Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Εγω θα γινόμουν τώρα νέα δικηγόρος αλλά αποφασισα να μην ασχοληθώ με το επάγγελμα, καθαρά για βιοποριστικους λόγους.. Παρόλα αυτά είμαι ακόμα στον δικηγορικό κλάδο και δεν ανέφεραν τίποτα για την στήριξη τον Ελευθέρων Επαγγελματιών.. Οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες.. 

Ο επιστημονικός κλάδος τον Απρίλιο επιδοτήθηκε με 600€ αν θυμάμαι καλά. Τώρα κάπου διανααα για 400€. Θα μάθουμε σίγουρα προσεχώς. 

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμένα σήμερα κάναμε και την δεύτερη β’επιπεδου, το μωρό ήταν 650γρ και όλα καλά μέχρι τώρα.οταν την είδαμε στο υπέρηχο είχε ανοιχτό το στομα τις και μετά πιπιλαγε τα δάχτυλα μέσα στο στόμα τις,τρελαθηκααααα!!!!!!εχω πάρει 5 κιλά μέχρι τώρα όλα. Και εγώ δεν εχω προλάβει να δω στα μαγαζιά τίποτα!!!! 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki10 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα σήμερα κάναμε και την δεύτερη β’επιπεδου, το μωρό ήταν 650γρ και όλα καλά μέχρι τώρα.οταν την είδαμε στο υπέρηχο είχε ανοιχτό το στομα τις και μετά πιπιλαγε τα δάχτυλα μέσα στο στόμα τις,τρελαθηκααααα!!!!!!εχω πάρει 5 κιλά μέχρι τώρα όλα. Και εγώ δεν εχω προλάβει να δω στα μαγαζιά τίποτα!!!! 

Αφου ειναι το μωρακι καλα,  εδω είμαστε κ εμεις που κατι ειδαμε κ αλλες που ειδανε πιο πολλα κ υπαρχουσες μανουλες με τις συμβουλές τους! Θα την βγάλουμε την ακρη!! Να ειναι καλα τα μωρακια μας κορίτσια! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 said:

Θα χρειαστω σίγουρα ακόμη ενα νυχτικο κ ρομπιτσα! Οπότε θα παραγγείλω..  Τωρα σκέφτομαι μήπως κρυωνει το ψυχακι με βαμβακερο ολοσωμο κ ζιπουνακι;;  το βελουτε παλι μ φαίνεται υπερβολή για μεσα..  Σκέφτομαι οτι τον πρώτο μηνα ολο θα κοιμουνται κ θα ειναι σκεπασμενο.. Κάποια μανουλα που γεννησε χειμώνα κ ξερει;;; 

Εγώ γέννησα καλοκαίρι αλλά τα μωρά γενικά ιδρώνουν και ζεσταίνονται ... τουλάχιστον το δικό μου. Ακόμα και τώρα (6,5) τον κυνηγάω που κυκλοφορεί τελείως ξεκαλτσωτος και με παγωμένα πόδια συνεχώς .. τα δε σκεπάσματα χειμώνα από μωρό τα πέταγε, δεν τα ήθελε καθόλου. 
Και εμένα μου φαίνεται υπερβολή το βελουτε να σου πω την αλήθεια και πράγματι θα κοιμούνται (ελπίζουμε!!!) και θα είναι σκεπασμένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Θα χρειαστω σίγουρα ακόμη ενα νυχτικο κ ρομπιτσα! Οπότε θα παραγγείλω..  Τωρα σκέφτομαι μήπως κρυωνει το ψυχακι με βαμβακερο ολοσωμο κ ζιπουνακι;;  το βελουτε παλι μ φαίνεται υπερβολή για μεσα..  Σκέφτομαι οτι τον πρώτο μηνα ολο θα κοιμουνται κ θα ειναι σκεπασμενο.. Κάποια μανουλα που γεννησε χειμώνα κ ξερει;;; 

Εγώ πήρα μακριμανικα μέσα αλλά δεν ξέρω αν θα ζεσταθεί πολύ. Νομίζω θα είναι εντάξει όμως. Αν έχεις και πολύ ζεστό σπίτι μια χαρά θα είναι αυτά που πήρες νομίζω..

Just now, Paris.33 είπε:

Βολτουλα στην αρχη δεν θα βγουμε, η υγρασια τρελαινει εμενα, ενα βρεφακι δεν ξερω πως θα ειναι..  Βέβαια δεν ξερουμε κ ποτε θα γεννησουμε κ πως θα ειναι ο καιρος..  Εχω ηδη ενα βελουτε θα παρω ακομη ενα κ στην τελική δεν ειμαστε κ κωσταλεξι βρε κορίτσια, ετσι δεν ειναι;;;  αν αλλαξουν οι αναγκες πεταγομαστε εμεις η κάποιος δικος μας κ αγοραζουμε.. :P

Χαχαχα... Και εγώ μόνο δύο βελουτέ πήρα. Τα άλλα βαμβακερά. Εντάξει ψωνίσαμε λίγο στα τυφλά αλλά όταν γεννηθουν τα μωράκια μας θα δούμε και τι βολεύει και θα συμπληρώσουμε!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Εγώ γέννησα καλοκαίρι αλλά τα μωρά γενικά ιδρώνουν και ζεσταίνονται ... τουλάχιστον το δικό μου. Ακόμα και τώρα (6,5) τον κυνηγάω που κυκλοφορεί τελείως ξεκαλτσωτος και με παγωμένα πόδια συνεχώς .. τα δε σκεπάσματα χειμώνα από μωρό τα πέταγε, δεν τα ήθελε καθόλου. 
Και εμένα μου φαίνεται υπερβολή το βελουτε να σου πω την αλήθεια και πράγματι θα κοιμούνται (ελπίζουμε!!!) και θα είναι σκεπασμένα. 

Σωστα! Υπαρχει κ η παραμετρος της ατελειωτης γκρινιας κ χωρις υπνο..  Χαχχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κορίτσια.. Όλα καλά με τον μπέμπη.. Πάλι δεν καθόταν ήρεμος χάχα... 740γραμ. Φτάσαμε και όλες οι μετρησεις αντιστοιχουσαν ακριβώς στην εβδομάδα που είμαστε.. Εγώ βέβαια έχω φτάσει στα +15κιλα αν και δεν μου φαίνεται και δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα είπε ο γιατρός και την άλλη βδομάδα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου.. Είπε ο γιατρός αν του πάω και μια καλή καμπύλη πάμε τρένο χαχαχα 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια @Τουτουνι και @mommytobe ! Με το καλό και όλες οι άλλες εξετάσεις ! 
εγω έκανα την καμπύλη ζαχαρου σήμερα και ήταν μια χαρά ! Την Δευτέρα έχω ραντεβού για υπέρηχο ! Ανυπομονώ ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ani!! είπε:
Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια ξεχασα να ρωτησω πριν..  Εσεις καθόλου τσιμπηματα στην κοιλια..;;; 

Εγώ όχι...

Η όρεξη σας έχει ανέβει; εμένα οχι,  τρώω όπως πριν... Η μήπως από τον επόμενο ανοίγει περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια ξεχασα να ρωτησω πριν..  Εσεις καθόλου τσιμπηματα στην κοιλια..;;; 

Τσίμπημα εννοείς πονακια? εγώ άμα κουράζομαι έχω χαμηλά. Σήμερα ρε γαμωτο έχω πονακια πολύ χαμηλά, εκεί που είναι η ηβική περιοχή. Νοιώθω πίεση και βάρος λες και πάει να βγει . Ελπίζω να μην είναι κάτι.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τσίμπημα εννοείς πονακια? εγώ άμα κουράζομαι έχω χαμηλά. Σήμερα ρε γαμωτο έχω πονακια πολύ χαμηλά, εκεί που είναι η ηβική περιοχή. Νοιώθω πίεση και βάρος λες και πάει να βγει . Ελπίζω να μην είναι κάτι.

Είναι καθαρά από την κούραση. Δοκίμασε να ξαπλωσεις κ θα περάσει. Το είχα συνεχεία στην εγκυμοσύνη μου.

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Γυρίσαμε κορίτσια.. Όλα καλά με τον μπέμπη.. Πάλι δεν καθόταν ήρεμος χάχα... 740γραμ. Φτάσαμε και όλες οι μετρησεις αντιστοιχουσαν ακριβώς στην εβδομάδα που είμαστε.. Εγώ βέβαια έχω φτάσει στα +15κιλα αν και δεν μου φαίνεται και δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα είπε ο γιατρός και την άλλη βδομάδα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου.. Είπε ο γιατρός αν του πάω και μια καλή καμπύλη πάμε τρένο χαχαχα 

Τι ωραία και τα δικά σου τα νέα!!!! Μπράβο!!! Εσείς πόσο είστε τώρα???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Είναι καθαρά από την κούραση. Δοκίμασε να ξαπλωσεις κ θα περάσει. Το είχα συνεχεία στην εγκυμοσύνη μου.

Ευχαριστώ.. Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα αυτή την εβδομάδα.. ελπίζω να περάσει.. αν δω ότι συνεχίζει και αύριο θα κάνω μια ερώτηση στο γιατρό. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Ευχαριστώ.. Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα αυτή την εβδομάδα.. ελπίζω να περάσει.. αν δω ότι συνεχίζει και αύριο θα κάνω μια ερώτηση στο γιατρό. 

Ένιωθα τέτοιο βάρος και πέτρωμα που νόμιζα ότι θα πέσουν τα μωρά. Μόλις ξάπλωσα περνούσε αμέσως. Να ρωτήσεις φυσικά 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...