Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      είναι πολύ δραστήριος μου είπαν οι μαίες ! στο nst έκανε 29 κινήσεις σε ούτε 10 λεπτα και μπορεί να το κάνει και συνεχώς!  όποτε όσο να ναι και η συνεχής δραστηριοτητα  μέσα προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα ! 

      Βιάζεται καλέ να βγει βόλτες !! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μείνει όσο μπορεί περισσότερο εκεί μεσα!

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε απ' το γιατρό και όλα είναι τέλεια!!!! 650 γρ. Είναι το κάθε μωράκι!!!! Η κορουλα μου έκανε ακροβατικά!!!! Είχε το ποδαράκι της δίπλα στα μάτια της και ο γιοκας μας μας είχε τουρλωσει τον ποπό του ψηλά!!!! Όλα τέλεια!!!

Α! Να σας πω όμως ότι μου έκοψε τελείως το αλάτι...αλλά αυτό είναι το λιγότερο!

Περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα!!! 

Αχ....το είδα κι εγώ, αλλά εδώ στην Κεφαλονιά εχει μονο εσωτερικά φορμακια...

Μπράβο τουτουνάκι μου! Λογικά γίνεται χαμός στην κοιλιά ε; Μια χαρά είναι τα μωράκια σου! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια καλημερα!  @Geo Jo εχω το εχω αυτο με τους πονογ0υς στο ποδι..θεωρω πως ειναι απλα μυικο.. αλλα ρωτα και το γιατρο σου εννοειτσι

@Τουτουνι ωραια τα νεα σου! ας ακουσουμε και κατι ευχαριστο σημερα!

Εγω κοριτσια μου ψυχοπλακωμενη  σημερα με το lockdown που ερχεται.. δεν θα εχουμς απολαβες απο πουθενα κ ουτε κ επιδοματα λογικα..

Δεν ξερω αν γνωριζει καποια.. εχω κανει εναρξη επιχειρησης, γραφειο ανακαινισεων εγγραφη στο τεβε αλλα δεν εχω ανοιξει ακομα τα φορολογικα βιβλια με ολα αυτα που γονονται.. λετε να παρω τιποτα ή μπα;;;;;; λογιατρια εγκυουλα τιποτα δεν εχουμε;

Δικαιούσαι κανονικά εφόσον έκανες έναρξη και ας μην δούλεψες. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sofi8 είπε:

Αφού έχεις κάνει εγγραφή στο ΤΕΒΕ δεν δικαιουσαι; Αν ρωτήσεις τον λογιστή σου;

την ρωτησα τελικα και μου ειπε πως περιμενουμε απο την κυβερνηση να ανακοινωσει αν ειμαστε μεσα στις επιχειρησεις που κλεινουν.

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δικαιούσαι κανονικά εφόσον έκανες έναρξη και ας μην δούλεψες. 

σε ευχαριστω..το ευχομαι..περιμενω να δω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Τουτουνι , μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου. 

@Paris.33 πήγα Mothercare πήρα μια τριάδα φορμάκια 0-3 είναι καλή ποιότητα και νομίζω το νούμερο θα είναι εντάξει. Είπα να μην πάρω μικρότερο, είχε και 0-1 αλλά πιστεύω δεν αξίζει γιατί άμα γεννηθεί ψηλό θα είναι για λίγο. Επίσης πήρα φανελάκια με μακρύ μανίκι 0-3 πέντε φανελάκια 21 ευρώ απλά λευκά. Εξίσου καλά και αυτά. 

Κορίτσια τελικά παραγγειλα δύο νυχτικά από το moromou 19 ευρώ το ένα. Λογικά θα τα παραλάβω Δευτέρα με Τρίτη και θα σας πω εντυπώσεις.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

@Τουτουνι , μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου. 

@Paris.33 πήγα Mothercare πήρα μια τριάδα φορμάκια 0-3 είναι καλή ποιότητα και νομίζω το νούμερο θα είναι εντάξει. Είπα να μην πάρω μικρότερο, είχε και 0-1 αλλά πιστεύω δεν αξίζει γιατί άμα γεννηθεί ψηλό θα είναι για λίγο. Επίσης πήρα φανελάκια με μακρύ μανίκι 0-3 πέντε φανελάκια 21 ευρώ απλά λευκά. Εξίσου καλά και αυτά. 

Κορίτσια τελικά παραγγειλα δύο νυχτικά από το moromou 19 ευρώ το ένα. Λογικά θα τα παραλάβω Δευτέρα με Τρίτη και θα σας πω εντυπώσεις.

Μολις ηθελα να σ γραψω κ εγω!! Τελικα καταφερε ο ανδρας μ να με πεταξει λιγο mothercare πηρα κ εγω μια 3αδα,( αυτη με το βεραμαν το φλοραλ κ το λευκο με τα κουνελακια) κ ενα βελουτε φορμακι εξοδου κ σκουφακι που τα ειχε 50%!!! Πηρα κ γαντακια,  φορμακια πηρα κοντομανικα(εχουμε αρκετά ζεστο σπιτι) από μια γνωστή μας 5, και απο την ιδια ευτυχώς βρηκα μια νυχτικιά στα 13 μ την αφησε κοντομανικη,  σομον αν κ ηθελα πιο σκουρο αλλα λεω ας παρω κ αυτη τη μια που βρηκα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα την απόφαση να βάψω το μαλλί μου μετά από 6,5 μήνες!  είχα μια χαρά που θα έφευγε η καστανή ρίζα (τα είχα πάντα ξανθά) Το αποτέλεσμα, δεν άνοιγε με τίποτα το χρώμα της ρίζας λόγω ορμονών και λήψης σιδήρου...εντάξει είμαι με ξανθές άκρες με ξανθομελί ρίζα :P ευτυχώς δεν θα με δει κανείς λόγω lockdown

Κουράγιο κορίτσια μου, έρχονται δύσκολες μέρες και κυρίως οικονομικές! Δείτε την θετική πλευρά της ζωής...έχουμε στην κοιλίτσα μας τα ζουζουνάκια μας που μας θυμίζουν πόσο τυχερές είμαστε μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου μόλις γυρίσαμε απ' το γιατρό και όλα είναι τέλεια!!!! 650 γρ. Είναι το κάθε μωράκι!!!! Η κορουλα μου έκανε ακροβατικά!!!! Είχε το ποδαράκι της δίπλα στα μάτια της και ο γιοκας μας μας είχε τουρλωσει τον ποπό του ψηλά!!!! Όλα τέλεια!!!

Α! Να σας πω όμως ότι μου έκοψε τελείως το αλάτι...αλλά αυτό είναι το λιγότερο!

Περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα νέα!!! 

Αχ....το είδα κι εγώ, αλλά εδώ στην Κεφαλονιά εχει μονο εσωτερικά φορμακια...

Τελεια Τουτουνακι μας! ❤️ 

Just now, Renaki80 είπε:

Κορίτσια πήρα την απόφαση να βάψω το μαλλί μου μετά από 6,5 μήνες!  είχα μια χαρά που θα έφευγε η καστανή ρίζα (τα είχα πάντα ξανθά) Το αποτέλεσμα, δεν άνοιγε με τίποτα το χρώμα της ρίζας λόγω ορμονών και λήψης σιδήρου...εντάξει είμαι με ξανθές άκρες με ξανθομελί ρίζα :P ευτυχώς δεν θα με δει κανείς λόγω lockdown

Κουράγιο κορίτσια μου, έρχονται δύσκολες μέρες και κυρίως οικονομικές! Δείτε την θετική πλευρά της ζωής...έχουμε στην κοιλίτσα μας τα ζουζουνάκια μας που μας θυμίζουν πόσο τυχερές είμαστε μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό! 

Ααα σωστο κ αυτο με το μαλλι κ τις ορμονες, να μην τρεχω να το βαφω δηλαδή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

τελεια κοριτσι μου....πολυ χαρηκα...ναι ναι θα σας ενημερωσω αργα το απογευμα οταν τελειωσουμε

αχ κοριτσι μου σε καταλαβαινω...και εγω σαν ελευθερος επαγγελματιας παλι για τιποτα με κοβω...πολυ δυσκολα...αλλα υπομονη και κουραγιο..θα περασει..με πολυ αγαπη και αισιοδοξια θα τα καταφερουμε

Σε τι κλαδο δουλευεις εσυ κοριται μου; ισως τελικα να παρουμε κ κατι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μολις ηθελα να σ γραψω κ εγω!! Τελικα καταφερε ο ανδρας μ να με πεταξει λιγο mothercare πηρα κ εγω μια 3αδα,( αυτη με το βεραμαν το φλοραλ κ το λευκο με τα κουνελακια) κ ενα βελουτε φορμακι εξοδου κ σκουφακι που τα ειχε 50%!!! Πηρα κ γαντακια,  φορμακια πηρα κοντομανικα(εχουμε αρκετά ζεστο σπιτι) από μια γνωστή μας 5, και απο την ιδια ευτυχώς βρηκα μια νυχτικιά στα 13 μ την αφησε κοντομανικη,  σομον αν κ ηθελα πιο σκουρο αλλα λεω ας παρω κ αυτη τη μια που βρηκα! 

Τέλεια!! Με το καλό να τα φορέσει το μωράκι σου! Εγω πήρα αυτά που έχει και ένα κίτρινο μεσα. Ωραία αφού βρήκες από τη γνωστή σου και αυτά τα πραγματακια μια χαρά. Εγώ πήρα νυχτικά σκούρο μπλε και γκρι γιατί θυμάμαι είχαμε πει ότι καλύτερα όχι ανοιχτόχρωμο μην λερωθούν με αίματα.. ευτυχώς που έχουμε και τις δευτερομανούλες εδώ αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Σε τι κλαδο δουλευεις εσυ κοριται μου; ισως τελικα να παρουμε κ κατι..

Εγω θα γινόμουν τώρα νέα δικηγόρος αλλά αποφασισα να μην ασχοληθώ με το επάγγελμα, καθαρά για βιοποριστικους λόγους.. Παρόλα αυτά είμαι ακόμα στον δικηγορικό κλάδο και δεν ανέφεραν τίποτα για την στήριξη τον Ελευθέρων Επαγγελματιών.. Οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τελεια Τουτουνακι μας! ❤️ 

Ααα σωστο κ αυτο με το μαλλι κ τις ορμονες, να μην τρεχω να το βαφω δηλαδή! 

Εγώ ακόμα δεν το έχω βάψει...θα τα βάψω μάλλον μετά τη γέννα!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τέλεια!! Με το καλό να τα φορέσει το μωράκι σου! Εγω πήρα αυτά που έχει και ένα κίτρινο μεσα. Ωραία αφού βρήκες από τη γνωστή σου και αυτά τα πραγματακια μια χαρά. Εγώ πήρα νυχτικά σκούρο μπλε και γκρι γιατί θυμάμαι είχαμε πει ότι καλύτερα όχι ανοιχτόχρωμο μην λερωθούν με αίματα.. ευτυχώς που έχουμε και τις δευτερομανούλες εδώ αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν χαχαχα

Θα χρειαστω σίγουρα ακόμη ενα νυχτικο κ ρομπιτσα! Οπότε θα παραγγείλω..  Τωρα σκέφτομαι μήπως κρυωνει το ψυχακι με βαμβακερο ολοσωμο κ ζιπουνακι;;  το βελουτε παλι μ φαίνεται υπερβολή για μεσα..  Σκέφτομαι οτι τον πρώτο μηνα ολο θα κοιμουνται κ θα ειναι σκεπασμενο.. Κάποια μανουλα που γεννησε χειμώνα κ ξερει;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Θα χρειαστω σίγουρα ακόμη ενα νυχτικο κ ρομπιτσα! Οπότε θα παραγγείλω..  Τωρα σκέφτομαι μήπως κρυωνει το ψυχακι με βαμβακερο ολοσωμο κ ζιπουνακι;;  το βελουτε παλι μ φαίνεται υπερβολή για μεσα..  Σκέφτομαι οτι τον πρώτο μηνα ολο θα κοιμουνται κ θα ειναι σκεπασμενο.. Κάποια μανουλα που γεννησε χειμώνα κ ξερει;;; 

λοιπον για τα ανοιχτοχρωμα ρομπακια εγω δεν συμφωνω πολυ να σας πω.. αν φορατε τα βρακακια ακρατιας δεν εχετε θεμα.. και σας τπ λεω εγω που ειχα μεγαλη ροη αιματος.. 

απο εκει κ περα γεννησα 22 Φεβρουαριου αντι 22 Μαρτιου βεβαια.. αν εχεις κανονικο προς ψυχρο σπιτι θες κανενα βελουτε φορμακι αν παλι εχεις ζεστο σπιτι σε καμια περιπτωση γιατι ιδρωνουν.. βολευουν ομως σε βολτιτσες εξω αν θες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

λοιπον για τα ανοιχτοχρωμα ρομπακια εγω δεν συμφωνω πολυ να σας πω.. αν φορατε τα βρακακια ακρατιας δεν εχετε θεμα.. λαι σας τπ λεω εγω που ειχα μεγαλη ροη αιματος.. 

απο εκει κ περα γεννησα 22 Φεβρουαριου αντι 22 Μαρτιου βεβαια.. αν εχεις κανο ικο προς ψυχρο σπιτι θες κανενα βελουτε φορμακι αν παλι εχεις ζεστο σπιτι σε καμια περιπτωση γιατι ιδρωνουν.. βολευουν ομως σε βολτιτσες εξω αν θες.

Βολτουλα στην αρχη δεν θα βγουμε, η υγρασια τρελαινει εμενα, ενα βρεφακι δεν ξερω πως θα ειναι..  Βέβαια δεν ξερουμε κ ποτε θα γεννησουμε κ πως θα ειναι ο καιρος..  Εχω ηδη ενα βελουτε θα παρω ακομη ενα κ στην τελική δεν ειμαστε κ κωσταλεξι βρε κορίτσια, ετσι δεν ειναι;;;  αν αλλαξουν οι αναγκες πεταγομαστε εμεις η κάποιος δικος μας κ αγοραζουμε.. :P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...