Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Efinikolaou είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Μόνο εγώ δεν έχω εμετούς??

Ούτε εμετούς ούτε ανακατωσουρα...Επίσης γενικά δεν πεινάω όπως πεινούσα!

Πότε σας άρχισαν αυτά τα συμπτώματα εσάς?

Εγώ είμαι 5+4 !

Καλησπερα κορίτσι μου.. Και εγώ έτσι έλεγα ότι δεν είχα τίποτα. Περίμενε από την άλλη βδομάδα πρώτα ο Θεός..μακάρι βέβαια να σαι και από τις Τυχερές που δεν θα χουν τίποτα. Και γω μέχρι στιγμής τα χω όλα εκτός από εμετο. Μακάρι να μη μου ρθει ποτε... 

Just now, Τουτουνι είπε:

Έφη μου ούτε κι εγώ έχω τίποτα τέτοιο!!! Είμαι 5+3 έχω μόνο πρησμένο στήθος, συχνοουρια, λίγο κόπωση!! Λέω λίγο γιατί εμένα ο γιατρός με έχει ξάπλα στον καναπέ! 

Α! Και η ακοη μου έχει αυξηθεί όπως και η όσφρηση μου!

 

Τουτουνακι μου γιατί είσαι στο κρεβάτι? 


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου.. Και εγώ έτσι έλεγα ότι δεν είχα τίποτα. Περίμενε από την άλλη βδομάδα πρώτα ο Θεός..μακάρι βέβαια να σαι και από τις Τυχερές που δεν θα χουν τίποτα. Και γω μέχρι στιγμής τα χω όλα εκτός από εμετο. Μακάρι να μη μου ρθει ποτε... 

Τουτουνακι μου γιατί είσαι στο κρεβάτι? 

Γιατί θεωρεί ότι το πρώτο τρίμηνο πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική!!! Όχι όλη μέρα βέβαια! Πηγαίνω και μέχρι τη βεράντα, και νερό πίνω μόνη μου!!! Και στο μπάνιο κανονικά,απλά δεν κάνω δουλειές και όσο πιο πολύ μπορώ ξεκουράζομαι!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Γιατί θεωρεί ότι το πρώτο τρίμηνο πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική!!! Όχι όλη μέρα βέβαια! Πηγαίνω και μέχρι τη βεράντα, και νερό πίνω μόνη μου!!! Και στο μπάνιο κανονικά,απλά δεν κάνω δουλειές και όσο πιο πολύ μπορώ ξεκουράζομαι!!!

Καλά κάνεις και γω επειδή φοβάμαι τα ίδια κάνω. Ίσα ίσα ένα φαγητό και λίγο να μαζέψω το σπίτι. Ευτυχώς ήρθε η μαμά για ενισχύσεις και μου κανε μια γενική. Να περάσει το πρώτο τρίμηνο και θα είμαστε πολύ καλύτερα... 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλά κάνεις και γω επειδή φοβάμαι τα ίδια κάνω. Ίσα ίσα ένα φαγητό και λίγο να μαζέψω το σπίτι. Ευτυχώς ήρθε η μαμά για ενισχύσεις και μου κανε μια γενική. Να περάσει το πρώτο τρίμηνο και θα είμαστε πολύ καλύτερα... 

Εμένα με τις δουλειές με.βοηιαει ο άντρας μου!!! Μακάρι.να φτάσουμε με.το.καλο ως το πρώτο τρίμηνο και να το περάσουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Τουτουνι είπε:

Έφη μου ούτε κι εγώ έχω τίποτα τέτοιο!!! Είμαι 5+3 έχω μόνο πρησμένο στήθος, συχνοουρια, λίγο κόπωση!! Λέω λίγο γιατί εμένα ο γιατρός με έχει ξάπλα στον καναπέ! 

Α! Και η ακοη μου έχει αυξηθεί όπως και η όσφρηση μου!

 

Καλε μόνο μια μέρα διαφορά έχουμε??

Συχνοουρια και εγώ όπως και κόπωση αλλά το Ρίχνω στην προγεστερόνη που παίρνω!!!

Η όσφρηση μου θα έλεγα πως ναι !

 

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου.. Και εγώ έτσι έλεγα ότι δεν είχα τίποτα. Περίμενε από την άλλη βδομάδα πρώτα ο Θεός..μακάρι βέβαια να σαι και από τις Τυχερές που δεν θα χουν τίποτα. Και γω μέχρι στιγμής τα χω όλα εκτός από εμετο. Μακάρι να μη μου ρθει ποτε... 

Τουτουνακι μου γιατί είσαι στο κρεβάτι? 

Ωχ λες να έρθουν όλα την επόμενη βδομάδα?

Και από μικρή φοβάμαι τον εμετοοο


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε μόνο μια μέρα διαφορά έχουμε??

Συχνοουρια και εγώ όπως και κόπωση αλλά το Ρίχνω στην προγεστερόνη που παίρνω!!!

Η όσφρηση μου θα έλεγα πως ναι !

 

Ωχ λες να έρθουν όλα την επόμενη βδομάδα?

Και από μικρή φοβάμαι τον εμετοοο

Ναι μια μέρα μόνο!!!!! Εγώ δεν φοβάμαι τα συμπτώματα ούτε τον εμετό...( Συγνώμη κι όλας)!! Ε, είναι κι ένα δείγμα ότι όλα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλε μόνο μια μέρα διαφορά έχουμε??

Συχνοουρια και εγώ όπως και κόπωση αλλά το Ρίχνω στην προγεστερόνη που παίρνω!!!

Η όσφρηση μου θα έλεγα πως ναι !

 

Ωχ λες να έρθουν όλα την επόμενη βδομάδα?

Και από μικρή φοβάμαι τον εμετοοο

Συνήθως λένε από την 7η βδομάδα ξεκινάνε τα καλά συμπτώματα χάχα. Μακάρι να μαστε από τις Τυχερές και να μην έχουμε... 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμένα με τις δουλειές με.βοηιαει ο άντρας μου!!! Μακάρι.να φτάσουμε με.το.καλο ως το πρώτο τρίμηνο και να το περάσουμε!!!!

Αχ αυτά τα αγόρια μας. Και μένα δεν έχω παράπονο αλλά όσο να ναι η μαμά είναι μαμά... Άλλο πράγμα ρε παιδί μου :)

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Συνήθως λένε από την 7η βδομάδα ξεκινάνε τα καλά συμπτώματα χάχα. Μακάρι να μαστε από τις Τυχερές και να μην έχουμε... 

Αχ αυτά τα αγόρια μας. Και μένα δεν έχω παράπονο αλλά όσο να ναι η μαμά είναι μαμά... Άλλο πράγμα ρε παιδί μου :)

Ναι ο καλός μου!!! Όλα.μονος του τα κάνει!!!! Είναι πολύ υποστηρικτικός!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή λέτε για σύμπτωμα να σας θυμίσω πως καμία από εμάς δεν έχει τα ίδια συμπτώματα με την άλλη ούτε καν η ίδια γυναίκα σε δύο διαφορετικές εγκυμοσύνες της..

Κ δεν υπάρχει στάνταρ χρονική περίοδος που θα αρχίσουν ούτε βέβαια είναι σίγουρο πως θα αρχίσουν κ αν είναι δυνατόν δε σημαίνει πως όποια έχει συμπτώματα όλα πάνε καλά κ όποια δεν έχει δεν πάνε!!!!

Εγώ δεν είχα ποτέ ούτε ζαλάδες ούτε εμετούς ούτε ανακάτεμα τπτ από αυτά! Είχα βέβαια άλλα,φούσκωμα κ πριξημο πολύ,πονοκεφάλους στο πρώτο 3 μηνο κ συχνοουρια .. 

Δε σημαίνει πως αν δεν έχεις εμετούς δεν πάει κάτι καλά ούτε ότι θα έχεις σε κάποια συγκεκριμένη εβδομαδα! Υπάρχουν χιλιάδες παράδειγματα με κοπέλες που είχα εξ αρχής εμετούς κ ζαλάδες κ δυστυχώς η κύηση δεν πήγε καλά κ άλλες με μειδαμινα σύμπτωματα που ειχαν τελεθωμηνες υγιής εγκυμοσύνες!

Να απολαμβάνετε κάθε σας στιγμή κ όσες δεν έχετε σύμπτωματα τραγικά είστε τυχερές κ να είστε ευγνωμον!! Οι υπόλοιπες κουράγια κορίτσια μου!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Ναι μια μέρα μόνο!!!!! Εγώ δεν φοβάμαι τα συμπτώματα ούτε τον εμετό...( Συγνώμη κι όλας)!! Ε, είναι κι ένα δείγμα ότι όλα πάνε καλά!!!

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι :razz:

7 ώρες πρίν, Katzei1982 είπε:

Συνήθως λένε από την 7η βδομάδα ξεκινάνε τα καλά συμπτώματα χάχα. Μακάρι να μαστε από τις Τυχερές και να μην έχουμε... 

Αχ αυτά τα αγόρια μας. Και μένα δεν έχω παράπονο αλλά όσο να ναι η μαμά είναι μαμά... Άλλο πράγμα ρε παιδί μου :)

Για να δούμε!!

Προς το παρών εγώ θέλω εμετό γιατί έκανα καμπύλη ζάχαρου διότι έχω ανεβασμένο ζάχαρο και έπρεπε να το τσεκάρουμε.. Η χειρότερη εξέταση εβερ


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι :razz:

Βέβαια και η Ρενεζ πιο πάνω δίκιο έχει σε αυτά που λέει!!! Οπότε θα θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν έχει τέτοια συμπτώματα και δεν θα ασχοληθώ άλλο!

 

Just now, Efinikolaou είπε:

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι :razz:

Για να δούμε!!

Προς το παρών εγώ θέλω εμετό γιατί έκανα καμπύλη ζάχαρου διότι έχω ανεβασμένο ζάχαρο και έπρεπε να το τσεκάρουμε.. Η χειρότερη εξέταση εβερ

Αλήθεια???? Ειναι αυτή που πίνεις ένα ποτήρι με γλυκό υγρό?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Βέβαια και η Ρενεζ πιο πάνω δίκιο έχει σε αυτά που λέει!!! Οπότε θα θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν έχει τέτοια συμπτώματα και δεν θα ασχοληθώ άλλο!

 

Αλήθεια???? Ειναι αυτή που πίνεις ένα ποτήρι με γλυκό υγρό?

σου δίνουν τώρα κατι καινούρια υγρά που ειναι σαν λεμονάδα δεν ειναι τραγικό, το κακο ειναι οτι σου παιρνουν 3 φορες αιμα ή 2 δεν θυμαμαι.. την ειχα κανει μετα την παλίνδρομη που ειχα το 2015

κορίτσια πηγα δουλεια σημερα.. νυστάζω εχω αναγουλες πφφφφ αντε να περασει το 8ωρο τωρα

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα ! 
Και εγώ δουλειά με αναγούλα , ζαλάδα και πολύ λίγο ύπνο καθώς το καμάρι μου χθες ξύπναγε τη νύχτα και είμαστε ξενυχτισμένοι ομαδικώς. 
Αλλα Τετάρτη έχουμε υπέρηχο και ανυπομονώ !! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα ! 
Και εγώ δουλειά με αναγούλα , ζαλάδα και πολύ λίγο ύπνο καθώς το καμάρι μου χθες ξύπναγε τη νύχτα και είμαστε ξενυχτισμένοι ομαδικώς. 
Αλλα Τετάρτη έχουμε υπέρηχο και ανυπομονώ !! 

Αχ τι ωραία!!! Όλα καλά θα πάνε!!!!! 

Μετά τη δουλειά να ξεκουραστείς!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλη βδομαδα.Ουτε αναγουλες ουτε εμετους εγώ ουτε ξαπλα.Μονο πονοκεφαλο που και που,υπνηλία και εξαντληση.

8ε βδομαδων σημερα και το βραδυ ο 3ος υπερηχος!!!Να δουμε και τι εγινε με το 2ο σακο......

  • Μου αρέσει 5

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...