Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Καλέ,εσείς δεν κρατιεστε!Εγω αν δεν περασει σε 3 βδομαδες η β επιπεδου να βγουν όλα καλά,ουτε καν διανοουμαι ουτε μου περναει απ το μυαλό τι θα αγοράσω.

Βασικα επειδη φανταζομαι ποσο ξεμυαλιζεσαι,θα κανω τα παντα να αγορασω τα τελειως απαραιτητα.Πολλα βεβαια θα μας τα δωσουν άλλα θα είναι δωρα.Αν γινόταν να μην αγοράσω και τίποτα,ακομα καλύτερα!

Ακόμα και το παιδικό ειναι έτοιμο,βαμμένο εδω και 3 χρονια.Ετσι κι αλλιως σε αποχρώσεις του γκρι με ριγες το βαψαμε,ειμαστε των ουδετερων χρωματων.

Αρα χαλαρααα,δεν κανω τιποτα απολυτως τουλαχιστον για 1 μηνα ακομα.

Ωραίο χρώμα το δωμάτιο. Ουδέτερο.

Eμενα η αληθεια ειναι οτι ο συζυγος αγχωνεται πιο πολυ χαχα. Εγώ από μόνη μου σίγουρα θα κοιτούσα αργότεα..Εμεις εχουμε βαψει το δωματιο σε πρασινο της μεντας απαλο. Ε και λεμε να αγορασουμε μονο την κουνια και το καροτσι. Σιγουρα βεβαια μετα την Β επιπεδου απλα καναμε μια ερευνα αγορας πρωτα.. Τα υπόλοιπα αργότερα.

Just now, Efinikolaou είπε:

Που μένετε εσείς??

Αχ τέλεια και Σαρωνίδα!!! Όλες βλέπω θέλουμε να φύγουμε μακριά από το κέντρο!

Εμείς έχουμε αγοράσει 2 κούνιες, 2 λικνα ,1 αρκουδάκι ελέφαντα χαχαχα και κάτι ρούχα σεντόνια κλπ .. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 2 δωμάτια έχει πάλι αλλά είναι μεγαλύτερο σαν σπίτι Τουλάχιστον!

Περιστερι μενω, για αυτο ειπα ειμαι κοντά με το Motherbaby. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αααα αγοράσαμε και διπλό καρότσι αλλά μεταχειρισμένο,ριλαξ, θήλαστρο, αποστείρωτη 

Just now, Hope.2019 είπε:

Ωραίο χρώμα το δωμάτιο. Ουδέτερο.

Eμενα η αληθεια ειναι οτι ο συζυγος αγχωνεται πιο πολυ χαχα. Εγώ από μόνη μου σίγουρα θα κοιτούσα αργότεα..Εμεις εχουμε βαψει το δωματιο σε πρασινο της μεντας απαλο. Ε και λεμε να αγορασουμε μονο την κουνια και το καροτσι. Σιγουρα βεβαια μετα την Β επιπεδου απλα καναμε μια ερευνα αγορας πρωτα.. Τα υπόλοιπα αργότερα.

Περιστερι μενω, για αυτο ειπα ειμαι κοντά με το Motherbaby. 

Από το ηρα του Περιστερίου έχουμε.παρει τα περισσότερα εμείς . Η αλήθεια είναι ότι βιαστήκαμε αλλά επειδή είναι 2 ,οπότε τα έξοδα είναι διπλά, ξεκινήσαμε νωρίς!!

Ρε κορίτσια ακόμα δεν νιώθω τα μωρά και κλείνω την 17η..

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αααα αγοράσαμε και διπλό καρότσι αλλά μεταχειρισμένο,ριλαξ, θήλαστρο, αποστείρωτη 

Η αληθεια είναι ότι όταν τα παίρνεις σιγά σιγά σου φεύγει ένα βάρος , γιατί είναι πολλά ειδικά για εμάς την πρωτότοκες που δεν έχουμε τίποτα από το πρώτο παιδάκι.

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Αν δεν θες να ξοδευτεις για αρχη μπορεις να τα βραζεις σε 1 κατσαρολα.. 

κατα τα αλλα το ριλαξ ειναι κ αναλογα στο παιδια αν θα του αρεσει. Μπορεις να παρεις να παρεις ενα οικονομικο αν θες

Ο αποστειρωτης θα σας φανεί πολύ χρήσιμος αν δεν θηλασετε. Η κατσαρόλα θολώνει τα Μπιμπερο και τις θηλές και τα κάνει χάλια. Το ρηλαξ εξαρτάται στο παιδί. Εμάς μόλις αρχίσε να καταλαβαίνει δεν το ήθελε.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Αααα αγοράσαμε και διπλό καρότσι αλλά μεταχειρισμένο,ριλαξ, θήλαστρο, αποστείρωτη 

Από το ηρα του Περιστερίου έχουμε.παρει τα περισσότερα εμείς . Η αλήθεια είναι ότι βιαστήκαμε αλλά επειδή είναι 2 ,οπότε τα έξοδα είναι διπλά, ξεκινήσαμε νωρίς!!

Ρε κορίτσια ακόμα δεν νιώθω τα μωρά και κλείνω την 17η..

Καλά κάνατε και τα πήρατε! 

Μην ανησυχείς και εγώ τώρα έχω αρχίσει και καταλαβαίνω κάτι πιο ξεκάθαρα και πάλι όχι κάθε μέρα. Είναι νωρίς ακόμα... και η @Τουτουνι που εχει διδυμακια αν θυμαμαι καλα ακομα δεν τα εχει νοιωσει. παιζει ρολο η θεση του πλακουντα, η σωματοδομή μας, πολλά....

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλά κάνατε και τα πήρατε! 

Μην ανησυχείς και εγώ τώρα έχω αρχίσει και καταλαβαίνω κάτι πιο ξεκάθαρα και πάλι όχι κάθε μέρα. Είναι νωρίς ακόμα... και η @Τουτουνι που εχει διδυμακια αν θυμαμαι καλα ακομα δεν τα εχει νοιωσει. παιζει ρολο η θεση του πλακουντα, η σωματοδομή μας, πολλά....

Λέτε Ε? Είμαι μέσα στο άγχος γαμωτη 

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Να σου απαντησω????Ποτέ!!!!Μη δινεις σημασια,οι εφιαλτες ειναι συνηθες φαινομενο στην εγκυμοσυνη.

Κατα τ αλλα η πιο ευτυχισμενη περιοδος στη ζωη της γυναικας σου λένε.....

 

Ίσως για κάποιες να είναι, για μένα όμως είναι η πιο αγχωτική!!!!

Just now, Ani!! είπε:

Αν δεν θες να ξοδευτεις για αρχη μπορεις να τα βραζεις σε 1 κατσαρολα.. 

κατα τα αλλα το ριλαξ ειναι κ αναλογα στο παιδια αν θα του αρεσει. Μπορεις να παρεις να παρεις ενα οικονομικο αν θες

Αχ κορίτσια εγώ τον βραστηρα τον θεωρώ απαραίτητο ειδικά αν δεν θηλάζεις!!! Έχω βρει με 50 ε της κικκο


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Καλέ,εσείς δεν κρατιεστε!Εγω αν δεν περασει σε 3 βδομαδες η β επιπεδου να βγουν όλα καλά,ουτε καν διανοουμαι ουτε μου περναει απ το μυαλό τι θα αγοράσω.

Βασικα επειδη φανταζομαι ποσο ξεμυαλιζεσαι,θα κανω τα παντα να αγορασω τα τελειως απαραιτητα.Πολλα βεβαια θα μας τα δωσουν άλλα θα είναι δωρα.Αν γινόταν να μην αγοράσω και τίποτα,ακομα καλύτερα!

Ακόμα και το παιδικό ειναι έτοιμο,βαμμένο εδω και 3 χρονια.Ετσι κι αλλιως σε αποχρώσεις του γκρι με ριγες το βαψαμε,ειμαστε των ουδετερων χρωματων.

Αρα χαλαρααα,δεν κανω τιποτα απολυτως τουλαχιστον για 1 μηνα ακομα.

Εγώ συμφωνώ απόλυτα!!! Θα αρχίσω να παίρνω μετά τη β επιπέδου και δωμάτιο κτλ αρχή 7ου...

Just now, Efinikolaou είπε:

Αααα αγοράσαμε και διπλό καρότσι αλλά μεταχειρισμένο,ριλαξ, θήλαστρο, αποστείρωτη 

Από το ηρα του Περιστερίου έχουμε.παρει τα περισσότερα εμείς . Η αλήθεια είναι ότι βιαστήκαμε αλλά επειδή είναι 2 ,οπότε τα έξοδα είναι διπλά, ξεκινήσαμε νωρίς!!

Ρε κορίτσια ακόμα δεν νιώθω τα μωρά και κλείνω την 17η..

Βασικά τα πήρατε σχεδόν όλα!!!! Και πολύ καλά κάνατε!!!! Εμείς είμαστε μαζί!!! Ούτε κι εγώ τα έχω νιώσει...είναι νωρίς όμως ακόμη! Λογικά μέσα στον 5ο!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σας ρωτήσω . Στην β επιπέδου σας είπαν να πάτε μόνες χωρίς τους άντρες σας; Στην αυχενική είχαν αφήσει τον άντρα μου, αλλά τώρα που πήρα να κλείσω για β μου είπαν να πάω μόνη .


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω . Στην β επιπέδου σας είπαν να πάτε μόνες χωρίς τους άντρες σας; Στην αυχενική είχαν αφήσει τον άντρα μου, αλλά τώρα που πήρα να κλείσω για β μου είπαν να πάω μόνη .

Όχι Όχι πάντα με τον σύντροφό!

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ συμφωνώ απόλυτα!!! Θα αρχίσω να παίρνω μετά τη β επιπέδου και δωμάτιο κτλ αρχή 7ου...

Βασικά τα πήρατε σχεδόν όλα!!!! Και πολύ καλά κάνατε!!!! Εμείς είμαστε μαζί!!! Ούτε κι εγώ τα έχω νιώσει...είναι νωρίς όμως ακόμη! Λογικά μέσα στον 5ο!!

Ο 5ος λογικά δεν ξεκινάει όταν κλείσουμε την 17η :??


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλά κάνατε και τα πήρατε! 

Μην ανησυχείς και εγώ τώρα έχω αρχίσει και καταλαβαίνω κάτι πιο ξεκάθαρα και πάλι όχι κάθε μέρα. Είναι νωρίς ακόμα... και η @Τουτουνι που εχει διδυμακια αν θυμαμαι καλα ακομα δεν τα εχει νοιωσει. παιζει ρολο η θεση του πλακουντα, η σωματοδομή μας, πολλά....

Εγώ είμαι αδυνατουλα, ο ένας πλακούντας είναι μπροστά ο άλλος πίσω αλλά είναι νωρίς!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω . Στην β επιπέδου σας είπαν να πάτε μόνες χωρίς τους άντρες σας; Στην αυχενική είχαν αφήσει τον άντρα μου, αλλά τώρα που πήρα να κλείσω για β μου είπαν να πάω μόνη .

Εμένα στην αυχενική δεν μπήκε μέσα!!! Φαντάζομαι ούτε στη β επιπέδου..

Just now, Efinikolaou είπε:

Όχι Όχι πάντα με τον σύντροφό!

Ο 5ος λογικά δεν ξεκινάει όταν κλείσουμε την 17η :??

Εγώ όπως τα μετράω ο 5ος ξεκινάει 18+1!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...