Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπεροχα τα νεα σου @chris79 

@Renaki80 πως πηγαν τα αποτελεσματα σου;; δεν εχουμς ακομα νεα σου νομιζω! 

κοριτσια ασχετο αλλα για 16w+4d δεν ειναι μεγαλουτσικο το μωρκι;; 184,73gr και υψος 15,3 εχει εσεις στις αντιατοιχες εβδομαδες ποσο ησασταν;;; για καλο φυσικα το λεω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν τα νέα μας....έχουμε μια υγιέστατη μπεμπούλα 438gr!!! Έκανε κωλοτούμπες, κλώτσησε, χασμουριότανε, πιπίλαγε δάχτυλο! Μια τρέλα! Το τράβηξα βιντεάκι και μπορεί να το έχω δει και 5000 φορές!!! 
Ρώτησα γιατί δεν το ακούω και μου είπε μετά την 23η εβδομάδα! 
μου αύξησε το μαγνήσιο για τις κράμπες και μου έδωσε εξετάσεις φουλ! + καμπύλη ζαχάρου (την θέλει σε 3 εβδομάδες) 

κορίτσια μου, σας εύχομαι ολόψυχα να δείτε και εσείς τα μωράκια σας! Είναι μια τρέλα, μια γλύκα, αυτό σας λέω μόνο...καληνύχτα....από την μάνα  Κουκουβάγια χαχαχα

Υπεροοοοχααα:) τέλεια και τα δικά σου νέα.. Μόνο τέτοια να ακούμε... 

Επόμενη ποια είναι? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν τα νέα μας....έχουμε μια υγιέστατη μπεμπούλα 438gr!!! Έκανε κωλοτούμπες, κλώτσησε, χασμουριότανε, πιπίλαγε δάχτυλο! Μια τρέλα! Το τράβηξα βιντεάκι και μπορεί να το έχω δει και 5000 φορές!!! 
Ρώτησα γιατί δεν το ακούω και μου είπε μετά την 23η εβδομάδα! 
μου αύξησε το μαγνήσιο για τις κράμπες και μου έδωσε εξετάσεις φουλ! + καμπύλη ζαχάρου (την θέλει σε 3 εβδομάδες) 

κορίτσια μου, σας εύχομαι ολόψυχα να δείτε και εσείς τα μωράκια σας! Είναι μια τρέλα, μια γλύκα, αυτό σας λέω μόνο...καληνύχτα....από την μάνα  Κουκουβάγια χαχαχα

Τελεια,υπεροχα.Εμεις μαζι βλεπω να το ακουμε.:x

Καρδιογραφημα.εμβρυου θα κανεις?Για πες μας,να μας βάλεις στο κλιμα,τι αλλο μετρανε στη β επιπέδου τοσο στο μωρο όσο και σε σενα?Τι αποτελεσματα σου δωσανε?Κολπικο υπερηχο εκανες?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγω ειχα το ραντεβού σήμερα με την γιατρό μου!! Ειναι αγοράκι τελικα! Επιτέλους το μάθαμε!! Και κανονισα β επίπεδου για τις 8/10 στο Ιασώ. Θα μπαίνω στον 6ο μηνα.. υπάρχει καποια αλλη κοπελα που εχει κανονίσει εκει ή ξέρει τι τιμες παίζουν;; γιατί μου ειπε η γιατρός μου γυρω στα 80-100€ αλλα σε σχεση με την αυχενικη πιστευα θα ειναι πιο πολλα... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν τα νέα μας....έχουμε μια υγιέστατη μπεμπούλα 438gr!!! Έκανε κωλοτούμπες, κλώτσησε, χασμουριότανε, πιπίλαγε δάχτυλο! Μια τρέλα! Το τράβηξα βιντεάκι και μπορεί να το έχω δει και 5000 φορές!!! 
Ρώτησα γιατί δεν το ακούω και μου είπε μετά την 23η εβδομάδα! 
μου αύξησε το μαγνήσιο για τις κράμπες και μου έδωσε εξετάσεις φουλ! + καμπύλη ζαχάρου (την θέλει σε 3 εβδομάδες) 

κορίτσια μου, σας εύχομαι ολόψυχα να δείτε και εσείς τα μωράκια σας! Είναι μια τρέλα, μια γλύκα, αυτό σας λέω μόνο...καληνύχτα....από την μάνα  Κουκουβάγια χαχαχα

Τι ωραία νέα ειναι αυτά!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joka είπε:

Τελεια,υπεροχα.Εμεις μαζι βλεπω να το ακουμε.:x

Καρδιογραφημα.εμβρυου θα κανεις?Για πες μας,να μας βάλεις στο κλιμα,τι αλλο μετρανε στη β επιπέδου τοσο στο μωρο όσο και σε σενα?Τι αποτελεσματα σου δωσανε?Κολπικο υπερηχο εκανες?

Στις 15/10 έχω καρδιογράφημα εμβρύου και στις 29/10 ξανά υπέρηχο.

Λοιπόν ήμουν 40’ στην εξέταση, μου την έκανε πάλι ο πιστοποιημένος γιατρός που μου Είχε κάνει την αυχενική! μέτρησε τα πάντα!!! την βιομετρία/ανατομία του μωρού,την καρδιακή λειτουργία, τις κινήσεις, την θέση του πλακούντα, την ποσότητα του αμνιακού υγρού, του ομφάλιου λώρου,το κεφάλι,τον εγκέφαλο,το πρόσωπο,την σπονδυλική στήλη,το τράχηλο, το θώρακά, τους πνεύμονες, την καρδιά,το κοιλιακό τοίχωμα, γαστρεντερικό τμήμα, ουροποιητικό τμήμα, άκρα (πέλμα βραχιονίο Μηριαίο) γεννητικά όργανα,μητριαία αρτηρία και τράχηλο

Όλα αυτά τα γράφει με μετρήσεις, αναλυτικά, στα χαρτιά που μου έδωσε που λέγεται υπερηχογράφημα Β επιπέδου. Μαζί τις φωτογραφίες Του μωρού ασπρόμαυρες και έγχρωμες! 
 

Μου είπε επίσης ότι έχω φύγει πάρα πολύ από τις μετρήσεις και τα ποσοστά για κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία και ότι όλα είναι μια χαρά και δεν έκανα κολπικό υπέρηχο! 
 

Φοβερή εμπειρία πολύ καλύτερη από την αυχενική και για 40’ λεπτά το έβλεπες και δεν το χορταίνεις 

  • Μου αρέσει 6

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Στις 15/10 έχω καρδιογράφημα εμβρύου και στις 29/10 ξανά υπέρηχο.

Λοιπόν ήμουν 40’ στην εξέταση, μου την έκανε πάλι ο πιστοποιημένος γιατρός που μου Είχε κάνει την αυχενική! μέτρησε τα πάντα!!! την βιομετρία/ανατομία του μωρού,την καρδιακή λειτουργία, τις κινήσεις, την θέση του πλακούντα, την ποσότητα του αμνιακού υγρού, του ομφάλιου λώρου,το κεφάλι,τον εγκέφαλο,το πρόσωπο,την σπονδυλική στήλη,το τράχηλο, το θώρακά, τους πνεύμονες, την καρδιά,το κοιλιακό τοίχωμα, γαστρεντερικό τμήμα, ουροποιητικό τμήμα, άκρα (πέλμα βραχιονίο Μηριαίο) γεννητικά όργανα,μητριαία αρτηρία και τράχηλο

Όλα αυτά τα γράφει με μετρήσεις, αναλυτικά, στα χαρτιά που μου έδωσε που λέγεται υπερηχογράφημα Β επιπέδου. Μαζί τις φωτογραφίες Του μωρού ασπρόμαυρες και έγχρωμες! 
 

Μου είπε επίσης ότι έχω φύγει πάρα πολύ από τις μετρήσεις και τα ποσοστά για κάποια χρωμοσωμική ανωμαλία και ότι όλα είναι μια χαρά και δεν έκανα κολπικό υπέρηχο! 
 

Φοβερή εμπειρία πολύ καλύτερη από την αυχενική και για 40’ λεπτά το έβλεπες και δεν το χορταίνεις 

Οοουυυααοουυ:x τι ωραία πραγματικά.. Φαίνονται και τα χαρακτηριστικά πλέον του μωρού ε? 

Αααχ αντε να έρθει και η σειρά μααας..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Andri23 said:

Κορίτσια κι εγω ειχα το ραντεβού σήμερα με την γιατρό μου!! Ειναι αγοράκι τελικα! Επιτέλους το μάθαμε!! Και κανονισα β επίπεδου για τις 8/10 στο Ιασώ. Θα μπαίνω στον 6ο μηνα.. υπάρχει καποια αλλη κοπελα που εχει κανονίσει εκει ή ξέρει τι τιμες παίζουν;; γιατί μου ειπε η γιατρός μου γυρω στα 80-100€ αλλα σε σχεση με την αυχενικη πιστευα θα ειναι πιο πολλα... 

130 ευρω νομιζω

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια! ναι φαινονται ολα τα χαρακτηριστικα του προσωπου του, και κοστιζει περιπου 100 (χωρις αποδειξη) με 130

αυτές τις τιμές εμείς της είχαμε στην αυχενική οπότε ο δικός μας γιατρός λογικά θα θέλει παραπάνω...αλλά και εγώ ξέρω ότι είναι ανάμεσα στα 120 με 160 ευρώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

αυτές τις τιμές εμείς της είχαμε στην αυχενική οπότε ο δικός μας γιατρός λογικά θα θέλει παραπάνω...αλλά και εγώ ξέρω ότι είναι ανάμεσα στα 120 με 160 ευρώ..

Κορίτσια καλημέρα για διδυμακια η τιμή ανεβαίνει ε?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...