Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Sofi8 είπε:

Κορίτσια εγώ από 58 έχω φτάσει 64... Πολλά νομίζω είναι γιατί δεν τρώω περισσότερο από πριν... Αν πάρω αλλά 6 μέχρι τη γέννα,νομίζω είναι καλά αλλά φοβάμαι μην αρχίζω κ παίρνω 1 κιλό τη βδομάδα... 

Συμφωνώ ότι είναι θέμα υγείας αλλά σίγουρα μειώνεται η αυτοπεποίθηση μας με λιγα κιλά παραπάνω... 

Μια απο τα ιδια,  6 ενω δεν τρωω περισσότερο,  μην πω κ λιγότερο γιατι εχω κ καουρες..  Ειναι κ η κλεισουρα δεν ξερω.. Αλλα ο γιατρος λεει καλα ειναι..  Τωρα για αργότερα ο ανηφορος ειναι αναποφευκτος;) αλλα ειναι κ η κατακρατηση  πιο εντονη κ τα υγρα γενικα,  τότε θα είναι ξεκάθαρα εγκυμοσύνης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofi8 είπε:

Κορίτσια εγώ από 58 έχω φτάσει 64... Πολλά νομίζω είναι γιατί δεν τρώω περισσότερο από πριν... Αν πάρω αλλά 6 μέχρι τη γέννα,νομίζω είναι καλά αλλά φοβάμαι μην αρχίζω κ παίρνω 1 κιλό τη βδομάδα... 

Συμφωνώ ότι είναι θέμα υγείας αλλά σίγουρα μειώνεται η αυτοπεποίθηση μας με λιγα κιλά παραπάνω... 

απλως δεν πρεπει να στερησε οχι να τρως παραπανω αλλα κ να μην πεινας οπως σε μια διαιτα γιατι τοτε θα υπαρξει προβλημα με το μωρο οντως . καταρχας οταν τρως λιγοτερο θα παρατηρησεις μειωση κινησεων . θελει να μην τρως περιττα οπως πολυ ψωμι γλυκα κτλ.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία της εμβρυομεταφορας 57κιλα, έχασα 6 το πρώτο τρίμηνο και τώρα είμαι 60. Αλλά κόβοντας τη ζάχαρη και το αλάτι και τρώγοντας τα πάντα ολικής νομίζω δεν θα πάρω πολλά!

Να σας ρωτήσω κάτι...όταν κάνεις μέτρηση με το μηχανάκι που είναι για το σάκχαρο, το βελονάκι το αλλάζεις μετά από κάθε μέτρηση σωστά???? Γιατί εμένα ο ενδοκρινολόγος μου, μου είπε να πλένω με.οινοπνευμα και να το χρησιμοποιώ ως 4 φορες!

Εσυ τουτουνακι με τα διδυμα καλα εισαι! Αλλο ενα μωρακι αλλο δυο! Και με την διατροφη τωρα.... Πάντως αν σε παρηγορει εμενα με ειχε πιασει απο φυσικου μου μια ταση αποφυγης συντηρητικων,  ζαχαρης κλπ γιατι οτι τρωμε τρωει κ το μωρο κ εχει επιρροές στον θηλασμο αργότερα (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει,  το διαβασα απλα) 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα.σημςρα κ εμείς υπέρηχο..28+2 κ η μπέμπα μας έπιασε το 1.5 κιλό...αρκετά τροφαντη θ έλεγα οπότε θ κάνω κ σε δύο μέρες την καμπύλη μου..δεν το γλιτώνω..είδαμε κ φάτσα...είναι μια κούκλα.γαλλικη μυτούλα κ ζουμερα χειλάκια.καλη συνέχεια σε όλες μας..α ξέχασα ν πω σύνολο κιλών μου 15... Κι εις άλλα με υγεία..κι έρχονται κι γιορτές... βοήθεια μου

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μια απο τα ιδια,  6 ενω δεν τρωω περισσότερο,  μην πω κ λιγότερο γιατι εχω κ καουρες..  Ειναι κ η κλεισουρα δεν ξερω.. Αλλα ο γιατρος λεει καλα ειναι..  Τωρα για αργότερα ο ανηφορος ειναι αναποφευκτος;) αλλα ειναι κ η κατακρατηση  πιο εντονη κ τα υγρα γενικα,  τότε θα είναι ξεκάθαρα εγκυμοσύνης

δεν ειναι απαραιτητο οτι θα παρεις παραπανω κιλα εγω δεν παρατηρησα διαφορα με τα υπολοιπα τριμηνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Εσυ τουτουνακι με τα διδυμα καλα εισαι! Αλλο ενα μωρακι αλλο δυο! Και με την διατροφη τωρα.... Πάντως αν σε παρηγορει εμενα με ειχε πιασει απο φυσικου μου μια ταση αποφυγης συντηρητικων,  ζαχαρης κλπ γιατι οτι τρωμε τρωει κ το μωρο κ εχει επιρροές στον θηλασμο αργότερα (δεν ξερω κατα ποσο ισχυει,  το διαβασα απλα) 

Αχ, εγώ έχω μια ρωπη στα γλυκά πολύ μεγάλη, και αναρωτιέμαι τα γλυκά που είναι για διαβητικούς μπορώ άραγε να τα φάω???

Just now, pharmacy είπε:

Γεια σας κι από εμένα.σημςρα κ εμείς υπέρηχο..28+2 κ η μπέμπα μας έπιασε το 1.5 κιλό...αρκετά τροφαντη θ έλεγα οπότε θ κάνω κ σε δύο μέρες την καμπύλη μου..δεν το γλιτώνω..είδαμε κ φάτσα...είναι μια κούκλα.γαλλικη μυτούλα κ ζουμερα χειλάκια.καλη συνέχεια σε όλες μας..α ξέχασα ν πω σύνολο κιλών μου 15... Κι εις άλλα με υγεία..κι έρχονται κι γιορτές... βοήθεια μου

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Υπέροχα τα νέα σου!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Το θεμα με τα κιλά δεν είναι η εμφάνιση,είναι θεμα αυτοσεβασμού.

Νους υγιής εν σώματι υγιές.

Τα πολλα κιλα δυσκολευουν πολυ την κίνηση και πυροδοτουν διαφορές παθολογικες καταστάσεις που εχουν να κανουν με το θυρεοειδη,το διαβητη, κα.

Δε στερείται το μωρο αν δεν παρεις πολλα κιλα.Παλια τα ελεγαν αυτα,οτι τρωμε και καλα.για δύο..Το οτι οι γιατροί φωναζουν να μην παιρνουμε κιλα δεν ειναι.τυχαιο...

Το βαρος της μητερας δεν επηρεαζει το βάρος του μωρου αλλα επηρεαζει την υγεια της εγκυου..

 

Αν το βάρος της μητέρας επηρεάζει την αντίσταση της στην ινσουλίνη δυστυχώς επηρεάζει κ το μωρό κ το βάρος του. Έχω αγχωθει πολύ με αυτό το θέμα. Ελπίζω στον επόμενο υπέρηχο να κανονικοποιηθει η καμπύλη ανάπτυξης του.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Αν το βάρος της μητέρας επηρεάζει την αντίσταση της στην ινσουλίνη δυστυχώς επηρεάζει κ το μωρό κ το βάρος του. Έχω αγχωθει πολύ με αυτό το θέμα. Ελπίζω στον επόμενο υπέρηχο να κανονικοποιηθει η καμπύλη ανάπτυξης του.

Στο διαβητη εννοειται...

Just now, pharmacy είπε:

Γεια σας κι από εμένα.σημςρα κ εμείς υπέρηχο..28+2 κ η μπέμπα μας έπιασε το 1.5 κιλό...αρκετά τροφαντη θ έλεγα οπότε θ κάνω κ σε δύο μέρες την καμπύλη μου..δεν το γλιτώνω..είδαμε κ φάτσα...είναι μια κούκλα.γαλλικη μυτούλα κ ζουμερα χειλάκια.καλη συνέχεια σε όλες μας..α ξέχασα ν πω σύνολο κιλών μου 15... Κι εις άλλα με υγεία..κι έρχονται κι γιορτές... βοήθεια μου

Ουαου!!Εμεις 25+6 600 γραμμαρια!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δεν ειναι απαραιτητο οτι θα παρεις παραπανω κιλα εγω δεν παρατηρησα διαφορα με τα υπολοιπα τριμηνα 

Μακαρι! Γιατι με εχουν τρομοκρατησει αν κ ο γιατρος δεν μ ειπε κατι σχετικα ότι μπαινουν πιο πολλα στο τελος

Just now, pharmacy είπε:

Γεια σας κι από εμένα.σημςρα κ εμείς υπέρηχο..28+2 κ η μπέμπα μας έπιασε το 1.5 κιλό...αρκετά τροφαντη θ έλεγα οπότε θ κάνω κ σε δύο μέρες την καμπύλη μου..δεν το γλιτώνω..είδαμε κ φάτσα...είναι μια κούκλα.γαλλικη μυτούλα κ ζουμερα χειλάκια.καλη συνέχεια σε όλες μας..α ξέχασα ν πω σύνολο κιλών μου 15... Κι εις άλλα με υγεία..κι έρχονται κι γιορτές... βοήθεια μου

Ειναι η μερα της...φατσας χι χι..  Γερα να ειναι ολα τα μωρακια!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μακαρι! Γιατι με εχουν τρομοκρατησει αν κ ο γιατρος δεν μ ειπε κατι σχετικα ότι μπαινουν πιο πολλα στο τελος

Ειναι η μερα της...φατσας χι χι..  Γερα να ειναι ολα τα μωρακια!! ❤️ 

κοιτα επειδη ειναι πιο δυσκολες οι μετακινησεις στο τελευταιο τριμηνο πολλες κοπελες επειδη σταματανε κ την δουλεια σταματανε κ τις πολλες μετακινησεις λογο κοιλιας τρωνε παραπανω λογο καθισιου κ αλλαγης χρονου(αφου σταματανε την δουλεια) κ γιαυτο περνουν κ κιλα κ νομιζουν οτι φταιει το τελευταιο τριμηνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pharmacy είπε:

Γεια σας κι από εμένα.σημςρα κ εμείς υπέρηχο..28+2 κ η μπέμπα μας έπιασε το 1.5 κιλό...αρκετά τροφαντη θ έλεγα οπότε θ κάνω κ σε δύο μέρες την καμπύλη μου..δεν το γλιτώνω..είδαμε κ φάτσα...είναι μια κούκλα.γαλλικη μυτούλα κ ζουμερα χειλάκια.καλη συνέχεια σε όλες μας..α ξέχασα ν πω σύνολο κιλών μου 15... Κι εις άλλα με υγεία..κι έρχονται κι γιορτές... βοήθεια μου

πραγματικα νομιζα πως διαβαζω λαθος! 1,5 κιλο;;;; πωπω κατι μαγουλακια που θα ζουλας αργοτερα! χααχαχαχ ολα καλα κ με τα κιλα! Καλά να είμαστε κ να τρώμε μελομακάρονα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν ξέρω για εσάς εγω το βράδυ βρικολακιαζω...,

Λοιπόν ξεκινάω κι εγω μετρήσεις ζαχάρου 1 το πρωί νυστικη και 1 δύο ώρες μετά το μεσημεριανό για αρχή και βλέπουμε  μου ειπε να μειώσω τους υδατάνθρακες,

Εχθές είδαμε και τις μικρούλες είναι 950γρ περίπου η κάθε μια! 27η +2  μια χαρά είναι τα μωράκια μου! 

Εγω εχω βάλει 10 κιλα ως τώρα 

  • Μου αρέσει 7

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν ξέρω για εσάς εγω το βράδυ βρικολακιαζω...,

Λοιπόν ξεκινάω κι εγω μετρήσεις ζαχάρου 1 το πρωί νυστικη και 1 δύο ώρες μετά το μεσημεριανό για αρχή και βλέπουμε  μου ειπε να μειώσω τους υδατάνθρακες,

Εχθές είδαμε και τις μικρούλες είναι 950γρ περίπου η κάθε μια! 27η +2  μια χαρά είναι τα μωράκια μου! 

Εγω εχω βάλει 10 κιλα ως τώρα 

Καλημέρα παπάκι! Θα τα καταφέρεις με τη διατροφή σου είμαι σιγουρη!  Μια χαρα και εσένα τα μωράκια σου! Και απο κιλά σούπερ εισαι! έχεις κ 2 μεσα στην κοιλιά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν ξέρω για εσάς εγω το βράδυ βρικολακιαζω...,

Λοιπόν ξεκινάω κι εγω μετρήσεις ζαχάρου 1 το πρωί νυστικη και 1 δύο ώρες μετά το μεσημεριανό για αρχή και βλέπουμε  μου ειπε να μειώσω τους υδατάνθρακες,

Εχθές είδαμε και τις μικρούλες είναι 950γρ περίπου η κάθε μια! 27η +2  μια χαρά είναι τα μωράκια μου! 

Εγω εχω βάλει 10 κιλα ως τώρα 

Καλημέρα παπάκι μου, υπέροχα τα νεακια σου!!! Μπράβο!! Μετρήσεις κάνω κι εγώ!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν ξέρω για εσάς εγω το βράδυ βρικολακιαζω...,

Λοιπόν ξεκινάω κι εγω μετρήσεις ζαχάρου 1 το πρωί νυστικη και 1 δύο ώρες μετά το μεσημεριανό για αρχή και βλέπουμε  μου ειπε να μειώσω τους υδατάνθρακες,

Εχθές είδαμε και τις μικρούλες είναι 950γρ περίπου η κάθε μια! 27η +2  μια χαρά είναι τα μωράκια μου! 

Εγω εχω βάλει 10 κιλα ως τώρα 

Κ εγω βρικολακιαζω παπακι μου,  ενω νυσταζω το ματι γαριδα.. Τα μωρακια σου για διδυμακια εχουν πολυ καλο βαρος!! Μπράβο σας!! ❤️ και εσυ για 2 μωρακια καλα εισαι στα κιλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...