Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Κάπως καλύτερα. 

Απο χθες δεν έχω καθόλου αίμα μέχρι τώρα και οι συσπάσεις υπάρχουν αλλά είναι πιο Αραιές. Και η πίεση σα να έχει πεσει κάπως σήμερα ... τι να πω ... κάθε μέρα και λιιιιιγο καλύτερα. Συγκρατημένα αισιόδοξη που λένε :) 

Δυο βδομαδες ε ; Μακαρι να είναι λιγότερο αλλά και τόσο να είναι ας είναι καλά το μωράκι να πάρει κι άλλο βάρος και χαλάλι. 
 

Μπράβο αγάπη μου αλήθεια χαίρομαι πολύ για σένα! Ναι εντάξει ας είναι καλά το μωράκι μου και χαλάλι! Όταν λες πιο αραιές κάθε πότε περίπου κάνεις? Εγώ έχω περίπου ανά μισή ώρα, εσύ έχεις πιο αραια? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ρια new mum said:

Μπράβο αγάπη μου αλήθεια χαίρομαι πολύ για σένα! Ναι εντάξει ας είναι καλά το μωράκι μου και χαλάλι! Όταν λες πιο αραιές κάθε πότε περίπου κάνεις? Εγώ έχω περίπου ανά μισή ώρα, εσύ έχεις πιο αραια? 

Ναι .. ανάλογα και την ώρα της ημέρας. Τα πρωινά είμαι πιο ήρεμη και όσο έρχεται το βράδυ που κουράζομαι (αν κ προσέχω όσο μπορώ) πιο συχνά. 
Σκεψου όμως ότι στο νοσοκομείο ειχα ένα 2ωρο ανά 4 λεπτά .... όποτε το μισάωρο μου φαίνεται οκ. Μάλιστα και ο γιατρός μου είχε πει ότι στο μισάωρο -50λεπτο δε μας πειράζει. Τα πολύ συχνά δε θελουμε και φυσικά να μην επηρεάζεται ο τράχηλος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Μακάρι να μην χρειαστεί να κάτσω πολύ αν και ο γιατρός είπε ότι τις 2 βδομάδες μάλλον θα τις φάω.. Εσύ πως είσαι? 

Περαστικα!! 2 εβδομάδες εντος κλινικης;; 

Just now, chris79 είπε:

Ναι .. ανάλογα και την ώρα της ημέρας. Τα πρωινά είμαι πιο ήρεμη και όσο έρχεται το βράδυ που κουράζομαι (αν κ προσέχω όσο μπορώ) πιο συχνά. 
Σκεψου όμως ότι στο νοσοκομείο ειχα ένα 2ωρο ανά 4 λεπτά .... όποτε το μισάωρο μου φαίνεται οκ. Μάλιστα και ο γιατρός μου είχε πει ότι στο μισάωρο -50λεπτο δε μας πειράζει. Τα πολύ συχνά δε θελουμε και φυσικά να μην επηρεάζεται ο τράχηλος. 

Ενα μηνακο υπομονη! Τοσο συχνες ειχες;;  πωω τι αγχος κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Περαστικα!! 2 εβδομάδες εντος κλινικης;; 

Ενα μηνακο υπομονη! Τοσο συχνες ειχες;;  πωω τι αγχος κ αυτο

Ναι εντός Κλινικής, ας πάνε όλα καλά και θα περάσει και αυτό δεν με πειράζει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Ναι εντός Κλινικής, ας πάνε όλα καλά και θα περάσει και αυτό δεν με πειράζει.. 

Αχ βρε κοριτσι μου υπομονή! Βέβαια απο τη μια μερια νιωθεις κ μια ασφαλεια στην κλινική οταν εισαι σε τετοια κατάσταση! Τοσο συχνες κ έντονες;; σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα γιατι δεν θυμάμαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ρια new mumεύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπωρηθεις ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου. Είναι επώδυνες οι συσπάσεις σου; Είχες και αίμα; 

@chris79ολα καλά να είναι από εδώ και πέρα, καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη!

Σήμερα έκανα κορίτσια μάθημα Ψυχοπροφυλακτικης (ανώδυνου τοκετού) και είχε πολύ ενδιαφέρον, σας το προτείνω για όποια ενδιαφέρεται. 

Επίσης με ενημέρωσε ο γιατρός μου για όποια γεννήσει με φυσιολογικό στο Έλενα , χωρίς δηλαδή να γνωρίζει πότε θα πάει, πηγαίνει σε δίκλινο μέχρι να βγει το τεστ covid και την επομένη μεταφέρεται στο δωμάτιο της αρεσκείας της. Για τον συνοδό δεν είναι υποχρεωτικό το τεστ. Αυτά για το Έλενα.

  • Μου αρέσει 3

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

@Ρια new mumεύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπωρηθεις ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου. Είναι επώδυνες οι συσπάσεις σου; Είχες και αίμα; 

@chris79ολα καλά να είναι από εδώ και πέρα, καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη!

Σήμερα έκανα κορίτσια μάθημα Ψυχοπροφυλακτικης (ανώδυνου τοκετού) και είχε πολύ ενδιαφέρον, σας το προτείνω για όποια ενδιαφέρεται. 

Επίσης με ενημέρωσε ο γιατρός μου για όποια γεννήσει με φυσιολογικό στο Έλενα , χωρίς δηλαδή να γνωρίζει πότε θα πάει, πηγαίνει σε δίκλινο μέχρι να βγει το τεστ covid και την επομένη μεταφέρεται στο δωμάτιο της αρεσκείας της. Για τον συνοδό δεν είναι υποχρεωτικό το τεστ. Αυτά για το Έλενα.

Πιο χαλαρό δλδ πρωτόκολλο κοβιντ το Έλενα??Εντύπωση μου κάνει.Στα ιδιωτικά είναι υποχρεωτικό και για το σύζυγό.Βραδυ θα μπορεί να μένει?

Για τοκετό εσεις έχετε μιλήσει?Σου έχει πει κατι για τη δική σου περίπτωση?

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου υπομονή! Βέβαια απο τη μια μερια νιωθεις κ μια ασφαλεια στην κλινική οταν εισαι σε τετοια κατάσταση! Τοσο συχνες κ έντονες;; σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα γιατι δεν θυμάμαι 

Μόλις έκλεισα τη 29! Είναι αρκετά συχνές αλλά ευτυχώς δεν έχει πόνο.. 

Just now, Katerina 11 είπε:

@Ρια new mumεύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μην ταλαιπωρηθεις ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου. Είναι επώδυνες οι συσπάσεις σου; Είχες και αίμα; 

@chris79ολα καλά να είναι από εδώ και πέρα, καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη!

Σήμερα έκανα κορίτσια μάθημα Ψυχοπροφυλακτικης (ανώδυνου τοκετού) και είχε πολύ ενδιαφέρον, σας το προτείνω για όποια ενδιαφέρεται. 

Επίσης με ενημέρωσε ο γιατρός μου για όποια γεννήσει με φυσιολογικό στο Έλενα , χωρίς δηλαδή να γνωρίζει πότε θα πάει, πηγαίνει σε δίκλινο μέχρι να βγει το τεστ covid και την επομένη μεταφέρεται στο δωμάτιο της αρεσκείας της. Για τον συνοδό δεν είναι υποχρεωτικό το τεστ. Αυτά για το Έλενα.

Όχι ευτυχώς δεν έχω ούτε πόνο ούτε αίμα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Μόλις έκλεισα τη 29! Είναι αρκετά συχνές αλλά ευτυχώς δεν έχει πόνο.. 

Όχι ευτυχώς δεν έχω ούτε πόνο ούτε αίμα! 

Υπομονή 2 3 εβδομάδες για το πρωτο μαξιλαρακι,  οχι οτι οι 30 εβδομάδες δεν ειναι..  Ελπίζω ο γιατρος και τα φάρμακα να κανουν τα... Μαγικα τους, και να βγεις συντομα! Να χαρεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σπιτακι σου! Τώρα στην κλινικη θα έχεις κ αφθονο χρονο για να δεις στο ίντερνετ πραγματακια για το μωρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Joka είπε:

Πιο χαλαρό δλδ πρωτόκολλο κοβιντ το Έλενα??Εντύπωση μου κάνει.Στα ιδιωτικά είναι υποχρεωτικό και για το σύζυγό.Βραδυ θα μπορεί να μένει?

Για τοκετό εσεις έχετε μιλήσει?Σου έχει πει κατι για τη δική σου περίπτωση?

 

Ναι μπορεί να μείνει το βράδυ επειδή θα είμαι σε μονοκλινο, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τα άλλα δωμάτια. Μιλήσαμε λίγο για τον τοκετό, ότι δηλαδή θα πάμε για φυσιολογικό αλλά με επισκληριδιο.

πρίν από 28 λεπτά , Ρια new mum είπε:

Μόλις έκλεισα τη 29! Είναι αρκετά συχνές αλλά ευτυχώς δεν έχει πόνο.. 

Όχι ευτυχώς δεν έχω ούτε πόνο ούτε αίμα! 

Κ εγώ έχω συχνές περίπου μία κάθε μία δύο ώρες αλλά δεν μου είπε ο γιατρός μου να το δούμε παραπανω, γι αυτό σε ρωτάω.. Ο τράχηλος σου πως είναι;


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ρια new mum περαστικά κορίτσι μου ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γυρίσεις γρήγορα σπιτι σου ! 
Κορίτσια εύχομαι όλες να ηρεμήσουμε από συσπάσεις , αϋπνίες κ ότι άλλο μας ταλαιπωρεί ! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Ναι μπορεί να μείνει το βράδυ επειδή θα είμαι σε μονοκλινο, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τα άλλα δωμάτια. Μιλήσαμε λίγο για τον τοκετό, ότι δηλαδή θα πάμε για φυσιολογικό αλλά με επισκληριδιο.

Κ εγώ έχω συχνές περίπου μία κάθε μία δύο ώρες αλλά δεν μου είπε ο γιατρός μου να το δούμε παραπανω, γι αυτό σε ρωτάω.. Ο τράχηλος σου πως είναι;

Ο τράχηλος είναι πολύ καλός αλλά ο γιατρός μου δεν θέλει να με αφήνει με συσπασεις, εδώ δίπλα μου μια γέννησε στις 34 εβδομάδες ξαφνικά επειδή δεν έδωσε σημασία στις συσπασεις ούτε αυτή ούτε ο γιατρός της. Γιαυτό να απαιτείται συχνές μετρήσεις τραχήλου! 

Just now, Mariachi είπε:

@Ρια new mum περαστικά κορίτσι μου ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γυρίσεις γρήγορα σπιτι σου ! 
Κορίτσια εύχομαι όλες να ηρεμήσουμε από συσπάσεις , αϋπνίες κ ότι άλλο μας ταλαιπωρεί ! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Έχουμε μπει όλες στην τελική ευθεία, κουράγιο και υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Ναι μπορεί να μείνει το βράδυ επειδή θα είμαι σε μονοκλινο, δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για τα άλλα δωμάτια. Μιλήσαμε λίγο για τον τοκετό, ότι δηλαδή θα πάμε για φυσιολογικό αλλά με επισκληριδιο.

Κ εγώ έχω συχνές περίπου μία κάθε μία δύο ώρες αλλά δεν μου είπε ο γιατρός μου να το δούμε παραπανω, γι αυτό σε ρωτάω.. Ο τράχηλος σου πως είναι;

Καλημερα κοριτσια!εγω θα γεννησω στο Ελενα ρωτησα την προιστσμενη του γιατρου πριν απο 1 μηνα που ειχα ραντεβου κ μ ειπε πως ο συζυγος κανει τεστ κ μετα τα αποτελεσματα περναει στο δωματιο μ. Φυσικα στη γεννα θα πρεπει να ειμαι μονη μου.

Σημερα ηρθα για το καθιερωμενο ραντεβου! Εχω απορια να δω ποσο μεγαλωσε η μπεμπα!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια!εγω θα γεννησω στο Ελενα ρωτησα την προιστσμενη του γιατρου πριν απο 1 μηνα που ειχα ραντεβου κ μ ειπε πως ο συζυγος κανει τεστ κ μετα τα αποτελεσματα περναει στο δωματιο μ. Φυσικα στη γεννα θα πρεπει να ειμαι μονη μου.

Σημερα ηρθα για το καθιερωμενο ραντεβου! Εχω απορια να δω ποσο μεγαλωσε η μπεμπα!

 

Καλημέρα Ανι μου! Στείλε μας τα νέα σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα κοριτσια!εγω θα γεννησω στο Ελενα ρωτησα την προιστσμενη του γιατρου πριν απο 1 μηνα που ειχα ραντεβου κ μ ειπε πως ο συζυγος κανει τεστ κ μετα τα αποτελεσματα περναει στο δωματιο μ. Φυσικα στη γεννα θα πρεπει να ειμαι μονη μου.

Σημερα ηρθα για το καθιερωμενο ραντεβου! Εχω απορια να δω ποσο μεγαλωσε η μπεμπα!

 

Καλημέρα, με το καλό να την δεις, περιμένουμε νέα σου!


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...