Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια τις συνηθισα πια δεν με νοιαζει! Κι εγώ λογικά μέχρι το τέλος θα τις κάνω!

Έχεις και εσύ θέμα?

Just now, chris79 είπε:

Εντάξει αν σου είπε να μην ανησυχείς νομίζω μπορείς να χαλαρώσεις ... τι άλλες εξετάσεις να κανείς δηλ από μόνη σου ;; 

Μου έγραψε γενικές αίματος και ούρων, κάτι ηπατικα κλπ.. αυτά 

Just now, Nephelie είπε:

Καθολου τρελή δεν εισαι,τα ιδια σκεφτομαστε και για μη εμπιστοσυνη στους γιατρους και καταλαβαινω πως το λες.εξαλλου κακο δεν κανουν ενα τρυπημα θα το υποστουμε,εμενα δε με ποναει κιολας,το κανω γρηγορα πλεον..

Αυτο ακριβως εγραψα χαχα ναι

Ρε συ εμένα το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι? Ότι φοβάμαι μην τρύπησω κανένα σακο. Δεν έχω και λίπος στην κοιλιά και φοβάμαι λίγο..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerina 11 είπε:

Κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου να κάνω πλήρη καρδιολογικό έλεγχο για να είμαι καλυμμένη. Για μένα δηλαδή όχι για το έμβρυο. Τον έκανα στο πρώτο τρίμηνο. Την Παρασκευή έχω τη β επιπέδου εγώ, περιμένω πως κ πως!! 

Καλά αποτελέσματα @pharmacy!

Αχ τι ωραία!! Με το καλο!!!!!να μας πεις εντυπώσεις και φυσικά τα ευχάριστα!!!

Just now, Joka είπε:

Α οκ.Δεν περιλαμβάνεται πάντως στις στανταρ εξετάσεις της κύησης.Και δεν ξερω και τι μπορει να φανει απ το πρωτο τριμηνο.Το σχετικο με.την εγκυμοσυνη θεμα ειναι η ανοδος της πιεσης η οποια ομως εκδηλώνεται στο β τριμηνο.

Εγω αργώ ακομα για β επιπέδου αλλα δε θα λεγα οτι ανυπομονώ.

Παντως το μωρο ακόμα ήσυχο,δεν εχω αντιληφθει την παραμικρη κινηση στην 21 βδομαδα.

Κοριτσι υπαρχουν πολλοι σιδηροι.Εγω επειδη εχω στιγμα και στο στιγμα δε δινουν σιδηρο διοτι ο σιδηρος ειναι καλός,αν εχεις αναιμια λογω εγκυμοσυνης μπορεις να δοκιμασεις διαφορους μεχρι να βρεις ποιος ειναι ο πιο ανεκτος απο το δικο σου οργανισμο.

Αν θυμάμαι καλά έχεις εμπρόσθιο πλακουντα για αυτό μάλλον !!! Απορροφούνται τα σκουντιματα!!! 

Just now, Efinikolaou είπε:

Έχεις και εσύ θέμα?

Μου έγραψε γενικές αίματος και ούρων, κάτι ηπατικα κλπ.. αυτά 

Ρε συ εμένα το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι? Ότι φοβάμαι μην τρύπησω κανένα σακο. Δεν έχω και λίπος στην κοιλιά και φοβάμαι λίγο..

Νομίζω προληπτικά μου τις δίνει γιατί δεν έχω κάτι...να.μη φοβάσαι...οι σάκοι είναι πολύ κάτω και η μύτη της βελόνας πάρα πολύ μικρή!!  Είδα ενα βίντεο που έκαναν σε μια.κοπελα αμνιοπαρακέντηση και η βελόνα εκτός από χοντρή ήταν και μεγάλη!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ τι ωραία!! Με το καλο!!!!!να μας πεις εντυπώσεις και φυσικά τα ευχάριστα!!!

Αν θυμάμαι καλά έχεις εμπρόσθιο πλακουντα για αυτό μάλλον !!! Απορροφούνται τα σκουντιματα!!! 

Νομίζω προληπτικά μου τις δίνει γιατί δεν έχω κάτι...να.μη φοβάσαι...οι σάκοι είναι πολύ κάτω και η μύτη της βελόνας πάρα πολύ μικρή!!  Είδα ενα βίντεο που έκαναν σε μια.κοπελα αμνιοπαρακέντηση και η βελόνα εκτός από χοντρή ήταν και μεγάλη!!!

Παιδάκι μου φοβάμαι πολύυυυυυυ!! Αφού ψάχνω σημεία στα πόδια να δω αν μπορώ να την κάνω!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Έχεις και εσύ θέμα?

Μου έγραψε γενικές αίματος και ούρων, κάτι ηπατικα κλπ.. αυτά 

Ρε συ εμένα το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι? Ότι φοβάμαι μην τρύπησω κανένα σακο. Δεν έχω και λίπος στην κοιλιά και φοβάμαι λίγο..

Αυτό δε γίνεται ... αφενός το ειχα ρωτήσει και μόνο που δε με έκραξε ο γιατρός (στην 1η εγκυμοσύνη) και αφετέρου επειδη έκανα αμνιο και εκεί τρυπήθηκε ο σάκος θα σου πω ότι η βελόνα ήταν τεράστια και η πίεση που έβαλε ο γιατρός μεγάλη και ο πόνος όταν τρυπηθηκε επισης δυνατός ... είναι αδύνατον με αυτή τη βελονίτσα Και με την ελάχιστη πίεση που ασκείς  να τρυπηθεί ο σάκος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Έχεις και εσύ θέμα?

Μου έγραψε γενικές αίματος και ούρων, κάτι ηπατικα κλπ.. αυτά 

Ρε συ εμένα το πρόβλημα μου ξέρεις ποιο είναι? Ότι φοβάμαι μην τρύπησω κανένα σακο. Δεν έχω και λίπος στην κοιλιά και φοβάμαι λίγο..

Δε γινονται αυτα που σκεφτεσαι τωρα βρε μη με τρελαινεις..Αλλα αν σου ειπε αιματολογος δεν εχεις θεμα μη κανεις, εισαι οκ..Εγω παντως εχω αυτο το στιγμα που φρασσονται αγγεια και δεν οξυγωμονεται το αιμα και προκαλει βλαβη στους ιστους οποτε ειναι πολυ απαραιτητες και με προστατευουν σιγουρα..για αυτο θεωρω μεχρι τελους θα τις κανω και μαλιστα κ μετα την εγκυμοσυνη καπου ειχα διαβασει οτι ακομα και για 1 μηνα μετα θα πρεπει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephelie said:

Δε γινονται αυτα που σκεφτεσαι τωρα βρε μη με τρελαινεις..Αλλα αν σου ειπε αιματολογος δεν εχεις θεμα μη κανεις, εισαι οκ..Εγω παντως εχω αυτο το στιγμα που φρασσονται αγγεια και δεν οξυγωμονεται το αιμα και προκαλει βλαβη στους ιστους οποτε ειναι πολυ απαραιτητες και με προστατευουν σιγουρα..για αυτο θεωρω μεχρι τελους θα τις κανω και μαλιστα κ μετα την εγκυμοσυνη καπου ειχα διαβασει για ακομα 1 μηνα πχ

Ναι για 40 μέρες μετά τη γέννα ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Παιδάκι μου φοβάμαι πολύυυυυυυ!! Αφού ψάχνω σημεία στα πόδια να δω αν μπορώ να την κάνω!

Να μη φοβάσαι!! Εγώ πια ούτε που το σκέφτομαι!! Στα πόδια μου φαίνεται πιο δύσκολο!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Δε γινονται αυτα που σκεφτεσαι τωρα βρε μη με τρελαινεις..Αλλα αν σου ειπε αιματολογος δεν εχεις θεμα μη κανεις, εισαι οκ..Εγω παντως εχω αυτο το στιγμα που φρασσονται αγγεια και δεν οξυγωμονεται το αιμα και προκαλει βλαβη στους ιστους οποτε ειναι πολυ απαραιτητες και με προστατευουν σιγουρα..για αυτο θεωρω μεχρι τελους θα τις κανω και μαλιστα κ μετα την εγκυμοσυνη καπου ειχα διαβασει οτι ακομα και για 1 μηνα μετα θα πρεπει

Θα συμφωνήσω είναι απίθανο να τρυπήσει κάτι εσωτερικά. Βέβαια νομίζω όλες οσες κάνουμε ενέσεις την έχουμε κάνει αυτή την σκέψη. Πάντως εγώ όσο περνάει ο καιρός δυσκολεύομαι να πιάσω δέρμα γιατί τεντώνει η κοιλιά  ενώ στην αρχή ήταν πιο εύκολο. Να σας ρωτήσω έχουν πει τπτ για κάλτσες; για μετά την γέννα εννοώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Θα συμφωνήσω είναι απίθανο να τρυπήσει κάτι εσωτερικά. Βέβαια νομίζω όλες οσες κάνουμε ενέσεις την έχουμε κάνει αυτή την σκέψη. Πάντως εγώ όσο περνάει ο καιρός δυσκολεύομαι να πιάσω δέρμα γιατί τεντώνει η κοιλιά  ενώ στην αρχή ήταν πιο εύκολο. Να σας ρωτήσω έχουν πει τπτ για κάλτσες; για μετά την γέννα εννοώ 

Εμενα η κοιλια εχει γινει τεραστια κοριτσια ξαφνικα κ ειμαι σχεδον στα μισα!πραγματικα δε ξερω που θα φτασει...αλλα δερμα πιανω ακομα,δεν ειναι τσιτα τοσο..σιγουρα στην αρχη ηταν αλλιως..για καλτσες τι δηλ;για να ρωτησω αν ειναι..

Just now, Τουτουνι είπε:

Να μη φοβάσαι!! Εγώ πια ούτε που το σκέφτομαι!! Στα πόδια μου φαίνεται πιο δύσκολο!

Στα ποδια μου φαινεται φρικτο..πολυ χειροτεροοο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

Εμενα η κοιλια εχει γινει τεραστια κοριτσια ξαφνικα κ ειμαι σχεδον στα μισα!πραγματικα δε ξερω που θα φτασει...αλλα δερμα πιανω ακομα,δεν ειναι τσιτα τοσο..σιγουρα στην αρχη ηταν αλλιως..για καλτσες τι δηλ;για να ρωτησω αν ειναι..

Στα ποδια μου φαινεται φρικτο..πολυ χειροτεροοο

Εγώ στα πόδια  δεν μπορώ να το σκεφτώ καν...φοβάμαι πολύ!! Έχω την εντύπωση ότι θα πονάει πολύ!!!

Εμένα η κοιλιά δεν είναι τεράστια αλλά φαίνεται λιγάκι...

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ στα πόδια  δεν μπορώ να το σκεφτώ καν...φοβάμαι πολύ!! Έχω την εντύπωση ότι θα πονάει πολύ!!!

Εμένα η κοιλιά δεν είναι τεράστια αλλά φαίνεται λιγάκι...

Τα ιδια....Κατσε να δεις θα πεταχτει αποτομα,δε μπορει μονο σε μενα να συνεβη χαχα για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna said:

Θα συμφωνήσω είναι απίθανο να τρυπήσει κάτι εσωτερικά. Βέβαια νομίζω όλες οσες κάνουμε ενέσεις την έχουμε κάνει αυτή την σκέψη. Πάντως εγώ όσο περνάει ο καιρός δυσκολεύομαι να πιάσω δέρμα γιατί τεντώνει η κοιλιά  ενώ στην αρχή ήταν πιο εύκολο. Να σας ρωτήσω έχουν πει τπτ για κάλτσες; για μετά την γέννα εννοώ 

Ναι ειχα βάλει και κάλτσες ... μια ομορφιά ! Τότε ήταν καλοκαίρι κιόλας ειχα σκάσει .. τουλάχιστον τώρα θα είναι χειμώνας 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα σήμερα το μωρό ήταν σε έξαλλη κατάσταση! Κουνιόταν διαρκώς και επειδή είχα καλεσμένους σπίτι τους έλεγα να βάλουν το χέρι στην κοιλιά μου και τους κλώτσησε όλους! Λέτε να έφταιγε η σοκολατόπιτα;;;!! Το ένιωσε και η μαμά μου και τρελάθηκε!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...