Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Θα συμφωνήσω, κι εγώ πήρα και είναι εξαιρετικά σε ποιότητα!

Αν δεν κάνω λάθος είναι για πρόωρα μωράκια!

 

@Ani!!μου πήρες απαντήσεις καμπύλης;

 

Όχι κοριτσι μου την Πέμπτη γιατι πηγα στο ΙΚΑ! Θα σας ενημερώσω.. εχω λιγη αγωνία..δεδομενου οτι ο άντρας μ φερνει συχνα σοκολάτες κιnder που σε βάζουν σε πειρασμό με αυτά τα μπαστουνακια..ειναι η μονη κ ατασταλια

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Όχι κοριτσι μου την Πέμπτη γιατι πηγα στο ΙΚΑ! Θα σας ενημερώσω.. εχω λιγη αγωνία..δεδομενου οτι ο άντρας μ φερνει συχνα σοκολάτες κιnder που σε βάζουν σε πειρασμό με αυτά τα μπαστουνακια..ειναι η μονη κ ατασταλια

Αχ αυτοί οι άντρες μας και εμένα με παρασέρνει.. αλλά προσπαθώ να κρατηθώ! Όλα καλά θα είναι μωρέ πιστεύω αφού δεν τρως συνέχεια και διάφορα! Κι εγώ έχω αγωνία αλλά λογικό είναι! Ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα μας! Εγώ θα τα έχω αυθημερόν από το συγκεκριμένο διαγνωστικό που πάω,  λογικά αύριο.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Αχ αυτοί οι άντρες μας και εμένα με παρασέρνει.. αλλά προσπαθώ να κρατηθώ! Όλα καλά θα είναι μωρέ πιστεύω αφού δεν τρως συνέχεια και διάφορα! Κι εγώ έχω αγωνία αλλά λογικό είναι! Ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα μας! Εγώ θα τα έχω αυθημερόν από το συγκεκριμένο διαγνωστικό που πάω,  λογικά αύριο.

Σε ευχαριστώ! Ναι ενταξει οχι κ κάθε μέρα είπαμε.. Όλα καλά θα πάνε πιστευω κ εγω..

2 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κλασικα σουτιενακι h&m.. Τα 2 25 ευρω νομίζω! Λοιπόν να σ πω την αλήθεια εχω κανει ερευνα για αβγουλακι καθισμα κλπ δεν νομίζω ότι το 0-36 ειναι καλη ιδεα, μπορεί να λενε μηδεν καλύτερα ομως απο χρονο και μετα, αν δεις τα μαξιλαρια που εχουν αμφιβάλλω αν συγκρατουν καθόλου το κεφαλακι τους,  ασε που τα βρεφακια θελουν κ την κλιση που προσφερει το αβγουλακι..  Εγω προσωπικα πηρα αβγουλακι 0-18 να με βγαλει πανω απο χρονο με ανεση,  και μετα θα παω σε 0-36.. 

Μπορείς να μπεις κ στην επίσημη σελίδα της joie και γράφει αν ειναι συμβατό με το μοντέλο αυτοκινητου βέβαια απο κοντα καλύτερα! Τελικα το μονο που πηρα τωρα κ πραγματικά σε μιση τιμη ηταν κουβερτουλα..  Αλλα κ 2 μερες πριν το lockdown που πηγα Prenatal mothercare ειχε ρουχακια 50% κ ψωνισα ενω στη σελιδα δεν τα ειχε!!! Δεν ξερω γιατι,  στο κατάστημα πχ μ ειπαν αυτο το σταντ 50% στη σελιδα δεν τα εχει καν

να ρωτήσω κάτι αν ξερετε;;; Γιατί να μην ειναι συμβατό με ένα τύπο αυτοκινήτου αραγε;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Σε ευχαριστώ! Ναι ενταξει οχι κ κάθε μέρα είπαμε.. Όλα καλά θα πάνε πιστευω κ εγω..

να ρωτήσω κάτι αν ξερετε;;; Γιατί να μην ειναι συμβατό με ένα τύπο αυτοκινήτου αραγε;;; 

Ναι ξερωωω! ειναι αναλογα την κλιση που εχουν τα καθισματα του καθε οχηματος,  εαν ειναι μεγαλη θα πέφτει το κεφαλακι μπροστά πχ,  το υψος της ζωνης,  μπορεί να μην φτανει να δεθει κλπ..  Εχω ριξει μελετη σ λεω.. Αλλα αφου θελεις joie ειναι πολυ ευκολο να το τσεκάρεις στην επίσημη σελιδα της! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Ναι ξερωωω! ειναι αναλογα την κλιση που εχουν τα καθισματα του καθε οχηματος,  εαν ειναι μεγαλη θα πέφτει το κεφαλακι μπροστά πχ,  το υψος της ζωνης,  μπορεί να μην φτανει να δεθει κλπ..  Εχω ριξει μελετη σ λεω.. Αλλα αφου θελεις joie ειναι πολυ ευκολο να το τσεκάρεις στην επίσημη σελιδα της! 

ααα μάλιστα! οκ κατανοητό Και λογικο.. έριξα μια ματιά στη σελίδα κ λεει πως δεν είναι συμβατό.. Έχουμε παλιο αυτοκινητο κ ίσως για αυτο να μην συμβαδιζει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , dpilo είπε:

@Mighty σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα πέρα από καρότσι Πορτ μπεμπέ (εκεί θα κοιμάται για αρχή) κάθισμα αυτοκινήτου και κάποια φορμακια - ζιπουνακια και πάλι όχι πολλά γιατί δεν ξέρω πόσο γρήγορα θα μεγαλώσει. Γενικά δεν έχω ξοδέψει τίποτα και γενικά δεν θέλω να δώσω χρήματα που θα πάνε τσάμπα και κυρίως δεν τα καταλάβει και το μωρό τίποτα. 

Τώρα θα πάρω κάτι πανάκια για τον ώμο και αλλαξιερα (όχι έπιπλο) αυτό το μαλακό υλικό για να το μεταφέρω από συρταριερα (δική μου) σε πλυντήριο και από πλυντήριο σε κρεβάτι. Για θηλαστρο θα νοικιάσω νοσοκομειακό δεν θα πάρω δικό μου. Όχι λόγω οικονομίας απλά το νοσοκομειακό κατέληξα μετά από έρευνα ότι είναι το καλύτερο. Αν θέλεις να βρω να σου στείλω ποιο είναι να του ρίξεις μια ματιά. 

Φαντάσου Μπιμπερο δεν έχω πάρει γιατί σκοπεύω να θηλάσω αποκλειστικά. Εάν πια τόσο πολύ δεν τα καταφέρω τελευταία στιγμή από ένα φαρμακείο. Άσε που μου έχουν δώσει και ένα από τη nuk βρεφικό στη χειρότερη και καλά σαν διαφημιστικό. 

Έχω πάρει τόσο λίγα που ειλικρινά μερικές φορές αναρωτιέμαι αν είμαι λίγο υπερβολική χαχαχαχαχα

@mommytobe κι εγώ πάνες κοιτάω μέσω Σκρουτζ να πάρω τώρα έχουν πέσει λίγο οι τιμές! Απλά θα πάρω ένα πακέτο μόνο γιατί σκέφτομαι ότι ίσως να μην του ταιριάζει και τζάμπα λεφτά κι εκεί. 

Ναι αμέ στείλε μου.αληθεια πως θα το νοικιάσεις; Ααα πολύ καλά τα έχεις πάει μπορώ να πω.αληθεια πήρες σουτιέν κ νυχτικιές ειδικά για θηλασμο η κ αυτά είναι κάπως εξεζητημένα; Ναι ναι τα nuk λένε ότι ειναι ότι πιο πρακτικό γιατί έχουν κ όλα τα φαρμακεία κ μπορείς να τα βρεις κ παντού. Γενικά η βαλίτσα αυτή που θα πάρουμε στο μαιευτήριο με αγχωνει κάπως...

Οι φίλες μου μου είπαν επισης να προσέξω ιδιαίτερα αυτούς που θα θέλουν να μου πουλησουν ακριβά στρώματα για κούνια .ότι μέχρι το παιδί να πάει στο κρεββάτι του δεν έχει κανένα νόημα ύπαρξης το πολύ ακριβό κ καλό στρωμα. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

ααα μάλιστα! οκ κατανοητό Και λογικο.. έριξα μια ματιά στη σελίδα κ λεει πως δεν είναι συμβατό.. Έχουμε παλιο αυτοκινητο κ ίσως για αυτο να μην συμβαδιζει

Ωχ αλήθεια;;  κριμα..  Δες κνν αλλο της joie τι στο καλο..  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ωχ αλήθεια;;  κριμα..  Δες κνν αλλο της joie τι στο καλο..  

ναι έχω μια παλιά BMW η οποία οντως δεν έχει μεγάλη κλίση στα καθίσματα.. Από την άλλη δεν ξέρω αν αλλη εταιρια σε ενημερώνει για συμβατότητα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Ναι αμέ στείλε μου.αληθεια πως θα το νοικιάσεις; Ααα πολύ καλά τα έχεις πάει μπορώ να πω.αληθεια πήρες σουτιέν κ νυχτικιές ειδικά για θηλασμο η κ αυτά είναι κάπως εξεζητημένα; Ναι ναι τα nuk λένε ότι ειναι ότι πιο πρακτικό γιατί έχουν κ όλα τα φαρμακεία κ μπορείς να τα βρεις κ παντού. Γενικά η βαλίτσα αυτή που θα πάρουμε στο μαιευτήριο με αγχωνει κάπως...

Οι φίλες μου μου είπαν επισης να προσέξω ιδιαίτερα αυτούς που θα θέλουν να μου πουλησουν ακριβά στρώματα για κούνια .ότι μέχρι το παιδί να πάει στο κρεββάτι του δεν έχει κανένα νόημα ύπαρξης το πολύ ακριβό κ καλό στρωμα. 

Τα Greco strom είναι παρά πολύ καλά κ οικονομικά. Δεν θα συμφωνήσω με τις φίλες σου οσον αφορά το καλό στρώμα. Ίσα ίσα που πρέπει να είναι παρά πολύ καλό.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

ναι έχω μια παλιά BMW η οποία οντως δεν έχει μεγάλη κλίση στα καθίσματα.. Από την άλλη δεν ξέρω αν αλλη εταιρια σε ενημερώνει για συμβατότητα 

Στις επίσημες σελιδες σίγουρα θα βρεις,  αλλα κ αν απλά ειναι παλιό το μοντέλο, μπορείς να το δεις απο κοντα δοκιμάζοντας το καθισματακι επι τοπου! 

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Τα Greco strom είναι παρά πολύ καλά κ οικονομικά. Δεν θα συμφωνήσω με τις φίλες σου οσον αφορά το καλό στρώμα. Ίσα ίσα που πρέπει να είναι παρά πολύ καλό.

Κ εγω νομίζω πως ειδικα τα βρεφακια, που δεν εχει δεσει η σπονδυλικη στηλη,  θέλουν καλο στρωμα,  να πω την αλήθεια για αυτο το λογο απεφυγα κ να δανειστω φωλια..  Φυσικοθεραπευτρια ειδικη σε βρεφακια μ ειπε σκληρο σχετικά στρωμα κ πολυ γυμναστήριο στο πάτωμα, οσο το δυνατόν λιγότερο ριλαξ για αυτο τον λογο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Στις επίσημες σελιδες σίγουρα θα βρεις,  αλλα κ αν απλά ειναι παλιό το μοντέλο, μπορείς να το δεις απο κοντα δοκιμάζοντας το καθισματακι επι τοπου! 

Κ εγω νομίζω πως ειδικα τα βρεφακια, που δεν εχει δεσει η σπονδυλικη στηλη,  θέλουν καλο στρωμα,  να πω την αλήθεια για αυτο το λογο απεφυγα κ να δανειστω φωλια..  Φυσικοθεραπευτρια ειδικη σε βρεφακια μ ειπε σκληρο σχετικά στρωμα κ πολυ γυμναστήριο στο πάτωμα, οσο το δυνατόν λιγότερο ριλαξ για αυτο τον λογο! 

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις! Παρακολούθησα ένα σεμινάριο διαδικτυακά και έλεγε ότι το λίκνο και το πορτ μπεμπέ το στρώμα δεν πρέπει να βάζουμε πρόσθετο και μαλακό! Θέλει επίπεδη επιφάνεια και στα μωρά αρκεί αυτό που έχουν! Και ήμουν έτοιμη να αγοράσω στρώμα για λίκνο! Επίσης αναρωτιέμαι γιατί υπάρχουν προς πώληση αφού αρκεί το υπάρχον;; Έχω μπερδευτεί πολύ με το τι είναι καλό και το τι όχι! 
 

επίσης το θέμα πάντας.....άπειρες οι απόψεις...

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις! Παρακολούθησα ένα σεμινάριο διαδικτυακά και έλεγε ότι το λίκνο και το πορτ μπεμπέ το στρώμα δεν πρέπει να βάζουμε πρόσθετο και μαλακό! Θέλει επίπεδη επιφάνεια και στα μωρά αρκεί αυτό που έχουν! Και ήμουν έτοιμη να αγοράσω στρώμα για λίκνο! Επίσης αναρωτιέμαι γιατί υπάρχουν προς πώληση αφού αρκεί το υπάρχον;; Έχω μπερδευτεί πολύ με το τι είναι καλό και το τι όχι! 
 

επίσης το θέμα πάντας.....άπειρες οι απόψεις...

Εμεις πηραμε στρωμα αλλο της greco Strom μας το άφησε σε πολύ καλη τιμη, 35 40 αν θυμάμαι καλα,  γιατι ειχε κ θήκη αδιαβροχη γυρω γυρω(μονο κ μονο για αυτι το πηρα) ..  Αν θα τα κρατησω κ τα 2 δεν ξερω θα δω πως θα ειναι.. Τωρα εγω ειμαι υπέρ της παντας σε μεγαλύτερη ηλικια.. Να εχει αντίληψη κ να μπορει να αντιδρασει το παιδι στον ύπνο του..  Περα απο αυτο σκέφτομαι, οσο μας βγαλει το λικνο δίπλα μ, μετα θα δανειστω κουνια, κ πανω στον χρονο σε κρεβάτι δικο του,  αυτο που ανοιγει κ 2ο απο κατω συρομενο;;  οποτε θα ειναι κ καπως χαμηλα κ δεν θα φοβαμαι μην πεσει απο την κουνια κλπ κ μεχρι να προσαρμοστει να μπορω να ειμαι καποια βραδιά εκεί  (το εχω παει πολυ μακρια:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Χθες τελικά δεν κοίταξα για καρεκλάκι γιατί υπέφερα από το στομάχι μου και ήμουν ξάπλα στον καναπέ.. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα.. 

Για πάντα εγώ κατέληξα να πάρω αυτές τις πλεξούδες που δεν είναι πολύ ψιλές σε υψως ώστε να μπορεί να παίρνει αέρα στο κρεβατάκι του.. Αποφάσισα (έτσι λέω τώρα γιατί κάθε 2 μέρες αλλάζω γνώμη χαχαχα) ότι τελικά θα το βάλω για αρχη στο πορτ μπεμπέ από το καρότσι και δεν θα πάρω λίκνο κτλπ και θα το αφήσω με το στρωματακι που έχει ήδη γιατί μου φάνηκε πολύ καλό όταν το είχα δει.. Καλό στρώμα πήρα μόνο για το κρεβατάκι του που θα μπει αργότερα (80ευρω από 120 μας το είχαν αφήσει).. Και για σκέπασματα γιατί το λέγαμε και αυτό κάποια στιγμή μίλησα με μαία και με γνωστές που γέννησαν πρόσφατα μου είπαν ότι μια κουβερτούλα είναι αρκετή, και πάντα με τα χεράκια έξω και δεν χρειάζετε παπλώματακι.. Αυτά☺️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Χθες τελικά δεν κοίταξα για καρεκλάκι γιατί υπέφερα από το στομάχι μου και ήμουν ξάπλα στον καναπέ.. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα.. 

Για πάντα εγώ κατέληξα να πάρω αυτές τις πλεξούδες που δεν είναι πολύ ψιλές σε υψως ώστε να μπορεί να παίρνει αέρα στο κρεβατάκι του.. Αποφάσισα (έτσι λέω τώρα γιατί κάθε 2 μέρες αλλάζω γνώμη χαχαχα) ότι τελικά θα το βάλω για αρχη στο πορτ μπεμπέ από το καρότσι και δεν θα πάρω λίκνο κτλπ και θα το αφήσω με το στρωματακι που έχει ήδη γιατί μου φάνηκε πολύ καλό όταν το είχα δει.. Καλό στρώμα πήρα μόνο για το κρεβατάκι του που θα μπει αργότερα (80ευρω από 120 μας το είχαν αφήσει).. Και για σκέπασματα γιατί το λέγαμε και αυτό κάποια στιγμή μίλησα με μαία και με γνωστές που γέννησαν πρόσφατα μου είπαν ότι μια κουβερτούλα είναι αρκετή, και πάντα με τα χεράκια έξω και δεν χρειάζετε παπλώματακι.. Αυτά☺️

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι στην αρχή καρότσι-πορτ μπεμπέ και μετά στο κρεβατάκι τού! 

Κορίτσια εγώ κάνω την καμπύλη τώρα λογικά στις 10 τελειώνω.. εντωμεταξυ πίνω τη γλυκόζη μέχρι τη μέση όλα καλά μόλις την ήπια όλη μου ήρθε μια ζαλάδα και μια τάση για εμετό. Απορώ πως το κράτησα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...