μπορείς να ανεβάσεις στο προφίλ σου φωτό νομίζω ... έτσι όπως το περιγράφεις θέλω τόσο πολύ να το δω !! 
Αρα όλα καλά !!! 
Μπράβο !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Γεια σας κορτσούδια μου! Σήμερα στην οθόνη είδαμε ένα παιζάκι να κρατάει ένα μπαλόνι..! Μα να μη μπορώ να το ανεβάσω..  Αναρωτιέμαι ποια θα είναι η επόμενη πόζα του..! Χεχεχε

Μπράβο κοριτσάκι μου.... Τέλεια.. Πως ήταν? Τρελάθηκες? Εγώ πάω Δευτέρα και μετράω αντίστροφα πλέον χαχα

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 said:

Μπράβο κοριτσάκι μου.... Τέλεια.. Πως ήταν? Τρελάθηκες? Εγώ πάω Δευτέρα και μετράω αντίστροφα πλέον χαχα

Και εγώ Τετάρτη πάω και έχω φάει τα μουστάκια μου ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια μου τελικα δεν πηγα στο γιατρό. Με πηρε και σημερα τηλεφωνο και μου ειπε να ηρεμησω γιατι δεν θα τα βγαλω περα τους επομενους μηνες αν φρικαρω τοσο πολυ. >Του λεω γιατρε εχω πολλα καφε υγρα και πονακια. Μου λεει μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικο στην αρχη να δεις κατι τετοιο. Ειναι και απο τα φαρμακα ειναι και συχνο φαινομενο γενικα στην εγκυμοσυνη. Μόνο το κοκκινο αιμα ειναι ανησυχιτικο αλλα και πάλι μπορει να μην σημαινει κάτι κακό. Τα ελαφρα πονακια επισης ειναι φυσιολογικα μου ειπε. 

Θα παω Δευτερα κορίτσια μου. Μου ειπε βεβαια αν εχω πολυ αγχος να παω αύριο στο Ρεα να  με δει για υπερηχο. Αλλα λεω να ηρεμησω και να παω Δευτερα.

Ελπίζω μονο όλα να είναι καλά!

 

Just now, Katzei1982 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου.... Τέλεια.. Πως ήταν? Τρελάθηκες? Εγώ πάω Δευτέρα και μετράω αντίστροφα πλέον χαχα

Κοριτσάκι μου κι εγώ Δευτέρα. Εχω φρικαρει με τα παλιο καφε υγρα. Ελπιζω το μωρακι μου να ειναι εκει! Εμενα θα ειναι ο πρωτος υπερηχος και θα ειμαι 6 εβδομαδων..

Εσένα ο πρώτος υπέρηχος ή ξανα πήγες?


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Kοριτσια μου τελικα δεν πηγα στο γιατρό. Με πηρε και σημερα τηλεφωνο και μου ειπε να ηρεμησω γιατι δεν θα τα βγαλω περα τους επομενους μηνες αν φρικαρω τοσο πολυ. >Του λεω γιατρε εχω πολλα καφε υγρα και πονακια. Μου λεει μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικο στην αρχη να δεις κατι τετοιο. Ειναι και απο τα φαρμακα ειναι και συχνο φαινομενο γενικα στην εγκυμοσυνη. Μόνο το κοκκινο αιμα ειναι ανησυχιτικο αλλα και πάλι μπορει να μην σημαινει κάτι κακό. Τα ελαφρα πονακια επισης ειναι φυσιολογικα μου ειπε. 

Θα παω Δευτερα κορίτσια μου. Μου ειπε βεβαια αν εχω πολυ αγχος να παω αύριο στο Ρεα να  με δει για υπερηχο. Αλλα λεω να ηρεμησω και να παω Δευτερα.

Ελπίζω μονο όλα να είναι καλά!

 

Ισχύει ότι πρέπει να ηρεμήσεις αλλά ολες ξέρουμε ότι άλλο να το λες και άλλο να το κανείς... αν πραγματικά σε αγχώνει τόσο πολύ γιατί να μην πας αύριο για να ηρεμήσεις ; 
Αν πιστεύεις ότι δε θα φρικάρεις μέχρι τη Δευτέρα τότε οκ. 
Ότι σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα. 
Πιστεύω ότι όσο περνάνε οι εβδομάδες και τα πράγματα πάνε καλά θα χαλαρώνεις περισσότερο και θα το απολαύσεις κάποια στιγμή. 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ισχύει ότι πρέπει να ηρεμήσεις αλλά ολες ξέρουμε ότι άλλο να το λες και άλλο να το κανείς... αν πραγματικά σε αγχώνει τόσο πολύ γιατί να μην πας αύριο για να ηρεμήσεις ; 
Αν πιστεύεις ότι δε θα φρικάρεις μέχρι τη Δευτέρα τότε οκ. 
Ότι σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα. 
Πιστεύω ότι όσο περνάνε οι εβδομάδες και τα πράγματα πάνε καλά θα χαλαρώνεις περισσότερο και θα το απολαύσεις κάποια στιγμή. 
 

Ελπίζω ότι όταν δω στον υπέρηχο ότι όλα είναι καλά και αυτά τα καφέ δεν είναι κάτι ανησυχητικό θα ηρεμήσω.. Με ηρέμησε λίγο ο γιατρός και λέω να πάω Δευτέρα για να τα δούμε όλα με ηρεμία   στο ιατρείο του , να μην βιάζεται ενδιαμεσα με γεννες και λοιπα.

Μου ειπε μονο να ξεκουραζομαι οσο μπορω..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kοριτσια μου τελικα δεν πηγα στο γιατρό. Με πηρε και σημερα τηλεφωνο και μου ειπε να ηρεμησω γιατι δεν θα τα βγαλω περα τους επομενους μηνες αν φρικαρω τοσο πολυ. >Του λεω γιατρε εχω πολλα καφε υγρα και πονακια. Μου λεει μην ανησυχεις ειναι φυσιολογικο στην αρχη να δεις κατι τετοιο. Ειναι και απο τα φαρμακα ειναι και συχνο φαινομενο γενικα στην εγκυμοσυνη. Μόνο το κοκκινο αιμα ειναι ανησυχιτικο αλλα και πάλι μπορει να μην σημαινει κάτι κακό. Τα ελαφρα πονακια επισης ειναι φυσιολογικα μου ειπε. 

Θα παω Δευτερα κορίτσια μου. Μου ειπε βεβαια αν εχω πολυ αγχος να παω αύριο στο Ρεα να  με δει για υπερηχο. Αλλα λεω να ηρεμησω και να παω Δευτερα.

Ελπίζω μονο όλα να είναι καλά!

 

Κοριτσάκι μου κι εγώ Δευτέρα. Εχω φρικαρει με τα παλιο καφε υγρα. Ελπιζω το μωρακι μου να ειναι εκει! Εμενα θα ειναι ο πρωτος υπερηχος και θα ειμαι 6 εβδομαδων..

Εσένα ο πρώτος υπέρηχος ή ξανα πήγες?

Μην σε πιάνει πανικός! Και εγώ το πέρασα και θα σου πω ότι άδικα αγχώνεις τον οργανισμό σου και το μωράκι σου! ΟΛΑ είναι μια χαρά! Θα το δεις και εσύ!!!!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μην σε πιάνει πανικός! Και εγώ το πέρασα και θα σου πω ότι άδικα αγχώνεις τον οργανισμό σου και το μωράκι σου! ΟΛΑ είναι μια χαρά! Θα το δεις και εσύ!!!!

Ναι το είδα.. Ευτυχώς όλα καλά κορίτσι μου. Το μωράκι σου είναι εκεί και δυνατο! Ασε που νομίζω λένε ότι το καφέ είναι παλιό αίμα που έχει οξυδωθεί.. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Ελπίζω ότι όταν δω στον υπέρηχο ότι όλα είναι καλά και αυτά τα καφέ δεν είναι κάτι ανησυχητικό θα ηρεμήσω.. Με ηρέμησε λίγο ο γιατρός και λέω να πάω Δευτέρα για να τα δούμε όλα με ηρεμία   στο ιατρείο του , να μην βιάζεται ενδιαμεσα με γεννες και λοιπα.

Μου ειπε μονο να ξεκουραζομαι οσο μπορω..

Πιστεύω ότι δεν θα ήταν τόσο καθησυχαστικος αν τα πράγματα δεν ήταν καλά! Εκεί θα είναι το μπιζελάκι τη Δευτέρα ❤️

@chris79 @Katzei1982 καλά κορίτσια, δεν υπάρχει! Σήμερα είμαι ακόμη πιο χαρούμενη! Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά τελικά! Το πρωί είχα τρομερό άγχος. Όμως ήταν εκεί το μπιζελάκι μου, μ'ενα μπαλονάκι λες και μου έκανε πάρτυ-εκπληξη! Η καρδουλα του τώρα πια έφτασε στο 150. Η γιατρός είπε ότι όλα είναι μια χαρά και να πάρω να κλείσω ραντεβού για αυχενική. Μου έδωσε ένα κάρο εξετάσεις κι ανοίξαμε καρτέλα. Υπέροχη μέρα ❤️ Σε δύο βδομάδες πάλι! Chris καλά λες! Θα το βάλω να το δεις!

update: δε μπορώ να την ανεβάσω, θέλει απειροελάχιστα μεγκαπιξελς

  • Μου αρέσει 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Πιστεύω ότι δεν θα ήταν τόσο καθησυχαστικος αν τα πράγματα δεν ήταν καλά! Εκεί θα είναι το μπιζελάκι τη Δευτέρα ❤️

@chris79 @Katzei1982 καλά κορίτσια, δεν υπάρχει! Σήμερα είμαι ακόμη πιο χαρούμενη! Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά τελικά! Το πρωί είχα τρομερό άγχος. Όμως ήταν εκεί το μπιζελάκι μου, μ'ενα μπαλονάκι λες και μου έκανε πάρτυ-εκπληξη! Η καρδουλα του τώρα πια έφτασε στο 150. Η γιατρός είπε ότι όλα είναι μια χαρά και να πάρω να κλείσω ραντεβού για αυχενική. Μου έδωσε ένα κάρο εξετάσεις κι ανοίξαμε καρτέλα. Υπέροχη μέρα ❤️ Σε δύο βδομάδες πάλι! Chris καλά λες! Θα το βάλω να το δεις!

update: δε μπορώ να την ανεβάσω, θέλει απειροελάχιστα μεγκαπιξελς

Τι όμορφα συναισθήματα κορίτσι μου !! 
Πως χαίρομαι για εσένα ! 
Αντε και στα δικά μας από βδομάδα !!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Πιστεύω ότι δεν θα ήταν τόσο καθησυχαστικος αν τα πράγματα δεν ήταν καλά! Εκεί θα είναι το μπιζελάκι τη Δευτέρα ❤️

@chris79 @Katzei1982 καλά κορίτσια, δεν υπάρχει! Σήμερα είμαι ακόμη πιο χαρούμενη! Νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά τελικά! Το πρωί είχα τρομερό άγχος. Όμως ήταν εκεί το μπιζελάκι μου, μ'ενα μπαλονάκι λες και μου έκανε πάρτυ-εκπληξη! Η καρδουλα του τώρα πια έφτασε στο 150. Η γιατρός είπε ότι όλα είναι μια χαρά και να πάρω να κλείσω ραντεβού για αυχενική. Μου έδωσε ένα κάρο εξετάσεις κι ανοίξαμε καρτέλα. Υπέροχη μέρα ❤️ Σε δύο βδομάδες πάλι! Chris καλά λες! Θα το βάλω να το δεις!

update: δε μπορώ να την ανεβάσω, θέλει απειροελάχιστα μεγκαπιξελς

Aχ τι ωραίο συναίσθημα κοριτσάκι μου! Πρέπει να ήταν ο πιο ωραίος ήχος που έχεις ακούσει ως τώρα :wub:

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Aχ τι ωραίο συναίσθημα κοριτσάκι μου! Πρέπει να ήταν ο πιο ωραίος ήχος που έχεις ακούσει ως τώρα :wub:

Ναι όπως το λες, είναι ο πιο όμορφος ήχος! Δύο καρδιές σε ένα σώμα. Είχα ακούσει και την προηγούμενη φορά όμως ήταν μόλις 97 οι χτύποι.. Σήμερα χτυπούσε καμπάνα! Είχα μεγάλο άγχος..μετά το σημερινό όμως θα τολμήσω να πω πως έχω αρχίσει να χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου. Άντε να πας κι εσύ κοριτσάκι μου, να πάει η καρδούλα σου στη θέση της.

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...