Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, pap88 είπε:

Τι σου ειπε ο οφθαλμιατρος; Εγω εχω 4,5 και 5,5 και πρεπει να κλεισω την επομενη εβδομαδα ραντεβου!

Σε λίγο έχω ραντεβού κορίτσι μου και θα σου πω. Θα κάνω βυθοσκοπιση πάντως να ξέρεις για να δούμε αν υπάρχουν αλλοιώσεις.. εγώ άστα έχω 12.5!!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Δύσπνοια παθαίνω κι εγώ όταν ξαπλώνω ανάσκελα, όχι πάντα όμως... Το βράδυ μπορεί να μείνω και 2-3 ώρες ξύπνια λόγω αυτού. 

Έχω κ τα πρωινά ζαλάδες, μου πέφτει η πίεση στο 9,5 κ πρέπει να ξαπλώνω... 

Όσο για το ΙΚΑ κι εμένα στην περιοχή μου κλείνεις ραντεβού μέσω της ιστοσελίδας του εφκα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πως πάνε οι μετρήσεις σας?

 Το πρωί νυστικη είχα 71

Μεσημέρι 2 ώρες μετά το φαγητό 125 

Μια χαρά για πρώτη μέρα, είμαι περίεργη αν θα συνεχίσει το πρωί να είναι χαμηλό γιατι αυτή η μέτρηση ήταν ψιλά στην καμπύλη 

Εχθές Τρίτη μερα με διατροφή και μετρήσεις και ήταν όλες καλές.. Όλες εκεί που πρέπει να είναι, σήμερα όμως το νηστείας ήταν 114,κοντεψα να πάθω εγκεφαλικό, τόσο δεν ήταν καν στην εξέταση.. Βασικά τόσο ψιλό δεν είχα ποτέ.. Πάντα ήμουν γύρω στο 95εκτος από χθες που ήταν 84..μετα το πρωινό ήταν καλή η μέτρηση, μετά το μεσημεριανό οριακό και τώρα να δω πως θα πάει και το βράδυ... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει για το νηστείας σήμερα διότι και προχθές πριν κοιμηθώ ήπια ένα ποτήρι γάλα μόνο όπως έκανα και χθες... Θα παρακολουθήσω όμως και τις επόμενες μέρες και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Εχθές Τρίτη μερα με διατροφή και μετρήσεις και ήταν όλες καλές.. Όλες εκεί που πρέπει να είναι, σήμερα όμως το νηστείας ήταν 114,κοντεψα να πάθω εγκεφαλικό, τόσο δεν ήταν καν στην εξέταση.. Βασικά τόσο ψιλό δεν είχα ποτέ.. Πάντα ήμουν γύρω στο 95εκτος από χθες που ήταν 84..μετα το πρωινό ήταν καλή η μέτρηση, μετά το μεσημεριανό οριακό και τώρα να δω πως θα πάει και το βράδυ... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει για το νηστείας σήμερα διότι και προχθές πριν κοιμηθώ ήπια ένα ποτήρι γάλα μόνο όπως έκανα και χθες... Θα παρακολουθήσω όμως και τις επόμενες μέρες και βλέπουμε 

Το γάλα ανεβάζει πρόσεχε το. Αν είναι να πίνεις καλυτερα λάιτ 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα, τι κανετε; Εγω προσπαθω να ραψω το στομα μου...μου πε να περιορισω ψωμι,μακαρονια,γλυκα,μπανανες...επισης εδω κ λιγες μερες, νιωθω μια δυσφορια...νιωθω οτι πιεζομαι ψηλα στο στομαχι κ οτι δεν μπορω να αναπνευσω καλα. Και ιδιαιτερα οταν ξαπλωνω ανασκελα. Το νιωθει καμια; @Hope.2019 πηρα να κλεισω ραντεβου  στο ΙΚΑ για τον επομενο μηνα για να καταθεσω τα χαρτια κ μου ειπαν να παρω οταν μπω στις 56 μερες πριν τον τοκετο! Εσενα σου εκλεισαν απο τωρα;

Το εχω απο την αυχενικη λεγεται συνδρομο κατω κοίλης φλεβας ,μονο αριστερα και δεξια μπορω να κοιμηθω..αλλιως ανασκελα να δω tv απλα με πολλα μαξιλαρια στη πλατη..Μ ’ηπως το εχεις και εσυ ; Δεν ειναι κατι φοβερο ομως  μην ανησυχήσεις :-) διαβασε γκουγκλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Το εχω απο την αυχενικη λεγεται συνδρομο κατω κοίλης φλεβας ,μονο αριστερα και δεξια μπορω να κοιμηθω..αλλιως ανασκελα να δω tv απλα με πολλα μαξιλαρια στη πλατη..Μ ’ηπως το εχεις και εσυ ; Δεν ειναι κατι φοβερο ομως  μην ανησυχήσεις :-) διαβασε γκουγκλ

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Μολις διαβασα στο google...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Το εχω απο την αυχενικη λεγεται συνδρομο κατω κοίλης φλεβας ,μονο αριστερα και δεξια μπορω να κοιμηθω..αλλιως ανασκελα να δω tv απλα με πολλα μαξιλαρια στη πλατη..Μ ’ηπως το εχεις και εσυ ; Δεν ειναι κατι φοβερο ομως  μην ανησυχήσεις :-) διαβασε γκουγκλ

Κορίτσια ναι δεν ξέρω αν είναι το ίδιο και σε μένα αλλά κι εγώ το ίδιο ακριβώς νοιώθω!

Just now, Hope.2019 είπε:

Σε λίγο έχω ραντεβού κορίτσι μου και θα σου πω. Θα κάνω βυθοσκοπιση πάντως να ξέρεις για να δούμε αν υπάρχουν αλλοιώσεις.. εγώ άστα έχω 12.5!!

Κορίτσι μου γύρισα από οφθαλμίατρο. Λοιπόν, εκτός του ότι μετά από δύο χρόνια εξέτασης έχω μικρότερη μυωπία, έπεσε ένα βαθμό πήγε 11. Ο βυθός έχει κάποιες αλλοιώσεις κοντά στη μύτη περίπου μου είπε αλλά για τη μυωπία που έχω μου είπε ότι είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι περίμενε.. μου είπε ότι η εικόνα μου δεν μας δείχνει ντε και καλά ότι πρέπει να κάνω καισαρική αλλά πιστεύει ότι μπορώ να προσπαθήσω με φυσιολογικό τοκετό αν δεν ζοριστω πολυ, πχ με επισκληριδιο! 

Για να δούμε, θα τα συζητήσουμε με τον γυναικολόγο και βλέπω τι θα αποφασίσουμε!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Κορίτσια ναι δεν ξέρω αν είναι το ίδιο και σε μένα αλλά κι εγώ το ίδιο ακριβώς νοιώθω!

Κορίτσι μου γύρισα από οφθαλμίατρο. Λοιπόν, εκτός του ότι μετά από δύο χρόνια εξέτασης έχω μικρότερη μυωπία, έπεσε ένα βαθμό πήγε 11. Ο βυθός έχει κάποιες αλλοιώσεις κοντά στη μύτη περίπου μου είπε αλλά για τη μυωπία που έχω μου είπε ότι είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι περίμενε.. μου είπε ότι η εικόνα μου δεν μας δείχνει ντε και καλά ότι πρέπει να κάνω καισαρική αλλά πιστεύει ότι μπορώ να προσπαθήσω με φυσιολογικό τοκετό αν δεν ζοριστω πολυ, πχ με επισκληριδιο! 

Για να δούμε, θα τα συζητήσουμε με τον γυναικολόγο και βλέπω τι θα αποφασίσουμε!

σου επεσε? μπραβοοοο!!! ωραια!! σου εβαλε κολλυριο γ την εξεταση??


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

σου επεσε? μπραβοοοο!!! ωραια!! σου εβαλε κολλυριο γ την εξεταση??

Ναι ένα κολλυριο, περίμενα δέκα λεπτά και μετά έκανα την εξέταση. Είναι μόνο λίγο ενοχλητικό γιατί είναι με ένα φακό που ακουμπά στο μάτι αλλά δεν πονάει καθόλου.  τρία με πέντε λεπτά κρατά η εξέταση... Τώρα βλέπω λίγο θολά και έχω φωτοφοβία. Αλλά αύριο μου είπε θα είμαι εντάξει.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια ξέρετε ποιο είναι το τηλ του εοπυυ για ραντεβού στο κέντρο μάνας παιδιού ? Εκεί μου είπαν να κλείσω από το ικα.. Θεσσαλονίκη είμαι δεν ξερω αν παίζει ρόλο 

6 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Πίνω 1.5% ή 0%...

Αν σου αρέσει πάρε γάλα αμυγδάλου εγω αυτό παίρνω το χωρίς ζάχαρη 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ξέρετε ποιο είναι το τηλ του εοπυυ για ραντεβού στο κέντρο μάνας παιδιού ? Εκεί μου είπαν να κλείσω από το ικα.. Θεσσαλονίκη είμαι δεν ξερω αν παίζει ρόλο 

Αν σου αρέσει πάρε γάλα αμυγδάλου εγω αυτό παίρνω το χωρίς ζάχαρη 

Καλημέρα κορίτσι μου! ή ψαχνεις Google κέντρο μήτερας και παιδιού Θεσσαλονίκη και σου βγάζει τηλ ή παίρνεις 14900 και κλείνεις ραντεβού με γυναικολόγο στο κέντρο υγείας της περιοχής σου (πρώην πεδυ) ή αν έχεις κωδικούς taxis net μπαίνεις στο idika κλείσιμο ραντεβού και κλείνεις μόνη σου, επιλέγεις ημέρα και ώρα. Στο πεδίο κέντρα υγείας πρώην πεδυ ειδικότητα γυναικολόγος! Εγώ έκλεισα ηλεκτρονικά και πήρα και τηλέφωνο στο κέντρο υγείας της περιοχής μου και μου είπε ο γυναικολόγος να έχω βεβαίωση από τον γιατρό μου και την Β επίπεδου μαζί και θα μου τη φτιάξει τη βεβαίωση.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Κεγω κ ενώ έχω συνήθως πρωινό νηστείας ογδόντα κάτι,όταν πίνω γάλα ανεβαίνει στα ενενήντα. Πιστεύω δεν βοηθαει

Και εγώ θα προσπαθήσω τώρα 2 3 μέρες χωρίς το γάλα να δω που βρίσκομαι τα πρωινά γιατί και σήμερα το νηστείας ήταν 97..

Μία χειμωνιάτικη καλημέρα σε όλη την παρέα:x

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ξέρετε ποιο είναι το τηλ του εοπυυ για ραντεβού στο κέντρο μάνας παιδιού ? Εκεί μου είπαν να κλείσω από το ικα.. Θεσσαλονίκη είμαι δεν ξερω αν παίζει ρόλο 

Αν σου αρέσει πάρε γάλα αμυγδάλου εγω αυτό παίρνω το χωρίς ζάχαρη 

Το είχα δοκιμάσει όταν κάποτε έλεγα να κάνω διατροφή αλλά δεν μου αρέσει.. Ευχαριστώ για το τιπ όμως :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, εσείς που κάνετε μετρήσεις με το μηχανάκι σπίτι να σας ρωτήσω κάτι...πόσο πρέπει να ναι το νηστείας, και πόσο μια ώρα μετά τα γεύματα?

Π.χ εγώ νηστείας σήμερα έχω 89 καλό είναι?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...