Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Κι εγώ το ίδιο νόμιζα ότι είναι το μωρό μέχρι που τις τελευταίες πέντε μέρες πριν το ραντεβού έγιναν πιο έντονες και κάθε φορά που σηκωνόμουν πχ να πλύνω 2-3 πιάτα, να κάνω ντουζ.. Πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ έχω συσπάσεις και πιάσαμε και μια ενώ έκανα υπέρηχο , μετά όταν με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο δεν έπιασε καμμία.  Μήπως πιάσαμε την ώρα που είχε ηρεμήσει δεν ξέρω!

Ναι στο καρδιοτοκογραφο μπαίνεις για περίπου μισή ώρα το πολύ δεν είναι σίγουρο ότι θα κάνεις εκείνη την ώρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ που είχα πρώτη φορά έντονες κ επίπονες στον 4ο και πήγα στα επείγοντα, φαινόταν και στον υπέρηχο, μου το έδινε κιόλας η γιατρός που έκανε τον υπέρηχο. Οι συσπάσεις γίνονται από νωρίς αλλά δεν είναι αντιληπτές συνήθως και για κάποιες δεν είναι αντιληπτές ούτε πολύ αργότερα! Βέβαια πάλι απ'ότι καταλαβαίνω ο κάθε γιατρός λέει κ άλλα! Εμένα μου είπε με 8-10 την ημέρα χωρίς πόνο δεν ανησυχούμε. Άλλος γιατρός μπορεί να πει αλλά.. τι να πω! Μπράβο σε όσες κοιμαστε! Αυτό θα πω! 


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Να σας ρωτήσω κάτι, εσας όταν ξυπνάτε είναι η κοιλιά σας σκληρή???

Προσωπικά οχι οταν ξυπνάω ειμαι στα καλυτερα μου, διότι ειμαι ξεκούραστη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!Ξεκινώ την 32η βδομάδα από αύριο και τον 8ο μήνα!!Σαν ψέμα.μου φαίνεται!!!!Πότε πέρασε ο καιρός!Ουτε την κατάλαβα αυτή την εγκυμοσύνη!!Σ ένα μήνα μπαινω στο μήνα μου.

Εύχομαι να περάσουμε όλες ήρεμες κι ανεμελες γιορτές και μετά σιγά σιγά να υποδεχτούμε επιτέλους τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 8

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Να σας ρωτήσω κάτι, εσας όταν ξυπνάτε είναι η κοιλιά σας σκληρή???

Καλημέρα κορίτσια.. Θα έλεγα πως όχι.. Προς το βραδάκι γίνεται πιο σκληρή.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Θα έλεγα πως όχι.. Προς το βραδάκι γίνεται πιο σκληρή.. 

Εμένα γιατί σκληραίνει??? Και το πρωί και το βράδυ καμία φορά την καταλαβαίνω όταν αλλάζω πλευρό...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας και από μένα! Δεν την γλύτωσα τελικά και μπήκα στην κλινική γιατί είχα και χθες το βράδυ πολλές συσπάσεις.. Η κατάσταση με τον κορωναιο είναι τραγική! Ήρθα από τις 11 και μπήκα τώρα σε ένα μονόκλινο αφού βγήκε αρνητικό το rapid test και θα περιμένω εδώ χωρίς φάρμακα και τίποτα μέχρι να βγει το pcr και να πάω σε κανονικό δωμάτιο με τα φάρμακα και τους ορους.. Μια κοπέλα κόντεψε να γεννήσει περιμένοντας να βγει το αποτέλεσμα του τεστ στην αίθουσα αναμονής! Είχαν σπάσει τα νερά της και είχαν ξεκινήσει οι επώδυνες συσπασεις, την έβλεπα και πονουσα και εγώ! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Εμένα γιατί σκληραίνει??? Και το πρωί και το βράδυ καμία φορά την καταλαβαίνω όταν αλλάζω πλευρό...

Καλημέρα! 

Μηπως είναι τα μωρά ; Το παθαίνω κι εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη κυρίως στο πλάι. Σα να κουλουριάζονται κι αυτά κάπως για να μην πιέζονται (αυτό που είναι δηλαδή στην πλευρά που έχω ξαπλώσει) και μαζεύεται. Μήπως εννοείς αυτό ;  Ενώ ανάσκελα δε γίνεται (αλλά εγώ τελευταία όταν είμαι ανάσκελα ζαλίζομαι παρά πολύ δεν ξέρω γιατί)... 

Just now, Ρια new mum said:

Κορίτσια γειά σας και από μένα! Δεν την γλύτωσα τελικά και μπήκα στην κλινική γιατί είχα και χθες το βράδυ πολλές συσπάσεις.. Η κατάσταση με τον κορωναιο είναι τραγική! Ήρθα από τις 11 και μπήκα τώρα σε ένα μονόκλινο αφού βγήκε αρνητικό το rapid test και θα περιμένω εδώ χωρίς φάρμακα και τίποτα μέχρι να βγει το pcr και να πάω σε κανονικό δωμάτιο με τα φάρμακα και τους ορους.. Μια κοπέλα κόντεψε να γεννήσει περιμένοντας να βγει το αποτέλεσμα του τεστ στην αίθουσα αναμονής! Είχαν σπάσει τα νερά της και είχαν ξεκινήσει οι επώδυνες συσπασεις, την έβλεπα και πονουσα και εγώ! 

Πω πω ... σε ποια κλινική είσαι ; Στο Λητω έχουν ένα rapid pcr που βγαίνει σε 1-1,5 ώρα και έτσι πας γρήγορα στο δωμάτιο. 
Λιγη υπομονή κορίτσι μου... σε λίγο θα πας και στο δωμάτιο να σου δώσουν φάρμακα! Ευχομαι σύντομα να ηρεμήσεις ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια γειά σας και από μένα! Δεν την γλύτωσα τελικά και μπήκα στην κλινική γιατί είχα και χθες το βράδυ πολλές συσπάσεις.. Η κατάσταση με τον κορωναιο είναι τραγική! Ήρθα από τις 11 και μπήκα τώρα σε ένα μονόκλινο αφού βγήκε αρνητικό το rapid test και θα περιμένω εδώ χωρίς φάρμακα και τίποτα μέχρι να βγει το pcr και να πάω σε κανονικό δωμάτιο με τα φάρμακα και τους ορους.. Μια κοπέλα κόντεψε να γεννήσει περιμένοντας να βγει το αποτέλεσμα του τεστ στην αίθουσα αναμονής! Είχαν σπάσει τα νερά της και είχαν ξεκινήσει οι επώδυνες συσπασεις, την έβλεπα και πονουσα και εγώ! 

Να μη βγούμε θετικες να ευχόμαστε,αυτο είναι το λιγότερο.Δυστυχως αναμενομενα όλα αυτά....Θα τα υποστούμε...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα! 

Μηπως είναι τα μωρά ; Το παθαίνω κι εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη κυρίως στο πλάι. Σα να κουλουριάζονται κι αυτά κάπως για να μην πιέζονται (αυτό που είναι δηλαδή στην πλευρά που έχω ξαπλώσει) και μαζεύεται. Μήπως εννοείς αυτό ;  Ενώ ανάσκελα δε γίνεται (αλλά εγώ τελευταία όταν είμαι ανάσκελα ζαλίζομαι παρά πολύ δεν ξέρω γιατί)... 

Πω πω ... σε ποια κλινική είσαι ; Στο Λητω έχουν ένα rapid pcr που βγαίνει σε 1-1,5 ώρα και έτσι πας γρήγορα στο δωμάτιο. 
Λιγη υπομονή κορίτσι μου... σε λίγο θα πας και στο δωμάτιο να σου δώσουν φάρμακα! Ευχομαι σύντομα να ηρεμήσεις ! 

Στο γενεσις είμαι, Θεσσαλονίκη. Ευτυχώς βγήκε γρήγορα τελικά και μόλις με έφεραν στο δωμάτιο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum said:

Στο γενεσις είμαι, Θεσσαλονίκη. Ευτυχώς βγήκε γρήγορα τελικά και μόλις με έφεραν στο δωμάτιο.. 

Μπράβο ! 
Αντε να σου βάλουν και τα φάρμακάκια να ηρεμήσεις κορίτσι μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μπράβο ! 
Αντε να σου βάλουν και τα φάρμακάκια να ηρεμήσεις κορίτσι μου! 

Μακάρι να μην χρειαστεί να κάτσω πολύ αν και ο γιατρός είπε ότι τις 2 βδομάδες μάλλον θα τις φάω.. Εσύ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα! 

Μηπως είναι τα μωρά ; Το παθαίνω κι εγώ όταν είμαι ξαπλωμένη κυρίως στο πλάι. Σα να κουλουριάζονται κι αυτά κάπως για να μην πιέζονται (αυτό που είναι δηλαδή στην πλευρά που έχω ξαπλώσει) και μαζεύεται. Μήπως εννοείς αυτό ;  Ενώ ανάσκελα δε γίνεται (αλλά εγώ τελευταία όταν είμαι ανάσκελα ζαλίζομαι παρά πολύ δεν ξέρω γιατί)... 

Πω πω ... σε ποια κλινική είσαι ; Στο Λητω έχουν ένα rapid pcr που βγαίνει σε 1-1,5 ώρα και έτσι πας γρήγορα στο δωμάτιο. 
Λιγη υπομονή κορίτσι μου... σε λίγο θα πας και στο δωμάτιο να σου δώσουν φάρμακα! Ευχομαι σύντομα να ηρεμήσεις ! 

Μπορεί να είναι αυτό! Τι να πω!!! Εμένα πάντως ανάσκελα με.βολευει πιο πολύ! Ο γιατρός όμως μου είπε να κοιμάμαι στο πλάι!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum said:

Μακάρι να μην χρειαστεί να κάτσω πολύ αν και ο γιατρός είπε ότι τις 2 βδομάδες μάλλον θα τις φάω.. Εσύ πως είσαι? 

Κάπως καλύτερα. 

Απο χθες δεν έχω καθόλου αίμα μέχρι τώρα και οι συσπάσεις υπάρχουν αλλά είναι πιο Αραιές. Και η πίεση σα να έχει πεσει κάπως σήμερα ... τι να πω ... κάθε μέρα και λιιιιιγο καλύτερα. Συγκρατημένα αισιόδοξη που λένε :) 

Δυο βδομαδες ε ; Μακαρι να είναι λιγότερο αλλά και τόσο να είναι ας είναι καλά το μωράκι να πάρει κι άλλο βάρος και χαλάλι. 
 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...