Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Στα 2-3 τελευταία ραντεβού του ειχα τινάξει τα πιεσόμετρα ... κάτι 16αρια απανωτά και με έστειλε σε καρδιολόγο. Το ίδιο είχε γίνει και στην πρώτη εγκυμοσύνη. Που τελικά ήταν το άγχος μου γιατί στον καρδιολόγο 3 φορές που με μέτρησε ήταν φυσιολογική. Αλλά όσο έβλεπε πίεση ο άλλος δώστου εξετάσεις... :) 

Τηλεργασια μέχρι Παρασκευή και βλέπουμε αν παρατείνουν τα μέτρα ... 

Βρε,εγω καθε φορα που παω στο γιατρο με το αγχος του υπερηχου η πιεση στα υψη.Γι αυτο το λογο με ξαναμετραει φευγοντας μετά απο ένα μισάωρο και βγαινει γυρω στο 7-7,50.Επανερχεται δηλαδη.

Δεν το δοκιμασατε αυτο?Τσαμπα το τρεξιμο στον καρδιολογο και οι εξετασεις??!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Να σου πω κι εγώ ειχα ανησυχήσει. Ούτε στο τέλος της πρώτης εγκυμοσύνης δε μου είχε συμβεί ... τώρα από 5 μηνών ... και είναι και πολύ ενοχλητικό αλλά αφού μου είπε ότι δεν ανησυχεί ... είμαι κι εγώ πιο ήρεμη. Γενικα με έχει ταράξει στις εξετάσεις ... φαντάζομαι θα έβλεπε αν ήταν κάτι κακό .. 

Πρήζονταν και τα πόδια μου αλλά αυτές τις μέρες που δουλεύω από το σπίτι και δεν είμαι πολλές συνεχόμενες ώρες στην καρέκλα είδα μεγάλη βελτίωση στα πόδια... σχεδόν καθόλου πρήξιμο. Τα χέρια επιμένουν ... και μάλλον θα πάνε μέχρι τέλους έτσι . 

Αφού σου είπε ότι δεν είναι τίποτα πάλι καλά! Αλλά ανησύχησα ρε συ πάρα πολύ!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Βρε,εγω καθε φορα που παω στο γιατρο με το αγχος του υπερηχου η πιεση στα υψη.Γι αυτο το λογο με ξαναμετραει φευγοντας μετά απο ένα μισάωρο και βγαινει γυρω στο 7-7,50.Επανερχεται δηλαδη.

Δεν το δοκιμασατε αυτο?Τσαμπα το τρεξιμο στον καρδιολογο και οι εξετασεις??!!!

Μου τη μετράει πριν τον υπέρηχο και μετά και συνήθως είναι το ίδιο ψηλή. Δεν έχει τύχει να τη μετρήσουμε μετά το ραντεβού τελείως ... ίσως το προτείνω την επόμενη φορά. 
Εντάξει δεν έπαθα και κάτι που πηγα για ένα check up. Ηρέμησα κ εγώ ότι όντως ήταν το άγχος ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Τυχερη που εκοψες αντιπηκτικες.και εγω αναμενω να μιλησω με αιματολογο οταν κανω τη β επιπεδου αλλα νομιζω θα μας παει μεχρι τελους @chris79

Έχεις θέμα?

Just now, mommytobe είπε:

Ναι μετακομιζουμε σε καμια 2 βδομάδες περιπου.. 

Άντε με το καλό!!!! Καλά κουράγια! Μην κάνεις απολύτως τίποτε!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Έχεις θέμα?

Οχι.εχω στιγμα δρεπανωσεως μονο και κατι παιζει εκει με αιμα..μου ειπε με 2 μωρα και 42 ετων να συνεχισω clexan 0,4 και να μιλησουμε με τη β´επιπεδου να μου γραψει κατι εξετασεις να δουμε τι και πως κ αν θα συνεχισω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efinikolaou said:

Αφού σου είπε ότι δεν είναι τίποτα πάλι καλά! Αλλά ανησύχησα ρε συ πάρα πολύ!

Δίκιο έχεις. 
Ρωτα τον κι εσυ γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Λογικα δε θα είναι κάτι. 
Εγω που έχω περάσει κ άλλη εγκυμοσύνη θα σου πω ότι καμία μα καμία σχέση με αυτή που είναι 2. 
Αισθανομαι λες και είμαι 2 μήνες μπροστά σε όλα... αίσθημα κούρασης , βάρους , πρηξίματος κ όλα αλλά ... 

διπλη ταλαιπωρία ...  δίπλα χαρά !! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Δίκιο έχεις. 
Ρωτα τον κι εσυ γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Λογικα δε θα είναι κάτι. 
Εγω που έχω περάσει κ άλλη εγκυμοσύνη θα σου πω ότι καμία μα καμία σχέση με αυτή που είναι 2. 
Αισθανομαι λες και είμαι 2 μήνες μπροστά σε όλα... αίσθημα κούρασης , βάρους , πρηξίματος κ όλα αλλά ... 

διπλη ταλαιπωρία ...  δίπλα χαρά !! 

Διπλά  όλα!! Μου είπε ότι εφόσον δεν είναι η πίεση μου να μην ανησυχώ... Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν εμπιστεύομαι κανέναν ..

Just now, Nephelie είπε:

Οχι.εχω στιγμα δρεπανωσεως μονο και κατι παιζει εκει με αιμα..μου ειπε με 2 μωρα και 42 ετων να συνεχισω clexan 0,4 και να μιλησουμε με τη β´επιπεδου να μου γραψει κατι εξετασεις να δουμε τι και πως κ αν θα συνεχισω..

Να τις συνεχίσεις . Εγώ λέω να τις ξανά αρχίσω γιατί νιώθω ασφάλεια.. τρελή παιδάκι μ...


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μου τη μετράει πριν τον υπέρηχο και μετά και συνήθως είναι το ίδιο ψηλή. Δεν έχει τύχει να τη μετρήσουμε μετά το ραντεβού τελείως ... ίσως το προτείνω την επόμενη φορά. 
Εντάξει δεν έπαθα και κάτι που πηγα για ένα check up. Ηρέμησα κ εγώ ότι όντως ήταν το άγχος ... 

Στο μισαωρο θα φανει η διαφορα.

Εμενα ετσι το κανει απ την πρωτη φορά για να ειναι εγκυρη.

Νομιζω ειναι και πολυ συνηθες αυτο οποτε οι γιατροί το ξερουν..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Διπλά  όλα!! Μου είπε ότι εφόσον δεν είναι η πίεση μου να μην ανησυχώ... Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν εμπιστεύομαι κανέναν ..

Να τις συνεχίσεις . Εγώ λέω να τις ξανά αρχίσω γιατί νιώθω ασφάλεια.. τρελή παιδάκι μ...

Εντάξει αν σου είπε να μην ανησυχείς νομίζω μπορείς να χαλαρώσεις ... τι άλλες εξετάσεις να κανείς δηλ από μόνη σου ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Τυχερη που εκοψες αντιπηκτικες.και εγω αναμενω να μιλησω με αιματολογο οταν κανω τη β επιπεδου αλλα νομιζω θα μας παει μεχρι τελους @chris79

Εγώ κορίτσια τις συνηθισα πια δεν με νοιαζει! Κι εγώ λογικά μέχρι το τέλος θα τις κάνω!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

Διπλά  όλα!! Μου είπε ότι εφόσον δεν είναι η πίεση μου να μην ανησυχώ... Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν εμπιστεύομαι κανέναν ..

Να τις συνεχίσεις . Εγώ λέω να τις ξανά αρχίσω γιατί νιώθω ασφάλεια.. τρελή παιδάκι μ...

Καθολου τρελή δεν εισαι,τα ιδια σκεφτομαστε και για μη εμπιστοσυνη στους γιατρους και καταλαβαινω πως το λες.εξαλλου κακο δεν κανουν ενα τρυπημα θα το υποστουμε,εμενα δε με ποναει κιολας,το κανω γρηγορα πλεον..

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια τις συνηθισα πια δεν με νοιαζει! Κι εγώ λογικά μέχρι το τέλος θα τις κάνω!

Αυτο ακριβως εγραψα χαχα ναι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2020 at 7:39 ΜΜ, Andri23 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και απο μένα!! Εγώ αύριο εχω επιτέλους ραντεβού με τη γιατρό μου μετα απο 3 βδομάδες και ειναι μεγάλη μέρα γιατί θα μάθω επιτέλους το φύλο... τόσο καιρό δεν το χει δείξει.. γυρναγε πλάτη και δεν κουνιόταν... οπότε αύριο θα πάω οργανωμένη, θα φαω και καμια σοκολάτα λιγο πριν και εύχομαι να μάθω εστω και στην 20+5 εβδομάδα τι ειναι!

 Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω τι κάνετε με το θέμα του σιδήρου.. λογω της εγκυμοσύνης μου προεκυψε αναιμία.. επαιρνα gynotardiferon (αν γράφεται ετσι) αλλα πραγματικά με αηδιάζει απίστευτα η γεύση του και θέλω να δω τι άλλο κυκλοφορεί μήπως εχω ελπιδες να μου το αλλάξει η γιατρός μου... Πόσο μάλλον τωρα που παιρνω 2 την ημέρα.. βρηκα και το sideral που ειναι σκονη που λιωνει στη γλώσσα και καπως το παλεύω καλύτερα αλλα θα ήθελα να δω τι παίρνετε κι εσεις

 

Link to comment
Share on other sites

@Andri23με το καλό να δεις το μωρακι σου.μου ειχε δωσει ομαλιν ενα πρωι με φαγητο λογω στιγματος(ειχε πεσει ο αιματοκριτης στο 31)δε μου εδωσε διπλη δοση μετα ,αλλα ειπε δεν μου ταιριαξε γιατί επεσε στο 28 και μου το αλλαξε σε ferosanol Ενα το πρωι μονο και νηστικη και μεθαυριο θα ξανακανω εξετασεις να δω πως πηγε..και τα 2 δεν με αηδιαζανε καθολου,καμια ενοχληση.το πρωτο ηταν ποσιμο και ειχε μια χαρα γευση νορμαλ,το δευτερο σε καψουλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι ειχες πιεση?Γιατι πηγες σε καρδιολογο??

Ξεκινησες και τηλεργασια ε?Ωραια!Εμενα πηρε και ο αντρας μου και ειμαστε και οι 2 σπιτι πλεον...

Κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου να κάνω πλήρη καρδιολογικό έλεγχο για να είμαι καλυμμένη. Για μένα δηλαδή όχι για το έμβρυο. Τον έκανα στο πρώτο τρίμηνο. Την Παρασκευή έχω τη β επιπέδου εγώ, περιμένω πως κ πως!! 

Καλά αποτελέσματα @pharmacy!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κι εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου να κάνω πλήρη καρδιολογικό έλεγχο για να είμαι καλυμμένη. Για μένα δηλαδή όχι για το έμβρυο. Τον έκανα στο πρώτο τρίμηνο. Την Παρασκευή έχω τη β επιπέδου εγώ, περιμένω πως κ πως!! 

Καλά αποτελέσματα @pharmacy!

Α οκ.Δεν περιλαμβάνεται πάντως στις στανταρ εξετάσεις της κύησης.Και δεν ξερω και τι μπορει να φανει απ το πρωτο τριμηνο.Το σχετικο με.την εγκυμοσυνη θεμα ειναι η ανοδος της πιεσης η οποια ομως εκδηλώνεται στο β τριμηνο.

Εγω αργώ ακομα για β επιπέδου αλλα δε θα λεγα οτι ανυπομονώ.

Παντως το μωρο ακόμα ήσυχο,δεν εχω αντιληφθει την παραμικρη κινηση στην 21 βδομαδα.

Just now, Andri23 είπε:

 

Κοριτσι υπαρχουν πολλοι σιδηροι.Εγω επειδη εχω στιγμα και στο στιγμα δε δινουν σιδηρο διοτι ο σιδηρος ειναι καλός,αν εχεις αναιμια λογω εγκυμοσυνης μπορεις να δοκιμασεις διαφορους μεχρι να βρεις ποιος ειναι ο πιο ανεκτος απο το δικο σου οργανισμο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...