Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Ani!! είπε:

τι να σας πω  ρε κοριτσια εγω οποτε παω στο γιατρό ειμαι σταθερα +2,5 κιλά καθε φορα! Μόνο μια φίλη μου πήρε 9 κιλά σύνολο που είχε πολυ άσχημη ψυχολογία και δεν έτρωγε τιποτα επειδή είχε πρόβλημα το μωράκι της

Κοριτσια μου μη σας ανησυχούν τα κιλά, ότι και αν πάρουμε θα το χάσουμε στη συνέχεια!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ δεν έχω πάρει κανένα κιλό!! Αλλά προσέχω γιατί ήδη έχω παραπάνω κιλά η γυναικολόγος μου έχει πάθει πλάκα!! Μια φορά στο τόσο τρώω κ κάνα σουβλάκι!! Κ το μωρό μου αναπτύσσεται κανονικά πριν 2 βδομάδες που πήγα επίσκεψή ήταν 882γρ. Η καμπύλη ζαχάρου βγήκε φυσιολογική!!! Τώρα στο 3ο τρίμηνο φοβάμαι ότι ίσως πάρω κιλά, αν κ η γυναικολόγος μου είπε ότι μέχρι 10 κιλά μπορώ να πάρω!!!Εύχομαι σε όλες να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!:x:)

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2020 at 2:15 ΜΜ, Καντι είπε:

Καλα μαλακιες , συγνώμη κιόλας. Με αιτιολογία διαβήτης κύησης η συμμεμετοχη ειναι μηδέν. Δεν φτάνει που δεν σου έγραψε τέτοια αιτιολογία ο ενδοκρινολόγος , δεν στο ειπε και η φαρμακοποιός. Ινσουλίνη δεν εκανα ουτε για μια μερα. Και επι οκτώ μηνες δεν πλήρωσα ουτε ενα ευρώ συμμετοχή στους σκαφιστηρες και στις ταινίες. Παίρνω 300 καθε δυο μηνες.

Άλλαξε αυτό εδώ κ δύο μήνες πληρώνεις συμμετοχή κανονικά 25%. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πηγαμε κ εμεις για υπερηχο, 27+ 5, πιασαμε το κιλακι!! Ποζαρε κιολας το μικρο μου ψωνιο, ειδαμε φατσα,  ξεκάθαρα με επιασε στον υπνο ο ανδρας μου,  χαλάλι του ομως:x το κεφαλακι της επάνω ακομη κ αναρωτιέμαι ποτε θα μου κάνει την τουμπα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κοριτσια μου μη σας ανησυχούν τα κιλά, ότι και αν πάρουμε θα το χάσουμε στη συνέχεια!!!

Συμφωνω μαζι σου..προσωπικα ξερω πως αργα ή γρήγορα θα τα χάσω αλλα κ εσείς αν θέλετε! Καλά να ειναι τα μωράκια μας και καλή εγκυμοσυνη να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια πηγαμε κ εμεις για υπερηχο, 27+ 5, πιασαμε το κιλακι!! Ποζαρε κιολας το μικρο μου ψωνιο, ειδαμε φατσα,  ξεκάθαρα με επιασε στον υπνο ο ανδρας μου,  χαλάλι του ομως:x το κεφαλακι της επάνω ακομη κ αναρωτιέμαι ποτε θα μου κάνει την τουμπα! 

Αχ αλήθεια φαίνεται και το προσωπάκι ;

Εγώ έχω την άλλη Δευτέρα και ανυπομονώ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κοριτσια μου μη σας ανησυχούν τα κιλά, ότι και αν πάρουμε θα το χάσουμε στη συνέχεια!!!

Κ ομως δεν τα χανουν ολες τοσο ευκολα..  Επισης πολλες φιλες μου, μου είπαν οτι πήραν κατα την διάρκεια του θηλασμου, λόγω του οτι ηταν συνεχεια ξυπνιες και πεινουσαν ακομη πιο πολυ.. 

Just now, Sofi8 είπε:

Αχ αλήθεια φαίνεται και το προσωπάκι ;

Εγώ έχω την άλλη Δευτέρα και ανυπομονώ!!! 

Κ εγω δεν το περίμενα, αλλα μας εκανε την χαρη! Σε ασπρόμαυρο βέβαια αλλα ειναι τοσο ιδια ο ανδρας μου, που φροντιζει να μου το υπενθυμίζει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Συμφωνω μαζι σου..προσωπικα ξερω πως αργα ή γρήγορα θα τα χάσω αλλα κ εσείς αν θέλετε! Καλά να ειναι τα μωράκια μας και καλή εγκυμοσυνη να εχουμε!

Εμ, έτσι λέω κι εγώ!! Πρώτα και πάνω απ' όλα να είναι γερά τα μωράκια μας και μετά όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! Δηλαδή αν δεν τα χάσουμε σε 40 μέρες και τα χάσουμε σε 1 χρόνο π.χ τι έγινε???

Just now, Paris.33 είπε:

Κ ομως δεν τα χανουν ολες τοσο ευκολα..  Επισης πολλες φιλες μου, μου είπαν οτι πήραν κατα την διάρκεια του θηλασμου, λόγω του οτι ηταν συνεχεια ξυπνιες και πεινουσαν ακομη πιο πολυ.. 

Κ εγω δεν το περίμενα, αλλα μας εκανε την χαρη! Σε ασπρόμαυρο βέβαια αλλα ειναι τοσο ιδια ο ανδρας μου, που φροντιζει να μου το υπενθυμίζει! 

Εγώ νομίζω ότι όταν κρατήσουμε αγκαλιά τα μωρά μας το τελευταίο πράγμα.οιυ θα σκεφτόμαστε θα είναι τα κιλά... Θα είναι τέτοια η χαρά μας μου θα λαμπουμε!!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας διαβάζω αλλα δεν προλαβαίνω λόγω δουλειάς να σας γράψω. Εγώ έχω πάρει 6 κιλά κ ευελπιστώ να μην φτάσω τα 10-11, κυρίως γιατί πιστεύω οτι επιβαρύνω την μέση μου κ τα ισχία κλτ οποία με πονάνε αρκετα. Βέβαια εχω να σας πω οτι τους πρώτους μήνες εχασα 5 με 6 κιλά οποτε υπολογίστε! Πάντως τώρα που μπορώ να φάω χωρίς να ανακατεύομαι το απολαμβάνω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Εμ, έτσι λέω κι εγώ!! Πρώτα και πάνω απ' όλα να είναι γερά τα μωράκια μας και μετά όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! Δηλαδή αν δεν τα χάσουμε σε 40 μέρες και τα χάσουμε σε 1 χρόνο π.χ τι έγινε???

Εγώ νομίζω ότι όταν κρατήσουμε αγκαλιά τα μωρά μας το τελευταίο πράγμα.οιυ θα σκεφτόμαστε θα είναι τα κιλά... Θα είναι τέτοια η χαρά μας μου θα λαμπουμε!!!!

φυσικα μιλάω για πολύ αργοτεραααααα

Just now, Ani!! είπε:

φυσικα μιλάω για πολύ αργοτεραααααα εγω άργησα να χάνω σκέτα το 6μηνο στο πρώτο παιδακι και ολα έφυγαν στα 2 χρόνια..αλλα δεν στερήθηκα τιποτα.. προτεραιοτητα το μωρουλι παντα

 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα κιλά δεν είναι η εμφάνιση,είναι θεμα αυτοσεβασμού.

Νους υγιής εν σώματι υγιές.

Τα πολλα κιλα δυσκολευουν πολυ την κίνηση και πυροδοτουν διαφορές παθολογικες καταστάσεις που εχουν να κανουν με το θυρεοειδη,το διαβητη, κα.

Δε στερείται το μωρο αν δεν παρεις πολλα κιλα.Παλια τα ελεγαν αυτα,οτι τρωμε και καλα.για δύο..Το οτι οι γιατροί φωναζουν να μην παιρνουμε κιλα δεν ειναι.τυχαιο...

Το βαρος της μητερας δεν επηρεαζει το βάρος του μωρου αλλα επηρεαζει την υγεια της εγκυου..

 

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ από 58 έχω φτάσει 64... Πολλά νομίζω είναι γιατί δεν τρώω περισσότερο από πριν... Αν πάρω αλλά 6 μέχρι τη γέννα,νομίζω είναι καλά αλλά φοβάμαι μην αρχίζω κ παίρνω 1 κιλό τη βδομάδα... 

Συμφωνώ ότι είναι θέμα υγείας αλλά σίγουρα μειώνεται η αυτοπεποίθηση μας με λιγα κιλά παραπάνω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κορίτσια εγώ από 58 έχω φτάσει 64... Πολλά νομίζω είναι γιατί δεν τρώω περισσότερο από πριν... Αν πάρω αλλά 6 μέχρι τη γέννα,νομίζω είναι καλά αλλά φοβάμαι μην αρχίζω κ παίρνω 1 κιλό τη βδομάδα... 

Συμφωνώ ότι είναι θέμα υγείας αλλά σίγουρα μειώνεται η αυτοπεποίθηση μας με λιγα κιλά παραπάνω... 

Εννοειται,πρεπει να σεβομαστε και την εξωτερικη μας.εμφανιση.Ειναι και θεμα καλης ψυχολογιας,πολυ βασικό..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κορίτσια εγώ από 58 έχω φτάσει 64... Πολλά νομίζω είναι γιατί δεν τρώω περισσότερο από πριν... Αν πάρω αλλά 6 μέχρι τη γέννα,νομίζω είναι καλά αλλά φοβάμαι μην αρχίζω κ παίρνω 1 κιλό τη βδομάδα... 

Συμφωνώ ότι είναι θέμα υγείας αλλά σίγουρα μειώνεται η αυτοπεποίθηση μας με λιγα κιλά παραπάνω... 

Εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία της εμβρυομεταφορας 57κιλα, έχασα 6 το πρώτο τρίμηνο και τώρα είμαι 60. Αλλά κόβοντας τη ζάχαρη και το αλάτι και τρώγοντας τα πάντα ολικής νομίζω δεν θα πάρω πολλά!

Να σας ρωτήσω κάτι...όταν κάνεις μέτρηση με το μηχανάκι που είναι για το σάκχαρο, το βελονάκι το αλλάζεις μετά από κάθε μέτρηση σωστά???? Γιατί εμένα ο ενδοκρινολόγος μου, μου είπε να πλένω με.οινοπνευμα και να το χρησιμοποιώ ως 4 φορες!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...