Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχαχ ειχε κ λιγο πιο οικονομικα αλλα το ατιμο,  και i-size και μεχρι 87 πόντους με ρυθμιζομενο προσκεφαλο μας δελεασε..  Καλα δεν ο ανδρας μ τρελάθηκε με την κουκουλα χαχαχ.. Γενικα ηταν το μονο που ξεφύγαμε στην αγορα,  αλλα με εξοχικο το καλοκαίρι βλέπω να μας τρωνε οι δρομοι, κ ηθελα το πιο ασφαλές 

2 χρονακια δυσκολο,  ισως μεχρι 15 μηνες..  Παντως κ ενα της recaro isize μου αρεσε κ ειχε πολυ καλη βαθμολογία! Κ πιο οικονομικο. 

Ναι ναι ακριβώς το ίδιο κι εμείς... Για το θέμα καθίσματος αυτοκινήτου δεν ξέρω πόσο διάβασμα ρίξαμε! Είμαστε και των ταξιδιών γενικά και θέλαμε να νιώθουμε ότι κάναμε όσο το δυνατόν την καλύτερη επιλογή... Ξεφύγαμε σίγουρα αλλά δεν.μπορουσα να κάνω αλλιώς ειλικρινά. Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty είπε:

για 15 μήνες μου φαίνεται ακριβή αγορά νομίζω. να δώσω τόσα για 0-19kg ή 25kg πάει κ έρχεται με την λογική οτι θα βρω ένα δανεικό αυγό για τις πρώτες πρώτες μέρες. αλλιώς το 80€ για αυγό καλό μου φαίνεται κ μετά επενδύεις σε κάτι καλό. ξέρω κεγώ...επιστήμη σου λέει η αγορά αυγού-καθισματακίου χαχαχαχ

Ναι ετσι θα το κανω κι εγω με.το joie

Just now, Paris.33 είπε:

Λοιπόν κοριτσι μου σε μπερδεψα εγω,  ολα τα αβγουλακια είναι για 0-13 κιλα επίσημα ! Απλα πηραμε για παραπάνω ποντους δλδ μεχρι 87  τους πιο πολλούς που βρηκα,ενω πολλα ειναι μεχρι 80 83 πχ,  αυτο εχει προσκεφαλο που ανεβαινει..  Για να αλλάξεις καθισμα πρέπει ειτε το παιδι  να εχει πιασει τα κιλα ειτε τους ποντους..  Οποτε να κοιτας κ αυτο στα αβγουλακια 

Οχι εχει και για 0-36 οπου μεγαλωνοντας το παιδι αφαιρουνται τα εσωτερικά.

Εμεις κανουμε 6-7 ταξιδια το χρονο αλλά τα θεωρούμε παρα πολλα αυτά τα λεφτα.

Βεβαια σε ολα ψαξαμε και βρηκαμε το value for money..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

για 15 μήνες μου φαίνεται ακριβή αγορά νομίζω. να δώσω τόσα για 0-19kg ή 25kg πάει κ έρχεται με την λογική οτι θα βρω ένα δανεικό αυγό για τις πρώτες πρώτες μέρες. αλλιώς το 80€ για αυγό καλό μου φαίνεται κ μετά επενδύεις σε κάτι καλό. ξέρω κεγώ...επιστήμη σου λέει η αγορά αυγού-καθισματακίου χαχαχαχ

Πάντως θα σ πρότεινα το joie i-gemm,  ειναι στα 130, με το i υποδηλωνει οτι ειναι i size, και στα 130! Και μεχρι 85 ποντους,  κ αν δεις τα μαξιλαρακια στα πλαινα καμια σχεση με το σκετο joie gemm.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

για 15 μήνες μου φαίνεται ακριβή αγορά νομίζω. να δώσω τόσα για 0-19kg ή 25kg πάει κ έρχεται με την λογική οτι θα βρω ένα δανεικό αυγό για τις πρώτες πρώτες μέρες. αλλιώς το 80€ για αυγό καλό μου φαίνεται κ μετά επενδύεις σε κάτι καλό. ξέρω κεγώ...επιστήμη σου λέει η αγορά αυγού-καθισματακίου χαχαχαχ

Πρόσεξε το δανεικό αυγό να μην είναι πολλών ετών. Γενικά δεν ενδείκνυται η χρήση καθισμάτων αυτοκινήτου που έχουν χρησιμοποιηθεί σε άλλα μωράκια γιατί δεν ξέρεις τι φθορές έχουν αλλά εφόσον το σκέφτεσαι έτσι τουλάχιστον να ξέρεις ότι δεν έχει περάσει κάποιο ατύχημα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Με το καλο να την δείτε!!! Γενικα με τοσο μικρες κρεβατοκαμαρες,  ειναι θεμα..  Εμεις επειδή πηραμε μονο του το καροτσι κ θα φτιαξουμε δωμάτιο το καλοκαίρι, στραφηκα στο λικνο, ελπίζω μεχρι τοτε να μας βγαλει.. 

Παρομοιως,δωματιο μετα τις καλοκαιρινες διακοπες,φθινοπωρο.Ως τοτε λικνο.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Mothercare kαι Λητώ πολύ καλές εκπτωσεις.Και Σκρουτζ επισης.

Μαλλον τα εκπτωσιακα τους δεν ήταν κατι που θα μ ενδιεφερε κ δεν εδωσα σημασια..  Εκτος απο την ενδοεπικοινωνια που ακομη δεν ξερω αν θα χρειαστεί 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Πάντως θα σ πρότεινα το joie i-gemm,  ειναι στα 130, με το i υποδηλωνει οτι ειναι i size, και στα 130! Και μεχρι 85 ποντους,  κ αν δεις τα μαξιλαρακια στα πλαινα καμια σχεση με το σκετο joie gemm.. 

Και το joie ember στα 80!

Και βγαινει κιολας για να το μεταφέρουμε μεσα,σαν πορτ μπεμπε

Just now, Paris.33 είπε:

Μαλλον τα εκπτωσιακα τους δεν ήταν κατι που θα μ ενδιεφερε κ δεν εδωσα σημασια..  Εκτος απο την ενδοεπικοινωνια που ακομη δεν ξερω αν θα χρειαστεί 

Λικνο μιση τιμη.Με 80 ευρω.Κ πολλα άλλα...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Παρομοιως,δωματιο μετα τις καλοκαιρινες διακοπες,φθινοπωρο.Ως τοτε λικνο.

Θα μας βγαλει το λικνο μεχρι 8 9 μηνων ανετα νομιζω! Εγω σκέφτηκα, μην γελασεις,  να το χαμηλωσω τελειως,  να το ανοίξω με το φερμουάρ απο τη μια κ το αφησω στο εξοχικο στα πεθερικα μ..  Αν ειναι τερμα κατω δεν θα εχω κ το φοβο μην σηκωθει κ πεσει! Γιατι στην ουσια για αυτο δεν κανει το λικνο για πιο μεγαλα μωρακια 

Just now, Joka είπε:

Και το joie ember στα 80!

Και βγαινει κιολας για να το μεταφέρουμε μεσα,σαν πορτ μπεμπε

Λικνο μιση τιμη.Με 80 ευρω.Κ πολλα άλλα...

Καλε 90 μας το άφησαν εμάς εδω στο μαγαζι κ μ εκοψαν κ 150 απο το καροτσακι..  Οποτε για αυτο δεν μ φαίνεται διαφορα! Τα καλα του τοπικου καταστηματος ;) συν αλλα 60 ευρω που μας εκοψαν απο το συνολο κ οτι βαλαμε δοσεις

Αχ βρε κορίτσια μου πως εφτασε ο καιρος!!! Με υγεια να ειναι τα μωρακια μας και εμεις φυσικα κ οι μονοι μας προβληματισμοι απο εδω κ περα να ειναι τα αβγουλακια και το λικνο! :P:wub::wub:μακάρι να μεναμε κοντα να βρισκομασταν καποια στιγμη! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Θα μας βγαλει το λικνο μεχρι 8 9 μηνων ανετα νομιζω! Εγω σκέφτηκα, μην γελασεις,  να το χαμηλωσω τελειως,  να το ανοίξω με το φερμουάρ απο τη μια κ το αφησω στο εξοχικο στα πεθερικα μ..  Αν ειναι τερμα κατω δεν θα εχω κ το φοβο μην σηκωθει κ πεσει! Γιατι στην ουσια για αυτο δεν κανει το λικνο για πιο μεγαλα μωρακια 

Καλε 90 μας το άφησαν εμάς εδω στο μαγαζι κ μ εκοψαν κ 150 απο το καροτσακι..  Οποτε για αυτο δεν μ φαίνεται διαφορα! Τα καλα του τοπικου καταστηματος ;) συν αλλα 60 ευρω που μας εκοψαν απο το συνολο κ οτι βαλαμε δοσεις

Αχ βρε κορίτσια μου πως εφτασε ο καιρος!!! Με υγεια να ειναι τα μωρακια μας και εμεις φυσικα κ οι μονοι μας προβληματισμοι απο εδω κ περα να ειναι τα αβγουλακια και το λικνο! :P:wub::wub:μακάρι να μεναμε κοντα να βρισκομασταν καποια στιγμη! 

Οπως τα λες,περασαμε πολλα!!!Μακαρι να περασει γρηγορα και απροβλημάτιστα κι ο υπολοιπος καιρος.

Κι εγω σαν εσενα,κοιλιτσα οχι μεγάλη,κοιμαμαι μπρούμυτα 8ωρακι ακομα.

Και κοντα να μεναμε δυστυχώς,:sad:  πολυ δυσκολο να βρισκομασταν..

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.. Και σχετικο ταυτόχρονα, δεν ξερω αν ειναι νωρις για τετοιες αγορες,  αλλα στα ηλεκτρονικά φαρμακεία, εως και 50% σε ειδη βρεφικης περιποιησης! Γιατι και αυτά θα χρειαστουν! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dpilo είπε:

Πρόσεξε το δανεικό αυγό να μην είναι πολλών ετών. Γενικά δεν ενδείκνυται η χρήση καθισμάτων αυτοκινήτου που έχουν χρησιμοποιηθεί σε άλλα μωράκια γιατί δεν ξέρεις τι φθορές έχουν αλλά εφόσον το σκέφτεσαι έτσι τουλάχιστον να ξέρεις ότι δεν έχει περάσει κάποιο ατύχημα.

ξέρω κεγώ με τα αυγά με έχει πιάσει λίγο τσιγκουνιά. γενικώς με ότι θα χρησιμοποιηθεί 1-1,5 χρόνο το πολύ. κεγώ λίκνο θα πάρω ένα μαξ 100€ και κούνια μάλλον ικεα επίσης οικονομική μετά το 6μηνο. κ ότι μου δανείσουν-χαρίσουν θα το πάρω. τώρα κάνω έρευνα αγοράς για θήλαστρο.εντάξει εκεί λέω να πάρω δικό μου αλλά πάλι ακριβά μου φαίνονται. εν τω μεταξύ πήγα κ έδωσα 25€ σε κρεμαστό μπόλα κ 40€ σε μαξιλάρι εγκυμοσύνης. χαχαχα οτι ναναι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

ξέρω κεγώ με τα αυγά με έχει πιάσει λίγο τσιγκουνιά. γενικώς με ότι θα χρησιμοποιηθεί 1-1,5 χρόνο το πολύ. κεγώ λίκνο θα πάρω ένα μαξ 100€ και κούνια μάλλον ικεα επίσης οικονομική μετά το 6μηνο. κ ότι μου δανείσουν-χαρίσουν θα το πάρω. τώρα κάνω έρευνα αγοράς για θήλαστρο.εντάξει εκεί λέω να πάρω δικό μου αλλά πάλι ακριβά μου φαίνονται. εν τω μεταξύ πήγα κ έδωσα 25€ σε κρεμαστό μπόλα κ 40€ σε μαξιλάρι εγκυμοσύνης. χαχαχα οτι ναναι...

Σχεδον ολα.οσα αγορασουμε βρε κορίτσια ειναι για πολυ λιγο καιρο.

Γι αυτο εμεις δε διαθετουμε παραπανω χρηματα.

1000 φορες προτιμαμε να τα αποταμιευσουμε για τη μικρη...

Εγω ουτε απο αυτα πηρα.Ισως ενα φτηνο μαξιλαρι θηλασμου.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μαλλον τα εκπτωσιακα τους δεν ήταν κατι που θα μ ενδιεφερε κ δεν εδωσα σημασια..  Εκτος απο την ενδοεπικοινωνια που ακομη δεν ξερω αν θα χρειαστεί 

Εμεις πήραμε ενδοεπικοινωνια της nuk.. Το βρήκε η μαμά μου στην Γερμανία σε προσφορά όταν μάθαμε για την εγκυμοσύνη από 350ευρω στα 150 και το πήρε.. Έχει κάμερα, ήχους και όλα τα σχετικά.. Το δοκιμάσαμε μεταξύ μας χαχαχαχα και φαίνεται να είναι καλή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Σχεδον ολα.οσα αγορασουμε βρε κορίτσια ειναι για πολυ λιγο καιρο.

Γι αυτο εμεις δε διαθετουμε παραπανω χρηματα.

1000 φορες προτιμαμε να τα αποταμιευσουμε για τη μικρη...

Εγω ουτε απο αυτα πηρα.Ισως ενα φτηνο μαξιλαρι θηλασμου.

ισχύει. εμένα με έχει πιάσει μανία καταναλωτική κ με προσγειώνουν κάποιες πιο πρακτικές φίλες μου. μου λένε χάνεις λεφτά. κάποιο άλλοι όμως έχουν αντίθετη άποψη. εγώ κ καρότσι μεταχειρισμένο θα πάρω κ πορτ μπεμπέ.θα μου δώσει μια φίλη μου. για το αυγό ισχύει οτι πρέπει να κοιτάξεις όμως τουλ να είναι σε πολύ καλή κατάσταση το μεταχειρισμένο.θα δω τι θα κάνω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ασχετο.. Και σχετικο ταυτόχρονα, δεν ξερω αν ειναι νωρις για τετοιες αγορες,  αλλα στα ηλεκτρονικά φαρμακεία, εως και 50% σε ειδη βρεφικης περιποιησης! Γιατι και αυτά θα χρειαστουν! 

Δεν είναι και τόσο άσχετο.. Ότι πάρουμε σε προσφορά καλό είναι και να φεύγουν ένα ένα.. Εγώ πήρα της σεπτονα ένα σετακι με σαμπουάν-αφρόλουτρο, κρέμα σώματος και κρέμα για το συγκαμα,..τα είχε πολύ φτηνά στα λιντλ και έχω ακούσει από πολλές ότι είναι καλά.. Θα δοκιμάσω αυτά και αν δεν μας κάθονται καλά τότε θα πάρω κάτι άλλο.. Παμπερς έχουμε πάρει μια συσκευασία για αρχη που τα βρήκαμε και αυτά σε τιμή πολύ καλή και μωρό μαντίλα που παρήγγειλε η μαμά μου και αυτά διότι και αυτά τα βρήκε σε πάρα πολύ καλή τιμή.. Είναι πράγματα που θα χρειαστούν σιιιγουρα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...