Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω να μπω μέρες αλλά μόλις το Σάββατο μετακομίσαμε και γίνεται ένας χαμός! Εδώ και 3 μέρες έχω πρησμενα χέρια.. έχει συμβεί σε καμία?

Αααχ τι με περιμένει:???: λογικά θα είναι από την κούραση.. Εγώ το παθαίνω όταν περπατάω και κάθε βράδυ στα πόδια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

εγω μετακομιζω κοριτσι οχι η τουτουνι...

ευχομαι καλα αποτελεσματα σημερα..περιμενουμε τα νεα σου με μεγαλη αγωνια

Ευχαριστώ πολύ..ουπς σόρρυ μπερδεύτηκα...ευκομαι καλή ευκολία κ προσεκτικά ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Ευχαριστώ πολύ.21+2 σήμερα..κ τα τραβηγματα κ Πονακια καλά κρατούν

Εισαι 3 μερες μπροστα απο εμενα.Κι εγω εχω ακομα σουβλιές και αριστερα και δεξια χαμηλά ενιοτε δυνατές απλα πλεον δεν ασχολουμαι.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω να μπω μέρες αλλά μόλις το Σάββατο μετακομίσαμε και γίνεται ένας χαμός! Εδώ και 3 μέρες έχω πρησμενα χέρια.. έχει συμβεί σε καμία?

Καλώς την ! 
Εδώ και εβδομάδες ... τα χέρια πρησμένα (δε φαίνονται τόσο) αλλά πονάνε πολύ τα δάχτυλα και δεν κλείνουν καλά από τον Π όνο. Κάθε μα κάθε βράδυ θα ξυπνήσω από τα χέρια που είναι μουδιασμένα τελείως (πως γίνεται αν καμία φορά κοιμηθείς πάνω στο χέρι σου και δεν κυκλοφορεί το αίμα) και θα τα τρίβω μέχρι να συνέλθουν... το ειπα στο γιατρό κ μου είπε ότι το οίδημα ειδικά στα δίδυμα είναι πιο έντονο και δεν ανησύχησε (βέβαια είχε εξετάσεις στα χέρια του 2 ημερών πριν που ούτε λεύκωμα ειχα στα ουρά και ειχα πάει και σε καρδιολόγο πριν 4 μέρες για την πίεση). 
Περιορισε το αλάτι στη διατροφή σου όσο μπορείς και πίνε πολύ νερό.
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Ευχαριστώ πολύ..ουπς σόρρυ μπερδεύτηκα...ευκομαι καλή ευκολία κ προσεκτικά ε;

Λογικό να μπερδευτείς..τοσες είμαστε εδώ μέσα χάχα.. Ευχαριστώ πολύ.. Ναι όσο μπορώ θα προσπαθήσω και να μην κουράσω πολύ και να προσέχω εννοείτε..το θέμα είναι να μεταφερθούν τα πράγματα και να καθαριστεί το σπίτι, μετά δεν με κυνηγάει κάνεις και θα μπορώ να κάνω κάθε μέρα από λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Αααχ τι με περιμένει:???: λογικά θα είναι από την κούραση.. Εγώ το παθαίνω όταν περπατάω και κάθε βράδυ στα πόδια 

Δεν ξέρω τι είναι αλλά έχω αγχωθεί όσο να ναι... μετακομίζεις και εσύ??


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω να μπω μέρες αλλά μόλις το Σάββατο μετακομίσαμε και γίνεται ένας χαμός! Εδώ και 3 μέρες έχω πρησμενα χέρια.. έχει συμβεί σε καμία?

Τελεια! Μια νεα αρχη ομως Εφη!με το καλό!!Με ρωτησε ο γιατρος μου/μας :-) αν εχω πρηξιμο χερια ποδια και φαγουρα στη κοιλια..αν ειχα θα μου εδινε κατι εξετασεις που εχουν σχεση με συκωτι κατι τετοιο αλλα οχι οτι ειναι κατι κακό..φευγει μετα ειπε.δεν εδωσα σημασια και δε ρωτησα παραπανω..θα στα πει ..μην ανησυχεις ομως.απλα κοψε και λιγο το αλατι αν βαζεις παραπανω.κανει κατακρατηση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλώς την ! 
Εδώ και εβδομάδες ... τα χέρια πρησμένα (δε φαίνονται τόσο) αλλά πονάνε πολύ τα δάχτυλα και δεν κλείνουν καλά από τον Π όνο. Κάθε μα κάθε βράδυ θα ξυπνήσω από τα χέρια που είναι μουδιασμένα τελείως (πως γίνεται αν καμία φορά κοιμηθείς πάνω στο χέρι σου και δεν κυκλοφορεί το αίμα) και θα τα τρίβω μέχρι να συνέλθουν... το ειπα στο γιατρό κ μου είπε ότι το οίδημα ειδικά στα δίδυμα είναι πιο έντονο και δεν ανησύχησε (βέβαια είχε εξετάσεις στα χέρια του 2 ημερών πριν που ούτε λεύκωμα ειχα στα ουρά και ειχα πάει και σε καρδιολόγο πριν 4 μέρες για την πίεση). 
Περιορισε το αλάτι στη διατροφή σου όσο μπορείς και πίνε πολύ νερό.
 

Πίνω νερό όσο μπορώ..Θα σκάσω!! Φτάνω τα 2 μου τα ημερησίως..! Εγώ αύριο λέω να πάω να κάνω εξετάσεις..

Just now, Nephelie είπε:

Τελεια! Μια νεα αρχη ομως Εφη! Με ρωτησε ο γιατρος μου/μας :-) αν εχω πρηξιμο χερια ποδια και φαγουρα στη κοιλια..αν ειχα θα μου εδινε κατι εξετασεις που εχουν σχεση με συκωτι κατι τετοιο αλλα οχι οτι ειναι κατι κακό..φευγει μετα ειπε.δεν εδωσα σημασια και δε ρωτησα παραπανω..θα στα πει ..μην ανησυχεις ομως.απλα κοψε και λιγο το αλατι αν βαζεις παραπανω.κανει κατακρατηση..

Μάλλον κάνω κατακράτηση γιατί πίνω αρκετό νερό αλλά δεν πάω τουαλέτα όπως στις αρχές.. Μετά σκέφτηκα μήπως το παθαινα λόγω του ότι έκοψα τις αντιπηκτικες αλλά δεν νομίζω.. λέω να το κόψω εντελώς ναι

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou said:

Πίνω νερό όσο μπορώ..Θα σκάσω!! Φτάνω τα 2 μου τα ημερησίως..! Εγώ αύριο λέω να πάω να κάνω εξετάσεις..

Να σου πω κι εγώ ειχα ανησυχήσει. Ούτε στο τέλος της πρώτης εγκυμοσύνης δε μου είχε συμβεί ... τώρα από 5 μηνών ... και είναι και πολύ ενοχλητικό αλλά αφού μου είπε ότι δεν ανησυχεί ... είμαι κι εγώ πιο ήρεμη. Γενικα με έχει ταράξει στις εξετάσεις ... φαντάζομαι θα έβλεπε αν ήταν κάτι κακό .. 

Πρήζονταν και τα πόδια μου αλλά αυτές τις μέρες που δουλεύω από το σπίτι και δεν είμαι πολλές συνεχόμενες ώρες στην καρέκλα είδα μεγάλη βελτίωση στα πόδια... σχεδόν καθόλου πρήξιμο. Τα χέρια επιμένουν ... και μάλλον θα πάνε μέχρι τέλους έτσι . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλώς την ! 
Εδώ και εβδομάδες ... τα χέρια πρησμένα (δε φαίνονται τόσο) αλλά πονάνε πολύ τα δάχτυλα και δεν κλείνουν καλά από τον Π όνο. Κάθε μα κάθε βράδυ θα ξυπνήσω από τα χέρια που είναι μουδιασμένα τελείως (πως γίνεται αν καμία φορά κοιμηθείς πάνω στο χέρι σου και δεν κυκλοφορεί το αίμα) και θα τα τρίβω μέχρι να συνέλθουν... το ειπα στο γιατρό κ μου είπε ότι το οίδημα ειδικά στα δίδυμα είναι πιο έντονο και δεν ανησύχησε (βέβαια είχε εξετάσεις στα χέρια του 2 ημερών πριν που ούτε λεύκωμα ειχα στα ουρά και ειχα πάει και σε καρδιολόγο πριν 4 μέρες για την πίεση). 
Περιορισε το αλάτι στη διατροφή σου όσο μπορείς και πίνε πολύ νερό.
 

Κοριτσι ειχες πιεση?Γιατι πηγες σε καρδιολογο??

Ξεκινησες και τηλεργασια ε?Ωραια!Εμενα πηρε και ο αντρας μου και ειμαστε και οι 2 σπιτι πλεον...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Πίνω νερό όσο μπορώ..Θα σκάσω!! Φτάνω τα 2 μου τα ημερησίως..! Εγώ αύριο λέω να πάω να κάνω εξετάσεις..

Μάλλον κάνω κατακράτηση γιατί πίνω αρκετό νερό αλλά δεν πάω τουαλέτα όπως στις αρχές.. Μετά σκέφτηκα μήπως το παθαινα λόγω του ότι έκοψα τις αντιπηκτικες αλλά δεν νομίζω.. λέω να το κόψω εντελώς ναι

Τυχερη που εκοψες αντιπηκτικες.και εγω αναμενω να μιλησω με αιματολογο οταν κανω τη β επιπεδου αλλα νομιζω θα μας παει μεχρι τελους @chris79

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κοριτσι ειχες πιεση?Γιατι πηγες σε καρδιολογο??

Ξεκινησες και τηλεργασια ε?Ωραια!Εμενα πηρε και ο αντρας μου και ειμαστε και οι 2 σπιτι πλεον...

Στα 2-3 τελευταία ραντεβού του ειχα τινάξει τα πιεσόμετρα ... κάτι 16αρια απανωτά και με έστειλε σε καρδιολόγο. Το ίδιο είχε γίνει και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Που τελικά ήταν το άγχος μου γιατί στον καρδιολόγο 3 φορές που με μέτρησε ήταν φυσιολογική. Αλλά όσο έβλεπε πίεση ο άλλος δώστου εξετάσεις... :) 

Τηλεργασια μέχρι Παρασκευή και βλέπουμε αν παρατείνουν τα μέτρα ... 

Just now, Nephelie said:

Τυχερη που εκοψες αντιπηκτικες.και εγω αναμενω να μιλησω με αιματολογο οταν κανω τη β επιπεδου αλλα νομιζω θα μας παει μεχρι τελους @chris79

Εμένα μου το ξεκαθάρισε Νεφέλη ... μου είπε ότι αν ήταν μόνη κυηση το συζητούσε να μου τις κόψει αλλά 41 και εξωσωματική και δίδυμα θα με πάει μέχρι τέλους λόγω υψηλής επικινδυνότητας για θρόμβωση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...