Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Αχ κοριτσια τι ανασφάλεια είναι αυτή! Δεν μπορώ άλλο , ας περάσει επιτέλους όλο αυτό!

πρίν από 13 λεπτά , Paris.33 είπε:

Καλε απαξ κ μπεις στον 9ο το μωρακι ειναι τελειομηνο και ολα ειναι πιθανα! Κ εγω εσκασα μυτη αρχες ενατου και δεν μ περιμεναν:roll: μια χαρα βγηκα και στα κιλα και στους πόντους! Απλα σκέφτομαι και το πλυσιμο απολύμανση σε ολα, ειδικα τσαντες στρωματακια για αυτο λεω καλα θα ηταν στις γιορτες να τα εχω έτοιμα..  Μωρε να ειναι καλα τα μικρακια και με 4 ζιπουνακια λιγότερα μια χαρα θα ειναι! 

Αχ ναι αν πας mothercare να μου πεις,  γιατι εμενα δουλεύουν ολοι φουλ αυτοι την εβδομάδα και εγω δεν μπορω να βγω κ μονη μ και μαλλον θα καταλήξω σε on line αγορα! :wink: αφου απο Παρασκευή Δευτέρα θα μας κλεισουν οπως παει

Θα πάω αύριο και θα σου πω!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έφτασε και η στιγμή του λοκ νταουν.. Πολυ με αγχώνει ότι θα κρατήσει πάνω από ένα μήνα.. Και το χειρότερο είναι ότι ήθελα να κάνω αγορές για το μωρακι και θα πρέπει να τα κάνω τώρα ονλινε χωρίς να τα έχω δει και χωρίς να ξέρω τι είναι κτλπ... Μακάρι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό και να γεννήσουμε σε λίγο πιο φυσιολογικές καταστάσεις από αυτές που ζούμε τώρα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια έφτασε και η στιγμή του λοκ νταουν.. Πολυ με αγχώνει ότι θα κρατήσει πάνω από ένα μήνα.. Και το χειρότερο είναι ότι ήθελα να κάνω αγορές για το μωρακι και θα πρέπει να τα κάνω τώρα ονλινε χωρίς να τα έχω δει και χωρίς να ξέρω τι είναι κτλπ... Μακάρι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό και να γεννήσουμε σε λίγο πιο φυσιολογικές καταστάσεις από αυτές που ζούμε τώρα... 

Ολες μαζι είμαστε σε αυτο,  ανταλλασοντας γνωμες,  αποψεις κ εμπειρίες  θα πάρουμε τα καλύτερα :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αύριο θα βγω να πάρω φορμάκια που σας είπα από Mothercare και θα κοιτάξω και για νυχτικά. Αν δεν βρω κάτι αξιόλογο και όχι πανάκριβο θα πάρω από το moromou.gr που σας είπα. Βρήκα σχέδια και τα βλέπω βολικά. Μόλις τα παραλάβω θα σας ενημερώσω αν αξίζουν να πάρετε και εσείς.  Θα σας πω και για Mothercare σε όσα κορίτσια ενδιαφέρεστε... Έχω πάρει και h&m και θα τα συγκρίνω...

Μην αγχωνομαστε. Ας ηρεμήσουμε και όλα θα πάνε καλά. Πρέπει να είμαστε ψύχραιμες για τα μωρουλίνια μας:x

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... Εύχομαι να κοιμηθηκατε όλες καλά και να ξυπνησατε ακόμα καλύτερα... 

Εμένα μου πήρε η πεθερά μου ένα ζευγάρι πιτζάμες θυλασμου από ένα τοπικό κατάστημα και εγώ πήρα από ένα κινέζικο 2 ζευγάρια πιτζάμες με κουμπιά ώστε να βολεύουν σε περίπτωση θυλασμου.. Τις πήρα 10ευρω και είναι βαμβακερες.. Τις έπλυνα και τις φόρεσα και τώρα και είναι πολύ καλές και ποιοτικά.. Τις πήρα απλά σε 2 νούμερα μεγαλύτερο για να είμαι άνετη.. Είναι και αυτό μια λύση αν δεν βρείτε κάτι άλλο :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Τουτουνι τι ωρα εχετε υπερηχο σημερα κοριτσι? εμεις τ απογευμα...περιμενουμε νεα σου:) παντως και εγω σαν και σενα ειμαι, τοσες μερες ο μπεμπης εκανε παρτυ και εχθες μονο το πρωι τον ενιωσα λιγο..κουνισα κοιλιτσα, του μιλησα, τον χαιδεψα αυτος τιποτα...να παω να τον δω σημερα να ηρεμισω..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! Πως είσαστε σήμερα; Εγώ ξύπνησα στις 5 και τώρα κουτουλάω στην δουλειά. Έχω έναν πόνο χαμηλά δεξιά στην κοιλιά, φοβάμαι για σκωληκοειδήτιδα γιατί με χτυπάει στο πόδι & στην μέση! Έκανα crp & γενική αίματος αλλά δεν έδειξε κάτι...μόνο η crp βγήκε χαμηλή - 2.00 ng/ml.  Παρόμοια εμπειρία? Την Δευτέρα έχω γιατρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

σας ζαλισα πρωι πρωι κοριτσια, συγγνωμη...αλλα μολις ειδα το φυλλαδιο προσφορων απο τα λιντλ και την αλλη βδομαδα βγαζει παλι βρεφικα ρουχαλακια..ειναι τελεια σε ποιοτητα, ειχα παρει τελευταια και εχει κορμακια, μπλουζακια και παντελονακια σε πααααρα πολυ καλες τιμες..αυτη τη φορα θα παρω ομως πιο μεγαλο μεγεθος και κοντομανικα να εχω για οταν μεγαλωσει λιγο..ειναι ευκαιρια..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

σας ζαλισα πρωι πρωι κοριτσια, συγγνωμη...αλλα μολις ειδα το φυλλαδιο προσφορων απο τα λιντλ και την αλλη βδομαδα βγαζει παλι βρεφικα ρουχαλακια..ειναι τελεια σε ποιοτητα, ειχα παρει τελευταια και εχει κορμακια, μπλουζακια και παντελονακια σε πααααρα πολυ καλες τιμες..αυτη τη φορα θα παρω ομως πιο μεγαλο μεγεθος και κοντομανικα να εχω για οταν μεγαλωσει λιγο..ειναι ευκαιρια..

Καλημέρα! Αυτό έβλεπα μόλις τώρα! Έχω πάρει στο παρελθόν πυτζάμες και φόρμες για μένα, τις έχω 2 χρόνια και δεν έχουν πάθει τίποτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα! Αυτό έβλεπα μόλις τώρα! Έχω πάρει στο παρελθόν πυτζάμες και φόρμες για μένα, τις έχω 2 χρόνια και δεν έχουν πάθει τίποτα!

εχει πραγματικα παρα πολυ καλη ποιοτητα...και τα κορμακια για τον μπεμπη που πηρα τελευταια ειναι απιστευτα...σεντονια, πετσετες, πιτζαμες...με ολα ειμαι φουλ ευχαριστημενη...ειναι πραγματικα πολυ καλη ευκαιρια για οσες ενδιαφερονται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

@Τουτουνι τι ωρα εχετε υπερηχο σημερα κοριτσι? εμεις τ απογευμα...περιμενουμε νεα σου:) παντως και εγω σαν και σενα ειμαι, τοσες μερες ο μπεμπης εκανε παρτυ και εχθες μονο το πρωι τον ενιωσα λιγο..κουνισα κοιλιτσα, του μιλησα, τον χαιδεψα αυτος τιποτα...να παω να τον δω σημερα να ηρεμισω..

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε απ' το γιατρό και όλα είναι τέλεια!!!! 650 γρ. Είναι το κάθε μωράκι!!!! Η κορουλα μου έκανε ακροβατικά!!!! Είχε το ποδαράκι της δίπλα στα μάτια της και ο γιοκας μας μας είχε τουρλωσει τον ποπό του ψηλά!!!! Όλα τέλεια!!!

Α! Να σας πω όμως ότι μου έκοψε τελείως το αλάτι...αλλά αυτό είναι το λιγότερο!

Just now, mommytobe είπε:

@Τουτουνι τι ωρα εχετε υπερηχο σημερα κοριτσι? εμεις τ απογευμα...περιμενουμε νεα σου:) παντως και εγω σαν και σενα ειμαι, τοσες μερες ο μπεμπης εκανε παρτυ και εχθες μονο το πρωι τον ενιωσα λιγο..κουνισα κοιλιτσα, του μιλησα, τον χαιδεψα αυτος τιποτα...να παω να τον δω σημερα να ηρεμισω..

Περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα!!! 

Just now, mommytobe είπε:

σας ζαλισα πρωι πρωι κοριτσια, συγγνωμη...αλλα μολις ειδα το φυλλαδιο προσφορων απο τα λιντλ και την αλλη βδομαδα βγαζει παλι βρεφικα ρουχαλακια..ειναι τελεια σε ποιοτητα, ειχα παρει τελευταια και εχει κορμακια, μπλουζακια και παντελονακια σε πααααρα πολυ καλες τιμες..αυτη τη φορα θα παρω ομως πιο μεγαλο μεγεθος και κοντομανικα να εχω για οταν μεγαλωσει λιγο..ειναι ευκαιρια..

Αχ....το είδα κι εγώ, αλλά εδώ στην Κεφαλονιά εχει μονο εσωτερικά φορμακια...

  • Μου αρέσει 13

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! Πως είσαστε σήμερα; Εγώ ξύπνησα στις 5 και τώρα κουτουλάω στην δουλειά. Έχω έναν πόνο χαμηλά δεξιά στην κοιλιά, φοβάμαι για σκωληκοειδήτιδα γιατί με χτυπάει στο πόδι & στην μέση! Έκανα crp & γενική αίματος αλλά δεν έδειξε κάτι...μόνο η crp βγήκε χαμηλή - 2.00 ng/ml.  Παρόμοια εμπειρία? Την Δευτέρα έχω γιατρό

Καλημέρα! Κι εγώ όταν πιέζω με το χέρι μου πονάω δεξιά αλλά λίγο πιο πάνω σαν να είναι το έντερο... Αλλά δεν ξέρω γιατί ποναει μόνιμα... Μπορεί να σε πονάει κάποιο νεύρο η μυς... Μην αγχώνεσαι γιατι κι εγώ κάτι τέτοια σκεφτόμουν στην αρχή... Καλή εργασία :)

Just now, mommytobe είπε:

σας ζαλισα πρωι πρωι κοριτσια, συγγνωμη...αλλα μολις ειδα το φυλλαδιο προσφορων απο τα λιντλ και την αλλη βδομαδα βγαζει παλι βρεφικα ρουχαλακια..ειναι τελεια σε ποιοτητα, ειχα παρει τελευταια και εχει κορμακια, μπλουζακια και παντελονακια σε πααααρα πολυ καλες τιμες..αυτη τη φορα θα παρω ομως πιο μεγαλο μεγεθος και κοντομανικα να εχω για οταν μεγαλωσει λιγο..ειναι ευκαιρια..

Ναιιιι τα είδα! Θα πάρω κι εγώ :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!  @Geo Jo εχω το εχω αυτο με τους πονογ0υς στο ποδι..θεωρω πως ειναι απλα μυικο.. αλλα ρωτα και το γιατρο σου εννοειτσι

@Τουτουνι ωραια τα νεα σου! ας ακουσουμε και κατι ευχαριστο σημερα!

Εγω κοριτσια μου ψυχοπλακωμενη  σημερα με το lockdown που ερχεται.. δεν θα εχουμς απολαβες απο πουθενα κ ουτε κ επιδοματα λογικα..

Δεν ξερω αν γνωριζει καποια.. εχω κανει εναρξη επιχειρησης, γραφειο ανακαινισεων εγγραφη στο τεβε αλλα δεν εχω ανοιξει ακομα τα φορολογικα βιβλια με ολα αυτα που γονονται.. λετε να παρω τιποτα ή μπα;;;;;; λογιατρια εγκυουλα τιποτα δεν εχουμε;

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε απ' το γιατρό και όλα είναι τέλεια!!!! 650 γρ. Είναι το κάθε μωράκι!!!! Η κορουλα μου έκανε ακροβατικά!!!! Είχε το ποδαράκι της δίπλα στα μάτια της και ο γιοκας μας μας είχε τουρλωσει τον ποπό του ψηλά!!!! Όλα τέλεια!!!

Α! Να σας πω όμως ότι μου έκοψε τελείως το αλάτι...αλλά αυτό είναι το λιγότερο!

Περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα!!! 

Αχ....το είδα κι εγώ, αλλά εδώ στην Κεφαλονιά εχει μονο εσωτερικά φορμακια...

τελεια κοριτσι μου....πολυ χαρηκα...ναι ναι θα σας ενημερωσω αργα το απογευμα οταν τελειωσουμε

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια καλημερα!  @Geo Jo εχω το εχω αυτο με τους πονογ0υς στο ποδι..θεωρω πως ειναι απλα μυικο.. αλλα ρωτα και το γιατρο σου εννοειτσι

@Τουτουνι ωραια τα νεα σου! ας ακουσουμε και κατι ευχαριστο σημερα!

Εγω κοριτσια μου ψυχοπλακωμενη  σημερα με το lockdown που ερχεται.. δεν θα εχουμς απολαβες απο πουθενα κ ουτε κ επιδοματα λογικα..

Δεν ξερω αν γνωριζει καποια.. εχω κανει εναρξη επιχειρησης, γραφειο ανακαινισεων εγγραφη στο τεβε αλλα δεν εχω ανοιξει ακομα τα φορολογικα βιβλια με ολα αυτα που γονονται.. λετε να παρω τιποτα ή μπα;;;;;; λογιατρια εγκυουλα τιποτα δεν εχουμε;

αχ κοριτσι μου σε καταλαβαινω...και εγω σαν ελευθερος επαγγελματιας παλι για τιποτα με κοβω...πολυ δυσκολα...αλλα υπομονη και κουραγιο..θα περασει..με πολυ αγαπη και αισιοδοξια θα τα καταφερουμε

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια καλημερα!  @Geo Jo εχω το εχω αυτο με τους πονογ0υς στο ποδι..θεωρω πως ειναι απλα μυικο.. αλλα ρωτα και το γιατρο σου εννοειτσι

@Τουτουνι ωραια τα νεα σου! ας ακουσουμε και κατι ευχαριστο σημερα!

Εγω κοριτσια μου ψυχοπλακωμενη  σημερα με το lockdown που ερχεται.. δεν θα εχουμς απολαβες απο πουθενα κ ουτε κ επιδοματα λογικα..

Δεν ξερω αν γνωριζει καποια.. εχω κανει εναρξη επιχειρησης, γραφειο ανακαινισεων εγγραφη στο τεβε αλλα δεν εχω ανοιξει ακομα τα φορολογικα βιβλια με ολα αυτα που γονονται.. λετε να παρω τιποτα ή μπα;;;;;; λογιατρια εγκυουλα τιποτα δεν εχουμε;

Αφού έχεις κάνει εγγραφή στο ΤΕΒΕ δεν δικαιουσαι; Αν ρωτήσεις τον λογιστή σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...