Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ σήμερα έχω εξέταση βυθοσκοπισης στον οφθαλμίατρο γιατί έχω μυωπία άνω των 10 βαθμών οπότε μου τη ζήτησε ο γυναικολόγος! Την άλλη εβδομάδα έχω και την καμπύλη να δούμε αν θέλει προσοχή κι εκεί! Εγώ από κιλά κορίτσια μου 7 έχω βάλει!

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ σήμερα έχω εξέταση βυθοσκοπισης στον οφθαλμίατρο γιατί έχω μυωπία άνω των 10 βαθμών οπότε μου τη ζήτησε ο γυναικολόγος! Την άλλη εβδομάδα έχω και την καμπύλη να δούμε αν θέλει προσοχή κι εκεί! Εγώ από κιλά κορίτσια μου 7 έχω βάλει!

Καλα αποτελέσματα! Σου ειπε ο γιατρος για καισαρικη λογω υψηλης μυωπιας;; νομίζω παλια ετσι δεν ελεγαν; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν ξέρω για εσάς εγω το βράδυ βρικολακιαζω...,

Λοιπόν ξεκινάω κι εγω μετρήσεις ζαχάρου 1 το πρωί νυστικη και 1 δύο ώρες μετά το μεσημεριανό για αρχή και βλέπουμε  μου ειπε να μειώσω τους υδατάνθρακες,

Εχθές είδαμε και τις μικρούλες είναι 950γρ περίπου η κάθε μια! 27η +2  μια χαρά είναι τα μωράκια μου! 

Εγω εχω βάλει 10 κιλα ως τώρα 

Καλημέρα παπάκι! μια χαρά είναι τα Ζουζουνάκια σου! τα κιλά θα τα χάσεις, μην αγχώνεσαι! μην ξεχνάς οτι έχεις και δύο ζουζούνια μέσα σου! Όλα μια χαρά είναι,  μπράβο σου

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλα αποτελέσματα! Σου ειπε ο γιατρος για καισαρικη λογω υψηλης μυωπιας;; νομίζω παλια ετσι δεν ελεγαν; 

Δεν μου είπε με σιγουριά. Μου είπε είναι το πιο πιθανό γιατί έχω πάρα πολύ υψηλή μυωπία αλλά για αυτό με έστειλε στον οφθαλμίατρο να μου πει. Νομίζω αυτός είναι ο αρμόδιος! Για να δούμε τα αποτελέσματα.. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πως πάνε οι μετρήσεις σας?

 Το πρωί νυστικη είχα 71

Μεσημέρι 2 ώρες μετά το φαγητό 125 

Μια χαρά για πρώτη μέρα, είμαι περίεργη αν θα συνεχίσει το πρωί να είναι χαμηλό γιατι αυτή η μέτρηση ήταν ψιλά στην καμπύλη 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο μενα, τι κανετε; Εγω προσπαθω να ραψω το στομα μου...μου πε να περιορισω ψωμι,μακαρονια,γλυκα,μπανανες...επισης εδω κ λιγες μερες, νιωθω μια δυσφορια...νιωθω οτι πιεζομαι ψηλα στο στομαχι κ οτι δεν μπορω να αναπνευσω καλα. Και ιδιαιτερα οταν ξαπλωνω ανασκελα. Το νιωθει καμια; @Hope.2019 πηρα να κλεισω ραντεβου  στο ΙΚΑ για τον επομενο μηνα για να καταθεσω τα χαρτια κ μου ειπαν να παρω οταν μπω στις 56 μερες πριν τον τοκετο! Εσενα σου εκλεισαν απο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα, τι κανετε; Εγω προσπαθω να ραψω το στομα μου...μου πε να περιορισω ψωμι,μακαρονια,γλυκα,μπανανες...επισης εδω κ λιγες μερες, νιωθω μια δυσφορια...νιωθω οτι πιεζομαι ψηλα στο στομαχι κ οτι δεν μπορω να αναπνευσω καλα. Και ιδιαιτερα οταν ξαπλωνω ανασκελα. Το νιωθει καμια; @Hope.2019 πηρα να κλεισω ραντεβου  στο ΙΚΑ για τον επομενο μηνα για να καταθεσω τα χαρτια κ μου ειπαν να παρω οταν μπω στις 56 μερες πριν τον τοκετο! Εσενα σου εκλεισαν απο τωρα;

Όχι μου είπαν μόλις τα μαζέψω να κλείσω μέσω της πλατφόρμας! Αλλά πρέπει 56μερες πριν την ΠΗΤ όντως. Λέω να τους κάνω αίτημα μια βδομάδα πριν γιατί αργούν πολύ να απαντήσουν  Εσένα σου είπαν γίνεται και τηλεφωνικά;

Εγώ ανάσκελα δεν μπορώ καθόλου. Βαζω μαξιλάρια να είμαι πιο ψηλά και επίσης και κάτω από τα πόδια αλλιώς δεν αναπνέω καλά και η μέση μου δεν αντέχει με τίποτα ανάσκελα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Όχι μου είπαν μόλις τα μαζέψω να κλείσω μέσω της πλατφόρμας! Αλλά πρέπει 56μερες πριν την ΠΗΤ όντως. Λέω να τους κάνω αίτημα μια βδομάδα πριν γιατί αργούν πολύ να απαντήσουν  Εσένα σου είπαν γίνεται και τηλεφωνικά;

Εγω πηγα απο εκει να βρω γιατρο συμβεβλημενο  κ μου εδωσαν το τηλεφωνο για ραντεβου. Πηγα χθες κ πηρα το χαρτι για τον γιατρο κ σημερα που πηρα τηλ για το ραντεβου μου ειπαν αυτο που εγραψα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Εγω πηγα απο εκει να βρω γιατρο συμβεβλημενο  κ μου εδωσαν το τηλεφωνο για ραντεβου. Πηγα χθες κ πηρα το χαρτι για τον γιατρο κ σημερα που πηρα τηλ για το ραντεβου μου ειπαν αυτο που εγραψα παραπανω.

Κατάλαβα! Ναι πάντως κι εμένα έτσι μου είπαν ότι πρέπει να έχω μπει στις 56μέρες πριν την ΠΗΤ. Αρα αναγκαστικά περιμένουμε! 

Θα πάρω να ρωτήσω στο ΕΦΚΑ αν μου δώσουν απευθείας τηλέφωνο γιατί δεν το ήξερα! Μέσω της πλατφόρμας αργούν πολύ να απαντήσουν.. εσένα σου έδωσαν νούμερο του τοπικού υποκαταστήματος ΙΚΑ ή γενικό για ραντεβού;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κατάλαβα! Ναι πάντως κι εμένα έτσι μου είπαν ότι πρέπει να έχω μπει στις 56μέρες πριν την ΠΗΤ. Αρα αναγκαστικά περιμένουμε! 

Θα πάρω να ρωτήσω στο ΕΦΚΑ αν μου δώσουν απευθείας τηλέφωνο γιατί δεν το ήξερα! Μέσω της πλατφόρμας αργούν πολύ να απαντήσουν.. εσένα σου έδωσαν νούμερο του τοπικού υποκαταστήματος ΙΚΑ ή γενικό για ραντεβού;

Μου εδωσαν νουμερο του τοπικου υποκαταστηματος. Και μαλιστα πριν με ρωτησουν ποτε γενναω, με ρωτησαν για ποτε ηθελα το ραντεβου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geo Jo είπε:

Μου εδωσαν νουμερο του τοπικου υποκαταστηματος. Και μαλιστα πριν με ρωτησουν ποτε γενναω, με ρωτησαν για ποτε ηθελα το ραντεβου

Α τότε είναι πολύ εξυπηρετικοί εκεί στο δικό σου υποκατάστημα...

Εμένα μου είπε μέσω της πλατφόρμας και να δούμε πως θα είναι τότε η κατάσταση... Πάντως θα πάρω ένα τηλεφώνημα να ρωτήσω στις πληροφορίες γιατι δεν το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή. Φαντάσου εμάς δεν περνάει κανένας μέσα χωρίς ραντεβού ούτε να ρωτήσει ούτε τίποτα. Είναι πολύ αυστηρά.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Α τότε είναι πολύ εξυπηρετικοί εκεί στο δικό σου υποκατάστημα...

Εμένα μου είπε μέσω της πλατφόρμας και να δούμε πως θα είναι τότε η κατάσταση... Πάντως θα πάρω ένα τηλεφώνημα να ρωτήσω στις πληροφορίες γιατι δεν το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή. Φαντάσου εμάς δεν περνάει κανένας μέσα χωρίς ραντεβού ούτε να ρωτήσει ούτε τίποτα. Είναι πολύ αυστηρά.

Εμας μας αφηνουν...κ μαλιστα σημερα την ρωτησα τι γινεται σε περιπτωση που δεν βρω τοτε ραντεβου κ μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Εμας μας αφηνουν...κ μαλιστα σημερα την ρωτησα τι γινεται σε περιπτωση που δεν βρω τοτε ραντεβου κ μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρω...

Πάλι καλά! Θα βρεις άκρη τοτε εύκολα! Μην ανησυχείς! 

Θα δω κι εγώ τι θα κάνω.. μάλλον θα πάρω και κανένα τηλέφωνο μήπως βρω άκρη!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hope.2019 said:

Δεν μου είπε με σιγουριά. Μου είπε είναι το πιο πιθανό γιατί έχω πάρα πολύ υψηλή μυωπία αλλά για αυτό με έστειλε στον οφθαλμίατρο να μου πει. Νομίζω αυτός είναι ο αρμόδιος! Για να δούμε τα αποτελέσματα.. 

Τι σου ειπε ο οφθαλμιατρος; Εγω εχω 4,5 και 5,5 και πρεπει να κλεισω την επομενη εβδομαδα ραντεβου!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...