Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Τσίμπημα εννοείς πονακια? εγώ άμα κουράζομαι έχω χαμηλά. Σήμερα ρε γαμωτο έχω πονακια πολύ χαμηλά, εκεί που είναι η ηβική περιοχή. Νοιώθω πίεση και βάρος λες και πάει να βγει . Ελπίζω να μην είναι κάτι.

Οχι οχι ξεκάθαρα τσιμπηματακια εχω και γυρω γυρω απο την κοιλια καπως θα ελεγα

Just now, Hope.2019 είπε:

Τσίμπημα εννοείς πονακια? εγώ άμα κουράζομαι έχω χαμηλά. Σήμερα ρε γαμωτο έχω πονακια πολύ χαμηλά, εκεί που είναι η ηβική περιοχή. Νοιώθω πίεση και βάρος λες και πάει να βγει . Ελπίζω να μην είναι κάτι.

Ξεκουρασου!!! Ξαπλα στα πλαγια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Ευχαριστώ.. Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα αυτή την εβδομάδα.. ελπίζω να περάσει.. αν δω ότι συνεχίζει και αύριο θα κάνω μια ερώτηση στο γιατρό. 

Θαρρώ πως και ο γιατρός ξεκούραση θα σου πει.. Αλλά αν δεν σου περάσει εννοείτε πως να τον ενημερώσεις και να τον ρωτήσεις.. 

Εμένα μου είπε αν νιώθω συχνά πονακια και να πετρωνει η κοιλιά μου να αυξήσουμε το μαγνήσιο από 1 σε 2 δισκία την μέρα, αλλά και εγώ όταν νιώσω κανένα πονακι ξαπλώνω και μου περνάει

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ τι ωραία!!!! Μπράβο!!! Περνάει ο καιρός...

Ναιι ναιι.. Πραγματικά ποτε είδα το θετικο τεστ και πότε φτάσαμε ως εδώ.. Ενώ έχω τόση αγωνία να γίνω μανούλα και να πάρω αγκαλιά το μωρακι μου, ταυτόχρονα στεναχωριέμαι κιόλας που όλο αυτό θα τελειώσει.. Η κοιλίτσα μου θα μου λείψει, γενικά όλο αυτό.. Περίεργο συναίσθημα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Θαρρώ πως και ο γιατρός ξεκούραση θα σου πει.. Αλλά αν δεν σου περάσει εννοείτε πως να τον ενημερώσεις και να τον ρωτήσεις.. 

Εμένα μου είπε αν νιώθω συχνά πονακια και να πετρωνει η κοιλιά μου να αυξήσουμε το μαγνήσιο από 1 σε 2 δισκία την μέρα, αλλά και εγώ όταν νιώσω κανένα πονακι ξαπλώνω και μου περνάει

Ναιι ναιι.. Πραγματικά ποτε είδα το θετικο τεστ και πότε φτάσαμε ως εδώ.. Ενώ έχω τόση αγωνία να γίνω μανούλα και να πάρω αγκαλιά το μωρακι μου, ταυτόχρονα στεναχωριέμαι κιόλας που όλο αυτό θα τελειώσει.. Η κοιλίτσα μου θα μου λείψει, γενικά όλο αυτό.. Περίεργο συναίσθημα.. 

Έμενα δεν.με.νοιαζει...ανυπομονω να τελειώσει όμορφα  αυτή η περίοδος που ήταν πολύ αγχωτική για μένα και να πάρω τα μωράκια  μου υγιέστατα στη  αγκαλιά μου!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Έμενα δεν.με.νοιαζει...ανυπομονω να τελειώσει όμορφα  αυτή η περίοδος που ήταν πολύ αγχωτική για μένα και να πάρω τα μωράκια  μου υγιέστατα στη  αγκαλιά μου!!!

Ναι προφανώς συμφωνώ μαζί σου.. Να περασει όμορφα όλο αυτό και να είναι γερά τα μωράκια μας.. Αυτό είναι το κυριότερο και το πιο σημαντικό.. Παρόλα αυτά εμένα θα μου λείψει και αυτή η περίοδος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , mommytobe είπε:

Γυρίσαμε κορίτσια.. Όλα καλά με τον μπέμπη.. Πάλι δεν καθόταν ήρεμος χάχα... 740γραμ. Φτάσαμε και όλες οι μετρησεις αντιστοιχουσαν ακριβώς στην εβδομάδα που είμαστε.. Εγώ βέβαια έχω φτάσει στα +15κιλα αν και δεν μου φαίνεται και δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα είπε ο γιατρός και την άλλη βδομάδα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου.. Είπε ο γιατρός αν του πάω και μια καλή καμπύλη πάμε τρένο χαχαχα 

Συγχαρητήρια @Vasiliki10 & @mommytobe για τα μωράκια σας! 

Just now, Hope.2019 είπε:

Τσίμπημα εννοείς πονακια? εγώ άμα κουράζομαι έχω χαμηλά. Σήμερα ρε γαμωτο έχω πονακια πολύ χαμηλά, εκεί που είναι η ηβική περιοχή. Νοιώθω πίεση και βάρος λες και πάει να βγει . Ελπίζω να μην είναι κάτι.

Και εγώ το ίδιο έχω από χθες! Θα ρωτήσω τον γιατρό αύριο! Νιώθω λες και είμαι πιασμένη μετά από γυμναστική (λες να πιέζουμε τους μυς της κοιλιάς για να σηκωθούμε και πιάστηκαν; ) Έχει καμία άλλη κοπέλα τέτοια πονάκια; 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας! Είδαμε κ. Εμεις χτες την μικρή που φτάνει πλεον το 1κιλο και πραγματικά φαινοταν αρκετά μεγάλη στον υπέρηχο!! Θελω να σας πω οτι ουτε εγω εχω αγοράσει τπτ περιμένω τις εκπτώσεις, ότι κερδίσουμε καλο είναι ετσι που πήγαν τα πράγματα! Εχω παραγγείλει όμως από φαρμακείο διάφορα για να ετοιμάζω την βαλίτσα σιγά σιγά. Επίσης θέλω να στείλω όλη την θετική μου ενέργεια σε ολες σας και να σας πω οτι ειτε με λίγα ειτε με πολλά τα παιδιά μας θα μεγαλώσουν όμορφα μόνο αν εμείς είμαστε ήρεμες οσο δύσκολο κ αν είναι. Εγω πάντως βλέπω το lockdown με θετική ματιά σκεφτομενη ότι θα ετσι θα είναι καλύτερα τα πράγματα οταν θα γεννήσουμε. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Τι κάνετε; Σαν να μπήκε ξαφνικά χειμώνας;;;; Ήθελα να σας ρωτήσω, για σερβιέτες λοχείας ποιες έχετε κατά νου;

εμ μη γελασεις αλλα εγω ειχα τις πανες βρακακι ακρατειας της γιαγιας μου.. νομιζω μαρκας sani.. και βολεψαν παρα πολυ! δεν λερωθηκα ποτε και ας φοραγα ροζ ρομπες τοτε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

εμ μη γελασεις αλλα εγω ειχα τις πανες βρακακι ακρατειας της γιαγιας μου.. νομιζω μαρκας sani.. και βολεψαν παρα πολυ! δεν λερωθηκα ποτε και ας φοραγα ροζ ρομπες τοτε

Καλημέρα! Και από άλλες κοπέλες είχα ακούσει για τις πάνες....και γω ροζζζζζζζ νυχτικιά και ρόμπα πήγα και πήρα.χαχαχαχ...λες ν' ακολουθήσω στην συμβουλή σου;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα! Και από άλλες κοπέλες είχα ακούσει για τις πάνες....και γω ροζζζζζζζ νυχτικιά και ρόμπα πήγα και πήρα.χαχαχαχ...λες ν' ακολουθήσω στην συμβουλή σου;;

τι να σου πω, παντως δοκιμασα και μεγαλες σερβιετες και στις μερες του νοσοκομειου δεν βολευαν πηγαιναν δεξια κ αριστερα και ειχα μεγαλη ροη..μετα σπιτι ενταξει δεν ειχα θεμα..παρε κ απο τις 2 αν θες κ βλεπεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Συγχαρητήρια @Vasiliki10 & @mommytobe για τα μωράκια σας! 

Και εγώ το ίδιο έχω από χθες! Θα ρωτήσω τον γιατρό αύριο! Νιώθω λες και είμαι πιασμένη μετά από γυμναστική (λες να πιέζουμε τους μυς της κοιλιάς για να σηκωθούμε και πιάστηκαν; ) Έχει καμία άλλη κοπέλα τέτοια πονάκια; 

Καλημέρα. Ναι και τέτοια πονακια εχω και νοιώθω κι όλας σαν να έχω κάνει γυμναστική και πονάνε οι προσαγωγοί. Μπορεί επειδή ανοίγει η λεκάνη μας. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα μου είπε η νύφη μου,που γέννησε κι εκείνη με καισαρική, ότι δεν θα χρειαστούν μεγάλες σερβιετες γιατί το περισσότερο θα το καθαρίσουν στο χειρουργείο...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εμ μη γελασεις αλλα εγω ειχα τις πανες βρακακι ακρατειας της γιαγιας μου.. νομιζω μαρκας sani.. και βολεψαν παρα πολυ! δεν λερωθηκα ποτε και ας φοραγα ροζ ρομπες τοτε

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι η άσχετη; Σερβιέτες θα χρειαστούμε είτε γεννήσουμε φυσιολογικά, είτε με καισαρική;  


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...