Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Και εγω το 2ο ψηφιζω :roll: νομίζω ολες λιγο εως πολυ εχουμε δει κάποιον εφιάλτη σχετικό.. Ειναι το αγχος ειναι και οι ορμονες δεν θελει πολυ 

Αύριο έχω πάλι υπέρηχο και μετά θα κλείσουμε τη β επιπέδου! Λογικά θα ηρεμήσω!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Και εγω το 2ο ψηφιζω :roll: νομίζω ολες λιγο εως πολυ εχουμε δει κάποιον εφιάλτη σχετικό.. Ειναι το αγχος ειναι και οι ορμονες δεν θελει πολυ 

Καλημέρα!!! Κοριτσια εσεις οταν αλλαζετε μηνα τον αλλαζετε βαση εβδομαδων ή βαση ΠΗΤ; δεν ρωτησα τον γιατρό μου, αν και νομίζω το μετραει βαση ΠΗΤ

Kορίτσι μου οι απόψεις διαφέρουν από γιατρό σε γιατρό κι εδώ.

Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου πάντως γιατί είχα ακούσει ότι πάει βάση ΠΗΤ. Δηλαδή αν πχ γεννάς 16/2 αλλάζεις μήνα κάθε 16.

Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το πιο σωστό είναι να μετράω τις εβδομάδες. Δηλαδή παράδεγμα όταν έκλεισα 18εβδομάδες ακριβώς μπήκα στον 5ο και πάει λέγοντας. ΜΟυ έχει δώσει ένα σχέδιο που γράφει σε ποιες εβδομάδες αλλάζω μήνα.

Τώρα δεν ξερω αλλοι γιατροί το μετράνε με την ΠΗΤ

Just now, Τουτουνι είπε:

Αύριο έχω πάλι υπέρηχο και μετά θα κλείσουμε τη β επιπέδου! Λογικά θα ηρεμήσω!!

Θα ηρεμήσεις , θα ηρεμήσεις. Μπορεί να σου κάνει και έναν πιο λεπτομερή υπέρηχο πριν την Β επιπέδου. Εμένα στον υπέρηχο τον τελευταίο τσεκάραμε πολλά ακόμα και τα οργανάκια του είδαμε. Κάτι σαν μια μίνι Β επιπέδου μου είπε. Ολα ήταν καλά. Ελπίζω και στην Β επιπέδου την κανονική στις 8/10 να είναι όλα οκ.

Πότε περίπου θα την κάνεις εσύ ξέρεις;

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αύριο έχω πάλι υπέρηχο και μετά θα κλείσουμε τη β επιπέδου! Λογικά θα ηρεμήσω!!

Ευτυχως!!!! Θα ηρεμήσεις για λίγο νομίζω. Μετά φτου κι απ την αρχή!!!!!

Ελα όλα καλά θα είναι!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kορίτσι μου οι απόψεις διαφέρουν από γιατρό σε γιατρό κι εδώ.

Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου πάντως γιατί είχα ακούσει ότι πάει βάση ΠΗΤ. Δηλαδή αν πχ γεννάς 16/2 αλλάζεις μήνα κάθε 16.

Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το πιο σωστό είναι να μετράω τις εβδομάδες. Δηλαδή παράδεγμα όταν έκλεισα 18εβδομάδες ακριβώς μπήκα στον 5ο και πάει λέγοντας. ΜΟυ έχει δώσει ένα σχέδιο που γράφει σε ποιες εβδομάδες αλλάζω μήνα.

Τώρα δεν ξερω αλλοι γιατροί το μετράνε με την ΠΗΤ

Θα ηρεμήσεις , θα ηρεμήσεις. Μπορεί να σου κάνει και έναν πιο λεπτομερή υπέρηχο πριν την Β επιπέδου. Εμένα στον υπέρηχο τον τελευταίο τσεκάραμε πολλά ακόμα και τα οργανάκια του είδαμε. Κάτι σαν μια μίνι Β επιπέδου μου είπε. Ολα ήταν καλά. Ελπίζω και στην Β επιπέδου την κανονική στις 8/10 να είναι όλα οκ.

Πότε περίπου θα την κάνεις εσύ ξέρεις;

Κ εγω βαση εβδομαδων! Εχω το σχετικο πινακακι και εφοσον πλεον εχουμε και τα ηλεκτρονικά ημερολόγια να μετράμε εβδομάδες, τι πιο απλο;; ;) σε μερικους μηνες συμπιπτει με την πητ σε αλλους οχι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω βαση εβδομαδων! Εχω το σχετικο πινακακι και εφοσον πλεον εχουμε και τα ηλεκτρονικά ημερολόγια να μετράμε εβδομάδες, τι πιο απλο;; ;) σε μερικους μηνες συμπιπτει με την πητ σε αλλους οχι

Nαι αυτό είδα κι εγώ με τις ημερομηνίες.. Πάντως ο γιατρός μου είπε είναι το πιο σωστό αυτό!

Κορίτσια μια ασχετη ερώτηση. Αυτόν τον υπέρηχο που ακούω από πολλές κοπέλες που είναι σαν να βλέπεις το μωρό σου 3d ποιος υπέρηχος είναι? Μήπως η Β επιπέδου? ΤΟν κανουν ολοι ή είναι ανάλογα τον γιατρό?

Επίσης , εδώ και τρεις μερες εχω ενα τσουξιματακι αλλα ευτυχως ειχα ουρων εξεταση σημερα οποτε θα δω σημερα αν ειναι καμμια ουρολοιμωξη κι αν οχι θα το πω στο γιατρο μηπως κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα @Τουτουνι το 2ο ειναι λογικα! σιγουρα θα ηρεμησεις αυριο!

εγω στον υπνο μ σκεφτομαι συχνα αν θα λεσω κατω απο το κρεβατι γιατι ο μικρος ολο με στριμωχνει σρην ακρη :):)

Λογικα το ΠΗΤ ισχυει απο οτι εχω καταλαβει κ εγω

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Που είσαι εσύ κοριτσι μου?

Μετακομίζουμε οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται!!!!

Πώς πάτε εσείς μανούλες??

πρίν από 4 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξύπνησα 6 το πρωί από έναν εφιάλτη. Είδα ότι πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο και στο ένα μωράκι μου είχε σταματήσει η καρδούλα του! Λέτε να σημαίνει τίποτα ή απλά τα χω παίξει???

Καλε σώπα από κει!!! 

Εγώ βλέπω συνέχεια ότι έχω αίμα και ξυπνάω και κοιτάω αν ξεφούσκωσε η κοιλιά μου.  Από το άγχος μας είναι 

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Nαι αυτό είδα κι εγώ με τις ημερομηνίες.. Πάντως ο γιατρός μου είπε είναι το πιο σωστό αυτό!

Κορίτσια μια ασχετη ερώτηση. Αυτόν τον υπέρηχο που ακούω από πολλές κοπέλες που είναι σαν να βλέπεις το μωρό σου 3d ποιος υπέρηχος είναι? Μήπως η Β επιπέδου? ΤΟν κανουν ολοι ή είναι ανάλογα τον γιατρό?

Επίσης , εδώ και τρεις μερες εχω ενα τσουξιματακι αλλα ευτυχως ειχα ουρων εξεταση σημερα οποτε θα δω σημερα αν ειναι καμμια ουρολοιμωξη κι αν οχι θα το πω στο γιατρο μηπως κανω καλλιεργεια κολπικου υγρου.

ειναι κ ή αυχενικη μα ακομα καλυτερα ειναι στην β επιπεσου γιατι εχει μεγαλωσει το μωρο.. Οι γιατροι συνηθως σε στελνουν σε ιδιωτη συνηθως για να ειναι πιο αξιοπιστα τα αποτελεσματα απο του δημοσιου! Ειναι οι εξετασεις που ολες ανυπομονουμε να κανουμε θεωρω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα @Τουτουνι το 2ο ειναι λογικα! σιγουρα θα ηρεμησεις αυριο!

εγω στον υπνο μ σκεφτομαι συχνα αν θα λεσω κατω απο το κρεβατι γιατι ο μικρος ολο με στριμωχνει σρην ακρη :):)

Λογικα το ΠΗΤ ισχυει απο οτι εχω καταλαβει κ εγω

Μια μερουλα έμεινε θα κάνω υπομονή!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μετακομίζουμε οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται!!!!

Πώς πάτε εσείς μανούλες??

Κουραγιο δυσκολο πραγμα η μετακομιση!! Αλλα αφου θα φτιαξεις παιδικο δωματιο μετα χαλαλι! Εμεις κατα το καλοκαιρακι μας βλεπω να μετακομιζουμε..

Κατα τα αλλα μια χαρα..μολις εφτιαξα σπιτικες πλαστελινες για το λουλουδι μου να παιξουμε οταν μου τον φερει η γιαγια

Just now, Τουτουνι είπε:

Μια μερουλα έμεινε θα κάνω υπομονή!

ε βεβαια τι ειναι 1 μερουλα σιγα! εγω περιμενω μεχρι τις 29 ουυυφ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς μετράμε εβδομάδες και πάμε σύμφωνα με αυτό.. Αυριο δηλαδή που κλείνω της 18 μπαίνω επίσημα στον 5ο μήνα.. Είναι σχεδόν ίδια ημερομηνία με την ΠΗΤ.. Μια μέρα πριν.. 

Αααχ αυτά τα όνειρα μην μου τα θυμιζεται.. Από εκείνη την μέρα ευτυχώς δεν ξανά είδα τόσο κακό όνειρο αλλά έκανα και 2 μέρες να συνέλθω.. 

Αυτό με το 3d νομίζω είναι το Doppler που κάνουμε πιο μετά.. Βέβαια εμένα ο γιατρός μου δίνει κάθε φορά και φωτογραφίες 3d εκτός από τισ απλές.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς λέμε μετά την Β επιπέδου να παραγγείλουμε κούνια και καρότσι. Εχουμε ήδη βρει ποια θα πάρουμε.

Όμως ήθελα να ρωτήσω στα υπόλοιπα πραγματάκια τι χρειαζόμαστε; Δλδ από μπιμπερό, ρουχαλάκια , κλπ Γιατί εχω μπερδευτει με οσα λενε οτι ειναι καλο να τα παρεις. Νομιζω οτι και στα μαγαζια στα λενε ολα χρησιμα αλλα δεν θελω να παρω και αχρηστα πραγματα που σου προτεινουν στα μαγαζια.

Ρουχαλακια πχ ποσα χρειαζονται και τι νουμερο ας πουμε; 

Οσες ειστε ηδη μανουλες  και ξέρετε πειτε μας!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κουραγιο δυσκολο πραγμα η μετακομιση!! Αλλα αφου θα φτιαξεις παιδικο δωματιο μετα χαλαλι! Εμεις κατα το καλοκαιρακι μας βλεπω να μετακομιζουμε..

Κατα τα αλλα μια χαρα..μολις εφτιαξα σπιτικες πλαστελινες για το λουλουδι μου να παιξουμε οταν μου τον φερει η γιαγια

ε βεβαια τι ειναι 1 μερουλα σιγα! εγω περιμενω μεχρι τις 29 ουυυφ

Εμείς μετακομίζουμε στην φύση!!

Από Βύρωνα, γερακα!!

  • Μου αρέσει 3

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Εμείς μετακομίζουμε στην φύση!!

Από Βύρωνα, γερακα!!

Τέλεια , ότι καλύτερα για τα παιδάκια σας! Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς να το κάνουμε!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Εμείς μετακομίζουμε στην φύση!!

Από Βύρωνα, γερακα!!

Τελεια!! μια απο τα ιδια αν ολα πανε καλα στα επαγγελματικα φευγω απο Καλλιθεα στη Σαρωνιδα

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εμείς λέμε μετά την Β επιπέδου να παραγγείλουμε κούνια και καρότσι. Εχουμε ήδη βρει ποια θα πάρουμε.

Όμως ήθελα να ρωτήσω στα υπόλοιπα πραγματάκια τι χρειαζόμαστε; Δλδ από μπιμπερό, ρουχαλάκια , κλπ Γιατί εχω μπερδευτει με οσα λενε οτι ειναι καλο να τα παρεις. Νομιζω οτι και στα μαγαζια στα λενε ολα χρησιμα αλλα δεν θελω να παρω και αχρηστα πραγματα που σου προτεινουν στα μαγαζια.

Ρουχαλακια πχ ποσα χρειαζονται και τι νουμερο ας πουμε; 

Οσες ειστε ηδη μανουλες  και ξέρετε πειτε μας!

λοιπον, αληθεια ειναι πως τα ρουχα πανε στο περιπου.. δηλαδη ειναι αναλογως ποσο μικρο ή μεγαλο θα γεννηθει το μωρο.. για αρχη προτεινω 5 φορμακια 0  και 5 κολανακια κ κανενα ζευγαρακι καλτσες. μπιμπερο παρε 1 γιατι ενδεχομενως να μην σου χρειαστει κ ποτε.. εχε οινοπνευμα και βαμβακι για τον ομφαλιο λωρο, ενα ηπιο σαπουνακι.. πανουλες, και απο κουνιες κτλ εγω τοτε αγορασα σε εκπτωσεις και καποια εκθεσιακα κομματα που ειχαν ακομα μεγαλυτερη εκπτωση. ελπιζω να βοηθησα λιγο! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...