Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Εμένα ναι με ανέβασε.. Σε σένα μπορεί να μην ανεβάσει.. Εγώ πάντως βρώμη θα φάω ξανά μετά την γέννα χαχαχα.. Έβαλα και κανέλα, και μήλο, και αμύγδαλα.. Αλλά είμαι στα πειράματα ακόμα να δω τι ανεβάζει και τι όχι οπότε τώρα θα ξέρω... 

Όχι κορίτσι μου..δεν είναι καλό το 2 ώρα μετά το πρωινό.. Είναι πολύ ψηλό.. Και εγώ σήμερα 155 είχα και σοκαρίστηκα.. 

Χαχαχαχ τραγική εμπειρία;;  δεν εχω θεμα με το σακχαρο απλα μ εκανε εντύπωση..  Μήπως επειδη ήταν το φρουτακι μεσα;;  αχ δεν ξερω καθόλου απο αυτα βρε κορίτσια, αμα ακουσω καμια ιδεα απο καποια φιλη μ θα σας εχω κατα νου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι!!! Πρέπει να ξεκινήσω κι εγώ τις δοκιμές μάλλον! Να σου πω την αλήθεια βουνό μου φαίνεται!

Δεν είναι τόσο δύσκολο κορίτσι μου. Και εγώ στην αρχή έτσι πίστευα αλλά μετά από κάποιες μέρες μπαίνεις στο κλίμα..που να είχαμε και την ινσουλίνη που θέλει και μονάδες και διάφορα χαχαχα.. Τώρα διατροφουλα, αν θέλεις κάποια τιπς η κάποιο προγραμμα μπορώ να σου πω κάποια πράγματα και μετρήσεις.. Θα το δεις και θα το καταλάβεις και μόνη σου από τους αριθμούς τι δεν θα πρέπει να τρως και τι όχι... Εγω κατέληξα στα μακαρόνια ολικής και την βρώμη οτι είναι απαγορευτικά.. Βέβαια θα κάνω άλλη μια δοκιμή με τα μακαρόνια γιατί είμαι μακαρονου χαχαχαχα όλα καλά θα είναι, θα το βρεις και θα δεις πόσο εύκολο είναι τελικά.. 

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχαχ τραγική εμπειρία;;  δεν εχω θεμα με το σακχαρο απλα μ εκανε εντύπωση..  Μήπως επειδη ήταν το φρουτακι μεσα;;  αχ δεν ξερω καθόλου απο αυτα βρε κορίτσια, αμα ακουσω καμια ιδεα απο καποια φιλη μ θα σας εχω κατα νου! 

Όχι κορίτσι μου γιατί έχω ξανά φάει και μήλο... Τι να πω.. Η βρώμη μάλλον την έκανε την ζημιά χαχαχα... Εγω ακολουθώ την διατροφή της διατροφολόγο και βλέπουμε... Ακόμα είμαστε στην αρχή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εμένα η διατροφολόγος μου είπε 1 φέτα η 2 φρυγανιές με 1 ποτήρι γάλα και αν πεινάω και ένα αυγό... Πάλι καλά με έκοψε και πήγα σε διαιτολόγο με ειδηξευση στον διαβήτη.. Αν είναι δυνατόν δηλαδή να μην έχει τίποτα σε φρέσκο φρούτο ή λαχανικό.... Όπως επίσης εμένα στο δεκατιανο και το απογευματινό μου είχε μισή μπανάνα η ένα φρούτο ή ένα ποτήρι γάλα.. Ποιος άνθρωπος αντέχει μόνο με αυτά? Και πλέον είμαστε και 2..εχω και το μωρό μέσα μου.. Οπότε αποφάσισα να αφήσω την διατροφή της ενδοκρινολογο και θα ακολουθήσω αυτή της διαιτολόγου... 

Η μπανανα απαγορευεται με συκο κ σταφυλι οπως κ σταφιδα..

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμένα το πρωί το νηστείας ήταν 89 και 1ωρα μετά το πρωινό 159...καλό είναι?

Στο διωρο ποσο εχεις;; Το 89 μια χαρα ειναι ,στη μια ωρα καλυτερα να ειχες μεχρι 120 πχ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Ναι κατάλαβα!!! Μα έφαγα δημητριακά ολικής με γάλα... Λες να φταίει το γάλα??? Αύριο θα δοκιμάσω να φάω τοστ με ψωμάκι ολικής και μια φέτα τυρί!

τι μαρκα δημητριακα εφαγες? πχ. ολικης ειναι και τα fitness granola, αλλα παθαινοντας κ μαθαινοντας εχουν απειρη ζαχαρη μεσα!! 

Just now, mommytobe said:

Και εμένα η διατροφολόγος μου είπε 1 φέτα η 2 φρυγανιές με 1 ποτήρι γάλα και αν πεινάω και ένα αυγό... Πάλι καλά με έκοψε και πήγα σε διαιτολόγο με ειδηξευση στον διαβήτη.. Αν είναι δυνατόν δηλαδή να μην έχει τίποτα σε φρέσκο φρούτο ή λαχανικό.... Όπως επίσης εμένα στο δεκατιανο και το απογευματινό μου είχε μισή μπανάνα η ένα φρούτο ή ένα ποτήρι γάλα.. Ποιος άνθρωπος αντέχει μόνο με αυτά? Και πλέον είμαστε και 2..εχω και το μωρό μέσα μου.. Οπότε αποφάσισα να αφήσω την διατροφή της ενδοκρινολογο και θα ακολουθήσω αυτή της διαιτολόγου... 

εκανες πολυ καλα - να το απολαυσεις οσο μπορεις!! 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Η μπανανα απαγορευεται με συκο κ σταφυλι οπως κ σταφιδα..

Στο διωρο ποσο εχεις;; Το 89 μια χαρα ειναι ,στη μια ωρα καλυτερα να ειχες μεχρι 120 πχ 

1/2 μπανανα επιτρέπεται η μία μικρή... Ο καθένας δίνει άλλες οδηγίες.. 

Just now, pap88 είπε:

τι μαρκα δημητριακα εφαγες? πχ. ολικης ειναι και τα fitness granola, αλλα παθαινοντας κ μαθαινοντας εχουν απειρη ζαχαρη μεσα!! 

εκανες πολυ καλα - να το απολαυσεις οσο μπορεις!! 

Ε μα ναι.. Μα μόνο που είδα την διατροφή λέω εδώ κάτι δεν πάει καλά.. Είπαμε θέλουμε να ρυθμίσουμε τον διαβήτη όχι να πεθάνουμε χαχαχα.. Τώρα περιμένω να σχολασει ο άντρας μου να έρθει να φάμε γιατί πεινάω χαχαχα.. Φακές σήμερα:)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Η μπανανα απαγορευεται με συκο κ σταφυλι οπως κ σταφιδα..

Στο διωρο ποσο εχεις;; Το 89 μια χαρα ειναι ,στη μια ωρα καλυτερα να ειχες μεχρι 120 πχ 

Στη μια ώρα είχα 157...στο διώρο δεν μετρηθηκα στην μια ώρα μου είπαν μονο...άρα πρέπει να είναι κοντά στο 120 ή 140?

Just now, pap88 είπε:

τι μαρκα δημητριακα εφαγες? πχ. ολικης ειναι και τα fitness granola, αλλα παθαινοντας κ μαθαινοντας εχουν απειρη ζαχαρη μεσα!! 

εκανες πολυ καλα - να το απολαυσεις οσο μπορεις!! 

Φιτνες νεστλε με σιτάρι και βρομη με βιταμίνη b! Έτσι.λεει...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Στη μια ώρα είχα 157...στο διώρο δεν μετρηθηκα στην μια ώρα μου είπαν μονο...άρα πρέπει να είναι κοντά στο 120 ή 140?

Φιτνες νεστλε με σιτάρι και βρομη με βιταμίνη b! Έτσι.λεει...

Και μεχρι 140 ειναι οκ κ μια φορα δε τρεχει κ τιποτα ..αλλα αν συνεχεια ειναι 140 θελει διατροφη..μεχρι 120 ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Θα πρέπει να δοκιμάσουμε διαφορά ώστε να δούμε τι μας ανεβάζει τι όχι.. Εγώ έχει τύχει για το νηστείας 2 μέρες προ ύπνου να έχω πιει από ένα ποτήρι γάλα και την μια ήταν καλό την άλλη όχι.. Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται χάχα.. Σήμερα προ ύπνου δεν θα φάω και δεν θα πιω τίποτα να δω αύριο.. 

Επίσης το ψωμί εμένα το πρωί είναι εντάξει αλλά στο βραδυνο όχι... 

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου

Τα δικά μου όρια είναι νηστείας : 70 με 90 και 1 ώρα μετά το φαγητό το 100 με 130... 

Επίσης η μία ώρα ξεκινάει από την πρώτη μπουκιά που θα βάλουμε στο στόμα μας.. Εγώ βάζω υπενθύμιση κάθε φορά που ξεκινάω και τρώω πάντως χαχαχα 

να τολμήσω να πω καλύτερα να μην μείνεις νηστική προ ύπνου; εμένα μου έχει μια ριζογκοφρέτα ή ένα μανταρίνι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Και μεχρι 140 ειναι οκ κ μια φορα δε τρεχει κ τιποτα ..αλλα αν συνεχεια ειναι 140 θελει διατροφη..μεχρι 120 ειναι καλυτερα.

Οπότε εγώ είμαι πολύ πολύ παραπάνω... Πρέπει να το κοιτάξω αύριο!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Οπότε εγώ είμαι πολύ πολύ παραπάνω... Πρέπει να το κοιτάξω αύριο!

Μην αγχωνεσαι απλα τσεκαρε με μηχανακι γενικως να ξερεις που βρισκεσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι said:

Στη μια ώρα είχα 157...στο διώρο δεν μετρηθηκα στην μια ώρα μου είπαν μονο...άρα πρέπει να είναι κοντά στο 120 ή 140?

Φιτνες νεστλε με σιτάρι και βρομη με βιταμίνη b! Έτσι.λεει...

Εχουν ζαχαρη κ αυτα. Θα μπορουσες να δοκιμασεις τη σκετη βρωμη που τη βραζεις κ δεν εχει ζαχαρη


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

να τολμήσω να πω καλύτερα να μην μείνεις νηστική προ ύπνου; εμένα μου έχει μια ριζογκοφρέτα ή ένα μανταρίνι

Θα το δοκιμάσω και αυτό.. Η αλήθεια είναι πως μπορεί να φταίει και ότι 2 μέρες κάνω χάλια ύπνο, ξυπνάω για 2 3 ώρες μέσα στην νύχτα και μετά κοιμάμαι πάλι λίγο... Όλα παίζουν ρόλο 

Just now, Τουτουνι είπε:

Οπότε εγώ είμαι πολύ πολύ παραπάνω... Πρέπει να το κοιτάξω αύριο!

Εντάξει μην σε πιάνει πανικός.. Την μια μέρα μπορεί να είναι έτσι την άλλη να είναι κομπλέ.. Θέλει να το παρακολουθήσεις σίγουρα κάποιες μέρες γιατί και η διατροφή δεν κάνει θαύματα από την μία μέρα στην άλλη δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Paris.33 said:

Άσχετο τωρα με την διατροφή, αλλα εχουν επιστρεψει σε καποια κοπέλα οι αναγουλες κ ναυτιες ή μονο εγω ειμαι η παραξενη;;; :P

Αναγούλες και ναυτίες όχι αλλά από καούρες και γοπ καλά πάμε! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Θα το δοκιμάσω και αυτό.. Η αλήθεια είναι πως μπορεί να φταίει και ότι 2 μέρες κάνω χάλια ύπνο, ξυπνάω για 2 3 ώρες μέσα στην νύχτα και μετά κοιμάμαι πάλι λίγο... Όλα παίζουν ρόλο 

Εντάξει μην σε πιάνει πανικός.. Την μια μέρα μπορεί να είναι έτσι την άλλη να είναι κομπλέ.. Θέλει να το παρακολουθήσεις σίγουρα κάποιες μέρες γιατί και η διατροφή δεν κάνει θαύματα από την μία μέρα στην άλλη δυστυχώς 

κεγώ τα ίδια. συνήθως ξυπνάω από αναγούλες κ τρώω άλλη μια ριζογκοφρέτα μέσα στη νύχτα.  απλά προσέχω να μην φάω παραπάνω από μια δυο την μέρα γιατί μετά στουπώνω κοινώς με πιάνει δυσκοιλιότητα. ρε τι τραβάμε..χεχεχε κλαψ κλαψ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...