Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Joka είπε:

Άκουγα χθες ένα γνωστό παιδίατρο ο οποίος έλεγε ότι καλύτερα τα παιδιά να μην μάθουν καθόλου την πιπίλα.

Κι αν τη μάθουν,στον 1 χρόνο οι γονείς να αρχίσουν να τους την κόβουν.

Μόνο εδώ στην Ελλάδα βλέπεις παιδιά μέχρι 4 ετών και,με πιπιλα.Στο εξωτερικό δεν υπάρχουν αυτές οι υπερβολές.

Αυτό θα ακολουθήσουμε εμείς.

Μπιμπερό δε διανοούμαι καν,θα θηλάζω αποκλειστικά όσο κι αν δυσκολευτω.Ειναι το μεγαλύτερο δώρο για το παιδί αλλά κι εμένα.

Θήλαστρο ούτε,το νοσοκομειακό για αρχή κι ίσως μετά να το νοικιάσω.

Στην ουσία,ελάχιστα είναι τα απαραίτητα.

 

Πολύ σωστή σε βρίσκω!Πρώτον,ο Θηλασμος είναι ΧΡΥΣΟΣ!και δεύτερον η πιπιλα δεν είναι απαραίτητη,μια χαρά τα καταφέρνουν τα μωρακια και χωρίς αυτήν!η κορούλα μου είναι 13 μηνων και ακόμη την θηλάζω!πιπίλα δεν πηρε ποτε!όχι μόνο επειδή ούτε καν θέλαμε εμείς να τη δώσουμε,αλλά και από επιλογή της.προσπαθησε μια μέρα η πεθερά μου να της δώσει και η μικρή αηδιαζε(12 ημερών ητανε)ηξερε το παιδάκι μου απ την αρχή!!:)με το καλό όλες τα μωρακια σας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά και από μένα.  Καλές γιορτές να έχουμε και καλά Χριστούγεννα. Υγεία για όλο τον κόσμο και σε λίγο καιρό να κρατήσουμε υγιή τα νινάκια μας στην αγκαλιά μας

Ας απολαύσουμε αυτά τα τόσο ιδιαίτερα Χριστούγεννα φέτος , ας παραγκωνισουμε το γεγονός οτι θα στερηθούμε τους δικούς μας που τυχαίνει να ζουν σε άλλο νομό,  ας εκτιμήσουμε θεμελιώδεις αξίες, όπως η ελευθερία, που ως τώρα θεωρούσαμε δεδομένες, ώστε του χρόνου να είναι τα πιο ωραία Χριστούγεννα της ζωής μας μαζί με τα μωράκια μας και όλη την οικογένεια μαζί ενωμένη!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πήρα σήμερα απορρυπαντικο και μαλακτικό. Το πρώτο είναι της προδερμ που μυρίζει μωρουδιλα (μου φάνηκε υπέροχο) Και το μαλακτικό planet :)

χθες μας έφεραν κ το πρώτο φορμακι που παρήγγειλε ο άντρας μου . Του αγαπημένου του son goku. Νταξει μην γελάσετε αλλά ήθελε να της το πάρει για να βλέπουν μαζί όταν μεγαλώσει λιγάκι! 

Επίσης, σήμερα ξεκίνησα με μεγάλη φοβία την αντιβίωση για το ουρεοπλασμα... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κοριτσια πήρα σήμερα απορρυπαντικο και μαλακτικό. Το πρώτο είναι της προδερμ που μυρίζει μωρουδιλα (μου φάνηκε υπέροχο) Και το μαλακτικό planet :)

χθες μας έφεραν κ το πρώτο φορμακι που παρήγγειλε ο άντρας μου . Του αγαπημένου του son goku. Νταξει μην γελάσετε αλλά ήθελε να της το πάρει για να βλέπουν μαζί όταν μεγαλώσει λιγάκι! 

Επίσης, σήμερα ξεκίνησα με μεγάλη φοβία την αντιβίωση για το ουρεοπλασμα... 

 

Ολα καλα θα πανε! Να τρως καλά τωρα με την αντιβιωση.. Με το καλο να παραλάβετε και τα υπόλοιπα!!! ❤️ χαχαχα εμεις παντως με τον αδερφο μου το βλεπαμε πολυ αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Ολα καλα θα πανε! Να τρως καλά τωρα με την αντιβιωση.. Με το καλο να παραλάβετε και τα υπόλοιπα!!! ❤️ χαχαχα εμεις παντως με τον αδερφο μου το βλεπαμε πολυ αυτο

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι, ήταν της εποχής μας :p 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Κοριτσια πήρα σήμερα απορρυπαντικο και μαλακτικό. Το πρώτο είναι της προδερμ που μυρίζει μωρουδιλα (μου φάνηκε υπέροχο) Και το μαλακτικό planet :)

χθες μας έφεραν κ το πρώτο φορμακι που παρήγγειλε ο άντρας μου . Του αγαπημένου του son goku. Νταξει μην γελάσετε αλλά ήθελε να της το πάρει για να βλέπουν μαζί όταν μεγαλώσει λιγάκι! 

Επίσης, σήμερα ξεκίνησα με μεγάλη φοβία την αντιβίωση για το ουρεοπλασμα... 

 

Τέλεια κορίτσι μου.. αλήθεια που το βρήκατε αυτό το φορμάκι; Θα ενδιέφερε και τον δικό μου άντρα για το αγοράκι μας χαχαχα! Καθόλου μην φοβάσαι τίποτα δεν είναι! Ίσα ίσα καλύτερα να πάρεις την αντιβίωση και να μην μείνεις με το μικρόβιο.. εγώ πήρα στην εγκυμοσύνη δύο φορές!

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλά Χριστούγεννα σε όλες και του χρόνου τρισευτυχισμένες με τα μωρά μας!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,  οσες το δειτε τετοια μερα τέτοια ωρα,  εχετε καθολου πονακια χαμηλα κατω,  στον κολπο,  στιγμιαια σαν να περναει ρευμα;;;  ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου.. αλήθεια που το βρήκατε αυτό το φορμάκι; Θα ενδιέφερε και τον δικό μου άντρα για το αγοράκι μας χαχαχα! Καθόλου μην φοβάσαι τίποτα δεν είναι! Ίσα ίσα καλύτερα να πάρεις την αντιβίωση και να μην μείνεις με το μικρόβιο.. εγώ πήρα στην εγκυμοσύνη δύο φορές!

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλά Χριστούγεννα σε όλες και του χρόνου τρισευτυχισμένες με τα μωρά μας!

Στο e bay αλλά το έχει κ στο pat pat 

https://uk-m.patpat.com/product/Long-sleeve-Kungfu-Style-Orange-One-Piece-for-Baby-50302.html?is_new_category=0&sku_id=0 

:P

μπλεξαμε!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου,  οσες το δειτε τετοια μερα τέτοια ωρα,  εχετε καθολου πονακια χαμηλα κατω,  στον κολπο,  στιγμιαια σαν να περναει ρευμα;;;  ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε

Εγώ ναι. Όπως κ πόνο στο οστό χαμηλά όταν αγκωνομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου,  οσες το δειτε τετοια μερα τέτοια ωρα,  εχετε καθολου πονακια χαμηλα κατω,  στον κολπο,  στιγμιαια σαν να περναει ρευμα;;;  ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε

Και γω νιωθω κατι σαν πονο στον κολπο...και στους προσαγωγους. Ο γιατρος ειπε οτι απο δω και περα θα τα εχω αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου,  οσες το δειτε τετοια μερα τέτοια ωρα,  εχετε καθολου πονακια χαμηλα κατω,  στον κολπο,  στιγμιαια σαν να περναει ρευμα;;;  ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε

Ουυυυ ναι συνέχεια!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sofi8 @Geo Jo σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Ειχα κ εγω πονακια αλλα αυτα σήμερα ειναι τοσο εντονα, πραγματικά σαν να με περνάει ρευμα.   εχω κ την περιδεση και απο τη μια νιωθω ασφάλεια ότι ο τράχηλος δεν μπορει να ανοιξει,  απο την αλλη φοβαμαι μην κλωτσαει το μωρακι εκει πάνω 

@Hope.2019 εσένα θυμισε μου γυρισε το νινακι σου;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου,  οσες το δειτε τετοια μερα τέτοια ωρα,  εχετε καθολου πονακια χαμηλα κατω,  στον κολπο,  στιγμιαια σαν να περναει ρευμα;;;  ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε

Και εγώ το είχα σήμερα.  Το μεσημέρι το ένιωσα. Έκανα όμως και δουλίτσες το πρωί   

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

@Sofi8 @Geo Jo σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Ειχα κ εγω πονακια αλλα αυτα σήμερα ειναι τοσο εντονα, πραγματικά σαν να με περνάει ρευμα.   εχω κ την περιδεση και απο τη μια νιωθω ασφάλεια ότι ο τράχηλος δεν μπορει να ανοιξει,  απο την αλλη φοβαμαι μην κλωτσαει το μωρακι εκει πάνω 

@Hope.2019 εσένα θυμισε μου γυρισε το νινακι σου;;; 

Εμένα είχε γυρίσει ξαφνικά μέσα σε μια βδομάδα. Την 31η. Είχα πάει 30η κ ακόμα δεν είχε γυρίσει. Από τότε νοιώθω και πιο έντονη την πίεση χαμηλά στον κόλπο δεν ξέρω αν έχει σχέση. Τώρα θα πάω 33η ελπίζω να μην έχει ξανά αλλάξει θέση!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...