Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Χθες τελικά δεν κοίταξα για καρεκλάκι γιατί υπέφερα από το στομάχι μου και ήμουν ξάπλα στον καναπέ.. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα.. 

Για πάντα εγώ κατέληξα να πάρω αυτές τις πλεξούδες που δεν είναι πολύ ψιλές σε υψως ώστε να μπορεί να παίρνει αέρα στο κρεβατάκι του.. Αποφάσισα (έτσι λέω τώρα γιατί κάθε 2 μέρες αλλάζω γνώμη χαχαχα) ότι τελικά θα το βάλω για αρχη στο πορτ μπεμπέ από το καρότσι και δεν θα πάρω λίκνο κτλπ και θα το αφήσω με το στρωματακι που έχει ήδη γιατί μου φάνηκε πολύ καλό όταν το είχα δει.. Καλό στρώμα πήρα μόνο για το κρεβατάκι του που θα μπει αργότερα (80ευρω από 120 μας το είχαν αφήσει).. Και για σκέπασματα γιατί το λέγαμε και αυτό κάποια στιγμή μίλησα με μαία και με γνωστές που γέννησαν πρόσφατα μου είπαν ότι μια κουβερτούλα είναι αρκετή, και πάντα με τα χεράκια έξω και δεν χρειάζετε παπλώματακι.. Αυτά☺️

Καλημέρα κορίτσια! το παιδικο πάπλωμα ηταν η πιο αχρηστη αγορα που μας πουλησαν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι στην αρχή καρότσι-πορτ μπεμπέ και μετά στο κρεβατάκι τού! 

Κορίτσια εγώ κάνω την καμπύλη τώρα λογικά στις 10 τελειώνω.. εντωμεταξυ πίνω τη γλυκόζη μέχρι τη μέση όλα καλά μόλις την ήπια όλη μου ήρθε μια ζαλάδα και μια τάση για εμετό. Απορώ πως το κράτησα!

Καλημερα!!πιες λιγο νερακι σε πειραΖει..καλά αποτελεσματα !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έτσι στην αρχή καρότσι-πορτ μπεμπέ και μετά στο κρεβατάκι τού! 

Κορίτσια εγώ κάνω την καμπύλη τώρα λογικά στις 10 τελειώνω.. εντωμεταξυ πίνω τη γλυκόζη μέχρι τη μέση όλα καλά μόλις την ήπια όλη μου ήρθε μια ζαλάδα και μια τάση για εμετό. Απορώ πως το κράτησα!

εγω σιχαινομουν χθες όταν την ρευομουν..συγνωμη κιόλας! Πότε θα πάρεις αποτελεσματα; κουραγιο θα περάσει κ η ώρα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! το παιδικο πάπλωμα ηταν η πιο αχρηστη αγορα που μας πουλησαν! 

Καλημέρα! Το πάπλωμα μετα απο 1 χρονο το χρησιμοποιεις σε μωρα.μεχρι τοτε κουβέρτα μερινό,οργανικό  βαμβακι ,μπαμπου και οχι συνθετικά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εγω σιχαινομουν χθες όταν την ρευομουν..συγνωμη κιόλας! Πότε θα πάρεις αποτελεσματα; κουραγιο θα περάσει κ η ώρα! 

Άστα χάλια ! Σήμερα μετά τις 7. Είναι ένα διαγνωστικό στο Περιστέρι κοντά μου που τα βγάζει γρήγορα!

Just now, Nephele78 είπε:

Καλημερα!!πιες λιγο νερακι σε πειραΖει..καλά αποτελεσματα !

Άσε πως κρατήθηκα! Θα πιω λιγο ναι! ευτυχώς έχω άλλη μια αιμοληψια στις 10..

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Καλημέρα! Το πάπλωμα μετα απο 1 χρονο το χρησιμοποιεις σε μωρα.μεχρι τοτε κουβέρτα μερινό,οργανικό  βαμβακι ,μπαμπου και οχι συνθετικά

Σωστά φίλη μου. Μετά είναι απόλυτα χρήσιμο δεν το συζητώ.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Άστα χάλια ! Σήμερα μετά τις 7. Είναι ένα διαγνωστικό στο Περιστέρι κοντά μου που τα βγάζει γρήγορα!

Άσε πως κρατήθηκα! Θα πιω λιγο ναι! ευτυχώς έχω άλλη μια αιμοληψια στις 10..

ε πέρασε η ώρα σε λιγο θα πας κ εσύ για τυροπιτα!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! το παιδικο πάπλωμα ηταν η πιο αχρηστη αγορα που μας πουλησαν! 

Χαχαχα πολύ χαίρομαι μια φορά που δεν μου πούλησαν ότι ήθελαν γιατί δε ικα είμαι επιρρεπής σε αυτά χαχαχαχαζα

Just now, Ani!! είπε:

ε πέρασε η ώρα σε λιγο θα πας κ εσύ για τυροπιτα!

Η τυροπιτα είχε την τιμητική της αυτές τις μέρες χαχαχαχα

Just now, Hope.2019 είπε:

Άστα χάλια ! Σήμερα μετά τις 7. Είναι ένα διαγνωστικό στο Περιστέρι κοντά μου που τα βγάζει γρήγορα!

Άσε πως κρατήθηκα! Θα πιω λιγο ναι! ευτυχώς έχω άλλη μια αιμοληψια στις 10..

Τίποτα δεν έμεινε.. Πέρασε και αυτό! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες έκανα τον υπέρηχο κ η μικρή μου είναι 1486γρ στις 27+5 βδομάδες. Εμένα μου φαίνεται τροφαντη αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι οκ. Με έχει πιάσει μια στεναχώρια... 

Εσάς πόσο είναι τα εμβρυάκια σας;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

ε πέρασε η ώρα σε λιγο θα πας κ εσύ για τυροπιτα!

Χαχα ναιιιιι!

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες έκανα τον υπέρηχο κ η μικρή μου είναι 1486γρ στις 27+5 βδομάδες. Εμένα μου φαίνεται τροφαντη αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι οκ. Με έχει πιάσει μια στεναχώρια... 

Εσάς πόσο είναι τα εμβρυάκια σας;

Γιατί κορίτσι μου στεναχωριέσαι? Αφού σου είπε ότι είναι καλά ο γιατρός! Όλα τα μωράκια δεν είναι ίδια αλλά είναι πιο γεμάτα άλλα πιο αδύνατα! Όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Χαχα ναιιιιι!

Γιατί κορίτσι μου στεναχωριέσαι? Αφού σου είπε ότι είναι καλά ο γιατρός! Όλα τα μωράκια δεν είναι ίδια αλλά είναι πιο γεμάτα άλλα πιο αδύνατα! Όλα καλά!

Έχεις δίκιο, απλά περίμενα να είναι 1 κιλό περίπου... Ίσως πάρει από εμένα που γεννήθηκα 4300... Ολόκληρο γουρουνάκι

Εν τω μεταξύ κι γώ Περιστέρι μένω! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες έκανα τον υπέρηχο κ η μικρή μου είναι 1486γρ στις 27+5 βδομάδες. Εμένα μου φαίνεται τροφαντη αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι οκ. Με έχει πιάσει μια στεναχώρια... 

Εσάς πόσο είναι τα εμβρυάκια σας;

εμενα στις 24 εβδομάδες ήταν 630 γρ. περίπου αλλα θα χαρώ πολύ να μάθω πως σε λίγες εβδομάδες μεγαλωσει τοσο οσο το δικό σου!! ολα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Έχεις δίκιο, απλά περίμενα να είναι 1 κιλό περίπου... Ίσως πάρει από εμένα που γεννήθηκα 4300... Ολόκληρο γουρουνάκι

Εν τω μεταξύ κι γώ Περιστέρι μένω! 

 

Ναι παιδί μου μην στεναχωριέσαι σου λέω.. όλα καλά! Αλλά μωράκια γεννιούνται 2500 αλλά 4 κιλά , υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις..

Καμπύλη έχεις κάνει? Αν έχεις κάνει και είναι καλή δεν έχεις να φοβάσαι κάτι!

Α κι εσύ Περιστέρι!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες έκανα τον υπέρηχο κ η μικρή μου είναι 1486γρ στις 27+5 βδομάδες. Εμένα μου φαίνεται τροφαντη αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι οκ. Με έχει πιάσει μια στεναχώρια... 

Εσάς πόσο είναι τα εμβρυάκια σας;

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα στην 25w + 4 ήταν 840 οπότε σε 2 εβδομάδες πιστεύω κάπου τόσο θα φτάσει και ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο φυσιολογικό, ούτε πολύ ούτε λίγο! Μην στεναχωριέσαι αφού όλα είναι τέλεια πρέπει να χαίρεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

εμενα στις 24 εβδομάδες ήταν 630 γρ. περίπου αλλα θα χαρώ πολύ να μάθω πως σε λίγες εβδομάδες μεγαλωσει τοσο οσο το δικό σου!! ολα καλα :)

Μάλλον μόνο εγώ το βλεπω με φόβο... Αν κ ο υπέροχος έχει μια απόκλιση από τα πραγματικά κιλά του εμβρύου... 

Just now, Hope.2019 είπε:

Ναι παιδί μου μην στεναχωριέσαι σου λέω.. όλα καλά! Αλλά μωράκια γεννιούνται 2500 αλλά 4 κιλά , υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις..

Καμπύλη έχεις κάνει? Αν έχεις κάνει και είναι καλή δεν έχεις να φοβάσαι κάτι!

Α κι εσύ Περιστέρι!

Έχω κάνει καμπύλη κ ήταν καλή! :)

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα στην 25w + 4 ήταν 840 οπότε σε 2 εβδομάδες πιστεύω κάπου τόσο θα φτάσει και ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο φυσιολογικό, ούτε πολύ ούτε λίγο! Μην στεναχωριέσαι αφού όλα είναι τέλεια πρέπει να χαίρεσαι :)

Νομίζω παίρνουν 200γρ την εβδομάδα τα ζουζούνια,οπότε ίσως ξεπεράσει το κιλό :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...