Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Σοφκα7 είπε:

Τίποτα δεν έχουμε πάρει περιμέναμε να τα πάρουμε όλα τώρα στις γιορτές!! Αλλά δυστυχώς ήρθαν όλα ανάποδα!!!

Κατάλαβα! Έχεις κανει λιστα;;  θα σου στειλω το βραδάκι αργότερα μια δικη μου και απο που πηρα τι! :) απλα επειδή αργουν πολυ τα κουριερ καλύτερα να κοιτας σιγα σιγα γιατι θελεις κ πλυσιμο κ καλα ειναι να εισαι ετοιμη πριν μπεις στον μηνα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κατάλαβα! Έχεις κανει λιστα;;  θα σου στειλω το βραδάκι αργότερα μια δικη μου και απο που πηρα τι! :) απλα επειδή αργουν πολυ τα κουριερ καλύτερα να κοιτας σιγα σιγα γιατι θελεις κ πλυσιμο κ καλα ειναι να εισαι ετοιμη πριν μπεις στον μηνα σου

Αχ σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι!! Ίσως φταίμε Κ εμείς γιατί το αφήσαμε χαλαρά! Έχω κάνει μια λίστα αλλά έχω μπερδευτεί πολύ!! Είναι Κ το πρώτο μας Κ όλα μου φαίνονται όλα βουνό:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι!! Ίσως φταίμε Κ εμείς γιατί το αφήσαμε χαλαρά! Έχω κάνει μια λίστα αλλά έχω μπερδευτεί πολύ!! Είναι Κ το πρώτο μας Κ όλα μου φαίνονται όλα βουνό:roll:

Καθε αρχη και δυσκολη! Αλλα ολα θα γινουν! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo said:

Από pat pat περιμένω κι εγώ ρουχαλακια.. η φόρμα τους είναι λίγο πιο φαρδιά θα δεις και στις φωτό. Να ξέρεις επίσης ότι πρέπει να κάνεις παραγγελία κάτω από 40€ για να μην πληρώσεις τελωνείο. Η έδρα είναι κάπου Αγγλία / Ιρλανδία αλλά τα ρούχα έρχονται από Κίνα ξεκάθαρα. Κατέβασα εφαρμογή και μου έδειξε από πού ξεκινούσαν.

@bcd18 εξαρτάται πόσα θες να διαθέσεις. Υπάρχουν πετσέτες από τα jumbo μέχρι μαγαζιά που τα κάνουν χειροποίητα. Προσωπικά έχω βρει πολλά στο Instagram. Το ζευγάρι πάει κοντά στα 35-40€. Δεν έχω ψωνίσει ακόμα αλλά με ψήνουν άσχημα.

Εγώ σεντονακια βρήκα από skroytz. Tα 2 ήταν nef nef. Βαμβακερά ήταν νορμάλ 10€ / ζευγάρι πανωσεντονο κατωσεντονο για λίκνο. 

Ρε γμτ πήρα κι εγώ από pat pat και ήταν 41€ η αξία. Στις 3/12 στο tracking της αποστολής μου έγραφε custom clear completed και συνεχίζει να είναι σε μεταφορά μέχρι σήμερα .. λες να εννοούσε τελωνείο στην Κίνα και να μου τα κρατήσουνε εδώ ; Έχω αγχωθεί με αυτό το πράγμα .. για 1€ να έκανα χαζομάρα .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Πωωω αλήθεια; 55€ είχανε αυτά που παρήγγειλα... 

@Sofi8 προσωπική εμπειρία δεν έχω.. έτσι μου είπαν... Και μια φίλη μου παρήγγειλε και έκανε παραπάνω παραγγελία. Δεν έχει παραλάβει ακόμα αλλά θεωρεί ότι θα πληρώσει τελωνείο λόγω Κίνας.

Just now, chris79 είπε:

Ρε γμτ πήρα κι εγώ από pat pat και ήταν 41€ η αξία. Στις 3/12 στο tracking της αποστολής μου έγραφε custom clear completed και συνεχίζει να είναι σε μεταφορά μέχρι σήμερα .. λες να εννοούσε τελωνείο στην Κίνα και να μου τα κρατήσουνε εδώ ; Έχω αγχωθεί με αυτό το πράγμα .. για 1€ να έκανα χαζομάρα .. 

@chris79 δε νομίζω να έγινε για ένα € γιατί 42€ μου είχαν πει για τελωνείο αν θυμάμαι απλά έγραψα 40€ για στρογγυλά!!! Κι εμένα είναι στο ίδιο στάδιο τα πράγματα από 3/12 και πήρα 38€ πράγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως κορίτσια μπηκα κ εγω να δω τι εχει αυτο το pat pat, ξεμυαλισμος ετσι! Αλλα δεν παιρνω τωρα ενας θεος ξερει ποτε θα μ ερθουν,  οταν με το καλο γεννησω κ χρειαστεί ανοιξιατικα θα το τιμησω,  και θα ξαναρωτησω περι τελωνειου κλπ γιατι ειμαι κ ξεχασιαρα:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dpilo είπε:

Από pat pat περιμένω κι εγώ ρουχαλακια.. η φόρμα τους είναι λίγο πιο φαρδιά θα δεις και στις φωτό. Να ξέρεις επίσης ότι πρέπει να κάνεις παραγγελία κάτω από 40€ για να μην πληρώσεις τελωνείο. Η έδρα είναι κάπου Αγγλία / Ιρλανδία αλλά τα ρούχα έρχονται από Κίνα ξεκάθαρα. Κατέβασα εφαρμογή και μου έδειξε από πού ξεκινούσαν.

@bcd18 εξαρτάται πόσα θες να διαθέσεις. Υπάρχουν πετσέτες από τα jumbo μέχρι μαγαζιά που τα κάνουν χειροποίητα. Προσωπικά έχω βρει πολλά στο Instagram. Το ζευγάρι πάει κοντά στα 35-40€. Δεν έχω ψωνίσει ακόμα αλλά με ψήνουν άσχημα.

Εγώ σεντονακια βρήκα από skroytz. Tα 2 ήταν nef nef. Βαμβακερά ήταν νορμάλ 10€ / ζευγάρι πανωσεντονο κατωσεντονο για λίκνο. 

Εγώ από την εφαρμογή έκανα 2 παραγγελίες και δεν πλήρωσα σε καμία τελωνείο.Ηταν βέβαια κάτω από 40 ευρώ και οι 2.Ουτε μεταφορικά.Αργουν όμως παρα πολύ.Εγω ήδη ξεπέρασα τις 2 βδομάδες.

πρίν από 34 λεπτά , Paris.33 είπε:

Κατάλαβα! Έχεις κανει λιστα;;  θα σου στειλω το βραδάκι αργότερα μια δικη μου και απο που πηρα τι! :) απλα επειδή αργουν πολυ τα κουριερ καλύτερα να κοιτας σιγα σιγα γιατι θελεις κ πλυσιμο κ καλα ειναι να εισαι ετοιμη πριν μπεις στον μηνα σου

Δεν αργούν πολύ όλα τα κούριερ,μόνο συγκεκριμένες εταιρείες.Εγω έκανα παραγγελία στο Λητώ 8/12 και σήμερα παρέλαβα!Μέσα σε 3.μέρες!!!

Μετά.τις γιορτές θα ομαλοποιηθεί πλήρως η κατάσταση άρα τα φορμακια κλπ θα αγοραστούν τότε που θα ξέρω και νούμερο πιο σίγουρα.

Καρότσι δε χρειάζεται άμεσα,ούτε κούνια.

1 ώρα πρίν, bcd18 είπε:

Σε ευχαριστώ! Για βρεφικές εχεις κάποιο κατάστημα να προτείνεις; 

Πάνες βάζουν συνέχεια.Τωρα έβαλε ο Βασιλόπουλος,στα παμπερς.Μιση τιμή.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Τίποτα δεν έχουμε πάρει περιμέναμε να τα πάρουμε όλα τώρα στις γιορτές!! Αλλά δυστυχώς ήρθαν όλα ανάποδα!!!

@Σοφκα7 μην αγχώνεσαι και κάνε μια λίστα με τα απαραίτητα. Πίστεψε με δεν είναι τόσα πολλά όσα νομίζεις. Αν ξεκινήσεις αύριο μεθαύριο τις παραγγελίες θα τα έχεις όλα στην ώρα τους. Αυτά που καθυστερούν περισσότερο είναι καρότσι κούνιες κλπ που είναι και φυσιολογικό. Σκέψου σαν να παραγγέλνεις καινούριο καναπέ σπίτι σου, θα έκανε 2-4 βδομάδες. 

Οπότε φτιάξε λίστα και όλα θα πάνε καλά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγώ από την εφαρμογή έκανα 2 παραγγελίες και δεν πλήρωσα σε καμία τελωνείο.Ηταν βέβαια κάτω από 40 ευρώ και οι 2.Ουτε μεταφορικά.Αργουν όμως παρα πολύ.Εγω ήδη ξεπέρασα τις 2 βδομάδες.

Δεν αργούν πολύ όλα τα κούριερ,μόνο συγκεκριμένες εταιρείες.Εγω έκανα παραγγελία στο Λητώ 8/12 και σήμερα παρέλαβα!Μέσα σε 3.μέρες!!!

Μετά.τις γιορτές θα ικανοποιηθεί πλήρως η κατάσταση άρα τα φορμακια κλπ θα αγοραστούν τότε που θα ξέρω και νούμερο πιο σίγουρα.

Πάνες βάζουν συνέχεια.Τωρα έβαλε ο Βασιλόπουλος,στα παμπερς.Μιση τιμή.

Εγω prenatal μετα απο 10 μερες και βαλε χαχα δραμα,  βέβαια για δωρακι ήταν..  Κ εγω 6 φορμακια εχω 0-3 που θα φορεθουν σίγουρα, μετα βλέποντας και κανοντας δεν χρειάζεται και υπερβολες..  Τωρα περιμένω κατι ζιπουνακια κ μπουφανακι απο zara ηδη απο τις 7/12 για να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι το ίδιο είναι μην ανησυχείς! Εγώ θα το πάω σπαστά.  Θα δώσω στον εργοδότη το έντυπο που μου έδωσε ο γυναικολόγος του ΕΟΠΥΥ και καλού κακού θα πω να συμπληρώσει και αυτό που μου έδωσαν στο ΙΚΑ. Ουσιαστικά το ίδιο είναι, τα ίδια γράφει.. 

Καλησπέρα. Κατ' αρχάς να ευχηθώ περαστικά σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που ταλαιπωρηθηκατε αυτές τις μέρες. Ξάπλα και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά. Θα φτάσετε την επιθυμητή εβδομάδα!

Να ρωτήσω και εγώ γι' αυτά τα χαρτιά που πρέπει να καταθέσουμε γιατί άρχισα να αγχώνομαι. Εγώ έχω ΠΗΤ 27/2 οπότε μου υπολόγισαν στη δουλειά ότι σταματάω 2/1. Το θέμα είναι ότι θα δουλεύω μέχρι και 17/12 γιατί έχω υπόλοιπο κανονικής αδείας από το 2020. Τα χαρτιά λοιπόν στο ΙΚΑ  πρέπει να τα καταθέσω μετά τις 17/12 ή μετά τις 2/1/21;; Νόμιζα ότι θα ήξεραν στη δουλειά ,  αλλά δεν μου έδωσαν καμία απάντηση. Αν  γνωρίζεις εσύ   ή οποιαδήποτε κοπέλα θα το εκτιμούσα πάρα πολύ γιατί έχω πελαγωσει.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ladybag20 είπε:

Καλησπέρα. Κατ' αρχάς να ευχηθώ περαστικά σε σένα και σε όλα τα κορίτσια που ταλαιπωρηθηκατε αυτές τις μέρες. Ξάπλα και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά. Θα φτάσετε την επιθυμητή εβδομάδα!

Να ρωτήσω και εγώ γι' αυτά τα χαρτιά που πρέπει να καταθέσουμε γιατί άρχισα να αγχώνομαι. Εγώ έχω ΠΗΤ 27/2 οπότε μου υπολόγισαν στη δουλειά ότι σταματάω 2/1. Το θέμα είναι ότι θα δουλεύω μέχρι και 17/12 γιατί έχω υπόλοιπο κανονικής αδείας από το 2020. Τα χαρτιά λοιπόν στο ΙΚΑ  πρέπει να τα καταθέσω μετά τις 17/12 ή μετά τις 2/1/21;; Νόμιζα ότι θα ήξεραν στη δουλειά ,  αλλά δεν μου έδωσαν καμία απάντηση. Αν  γνωρίζεις εσύ   ή οποιαδήποτε κοπέλα θα το εκτιμούσα πάρα πολύ γιατί έχω πελαγωσει.  

Κορίτσι μου γεια σου! Λοιπόν, πρέπει να τα κατάθεσεις το νωρίτερο 2/1/2021 δηλαδή από 2/1 και μετά ΟΧΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ γιατί δεν θα τα δεχτούν. Επίσης σημαντικό στο χαρτί που θ υπογράψει ο εργοδότης να βάλει ημερομηνία 2/1 όχι νωρίτερα..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σοφκα7 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τελικά δεν θα ανοίξει το λιανεμπόριο μέχρι τις 7 Ιανουαρίου, :-( κ δεν έχω ψωνίσει τίποτα για τον μπέμπη μου. Έχετε  να προτείνετε  από το ίντερνετ κάτι  φθηνό Κ καλο???? Έστω να πάρω τα βασικά:cry: έχω αγχωθεί πολύ με αυτό το'θέμα!!! Σας Ευχαριστώ!!!

Για να μην αγχώνεσαι και εγώ δεν είχα πάρει τίποτα όσο ήταν ανοιχτά τα καταστήματα.  Ψωνισα ηλεκτρονικά στις προσφορές στην black Friday.  Από το Λητώ, letoshop.gr ήρθαν πολύ γρήγορα.  Έχει πολλές κατηγορίες και πάρα πολλά είδη και κάνουν συχνά προσφορές. 

Αν θες επίσης,  επειδή και εγώ ρουχαλάκια δεν είχα πάρει,  έβγαλε το mothercare.gr , προσφορά στα φορμάκια,  κορμακια, υπνοσακους το δεύτερο στη μισή τιμή.  Εγώ παρήγγειλα σήμερα. Το νου σου μόνο κάντο άμεσα γιατί είδα εξαντλούνται τα νούμερα.  Εγώ πήρα το 0-3 . Ελπίζω να είναι οκ το νούμερο.  Λίγο μεγαλύτερα τα θέλουμε,  να μην είναι για 1-2 εβδομάδες μόνο. Δες βέβαια  και αυτά που σου πρότειναν τα κορίτσια.  Και εγώ μην νομίζεις έχω ένα σωρό απορίες.  Τουλάχιστον να κοιτάς για νεογέννητο να είναι 100% βαμβακερό να μην προκαλέσει τυχόν αλλεργίες 

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου γεια σου! Λοιπόν, πρέπει να τα κατάθεσεις το νωρίτερο 2/1/2021 δηλαδή από 2/1 και μετά ΟΧΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ γιατί δεν θα τα δεχτούν. Επίσης σημαντικό στο χαρτί που θ υπογράψει ο εργοδότης να βάλει ημερομηνία 2/1 όχι νωρίτερα..

Σ'ευχαριστώ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα! Ειμαι και εγω με συσπασεις εδω και 3 μέρες οσο ειμαι ορθια ή καθιστή ειδικα... θα παω αυριο για καρδιοτοκογραφο στο Ιασώ αλλα ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν εχω ιδέα ξερετε αν θα κοστισει κατι και ποια ειναι η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Ειμαι και εγω με συσπασεις εδω και 3 μέρες οσο ειμαι ορθια ή καθιστή ειδικα... θα παω αυριο για καρδιοτοκογραφο στο Ιασώ αλλα ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν εχω ιδέα ξερετε αν θα κοστισει κατι και ποια ειναι η διαδικασία;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια περνάω! Για κόστος δεν ξέρω, εμένα το έχει ο γιατρός μου και μου παίρνει το κλασικό ραντεβού, δεν νομίζω να σου πάρουν πάνω από 50 ευρώ. Γενικά σου βάζουν μια ζώνη στην κοιλιά και κάθεσαι σε μια εξεταστική καρέκλα για περίπου μισή ώρα και πατάς ένα κουμπάκι κάθε φορά που νιώθεις το μωρό να κουνιέται. Δεν είναι κάτι ή διαδικασία.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια περνάω! Για κόστος δεν ξέρω, εμένα το έχει ο γιατρός μου και μου παίρνει το κλασικό ραντεβού, δεν νομίζω να σου πάρουν πάνω από 50 ευρώ. Γενικά σου βάζουν μια ζώνη στην κοιλιά και κάθεσαι σε μια εξεταστική καρέκλα για περίπου μισή ώρα και πατάς ένα κουμπάκι κάθε φορά που νιώθεις το μωρό να κουνιέται. Δεν είναι κάτι ή διαδικασία.. 

Σας νιωθω ολες οσες λετε οτι εχετε συσπάσεις και δυστυχώς ειναι κι αυτα μεσα στο πρόγραμμα... απλα αν δεν ειμαι ξαπλωμένη μπορουν να γινουν πολυ ενοχλητικές.. παιρνω μαγνησιο, 2 την ημέρα αλλα δεν νομίζω οτι αλλαζει κάτι... θα δριξει αυριο τι γίνεται! Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...