Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Sofi8 είπε:

Τι θα κάνουμε τσουρεκακια; 

Χαχαχχα τσουρεκακια αφρατα μυρωδατα!!!!! ❤️  καλε δεν χαίρεσαι;;  θα πιάνεται το μωρο με μεγαλύτερη ευκολία :-P εμενα πάντως μ ειπε ο γιατρος αφου επιασε κιλακι ειναι δικλειδα ασφαλείας, χτυπα ξυλο γινει κατι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Sofi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες έκανα τον υπέρηχο κ η μικρή μου είναι 1486γρ στις 27+5 βδομάδες. Εμένα μου φαίνεται τροφαντη αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι οκ. Με έχει πιάσει μια στεναχώρια... 

Εσάς πόσο είναι τα εμβρυάκια σας;

Μια χαρά είναι η μπουμπού σου! Και η δικιά μου 28 & 5 (1390)... Να δω που θα φτάσουν τα θηρία! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχχα τσουρεκακια αφρατα μυρωδατα!!!!! ❤️  καλε δεν χαίρεσαι;;  θα πιάνεται το μωρο με μεγαλύτερη ευκολία :-P εμενα πάντως μ ειπε ο γιατρος αφου επιασε κιλακι ειναι δικλειδα ασφαλείας, χτυπα ξυλο γινει κατι. 

Και στα κιλα κοντα ειμαστε εμεις.Φυσικα εδω που φτασαμε.ολα θα πάνε καλά...

Εδω και 30 χρονια πριν γεννιοντουσαν παιδακια 7μηνιτικα,εμεις ξεπερασαμε την  κρισιμη περιοδο.Εγω διανυω απο σημερα την 29η βδομαδα...

Στις 36 βδομαδες μπαινουμε στο μηνα μας.Κοντευουμε...

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Χαχαχχα τσουρεκακια αφρατα μυρωδατα!!!!! ❤️  καλε δεν χαίρεσαι;;  θα πιάνεται το μωρο με μεγαλύτερη ευκολία :-P εμενα πάντως μ ειπε ο γιατρος αφου επιασε κιλακι ειναι δικλειδα ασφαλείας, χτυπα ξυλο γινει κατι. 

Δεν ξέρω γιατί το σκέφτηκα αρνητικά... Ίσως επειδή όταν γεννήθηκα (4300γρ) εγώ με είχαν βάλει στην θερμοκοιτίδα για να δουν αν έχω ζάχαρο... 

Και δεν θέλω να χει κάτι το μωρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Δεν ξέρω γιατί το σκέφτηκα αρνητικά... Ίσως επειδή όταν γεννήθηκα (4300γρ) εγώ με είχαν βάλει στην θερμοκοιτίδα για να δουν αν έχω ζάχαρο... 

Και δεν θέλω να χει κάτι το μωρο

Καλέ μη σκέφτεσαι αρνητικά! δεν θα έχει τίποτα το μικρό σου, όλα καλά θα πάνε! μόνο θετική σκέψη και όλα θα είναι μια χαρά!!

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofi8 είπε:

Δεν ξέρω γιατί το σκέφτηκα αρνητικά... Ίσως επειδή όταν γεννήθηκα (4300γρ) εγώ με είχαν βάλει στην θερμοκοιτίδα για να δουν αν έχω ζάχαρο... 

Και δεν θέλω να χει κάτι το μωρο

Μην σπαταλας τον χρόνο σου με αρνητικές σκέψεις.. Το μωρό σου είναι μια χαρά και θα δεις, όλα θα πάνε καλά και θα είναι τέλεια:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Και εμένα αυτά μου είπαν στο ΙΚΑ.

Να ρωτήσω κάτι? Άρα πριν την αίτηση για το επίδομα λοχείας πρέπει να κλείσεις πρώτα στο μητρώο ραντεβού για να ασφαλίσεις το παιδί? Αυτό δεν γίνεται αυτόματα όταν βγαίνει το ΑΜΚΑ?

@Hope.2019 όπως φαίνεται όχι δεν ασφαλίζεται αυτόματα στο βιβλιάριο των γονέων. Βγαίνει ΑΜΚΑ μεν και βιβλιάριο δικό του αλλά αυτά τα θέλουν στο μητρώο για να ασφαλίσουν το μωρό σε εμένα. Σήμερα μου τα είπαν από το μητρώο. Ωστόσο τα είχα ακούσει ξανά.

Τώρα για ραντεβού υποθέτω πως χρειάζεται ανάλογα των συνθηκών 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τα αποτελέσματα της καμπύλης:

0: 92.10
60: 123.60
120: 137.50

Οκ νηστείας είναι στο όριο. Δεν είναι τραγικα. Αλλά γιατί στις δύο ώρες ανέβηκε λίγο αντί να πέσει? Τα έχω στείλει στο γιατρό και βλέπουμε!

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sofi8 είπε:

Δεν ξέρω γιατί το σκέφτηκα αρνητικά... Ίσως επειδή όταν γεννήθηκα (4300γρ) εγώ με είχαν βάλει στην θερμοκοιτίδα για να δουν αν έχω ζάχαρο... 

Και δεν θέλω να χει κάτι το μωρο

Δεν ξερω ποσων χρονων εισαι,  αλλα πριν 32 χρόνια ο αδερφος μου γεννήθηκε φυσιολογικα 4350 53 ποντους!!! Ενα γομαρακι κανονικο που μ αρεσει να το λεω ετσι χαχχαχα κ ούτε θερμοκοιτίδα μπηκε ουτε τιποτα! Η μανα μου μετα απο εμενα 3200 52 ποντους τα ειδε ολα οπως καταλαβαινεις :P Αααα να σ πληροφορησω οτι ηταν κ συνεχιζει να ειναι αδυνατος κ ψηλος! Μια χαρα ειναι η μπουμπουκιτσα σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Δεν ξερω ποσων χρονων εισαι,  αλλα πριν 32 χρόνια ο αδερφος μου γεννήθηκε φυσιολογικα 4350 53 ποντους!!! Ενα γομαρακι κανονικο που μ αρεσει να το λεω ετσι χαχχαχα κ ούτε θερμοκοιτίδα μπηκε ουτε τιποτα! Η μανα μου μετα απο εμενα 3200 52 ποντους τα ειδε ολα οπως καταλαβαινεις :P Αααα να σ πληροφορησω οτι ηταν κ συνεχιζει να ειναι αδυνατος κ ψηλος! Μια χαρα ειναι η μπουμπουκιτσα σου! 

30 είμαι κι ο αδερφός μου 32 , ο οποίος κι αυτός ίδια κιλά με μένα... Τι να πω, μάλλον είναι κληρονομικό :p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Βρε κορίτσια τα αποτελέσματα της καμπύλης:

0: 92.10
60: 123.60
120: 137.50

Οκ νηστείας είναι στο όριο. Δεν είναι τραγικα. Αλλά γιατί στις δύο ώρες ανέβηκε λίγο αντί να πέσει? Τα έχω στείλει στο γιατρό και βλέπουμε!

 

Μια χαρά τη βλέπω εγώ την εξέταση!!! Μακάρι να ήταν και η δική μου έτσι!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Μια χαρά τη βλέπω εγώ την εξέταση!!! Μακάρι να ήταν και η δική μου έτσι!!!

Λες ε; Καλά το νηστείας δεν μου φαίνεται καλό γιατί είναι ακριβώς στο ανώτατο όριο. Στα υπόλοιπα απλά με παραξένεψε γιατί στις δύο ώρες αντί να πέσει πήρα μια πολύ μικρή αύξηση.

Εσύ ποτέ θα ξανά πας για καμπύλη; Βοηθάει η διατροφή;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Joka είπε:

Και στα κιλα κοντα ειμαστε εμεις.Φυσικα εδω που φτασαμε.ολα θα πάνε καλά...

Εδω και 30 χρονια πριν γεννιοντουσαν παιδακια 7μηνιτικα,εμεις ξεπερασαμε την  κρισιμη περιοδο.Εγω διανυω απο σημερα την 29η βδομαδα...

Στις 36 βδομαδες μπαινουμε στο μηνα μας.Κοντευουμε...

αχ να ρωτήσω κάτι...μέχρι ποια βδομάδα είναι κρίσιμη???

Just now, Hope.2019 είπε:

Λες ε; Καλά το νηστείας δεν μου φαίνεται καλό γιατί είναι ακριβώς στο ανώτατο όριο. Στα υπόλοιπα απλά με παραξένεψε γιατί στις δύο ώρες αντί να πέσει πήρα μια πολύ μικρή αύξηση.

Εσύ ποτέ θα ξανά πας για καμπύλη; Βοηθάει η διατροφή;

Εγώ θα πάω στο τέλος της βδομάδας! Θα δείξει πόσο με βοήθησε η διατροφή!!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Βρε κορίτσια τα αποτελέσματα της καμπύλης:

0: 92.10
60: 123.60
120: 137.50

Οκ νηστείας είναι στο όριο. Δεν είναι τραγικα. Αλλά γιατί στις δύο ώρες ανέβηκε λίγο αντί να πέσει? Τα έχω στείλει στο γιατρό και βλέπουμε!

 

Αν εξαιρέσεις το νηστείας που ναι μεν είναι πολύ οριακό αλλά μια χαρά,τα αποτελέσματα σου είναι πολύ εντάξει... 

 

@Τουτουνι τόσο γρήγορα θα πας για επαναληπτική καμπύλη? Εμένα μου είπε η ενδοκρινολογος μετά από 3 βδομάδες να τις στείλω τις μετρήσεις και μετά να κάνω ξανά καμπύλη.. Γενικά ηρεμησα πολύ με αυτά που μου είπε ο γιατρός και φαίνεται να έχει ρυθμιστεί με την διατροφή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...