Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

Ααααα για που με το καλό??! Εμείς δε νομίζω να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο φέτος. Θα πάμε καμία βολτούλα από Χαλκιδική που έχουν σπίτι τα πεθερικά μου και κανένα μπανάκι τα σαββατοκύριακα (ευτυχώς είναι σχετικά κοντά η θάλασσα). Ίσως πάμε και καμιά Θάσο για κανένα τριημεράκι που είναι δίπλα, θα δούμε. Μίλησα με τη γιατρό μου για τη θάλασσα και μου είπε πως το ιδανικό είναι με το που βγαίνω από τη θάλασσα, να ξεπλενομαι και να αλλάξω κατευθείαν. Να κάθομαι μόνο στη σκιά και φυσικά όχι επάνω στην άμμο ή σε βρεγμένη πετσέτα. Ευτυχώς η κολλητή μου έχουν σπιτάκι στην παραλία οπότε δε θα στερηθω τα μπάνια μου φέτος.

Γεια σου κορίτσι ❤️ Πριν από κάνα 2 βδομάδες είχα κάτι ενοχλήσεις σε εκείνο ακριβώς το σημείο, σαν πίεση, όχι κάτι το φοβερό και η φίλη μου μου είπε ότι κι αυτή το ένιωθε και οφείλεται στη μήτρα. Αν νιώθεις πόνο ή σου προκαλεί δυσφορία, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

Μίλησα και μου είπε είναι φυσιολογικοί πόνοι επειδή μεγαλώνει η μητρα.. Αλλά αυτά τα κουνηματα πάνω από το τριχωτό δεν μπορώ να τα καταλάβω..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Χτες το βράδυ είχα λίγο ροζομπεζοκαφε στο εσώρουχο (συγγνώμη για την περιγραφή)...μίλησα με την μαία και μου είπε απόλυτα φυσιολογικό για το 1ο τριμηνο και να μην κάνω κάτι. Σήμερα όλη μέρα τίποτα δεν είχα. Τώρα είδα πιο έντονο ροζ.... μόνο στο εσώρουχο όμως, όχι στο σκούπισμα... Ανησυχώ βρε κορίτσια μήπως τελειώνει το όνειρο... Δευτέρα έχω εξετάσεις και Τριτη τον 2ο υπέρηχο...


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

@Nini- κι εγώ το σκεφτόμουν προχθές. Σκούπιζα και μπηκε ο καλός μου σπίτι χωρίς να τον καταλάβω. Άσε, μου κοπηκε η ανάσα! Νομίζω ότι τις τελευταίες μέρες τρομάζω πιο εύκολα. Μάλλον είμαι αρκετά αφηρημένη..

Κορίτσια χθες μετά τον υπέρηχο έκλεισα ραντεβού για αυχενική, σε ένα μήνα ακριβώς, στις 27/07.

Με το καλό κορίτσι μου !! Άντε να έρθει αυτή η αυχενική για όλες να είναι εντάξει να ηρεμήσουμε λιγάκι ... :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Χτες το βράδυ είχα λίγο ροζομπεζοκαφε στο εσώρουχο (συγγνώμη για την περιγραφή)...μίλησα με την μαία και μου είπε απόλυτα φυσιολογικό για το 1ο τριμηνο και να μην κάνω κάτι. Σήμερα όλη μέρα τίποτα δεν είχα. Τώρα είδα πιο έντονο ροζ.... μόνο στο εσώρουχο όμως, όχι στο σκούπισμα... Ανησυχώ βρε κορίτσια μήπως τελειώνει το όνειρο... Δευτέρα έχω εξετάσεις και Τριτη τον 2ο υπέρηχο...

Μαζί είμαστε στις εβδομάδες?

Έχω ακούσει ότι συμβαίνει αυτό γενικά..κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα. Όλα καλά θα πάνε!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μαζί είμαστε στις εβδομάδες?

Έχω ακούσει ότι συμβαίνει αυτό γενικά..κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα. Όλα καλά θα πάνε!

Κορίτσια θα μπω κι εγώ δειλά δειλά στην ομάδα! Κάναμε χθες τον πρώτο μας υπέρηχο και είδαμε δύο σάκους! Είμαι μόλις 5w+2d! 

Efi μου σε ποια βδομάδα είσαι?

  • Μου αρέσει 6

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Μαζί είμαστε στις εβδομάδες?

Έχω ακούσει ότι συμβαίνει αυτό γενικά..κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα. Όλα καλά θα πάνε!

Σήμερα μπήκα στην 7η εβδομαδα... Ναι έχεις δίκιο συμβαίνει... Απλά με τόσο γκαντεμια και όλα αυτά τα χρόνια είμαι στην τσίτα...

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Σήμερα μπήκα στην 7η εβδομαδα... Ναι έχεις δίκιο συμβαίνει... Απλά με τόσο γκαντεμια και όλα αυτά τα χρόνια είμαι στην τσίτα...

Κορίτσια μου εγώ για την έβδομη βδομάδα το έχω ακούσει αυτό με τα υγρά και από άλλες μανουλες και όλα ήταν καλά!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Χτες το βράδυ είχα λίγο ροζομπεζοκαφε στο εσώρουχο (συγγνώμη για την περιγραφή)...μίλησα με την μαία και μου είπε απόλυτα φυσιολογικό για το 1ο τριμηνο και να μην κάνω κάτι. Σήμερα όλη μέρα τίποτα δεν είχα. Τώρα είδα πιο έντονο ροζ.... μόνο στο εσώρουχο όμως, όχι στο σκούπισμα... Ανησυχώ βρε κορίτσια μήπως τελειώνει το όνειρο... Δευτέρα έχω εξετάσεις και Τριτη τον 2ο υπέρηχο...

Αν κρίνω από τις περιπέτειες που είχαν τα κορίτσια πριν από λίγες μέρες, είναι φυσιολογικό. Μεγαλώνει η μήτρα, σπάει κανένα αγγειάκι και να το το ροζ/καφέ/μπεζ. Αραλίκι και θα δεις που αύριο δεν θα έχεις τίποτα! Άντε να κάνεις τον υπέρηχο με το καλό να ηρεμήσεις..


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια θα μπω κι εγώ δειλά δειλά στην ομάδα! Κάναμε χθες τον πρώτο μας υπέρηχο και είδαμε δύο σάκους! Είμαι μόλις 5w+2d! 

Efi μου σε ποια βδομάδα είσαι?

Πω πω διδυμομανουλα!!!!!! Με το καλό Τουτουνι μου να ακούσετε και καρδούλες!!!! Έτσι να έχουμε ευχάριστα νέα στην ομάδα, να ανεβαίνει η ψυχολογία!!!!!

  • Μου αρέσει 2

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Χτες το βράδυ είχα λίγο ροζομπεζοκαφε στο εσώρουχο (συγγνώμη για την περιγραφή)...μίλησα με την μαία και μου είπε απόλυτα φυσιολογικό για το 1ο τριμηνο και να μην κάνω κάτι. Σήμερα όλη μέρα τίποτα δεν είχα. Τώρα είδα πιο έντονο ροζ.... μόνο στο εσώρουχο όμως, όχι στο σκούπισμα... Ανησυχώ βρε κορίτσια μήπως τελειώνει το όνειρο... Δευτέρα έχω εξετάσεις και Τριτη τον 2ο υπέρηχο...

Μη σκέφτεσαι άσχημα. 
Τοσες κοπέλες έχουν δει και δεν ήταν κάτι κακό. Ευτυχώς έχεις γρήγορα τον υπέρηχο να μην έχεις πολλές μέρες αγωνία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, @ngelina81 είπε:

Πω πω διδυμομανουλα!!!!!! Με το καλό Τουτουνι μου να ακούσετε και καρδούλες!!!! Έτσι να έχουμε ευχάριστα νέα στην ομάδα, να ανεβαίνει η ψυχολογία!!!!!

Αμήν Παναγία μου!!! Έχω τώρα ραντεβού σε δύο βδομάδες!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εγώ για την έβδομη βδομάδα το έχω ακούσει αυτό με τα υγρά και από άλλες μανουλες και όλα ήταν καλά!!

Μακάρι.... Προσπαθώ να είμαι προσγειωμένη και να σκέφτομαι κάθε ενδεχόμενο για να μην μου έρθει καμία κεραμίδα....

Just now, Τουτουνι είπε:

Αμήν Παναγία μου!!! Έχω τώρα ραντεβού σε δύο βδομάδες!!

Ναι το 2ο έτσι το βάζουν μετά από 2 εβδομάδες για να μας βασανίζουν....!!!!

  • Μου αρέσει 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου εγώ για την έβδομη βδομάδα το έχω ακούσει αυτό με τα υγρά και από άλλες μανουλες και όλα ήταν καλά!!

Καλώς το το κορίτσι!! Τρίτη διδυμομανουλα σε αναμονή, αν δε κάνω λάθος! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Πωπω κορίτσια, φτου μας, γίναμε πολλές❤️


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Κορίτσια θα μπω κι εγώ δειλά δειλά στην ομάδα! Κάναμε χθες τον πρώτο μας υπέρηχο και είδαμε δύο σάκους! Είμαι μόλις 5w+2d! 

Efi μου σε ποια βδομάδα είσαι?

Κι άλλη διδυμομανουλα . Έχω χάσει το σκορ .. πόσες είμαστε ; Σίγουρα εγώ , @Papaki@ και συγνώμη βρε κορίτσια ξεχνάω καμία άλλη ;; Νομίζω ξεχνάω άλλη μια ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μη σκέφτεσαι άσχημα. 
Τοσες κοπέλες έχουν δει και δεν ήταν κάτι κακό. Ευτυχώς έχεις γρήγορα τον υπέρηχο να μην έχεις πολλές μέρες αγωνία 

Ναι σωστό κι αυτό... Φαντάσου να είχα την Παρασκευή!!!!! 

Just now, Balloo είπε:

Καλώς το το κορίτσι!! Τρίτη διδυμομανουλα σε αναμονή, αν δε κάνω λάθος! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Πωπω κορίτσια, φτου μας, γίναμε πολλές❤️

Έτσι να γεμίσει η ομάδα μας πολλά πολλά μωράκια!!!! Όσα πιο πολλά τόσο μεγαλύτερη ευτυχία!!!!!

  • Μου αρέσει 4

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...