Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Efinikolaou είπε:

Μετακομίζουμε οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται!!!!

Πώς πάτε εσείς μανούλες??

Καλε σώπα από κει!!! 

Εγώ βλέπω συνέχεια ότι έχω αίμα και ξυπνάω και κοιτάω αν ξεφούσκωσε η κοιλιά μου.  Από το άγχος μας είναι 

Α, ωραία!!!! Μια χαρά είμαστε!!!!! Αχ πότε θα ηρεμήσουμε....

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες .

@Τουτουνι σίγουρα το δεύτερο . 
@Efinikolaou Με το καλό η μετακόμιση . Καινούριο σπιτι τώρα , τι ωραία , θα εχεις με τόσα πράγματα να ασχοληθείς που θα περάσει ο καιρός και δεν θα το καταλάβεις ! 
@Ani!! μακάρι όλα να πάνε καλά !!! 
@Hope.2019 κουβέρτα αγκαλιάς .παρε μια γτ είναι το πιο εύκολο δώρο . Δυο σεντόνια . Δυο πετσέτες ( εμένα με είχαν βολέψει αυτά που ήταν σαν Φάκελοι ). Δυο σελτεδακια ( εάν εχεις αγόρι πάρε παραπάνω, τα συντριβάνια είναι συχνό φαινόμενο  ) .Όσο για ρούχα εξαρτάται ποσό μεγάλο θα στο βγάζει τον 9 ο γιατρός. Εγώ το 0 δεν το χρησιμοποίησα . Είχα μπόλικα μακρυμανικα εσώρουχα και πολλά μακρυμανικα φορμάκια . Επίσης κανα δυο πάνες . Όσον αφορά τα μπιμπερό , άμα εχεις γάλα μπορεί να μν το χρειαστείς και καθόλου μέχρι και τον 6 .

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Α, ωραία!!!! Μια χαρά είμαστε!!!!! Αχ πότε θα ηρεμήσουμε....

Να σου απαντησω????Ποτέ!!!!Μη δινεις σημασια,οι εφιαλτες ειναι συνηθες φαινομενο στην εγκυμοσυνη.

Κατα τ αλλα η πιο ευτυχισμενη περιοδος στη ζωη της γυναικας σου λένε.....

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες .

@Τουτουνι σίγουρα το δεύτερο . 
@Efinikolaou Με το καλό η μετακόμιση . Καινούριο σπιτι τώρα , τι ωραία , θα εχεις με τόσα πράγματα να ασχοληθείς που θα περάσει ο καιρός και δεν θα το καταλάβεις ! 
@Ani!! μακάρι όλα να πάνε καλά !!! 
@Hope.2019 κουβέρτα αγκαλιάς .παρε μια γτ είναι το πιο εύκολο δώρο . Δυο σεντόνια . Δυο πετσέτες ( εμένα με είχαν βολέψει αυτά που ήταν σαν Φάκελοι ). Δυο σελτεδακια ( εάν εχεις αγόρι πάρε παραπάνω, τα συντριβάνια είναι συχνό φαινόμενο  ) .Όσο για ρούχα εξαρτάται ποσό μεγάλο θα στο βγάζει τον 9 ο γιατρός. Εγώ το 0 δεν το χρησιμοποίησα . Είχα μπόλικα μακρυμανικα εσώρουχα και πολλά μακρυμανικα φορμάκια . Επίσης κανα δυο πάνες . Όσον αφορά τα μπιμπερό , άμα εχεις γάλα μπορεί να μν το χρειαστείς και καθόλου μέχρι και τον 6 .

@Ani!! σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ήσασταν πολύ κατατοπιστικές! Μπιμπερό και αποστηρωτή σκέφτομαι να πάρω αν και θα ήθελα πολύ να θηλάσω αλλά δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί ο θηλασμός.. Ετσι κι αλλιως ακόμα και αργότερα θα τα χρειαστώ.

Αφου στην αρχη θα ειμαστε μεσα στο σπιτι αυτα σκεφτομουν για ρουχαλακια μακριμανικα φανελακια και φορμακια, και κανενα φορμακι πιτζαμουλα. 

Ριλάξ πιστεύετε ότι είναι απαραίτητο; 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???

Τουτουνάκι ο φόβος σου είναι και μόνο αυτός! Μην αγχώνεσαι και εγώ βλέπω τέτοια! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

@Ani!! σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ήσασταν πολύ κατατοπιστικές! Μπιμπερό και αποστηρωτή σκέφτομαι να πάρω αν και θα ήθελα πολύ να θηλάσω αλλά δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί ο θηλασμός.. Ετσι κι αλλιως ακόμα και αργότερα θα τα χρειαστώ.

Αφου στην αρχη θα ειμαστε μεσα στο σπιτι αυτα σκεφτομουν για ρουχαλακια μακριμανικα φανελακια και φορμακια, και κανενα φορμακι πιτζαμουλα. 

Ριλάξ πιστεύετε ότι είναι απαραίτητο; 

Αν δεν θες να ξοδευτεις για αρχη μπορεις να τα βραζεις σε 1 κατσαρολα.. 

κατα τα αλλα το ριλαξ ειναι κ αναλογα στο παιδια αν θα του αρεσει. Μπορεις να παρεις να παρεις ενα οικονομικο αν θες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Αν δεν θες να ξοδευτεις για αρχη μπορεις να τα βραζεις σε 1 κατσαρολα.. 

κατα τα αλλα το ριλαξ ειναι κ αναλογα στο παιδια αν θα του αρεσει. Μπορεις να παρεις να παρεις ενα οικονομικο αν θες

Νομίζω εσύ μας είχες προτείνει το motherbaby που έδινε μαξιλαρι θηλασμού αν δεν κανω λάθος. Εχω ριξει μια ματια εκει και εχω βρει ενα καροτσι Cangaroo και κουνια αρκετα οικονομικα. Επισης εχει και ενα ριλαξ 27€ αρκετα οικονομικο, για αρχη λεω να παρω αυτο να το δοκιμασω αν θα κατσει...

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Εμείς μετακομίζουμε στην φύση!!

Από Βύρωνα, γερακα!!

Ελααααα έρχεσαι σε μένα! Τι καλά! Καλέ ποιά φύση; Εδώ είναι χωριό :P στην αρχή θα φρικάρεις αλλά θα χαρείς τα πάρκα, τις μεγάλες παιδικές χαρές,  τους δρόμους, ότι πρέπει για βόλτες με καρότσι! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εμείς λέμε μετά την Β επιπέδου να παραγγείλουμε κούνια και καρότσι. Εχουμε ήδη βρει ποια θα πάρουμε.

Όμως ήθελα να ρωτήσω στα υπόλοιπα πραγματάκια τι χρειαζόμαστε; Δλδ από μπιμπερό, ρουχαλάκια , κλπ Γιατί εχω μπερδευτει με οσα λενε οτι ειναι καλο να τα παρεις. Νομιζω οτι και στα μαγαζια στα λενε ολα χρησιμα αλλα δεν θελω να παρω και αχρηστα πραγματα που σου προτεινουν στα μαγαζια.

Ρουχαλακια πχ ποσα χρειαζονται και τι νουμερο ας πουμε; 

Οσες ειστε ηδη μανουλες  και ξέρετε πειτε μας!

Αχ πραγματικά αυτήν την απορία την έχω και εγώ.. Τι να πάρω? Εγώ αν και  θέλω να θυλασω πήρα αποστειρωτή και θερμαντήρα, πιστεύω θα χρειαστούν και πιο μετά, μπιμπερό θα πάρω ένα σετ που είδα που έχει 2 μεγάλα και 2 μικρά... Γενικά για ρουχαλάκια σκέφτομαι να πάρω καμιά 5αδα 0 και μετά κάποια που είναι 0-6 νομίζω.. Αλλά κυρίως στην αρχή μακριμανικα αφού θα είναι κρύο και κοντομάνικο από Μαΐου Ιούνιο και μετά... Σεντονακια και κουβερτούλες όλο και κάτι θα πάρουμε.. Γενικά νομίζω θα ξεχάσουμε πολλά πράγματα χαχαχα αλλά να ναι καλά οι συγγενείς και φίλοι που όλο και κάτι θα μας κάνουν δώρο που μας ξέφυγε.. 

Καρότσι τι θα πάρετε? Εγώ κοιτάω αλλά είναι τόσο πολλά που δεν μπορώ να βγάλω καν άκρη..θα πάρω και κρεβάτι και κούνια νομίζω για να το έχω μαζί μου στο σαλόνι η και στο υπνοδωμάτιο.. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που πραγματικά μου φαίνεται βουνό, όσο και να θέλω να ξεκινήσω τα ψώνια με αγχώνουν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Νομίζω εσύ μας είχες προτείνει το motherbaby που έδινε μαξιλαρι θηλασμού αν δεν κανω λάθος. Εχω ριξει μια ματια εκει και εχω βρει ενα καροτσι Cangaroo και κουνια αρκετα οικονομικα. Επισης εχει και ενα ριλαξ 27€ αρκετα οικονομικο, για αρχη λεω να παρω αυτο να το δοκιμασω αν θα κατσει...

 

Ναι..εχει οικονομικα φορμακια κ ποιοτικα και το μαξιλαρι ειχα παρει τοτε.. αλλα γενικα εχει μεγαλη ποικιλια σε πραγματα πηγαινε και δες τα απο κοντα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Αχ πραγματικά αυτήν την απορία την έχω και εγώ.. Τι να πάρω? Εγώ αν και  θέλω να θυλασω πήρα αποστειρωτή και θερμαντήρα, πιστεύω θα χρειαστούν και πιο μετά, μπιμπερό θα πάρω ένα σετ που είδα που έχει 2 μεγάλα και 2 μικρά... Γενικά για ρουχαλάκια σκέφτομαι να πάρω καμιά 5αδα 0 και μετά κάποια που είναι 0-6 νομίζω.. Αλλά κυρίως στην αρχή μακριμανικα αφού θα είναι κρύο και κοντομάνικο από Μαΐου Ιούνιο και μετά... Σεντονακια και κουβερτούλες όλο και κάτι θα πάρουμε.. Γενικά νομίζω θα ξεχάσουμε πολλά πράγματα χαχαχα αλλά να ναι καλά οι συγγενείς και φίλοι που όλο και κάτι θα μας κάνουν δώρο που μας ξέφυγε.. 

Καρότσι τι θα πάρετε? Εγώ κοιτάω αλλά είναι τόσο πολλά που δεν μπορώ να βγάλω καν άκρη..θα πάρω και κρεβάτι και κούνια νομίζω για να το έχω μαζί μου στο σαλόνι η και στο υπνοδωμάτιο.. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που πραγματικά μου φαίνεται βουνό, όσο και να θέλω να ξεκινήσω τα ψώνια με αγχώνουν.. 

Eγω πηγα και ειδα από κοντα, στο motherbaby που ελεγα είναι Περιστερι και ευτυχως μενω κοντα. Αρχικα κοιταγα ενα πανακριβο της Inglesina το quatro. Μετα κατεληξα σε ενα πολυ πιο οικονομικο περιπου 289€. Το cangaroo 2in 1 stefanie. Εχει καθισμα αυτοκινητου και καθισμα καροτσιου το οποιο ανοιγει και γινεται πορτ μπεμπε.. Το 3in1 πιστευω δεν αξιζε στην cangaroo αφου το 2in1 γίνεται και πορτ μπεμπε. Mου αρεσε πολυ απο κοντα.. Κουνια ειδα μια με 370€ πολυμορφικη που γινεται κρεβατι ως 10 ετων. 

Just now, Ani!! είπε:

Ναι..εχει οικονομικα φορμακια κ ποιοτικα και το μαξιλαρι ειχα παρει τοτε.. αλλα γενικα εχει μεγαλη ποικιλια σε πραγματα πηγαινε και δες τα απο κοντα! 

Ναι πηγα απο κοντα και πραγματι αξιζει. Εκει βρηκα κουνια και καροτσι και ριλαξ πολυ οικονομικα...

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για πράγματα που είναι ελάχιστα χρησιμοποιημένα υπάρχει και το marketplace στο Facebook! Εγώ πήρα μια ζώνη για το κάθισμα στο αυτοκίνητο και ήταν σε άριστη κατάσταση καθώς και τον κάδο απόρριψης πάνας και πάντα χέρι- ΧΕΡΙ για να τα ελέγχω! Τέτοια πραγματάκια δεν έχω θέμα να τα πάρω από εκεί, αλλά μπιμπερο, φορμάκια και σεντόνια θα τα πάρω καινούργια! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ,εσείς δεν κρατιεστε!Εγω αν δεν περασει σε 3 βδομαδες η β επιπεδου να βγουν όλα καλά,ουτε καν διανοουμαι ουτε μου περναει απ το μυαλό τι θα αγοράσω.

Βασικα επειδη φανταζομαι ποσο ξεμυαλιζεσαι,θα κανω τα παντα να αγορασω τα τελειως απαραιτητα.Πολλα βεβαια θα μας τα δωσουν άλλα θα είναι δωρα.Αν γινόταν να μην αγοράσω και τίποτα,ακομα καλύτερα!

Ακόμα και το παιδικό ειναι έτοιμο,βαμμένο εδω και 3 χρονια.Ετσι κι αλλιως σε αποχρώσεις του γκρι με ριγες το βαψαμε,ειμαστε των ουδετερων χρωματων.

Αρα χαλαρααα,δεν κανω τιποτα απολυτως τουλαχιστον για 1 μηνα ακομα.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τέλεια , ότι καλύτερα για τα παιδάκια σας! Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς να το κάνουμε!

Που μένετε εσείς??

Just now, Ani!! είπε:

Τελεια!! μια απο τα ιδια αν ολα πανε καλα στα επαγγελματικα φευγω απο Καλλιθεα στη Σαρωνιδα

λοιπον, αληθεια ειναι πως τα ρουχα πανε στο περιπου.. δηλαδη ειναι αναλογως ποσο μικρο ή μεγαλο θα γεννηθει το μωρο.. για αρχη προτεινω 5 φορμακια 0  και 5 κολανακια κ κανενα ζευγαρακι καλτσες. μπιμπερο παρε 1 γιατι ενδεχομενως να μην σου χρειαστει κ ποτε.. εχε οινοπνευμα και βαμβακι για τον ομφαλιο λωρο, ενα ηπιο σαπουνακι.. πανουλες, και απο κουνιες κτλ εγω τοτε αγορασα σε εκπτωσεις και καποια εκθεσιακα κομματα που ειχαν ακομα μεγαλυτερη εκπτωση. ελπιζω να βοηθησα λιγο! 

Αχ τέλεια και Σαρωνίδα!!! Όλες βλέπω θέλουμε να φύγουμε μακριά από το κέντρο!

Εμείς έχουμε αγοράσει 2 κούνιες, 2 λικνα ,1 αρκουδάκι ελέφαντα χαχαχα και κάτι ρούχα σεντόνια κλπ .. 

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες .

@Τουτουνι σίγουρα το δεύτερο . 
@Efinikolaou Με το καλό η μετακόμιση . Καινούριο σπιτι τώρα , τι ωραία , θα εχεις με τόσα πράγματα να ασχοληθείς που θα περάσει ο καιρός και δεν θα το καταλάβεις ! 
@Ani!! μακάρι όλα να πάνε καλά !!! 
@Hope.2019 κουβέρτα αγκαλιάς .παρε μια γτ είναι το πιο εύκολο δώρο . Δυο σεντόνια . Δυο πετσέτες ( εμένα με είχαν βολέψει αυτά που ήταν σαν Φάκελοι ). Δυο σελτεδακια ( εάν εχεις αγόρι πάρε παραπάνω, τα συντριβάνια είναι συχνό φαινόμενο  ) .Όσο για ρούχα εξαρτάται ποσό μεγάλο θα στο βγάζει τον 9 ο γιατρός. Εγώ το 0 δεν το χρησιμοποίησα . Είχα μπόλικα μακρυμανικα εσώρουχα και πολλά μακρυμανικα φορμάκια . Επίσης κανα δυο πάνες . Όσον αφορά τα μπιμπερό , άμα εχεις γάλα μπορεί να μν το χρειαστείς και καθόλου μέχρι και τον 6 .

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 2 δωμάτια έχει πάλι αλλά είναι μεγαλύτερο σαν σπίτι Τουλάχιστον!

  • Μου αρέσει 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...