Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε; καλα αποτελέσματα οσες έχετε αυτή την εβδομάδα. Εγω αύριο εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο να την δω επίτελους! Νομίζω απο εδώ κ πέρα θα αυξηθεί η συχνότητα των επισκέψεων μας. Σήμερα πήρα κ αποτέλεσμα εξετάσεων γενικά καλές αν κ έχω χαμηλό φυλλικό, όσο για τον αιματοκρίτη 36 έχω. Ειχε πέσει κ εμένα στο 33, αλλα προσεξα λίγο με το σίδηρο και άφηνα να περάσει λίγη ωρα παραπάνω πριν φάω, επίσης αυξησα λίγο το μοσχαρι στην διατροφή μου και κάπως βελτιώθηκαν τα πράγματα. 

Το  λικνο κ εγώ τελικά το άφησα σαν ιδέα, αν κ το σκεφτόμουν στην αρχή. Τελικά πήραμε ενα καρότσι 3 σε ενα και για αρχή θα κοιμάται στη καλάθα που μετά θα φτιάξουμε το δωμάτιο της. Πάντως κ ο λικνος ειναι λύση για τους πρώτους 5-6 μήνες μετά σίγουρα θα χρειαζόμασταν κάτι πιο σταθερό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλα αποτελέσματα οσες έχετε αυτή την εβδομάδα. Εγω αύριο εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο να την δω επίτελους! Νομίζω απο εδώ κ πέρα θα αυξηθεί η συχνότητα των επισκέψεων μας. Σήμερα πήρα κ αποτέλεσμα εξετάσεων γενικά καλές αν κ έχω χαμηλό φυλλικό, όσο για τον αιματοκρίτη 36 έχω. Ειχε πέσει κ εμένα στο 33, αλλα προσεξα λίγο με το σίδηρο και άφηνα να περάσει λίγη ωρα παραπάνω πριν φάω, επίσης αυξησα λίγο το μοσχαρι στην διατροφή μου και κάπως βελτιώθηκαν τα πράγματα. 

Το  λικνο κ εγώ τελικά το άφησα σαν ιδέα, αν κ το σκεφτόμουν στην αρχή. Τελικά πήραμε ενα καρότσι 3 σε ενα και για αρχή θα κοιμάται στη καλάθα που μετά θα φτιάξουμε το δωμάτιο της. Πάντως κ ο λικνος ειναι λύση για τους πρώτους 5-6 μήνες μετά σίγουρα θα χρειαζόμασταν κάτι πιο σταθερό. 

Με το καλο να την δείτε!!! Γενικα με τοσο μικρες κρεβατοκαμαρες,  ειναι θεμα..  Εμεις επειδή πηραμε μονο του το καροτσι κ θα φτιαξουμε δωμάτιο το καλοκαίρι, στραφηκα στο λικνο, ελπίζω μεχρι τοτε να μας βγαλει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κλασικα σουτιενακι h&m.. Τα 2 25 ευρω νομίζω! Λοιπόν να σ πω την αλήθεια εχω κανει ερευνα για αβγουλακι καθισμα κλπ δεν νομίζω ότι το 0-36 ειναι καλη ιδεα, μπορεί να λενε μηδεν καλύτερα ομως απο χρονο και μετα, αν δεις τα μαξιλαρια που εχουν αμφιβάλλω αν συγκρατουν καθόλου το κεφαλακι τους,  ασε που τα βρεφακια θελουν κ την κλιση που προσφερει το αβγουλακι..  Εγω προσωπικα πηρα αβγουλακι 0-18 να με βγαλει πανω απο χρονο με ανεση,  και μετα θα παω σε 0-36.. 

Μπορείς να μπεις κ στην επίσημη σελίδα της joie και γράφει αν ειναι συμβατό με το μοντέλο αυτοκινητου βέβαια απο κοντα καλύτερα! Τελικα το μονο που πηρα τωρα κ πραγματικά σε μιση τιμη ηταν κουβερτουλα..  Αλλα κ 2 μερες πριν το lockdown που πηγα Prenatal mothercare ειχε ρουχακια 50% κ ψωνισα ενω στη σελιδα δεν τα ειχε!!! Δεν ξερω γιατι,  στο κατάστημα πχ μ ειπαν αυτο το σταντ 50% στη σελιδα δεν τα εχει καν

Για το κάθισμα συμφωνώ απολύτως. Επίσης η αλήθεια είναι οτι το 36 εμένα μου φαίνεται πολύ μακρινό. Εγω τόσα κιλά τελείωσα το γυμνάσιο. Οπότε μεχρι να τα φτάσουν σίγουρα θα έχουν βγει αλλά με καλύτερες προδιαγραφές ή θα εχουν φθαρεί αυτά μετα απο τόσα χρόνια χρήση. Οπότε ισως καλύτερα ενα μεχρι 18 ή 25 κ μετά επαναπροσδιοριζουμε τις ανάγκες μας

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κλασικα σουτιενακι h&m.. Τα 2 25 ευρω νομίζω! Λοιπόν να σ πω την αλήθεια εχω κανει ερευνα για αβγουλακι καθισμα κλπ δεν νομίζω ότι το 0-36 ειναι καλη ιδεα, μπορεί να λενε μηδεν καλύτερα ομως απο χρονο και μετα, αν δεις τα μαξιλαρια που εχουν αμφιβάλλω αν συγκρατουν καθόλου το κεφαλακι τους,  ασε που τα βρεφακια θελουν κ την κλιση που προσφερει το αβγουλακι..  Εγω προσωπικα πηρα αβγουλακι 0-18 να με βγαλει πανω απο χρονο με ανεση,  και μετα θα παω σε 0-36.. 

Μπορείς να μπεις κ στην επίσημη σελίδα της joie και γράφει αν ειναι συμβατό με το μοντέλο αυτοκινητου βέβαια απο κοντα καλύτερα! Τελικα το μονο που πηρα τωρα κ πραγματικά σε μιση τιμη ηταν κουβερτουλα..  Αλλα κ 2 μερες πριν το lockdown που πηγα Prenatal mothercare ειχε ρουχακια 50% κ ψωνισα ενω στη σελιδα δεν τα ειχε!!! Δεν ξερω γιατι,  στο κατάστημα πχ μ ειπαν αυτο το σταντ 50% στη σελιδα δεν τα εχει καν

μπα τα h&m μου είναι τώρα οριακά. αυτό που λες 0-18 τις joie είναι;είδα ένα αλλά δεν μοιάζει τόσο με αυγό. σε αφήνουν να βγεις με αυτό από μαιευτήριο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Για το κάθισμα συμφωνώ απολύτως. Επίσης η αλήθεια είναι οτι το 36 εμένα μου φαίνεται πολύ μακρινό. Εγω τόσα κιλά τελείωσα το γυμνάσιο. Οπότε μεχρι να τα φτάσουν σίγουρα θα έχουν βγει αλλά με καλύτερες προδιαγραφές ή θα εχουν φθαρεί αυτά μετα απο τόσα χρόνια χρήση. Οπότε ισως καλύτερα ενα μεχρι 18 ή 25 κ μετά επαναπροσδιοριζουμε τις ανάγκες μας

Ελα μ ντε, 36 κιλα δεν τα λες κ μικρα τα παιδακια τοτε χαχαχαχα εγω να σ πω σκέφτηκα την φθορα,  αλλα εχεις κ δικιο στο οτι θα εχουν βγει κ καλύτερα μεχρι τοτε! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

μπα τα h&m μου είναι τώρα οριακά. αυτό που λες 0-18 τις joie είναι;είδα ένα αλλά δεν μοιάζει τόσο με αυγό. σε αφήνουν να βγεις με αυτό από μαιευτήριο;

Αυτό μπορείτε να μου το εξηγήσετε; δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και ξερω απλά οτι δεν σε αφήνουν να το πάρεις αγκαλιά κ να φύγεις (τρέχοντας) αλλα τι; ελέγχουν που θα το βάλεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Αυτό μπορείτε να μου το εξηγήσετε; δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και ξερω απλά οτι δεν σε αφήνουν να το πάρεις αγκαλιά κ να φύγεις (τρέχοντας) αλλα τι; ελέγχουν που θα το βάλεις; 

δεν έχω κ εγώ ιδέα προσπαθώ να βγάλω άκρη. λογικά μάλλον πρέπει να ρωτήσουμε τα μαιευτήρια που θα γεννήσουμε.ξέρω κεγώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mighty είπε:

καλημέρα κορίτσια! κεγώ από αυπνίες καλά πάω σήμερα νομίζω κοιμήθηκα σύνολο μια ώρα. κ μετά ήρθε η ώρα να ξυπνήσω για να πάω δουλειά. νομίζω με πίεζε η πιτζάμα μου στην κύστη με αποτέλεσμα να μπω να παραγγείλω τώρα δύο πιτζάμες εγκυμοσύνης που κάνουν κ για θηλασμό.χεχεχε

αυτό που κοιτούσα εν τω μεταξύ είναι για σουτιέν θηλασμού αλλά δεν βρίσκω νούμερα μεγαλούτσικα κ εμένα το στήθος μου έχει γίνει τούμπανο. εσείς από που πήρατε,θα πάρετε; επίσης μιας κ λέτε για καθίσματα αυτοκινήτου ,τι άποψη έχετε για αυτά που είναι από 0-36kg; μπας κ βρω κανά δανεικό αυγό μόνο για το μαιευτήριο κ μετά κάνω δουλειά με κανονικό κάθισμα.

@Mighty στην αρχή σκέφτηκα να πάρω 0-36. Μετά το μετάνιωσα... Πολλά χρόνια, φθορά και οι προδιαγραφές αλλάζουν. πήρα τελικά αυγό αλλά που είναι για μεγαλύτερο παιδί των 9 μηνών. Επίσης με τις νέες προδιαγραφές το κάθισμα αυτοκινήτου μετριέται με πόντους ως προς το παιδί. Δλδ το δικό μου είναι για έως 87 πόντους.

Just now, Paris.33 είπε:

Κλασικα σουτιενακι h&m.. Τα 2 25 ευρω νομίζω! Λοιπόν να σ πω την αλήθεια εχω κανει ερευνα για αβγουλακι καθισμα κλπ δεν νομίζω ότι το 0-36 ειναι καλη ιδεα, μπορεί να λενε μηδεν καλύτερα ομως απο χρονο και μετα, αν δεις τα μαξιλαρια που εχουν αμφιβάλλω αν συγκρατουν καθόλου το κεφαλακι τους,  ασε που τα βρεφακια θελουν κ την κλιση που προσφερει το αβγουλακι..  Εγω προσωπικα πηρα αβγουλακι 0-18 να με βγαλει πανω απο χρονο με ανεση,  και μετα θα παω σε 0-36.. 

Μπορείς να μπεις κ στην επίσημη σελίδα της joie και γράφει αν ειναι συμβατό με το μοντέλο αυτοκινητου βέβαια απο κοντα καλύτερα! Τελικα το μονο που πηρα τωρα κ πραγματικά σε μιση τιμη ηταν κουβερτουλα..  Αλλα κ 2 μερες πριν το lockdown που πηγα Prenatal mothercare ειχε ρουχακια 50% κ ψωνισα ενω στη σελιδα δεν τα ειχε!!! Δεν ξερω γιατι,  στο κατάστημα πχ μ ειπαν αυτο το σταντ 50% στη σελιδα δεν τα εχει καν

Επίσης η γνώμη μου είναι ότι η βάση σου προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια και σταθερότητα.. προσωπικά δε θα ρισκάρω να βάλω τη ζώνη στο καθισμα και να κάνω κάνω βλακεία εν άγνοια μου.. 

Εμεις πήραμε της cybex πήρε εξαιρετική βαθμολογία στα test drive από την adac.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Mighty στην αρχή σκέφτηκα να πάρω 0-36. Μετά το μετάνιωσα... Πολλά χρόνια, φθορά και οι προδιαγραφές αλλάζουν. πήρα τελικά αυγό αλλά που είναι για μεγαλύτερο παιδί των 9 μηνών. Επίσης με τις νέες προδιαγραφές το κάθισμα αυτοκινήτου μετριέται με πόντους ως προς το παιδί. Δλδ το δικό μου είναι για έως 87 πόντους.

Επίσης η γνώμη μου είναι ότι η βάση σου προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια και σταθερότητα.. προσωπικά δε θα ρισκάρω να βάλω τη ζώνη στο καθισμα και να κάνω κάνω βλακεία εν άγνοια μου.. 

Εμεις πήραμε της cybex πήρε εξαιρετική βαθμολογία στα test drive από την adac.

Κ εμεις cybex το cloud z νομίζω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mighty είπε:

μπα τα h&m μου είναι τώρα οριακά. αυτό που λες 0-18 τις joie είναι;είδα ένα αλλά δεν μοιάζει τόσο με αυγό. σε αφήνουν να βγεις με αυτό από μαιευτήριο;

Λοιπόν κοριτσι μου σε μπερδεψα εγω,  ολα τα αβγουλακια είναι για 0-13 κιλα επίσημα ! Απλα πηραμε για παραπάνω ποντους δλδ μεχρι 87  τους πιο πολλούς που βρηκα,ενω πολλα ειναι μεχρι 80 83 πχ,  αυτο εχει προσκεφαλο που ανεβαινει..  Για να αλλάξεις καθισμα πρέπει ειτε το παιδι  να εχει πιασει τα κιλα ειτε τους ποντους..  Οποτε να κοιτας κ αυτο στα αβγουλακια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Paris.33 το ίδιο πήραμε!!!!

Χαχαχαχ ειχε κ λιγο πιο οικονομικα αλλα το ατιμο,  και i-size και μεχρι 87 πόντους με ρυθμιζομενο προσκεφαλο μας δελεασε..  Καλα δεν ο ανδρας μ τρελάθηκε με την κουκουλα χαχαχ.. Γενικα ηταν το μονο που ξεφύγαμε στην αγορα,  αλλα με εξοχικο το καλοκαίρι βλέπω να μας τρωνε οι δρομοι, κ ηθελα το πιο ασφαλές 

Just now, Mighty είπε:

Α αυτό είναι κ αυγό κ το κρατάς 2 χρόνια δηλαδή. αλλά ακριβούτσικο.

2 χρονακια δυσκολο,  ισως μεχρι 15 μηνες..  Παντως κ ενα της recaro isize μου αρεσε κ ειχε πολυ καλη βαθμολογία! Κ πιο οικονομικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχαχ ειχε κ λιγο πιο οικονομικα αλλα το ατιμο,  και i-size και μεχρι 87 πόντους με ρυθμιζομενο προσκεφαλο μας δελεασε..  Καλα δεν ο ανδρας μ τρελάθηκε με την κουκουλα χαχαχ.. Γενικα ηταν το μονο που ξεφύγαμε στην αγορα,  αλλα με εξοχικο το καλοκαίρι βλέπω να μας τρωνε οι δρομοι, κ ηθελα το πιο ασφαλές 

2 χρονακια δυσκολο,  ισως μεχρι 15 μηνες..  Παντως κ ενα της recaro isize μου αρεσε κ ειχε πολυ καλη βαθμολογία! Κ πιο οικονομικο. 

για 15 μήνες μου φαίνεται ακριβή αγορά νομίζω. να δώσω τόσα για 0-19kg ή 25kg πάει κ έρχεται με την λογική οτι θα βρω ένα δανεικό αυγό για τις πρώτες πρώτες μέρες. αλλιώς το 80€ για αυγό καλό μου φαίνεται κ μετά επενδύεις σε κάτι καλό. ξέρω κεγώ...επιστήμη σου λέει η αγορά αυγού-καθισματακίου χαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω ανι μου που είδα ειχαν εκπτωσεις μεν,  αλλα σε βλακειες δε:P πχ Prenatal ειχαν σε κατι αβγα αλλα ηταν ολα μ εκαψες..  Ευτυχώς τα πηραμε πριν σκέφτομαι κ μας εκαναν καλύτερη τιμη απο το κατάστημα..  Ουτε σε ζιπουνακια ρουχακια για βρεφακια ειδα καμια εκπτωση δυστυχώς..  Τα αβγα της joie ειναι πολυ καλα παντως, εμεις εδω στην πολη μ μονο ενα μοντελο ειχαμε βρει δυστυχως και ηθελα να το δοκιμασω στο αυτοκίνητο κ να το δω απο κοντα εγω

Mothercare kαι Λητώ πολύ καλές εκπτωσεις.Και Σκρουτζ επισης.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...