Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Μη μου λες τετοια,απο αρχές Γενάρη!!9/2 εχω την ΠΗΤ και θα κανουμε τα παντα να μεινει το μωρακι στην κοιλια οσο παραπανω γινεται!Ειναι τεραστιο κερδος!!

Δε διαννουμαι να γεννησω 1 μηνα πριν!!!

Αλλα και αρχες Γεναρη ο μη γενοιτο,εχουμε 2 μηνες γεματους ακομα μπροστα μας.

Ναι οι λοιμωξιολογοι σημερα εισηγηθηκαν λοκνταουν.

Το πραγμα φαινοταν απο καιρο.Κι εχουμε ολο το χειμωνα μπροστα μας ετσι...

Καλε απαξ κ μπεις στον 9ο το μωρακι ειναι τελειομηνο και ολα ειναι πιθανα! Κ εγω εσκασα μυτη αρχες ενατου και δεν μ περιμεναν:roll: μια χαρα βγηκα και στα κιλα και στους πόντους! Απλα σκέφτομαι και το πλυσιμο απολύμανση σε ολα, ειδικα τσαντες στρωματακια για αυτο λεω καλα θα ηταν στις γιορτες να τα εχω έτοιμα..  Μωρε να ειναι καλα τα μικρακια και με 4 ζιπουνακια λιγότερα μια χαρα θα ειναι! 

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ. Αυτή τη βδομάδα στην κυριολεξία τα ψώνισα όλα.. λίγα ρουχαλακια έμειναν που θα πάω Mothercare γιατί ξέρω τι θελω και απλα θέλω να τα δω και από κοντά και κανένα νυχτικό για μένα.  Φοβάμαι για το lockdown για αυτό βιάστηκα. Αφού είχα κάνει έρευνα αγοράς και ήξερα τι ήθελα πήγα και τα πήρα. Κούνια καρότσι θα τα παραλάβω Δεκεμβρη έως Γενάρη μου είπαν. Προτιμώ να τα έχω και να μην αγχώνομαι τι θα γίνει αν μας κλείσουν.

Έτσι όπως άκουσα κι εγώ ειδήσεις σήμερα πιστεύω είναι θέμα ημερών δυστυχώς.

Αχ ναι αν πας mothercare να μου πεις,  γιατι εμενα δουλεύουν ολοι φουλ αυτοι την εβδομάδα και εγω δεν μπορω να βγω κ μονη μ και μαλλον θα καταλήξω σε on line αγορα! :wink: αφου απο Παρασκευή Δευτέρα θα μας κλεισουν οπως παει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ για να δούμε! Εγώ από τη Δευτέρα που κάναμε την εξέταση, όλο νομίζω ότι έχω πονακια κλπ..μου έχει κάτσει στο μυαλό!! Παίρνεις και utrogestan; Το site που λες είναι πολύ ωραίο και οικονομικο!! Έχει και ωραίες φωλιές μωρού!!

Όχι δεν παίρνω outrogestan. Τα σταμάτησα στον 3ο μήνα γιατί τα έπαιρνα εξ αρχής λόγω εξωσωματικής και τώρα δεν παίρνω. Αν μου πει βέβαια την άλλη εβδομάδα ότι κάτι δεν πάει καλά θα τα ξεκινήσω.

Κοίτα πονακια είναι λογικό να νοιωθεις απλά μην κουράζεσαι. Αυτά που δεν θέλουμε είναι πόνους σαν περιόδου συχνά. Αν έχεις κάτι τέτοιο συζητά το με το γιατρό σου μήπως θέλεις μαγνήσιο.

Όλα καλά θα πάνε με λίγο προσοχή, μην αγχώνεσαι καθόλου

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Βρε κορίτσια, ξερετε κνν καλο αξιοπιστο on line μαγαζι για νυχτικακια;;;  ρωτησε κ η μαμα μ εδω κ ολα ειναι μακρυμανικα, αλλα εγω θελω κοντομανικο γιατι πιστεύω θα εχει φουλ ζεστη μεσα..  Ειδα στο ίντερνετ αλλα δεν ξερω αν θα ειναι καλα

Εγώ πήρα από γειτονικό μαγαζί με εσώρουχα, ένα κοντομάνικο νυχτικό που να έχει κουμπιά ή να κατεβαίνει άνετα κάτω από το στήθος σε περίπτωση θηλασμού μαζί με την ρόμπα του, (μακρυμάνικο)γιατί ωραίο το ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά ποιοτικά καμία σχέση, χώρια που δοκίμασα 3-4 γιατί τελικά δεν μου άρεσαν πάνω μου ή μου ήταν στενά! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ πήρα από γειτονικό μαγαζί με εσώρουχα, γιατί ωραίο το ΙΝΤΕΡΝΕΤ αλλά ποιοτικά καμία σχέση, χώρια που δοκίμασα 3-4 γιατί τελικά δεν μου άρεσαν πάνω μου ή μου ήταν στενά! 

Κ εγω το θεμα νούμερο φοβάμαι, αλλα ελα μ που δεν μπορω να βγω και το lockdown κοντοζυγωνει.. :neutral:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω το θεμα νούμερο φοβάμαι, αλλα ελα μ που δεν μπορω να βγω και το lockdown κοντοζυγωνει.. :neutral:

Απλά να κοιτάξεις να έχει φερμουάρ ή κουμπιά στο στήθος ή να κατεβαίνει για τον θηλασμό! Εγώ απ αυτά που φόρεσα μόνο αυτό ήταν ελαστικό προς τα κάτω για να μπορώ να θηλάσω. Μικρή λεπτομέρεια που μου την είπε φίλη 3 παιδιών 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Απλά να κοιτάξεις να έχει φερμουάρ ή κουμπιά στο στήθος ή να κατεβαίνει για τον θηλασμό! Εγώ απ αυτά που φόρεσα μόνο αυτό ήταν ελαστικό προς τα κάτω για να μπορώ να θηλάσω. Μικρή λεπτομέρεια που μου την είπε φίλη 3 παιδιών 

Ναι ναι το εχω κατα νου αυτό, το ιδανικο θα ηταν με πλαινα κλεισιματα στο στηθος,  αλλα δυσκολο να βρω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ani!! είπε:

αντε με γεια σου! καλοφορετη! χιχι!

Eυχαριστω!!!!

Αχ κοριτσια μου ακουσατε ειδησεις;;;; Ετοιμαζομαστε για lock down απο το Σαββατο 6 το πρωι για εναν μηνα!!! Αυριο στις 12 θα γινει επισημα ανακοινωση

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Eυχαριστω!!!!

Αχ κοριτσια μου ακουσατε ειδησεις;;;; Ετοιμαζομαστε για lock down απο το Σαββατο 6 το πρωι για εναν μηνα!!! Αυριο στις 12 θα γινει επισημα ανακοινωση

Θα ειναι για ενα μηνα ή θα ειναι σαν την προηγούμενη φοραααα;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανοιχτα τα δημοτικα,  κλειστα γυμνάσια και λυκεια! Γιατι στο δημοτικο δεν κολλαει,  2βαθμια κολλαει! Αλλα μετα θα έπρεπε να πληρώνουν αδειες στους γονεις..  Νομίζω μας κοροϊδεύουν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

και ξαφνικα ερχεται lockdown για ενα μηνα.. τι θα κανουμε δε ξερω.. εμεις προσωπικα δεν θα εχουμε απο πουθενα απολαβες... τωρα πραγματικα αγχωνομαι

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!!!  Μην αγχωνεις το μωράκι σου!!! Θα τα καταφέρουμε!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Ελα ντε;;;;; εγω πιστευω οτι ετσι θα περασουν και οι γιορτες....

Και εγω αυτο πιστευω! Δεν πρόκειται να μας αφησουν ουτε στις γιορτες,  οπως κ το πασχα και την Πρωτομαγιά που μειναμε μεσα

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ανοιχτα τα δημοτικα,  κλειστα γυμνάσια και λυκεια! Γιατι στο δημοτικο δεν κολλαει,  2βαθμια κολλαει! Αλλα μετα θα έπρεπε να πληρώνουν αδειες στους γονεις..  Νομίζω μας κοροϊδεύουν 

Εννοείται!Για να μη δώσουν τις αδειες εγιναν ολα .

Just now, Paris.33 είπε:

Και εγω αυτο πιστευω! Δεν πρόκειται να μας αφησουν ουτε στις γιορτες,  οπως κ το πασχα και την Πρωτομαγιά που μειναμε μεσα

Εγω τα λεγα εδώ και καιρό...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...