Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

8 hours ago, Joka said:

.Aχ κορίτσι μου!!!Έκανες την αρχή τελικά!!Και τί μέρα!!Συγκινήθηκα!!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!

Το καλύτερο δώρο,πολλαπλή γιορτή για εσάς η σημερινή μέρα!!

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και είχες και όμορφη εμπειρία τοκετού.

Συγχαρητηρια και σε σένα και στο γιατρό σου πού τα φέρατε φυσιολογικά στον έξω κόσμο!Μεγάλο δώρο και για σένα και για τα μωρακια.

Καλή ανάρρωση να έχεις αν και στο φτ από την επόμενη σηκώνεσαι και δεν πονάς.Ποσες μερες θα μείνεις μέσα?

Και στα δικά μας,τωρα να παίρνουμε μια- μια σειρά,ιδίως εμείς που είμαστε.στην αρχή του μήνα!

Σε ευχαριστώ πολύ !! 
Το δεύτερο μωρό το γέννησα 2 το μεσημέρι. Εννοείται από την ώρα που πηγα στο δωμάτιο (περίπου 5) σηκωνόμουν μόνη μου για τουαλέτα και στις 7 πηγα πάλι μόνη μου στον άλλο όροφο που είναι η μονάδα να δω τα μωράκια. Από την ίδια κιόλας μέρα σηκώνεσαι και είσαι λειτουργική χωρίς βοήθεια. 
Το δεν πονάς βεβαια δεν ισχύει. Κάνει συσπάσεις η μήτρα για να επανέλθει στο αρχικό της μέγεθος και μια χαρά πονάς αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρουργείο. 
Μακαρι να τα καταφέρεις και εσυ και όσες άλλες το επιθυμούν να γεννήσετε φυσιολογικά. Και αν όχι σημασία έχει να κρατήσετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας ! 
Με το καλό σε όλες !! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! 
Το δεύτερο μωρό το γέννησα 2 το μεσημέρι. Εννοείται από την ώρα που πηγα στο δωμάτιο (περίπου 5) σηκωνόμουν μόνη μου για τουαλέτα και στις 7 πηγα πάλι μόνη μου στον άλλο όροφο που είναι η μονάδα να δω τα μωράκια. Από την ίδια κιόλας μέρα σηκώνεσαι και είσαι λειτουργική χωρίς βοήθεια. 
Το δεν πονάς βεβαια δεν ισχύει. Κάνει συσπάσεις η μήτρα για να επανέλθει στο αρχικό της μέγεθος και μια χαρά πονάς αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρουργείο. 
Μακαρι να τα καταφέρεις και εσυ και όσες άλλες το επιθυμούν να γεννήσετε φυσιολογικά. Και αν όχι σημασία έχει να κρατήσετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας ! 
Με το καλό σε όλες !! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όντως δεν ισχύει ότι δεν πονάς και στον φυσιολογικό τοκετο..Αν και σημασια έχει να γεννήσεις, μετά ολα τα αλλα περισσεύουν..παρολα αυτά τα μωρουλια σου ειναι θερμοκοιτίδα τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου...τι υπέροχη μέρα..κ φυσικά χρόνια πολλά στην μανούλα τους...έζησες μια υπέροχη στιγμή.εκανες την καλύτερη αρχή..με το καλό να πάτε όλοι μαζί σπιτάκι σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , chris79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! 
Το δεύτερο μωρό το γέννησα 2 το μεσημέρι. Εννοείται από την ώρα που πηγα στο δωμάτιο (περίπου 5) σηκωνόμουν μόνη μου για τουαλέτα και στις 7 πηγα πάλι μόνη μου στον άλλο όροφο που είναι η μονάδα να δω τα μωράκια. Από την ίδια κιόλας μέρα σηκώνεσαι και είσαι λειτουργική χωρίς βοήθεια. 
Το δεν πονάς βεβαια δεν ισχύει. Κάνει συσπάσεις η μήτρα για να επανέλθει στο αρχικό της μέγεθος και μια χαρά πονάς αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρουργείο. 
Μακαρι να τα καταφέρεις και εσυ και όσες άλλες το επιθυμούν να γεννήσετε φυσιολογικά. Και αν όχι σημασία έχει να κρατήσετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας ! 
Με το καλό σε όλες !! 

Σ ευχαριστώ πολύ!Μακάρι!Εγώ αναφέρθηκα στην επομενη ημέρα!!Εσύ με τον φτ από την ίδια μέρα σηκώθηκες μόνη και περπατούσες πράγματα αδιανόητο για καισαρική όπου την πρώτη μέρα δε μπορείς να κουνηθεις απ τον πόνο!!!!!

Όταν έχεις χρόνο και διάθεση γράψε μας λεπτομέρειες Για την κατάσταση που επικρατεί εκεί και γενικότερα.. 

Πολλές ευχές γλυκιά μανούλα!!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η αδερφή μου που γέννησε και τα δύο της παιδάκια με καισαρική δεν είχε καθόλου πόνο και σηκώθηκε την πρώτη μερα. Το έχω ακούσει μάλιστα κ από άλλες γυναίκες αλλά αυτό είναι το πιο κοντινό μου παράδειγμα. Παίζουν ρόλο πολλές παράμετροι και ας είμαστε αισιόδοξες με όσο το δυνατόν λιγότερο φόβο κ άγχος ανεξάρτητα με τον τρόπο που θα επιλέξει να γεννήσει η καθεμία. Συμβαίνει μάλιστα να ξεκινάς για φτ και για κάποιον λόγο να μην είναι εφικτό οπότε ας μη βάζουμε στο μυαλό μας τα χειρότερα γιατι ο φόβος διαμορφώνει κατά πολύ την εμπειρία! 

  • Μου αρέσει 3

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, chris79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! 
Το δεύτερο μωρό το γέννησα 2 το μεσημέρι. Εννοείται από την ώρα που πηγα στο δωμάτιο (περίπου 5) σηκωνόμουν μόνη μου για τουαλέτα και στις 7 πηγα πάλι μόνη μου στον άλλο όροφο που είναι η μονάδα να δω τα μωράκια. Από την ίδια κιόλας μέρα σηκώνεσαι και είσαι λειτουργική χωρίς βοήθεια. 
Το δεν πονάς βεβαια δεν ισχύει. Κάνει συσπάσεις η μήτρα για να επανέλθει στο αρχικό της μέγεθος και μια χαρά πονάς αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρουργείο. 
Μακαρι να τα καταφέρεις και εσυ και όσες άλλες το επιθυμούν να γεννήσετε φυσιολογικά. Και αν όχι σημασία έχει να κρατήσετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας ! 
Με το καλό σε όλες !! 

Να σου ζήσουν!!!να γίνουν δύο ευτυχισμένα παιδιά! Καλή συνέχεια τώρα στο σπίτι σας με τα τρία τέκνα τώρα,να είναι γεμάτο χαρά πάντα!!Ποπο τι ωραία!!!

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια μου όλα πήγαν τέλεια! 
Τα πρώτα μωράκια της ομαδούλας μας κατέφθασαν! 
Γεννησα φυσιολογικά 2 υπέροχα μικροσκοπικά αλλά υγιή μωράκια ! 
1980 ο μπέμπης μας και 1680 η μπεμπούλα. 
Εγω είμαι ήρεμη , ευτυχισμένη και ανακουφισμένη ... και φυσικά τρίτεκνη ! 
Σας Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να ζήσετε έναν τόσο όμορφο τοκετό (είχε και κάποια απρόοπτα αλλά μόλις βλέπεις τα μωράκια τα ξεχνάς όλα) και να πάρετε στην αγκαλιά σας υγιή μωράκια!! 
Καλα Χριστούγεννα να έχουμε και χρόνια πολλά σε όλες !!! 

Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου!!!!! δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!!! να ναι καλότυχα, ευτυχισμένα! Εσύ και  Ο αντρούλης σου να τα χαίρεστε!! Το Καλύτερο δώρο Χριστουγέννων!!!! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! said:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όντως δεν ισχύει ότι δεν πονάς και στον φυσιολογικό τοκετο..Αν και σημασια έχει να γεννήσεις, μετά ολα τα αλλα περισσεύουν..παρολα αυτά τα μωρουλια σου ειναι θερμοκοιτίδα τώρα? 

Καλημέρα! 
Ναι είναι και θα είναι για 3 βδομαδες :(Πρέπει να πανε αφενός 36 εβδομάδων και αφετέρου 2300 σε κιλά 

Just now, pharmacy said:

Χριστινάκι να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου...τι υπέροχη μέρα..κ φυσικά χρόνια πολλά στην μανούλα τους...έζησες μια υπέροχη στιγμή.εκανες την καλύτερη αρχή..με το καλό να πάτε όλοι μαζί σπιτάκι σας

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου .. αλλά Χρυσανθάκι όχι Χριστινακι ;) 

Με το καλό και το δικό σου μπεμπάκι! 

Just now, Katerina 11 said:

Κορίτσια εμένα η αδερφή μου που γέννησε και τα δύο της παιδάκια με καισαρική δεν είχε καθόλου πόνο και σηκώθηκε την πρώτη μερα. Το έχω ακούσει μάλιστα κ από άλλες γυναίκες αλλά αυτό είναι το πιο κοντινό μου παράδειγμα. Παίζουν ρόλο πολλές παράμετροι και ας είμαστε αισιόδοξες με όσο το δυνατόν λιγότερο φόβο κ άγχος ανεξάρτητα με τον τρόπο που θα επιλέξει να γεννήσει η καθεμία. Συμβαίνει μάλιστα να ξεκινάς για φτ και για κάποιον λόγο να μην είναι εφικτό οπότε ας μη βάζουμε στο μυαλό μας τα χειρότερα γιατι ο φόβος διαμορφώνει κατά πολύ την εμπειρία! 

Σωστά! 
Γενικα πρέπει να έχουμε ανοιχτό μυαλό και προσαρμοστικότητα.. μπορεί να θελουμε τα πράγματα με κάποιο τρόπο και να μας έρθουν αλλιώς (και δεν πάει μόνο στον τοκετό αυτό , πάει και σε όλα όσα αφορούν και το μωρό μετά και τη μητρότητα γενικότερα). Προσαρμοζόμαστε χωρίς ενοχές και προχωράμε :) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια εμένα η αδερφή μου που γέννησε και τα δύο της παιδάκια με καισαρική δεν είχε καθόλου πόνο και σηκώθηκε την πρώτη μερα. Το έχω ακούσει μάλιστα κ από άλλες γυναίκες αλλά αυτό είναι το πιο κοντινό μου παράδειγμα. Παίζουν ρόλο πολλές παράμετροι και ας είμαστε αισιόδοξες με όσο το δυνατόν λιγότερο φόβο κ άγχος ανεξάρτητα με τον τρόπο που θα επιλέξει να γεννήσει η καθεμία. Συμβαίνει μάλιστα να ξεκινάς για φτ και για κάποιον λόγο να μην είναι εφικτό οπότε ας μη βάζουμε στο μυαλό μας τα χειρότερα γιατι ο φόβος διαμορφώνει κατά πολύ την εμπειρία! 

Και μενα το ιδιο η αδερφη μου και η νύφη μου.και εγω με καισαρικη θα παω οποτε θα σας ενημερωσω για την εξελιξη :-) αν και εχω ακομα ..μεσα προς τελος φεβρουαριου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσωπικά πέρασα πάρα πολλά 7 χρόνια με εξωσωματικες και επεμβάσεις και έχω περάσει τόσα που δε με φοβίζει τίποτα απολύτως.

Η καισαρική όμως είναι χειρουργείο,σε ανοίγουν από τη μια ως την άλλη και από την κουμπάρα μου που γέννησε 3 παιδιά έτσι πρόσφατα και ήμουν πάντα στο μαιευτήριο,η πρώτη μέρα ήταν πάντα τραγική από άποψη πόνου.

Ήταν απαραίτητος ο συνοδός μέρα νύχτα διότι δε μπορούσε ούτε να σηκωθεί να πάει τουαλέτα μόνη και είχε και μονοκλινο.Στο Έλενα.Τα ίδια είπαν και όλες οι φίλες μου διότι εγώ έμεινα έγκυος τελευταία.Ολα αυτά τα χρόνια προσπαθώντας εγώ να μείνω έγκυος άκουγα τις εμπειρίες τους.

Μέχρι σήμερα λοιπόν στα 42 μου έχω κάνει αρκετή έρευνα...

Ενοχές σίγουρα δε θα έχω διότι θα παλέψω μέχρι τελευταία στιγμή για το καλύτερο με κάθε τρόπο.

Σαφώς πάντα τελευταία στιγμή κάτι μπορεί να στραβώσει αλλά ιδίως στην Ελλάδα αυτό συμβαίνει σε συχνότητα 80/90%.Καθόλου τυχαίο!!!! :roll:

Ελάχιστοι  μαιευτηρες αποδεδειγμένα στηρίζουν το φτ,οι υπόλοιποι βρίσκουν απ αυτές τις δικαιολογίες της τελευταίας στιγμής....

Άρα κορίτσι μου είναι υποχρεωτικό το πρωτόκολλο 36 βδομάδες και 2300.

Διότι πολλά μωράκια αλλού γεννιούνται με χαμηλότερο βάρος και βγαίνουν κανονικά.Να σου πω την αλήθεια δεν το θεωρώ σωστό αυτό το πρωτόκολλο του Λητώ διότι το βάρος δεν ειναι ο πιο,ή ο μόνος καθοριστικός παράγοντας.

Κι εγώ εκεί θα γεννήσω και θα το θέσω τη Δευτέρα στη γιατρό μου διότι τη ρώτησα επ αυτού και μου τα μασάγε...

Μείωσαν τις μέρες παραμονής στο μαιευτήριο εκεί όπως αλλού??Είσαι σε τρίκλινο και βάζουν μέσα 2 γυναίκες σωστά?

Εγώ θέλω να κάτσω το πολύ καμία δύο μέρες και να έρθω σπιτάκι μου.

Βράδυ ούτε ο συνοδός δεν επιτρέπεται σωστά? Κι αν τελικά κανεις καισαρική πως θα τη βγάλεις το πρώτο βράδυ ολομόναχη??Με τη βοήθεια των νοσοκόμων?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Joka είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!Μακάρι!Εγώ αναφέρθηκα στην επομενη ημέρα!!Εσύ με τον φτ από την ίδια μέρα σηκώθηκες μόνη και περπατούσες πράγματα αδιανόητο για καισαρική όπου την πρώτη μέρα δε μπορείς να κουνηθεις απ τον πόνο!!!!!

Όταν έχεις χρόνο και διάθεση γράψε μας λεπτομέρειες Για την κατάσταση που επικρατεί εκεί και γενικότερα.. 

Πολλές ευχές γλυκιά μανούλα!!!!

Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο κορίτσι μου. Σηκώνεσαι από την πρώτη μέρα και στην καισαρική για να λειτουργήσει το έντερο. 

Έχω γεννήσει με καισαρική.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Προσωπικά πέρασα πάρα πολλά 7 χρόνια με εξωσωματικες και επεμβάσεις και έχω περάσει τόσα που δε με φοβίζει τίποτα απολύτως.

Η καισαρική όμως είναι χειρουργείο,σε ανοίγουν από τη μια ως την άλλη και από την κουμπάρα μου που γέννησε 3 παιδιά έτσι πρόσφατα και ήμουν πάντα στο μαιευτήριο,η πρώτη μέρα ήταν πάντα τραγική από άποψη πόνου.

Ήταν απαραίτητος ο συνοδός μέρα νύχτα διότι δε μπορούσε ούτε να σηκωθεί να πάει τουαλέτα μόνη και είχε και μονοκλινο.Στο Έλενα.Τα ίδια είπαν και όλες οι φίλες μου διότι εγώ έμεινα έγκυος τελευταία.Ολα αυτά τα χρόνια προσπαθώντας εγώ να μείνω έγκυος άκουγα τις εμπειρίες τους.

Μέχρι σήμερα λοιπόν στα 42 μου έχω κάνει αρκετή έρευνα...

Ενοχές σίγουρα δε θα έχω διότι θα παλέψω μέχρι τελευταία στιγμή για το καλύτερο με κάθε τρόπο.

Σαφώς πάντα τελευταία στιγμή κάτι μπορεί να στραβώσει αλλά ιδίως στην Ελλάδα αυτό συμβαίνει σε συχνότητα 80/90%.Καθόλου τυχαίο!!!! :roll:

Ελάχιστοι  μαιευτηρες αποδεδειγμένα στηρίζουν το φτ,οι υπόλοιποι βρίσκουν απ αυτές τις δικαιολογίες της τελευταίας στιγμής....

Άρα κορίτσι μου είναι υποχρεωτικό το πρωτόκολλο 36 βδομάδες και 2300.

Διότι πολλά μωράκια αλλού γεννιούνται με χαμηλότερο βάρος και βγαίνουν κανονικά.Να σου πω την αλήθεια δεν το θεωρώ σωστό αυτό το πρωτόκολλο του Λητώ διότι το βάρος δεν ειναι ο πιο,ή ο μόνος καθοριστικός παράγοντας.

Κι εγώ εκεί θα γεννήσω και θα το θέσω τη Δευτέρα στη γιατρό μου διότι τη ρώτησα επ αυτού και μου τα μασάγε...

Μείωσαν τις μέρες παραμονής στο μαιευτήριο εκεί όπως αλλού??Είσαι σε τρίκλινο και βάζουν μέσα 2 γυναίκες σωστά?

Εγώ θέλω να κάτσω το πολύ καμία δύο μέρες και να έρθω σπιτάκι μου.

Βράδυ ούτε ο συνοδός δεν επιτρέπεται σωστά? Κι αν τελικά κανεις καισαρική πως θα τη βγάλεις το πρώτο βράδυ ολομόναχη??Με τη βοήθεια των νοσοκόμων?

Αυτό που θέλω να πω είναι πως κάθε εμπειρία είναι διαφορετική και ακόμη και η ίδια εμπειρία βιώνεται διαφορετικά από τον κάθε άνθρωπο. Ο καθένας έχει τη γνώμη του και είναι σεβαστή. Ας προσπαθήσουμε όμως να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη αυτόν τον τελευταίο μήνα! Ως προς τους συνοδούς και την πολιτική που έχει το κάθε μαιευτήριο αυτό αλλάζει συνεχώς. Θα δούμε πως θα είναι όταν πλησιάζουν οι μέρες μας. Ακόμη όμως και στην περίπτωση που δε μπορεί να διανυκτερεύσει ένας σύνοδος γι αυτό υπάρχει προσωπικό και είμαι σίγουρη πως είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο θα έχουμε τη φροντίδα που χρειαζόμαστε.

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Προσωπικά πέρασα πάρα πολλά 7 χρόνια με εξωσωματικες και επεμβάσεις και έχω περάσει τόσα που δε με φοβίζει τίποτα απολύτως.

Η καισαρική όμως είναι χειρουργείο,σε ανοίγουν από τη μια ως την άλλη και από την κουμπάρα μου που γέννησε 3 παιδιά έτσι πρόσφατα και ήμουν πάντα στο μαιευτήριο,η πρώτη μέρα ήταν πάντα τραγική από άποψη πόνου.

Ήταν απαραίτητος ο συνοδός μέρα νύχτα διότι δε μπορούσε ούτε να σηκωθεί να πάει τουαλέτα μόνη και είχε και μονοκλινο.Στο Έλενα.Τα ίδια είπαν και όλες οι φίλες μου διότι εγώ έμεινα έγκυος τελευταία.Ολα αυτά τα χρόνια προσπαθώντας εγώ να μείνω έγκυος άκουγα τις εμπειρίες τους.

Μέχρι σήμερα λοιπόν στα 42 μου έχω κάνει αρκετή έρευνα...

Ενοχές σίγουρα δε θα έχω διότι θα παλέψω μέχρι τελευταία στιγμή για το καλύτερο με κάθε τρόπο.

Σαφώς πάντα τελευταία στιγμή κάτι μπορεί να στραβώσει αλλά ιδίως στην Ελλάδα αυτό συμβαίνει σε συχνότητα 80/90%.Καθόλου τυχαίο!!!! :roll:

Ελάχιστοι  μαιευτηρες αποδεδειγμένα στηρίζουν το φτ,οι υπόλοιποι βρίσκουν απ αυτές τις δικαιολογίες της τελευταίας στιγμής....

Άρα κορίτσι μου είναι υποχρεωτικό το πρωτόκολλο 36 βδομάδες και 2300.

Διότι πολλά μωράκια αλλού γεννιούνται με χαμηλότερο βάρος και βγαίνουν κανονικά.Να σου πω την αλήθεια δεν το θεωρώ σωστό αυτό το πρωτόκολλο του Λητώ διότι το βάρος δεν ειναι ο πιο,ή ο μόνος καθοριστικός παράγοντας.

Κι εγώ εκεί θα γεννήσω και θα το θέσω τη Δευτέρα στη γιατρό μου διότι τη ρώτησα επ αυτού και μου τα μασάγε...

Μείωσαν τις μέρες παραμονής στο μαιευτήριο εκεί όπως αλλού??Είσαι σε τρίκλινο και βάζουν μέσα 2 γυναίκες σωστά?

Εγώ θέλω να κάτσω το πολύ καμία δύο μέρες και να έρθω σπιτάκι μου.

Βράδυ ούτε ο συνοδός δεν επιτρέπεται σωστά? Κι αν τελικά κανεις καισαρική πως θα τη βγάλεις το πρώτο βράδυ ολομόναχη??Με τη βοήθεια των νοσοκόμων?

Με βρίσκεις σύμφωνη.  
Εγώ έχω κάνει καισαρική τομή γιατί έκανα χειρουργείο για ινομοιώματα! Απίστευτοι οι πόνοι, με σήκωσαν αναγκαστικά την επόμενη ημέρα, ο γιατρός μου που ξέρει όλο το ιστορικό, μου είπε ότι θα γεννήσω φυσιολογικά και όχι με καισαρική. Εγώ ήξερα ότι εάν σε ανοίξουν μια φορά μετά υποχρεωτικά μόνο καισαρική! Και όμως να που  υπάρχει και η περίπτωση του γιατρού που θα προσπαθήσει φυσιολογικά και με διέψευσε για το παραπάνω!!
επίσης Η οδηγία του ήταν 36η εβδομάδα 2400 κιλά! Αυτό θέλει να φτάσω! 
Όσο αφορά για τα δωμάτια στο Μητέρα εάν πας σε τρίκλινο σε αναβαθμίζουν σε δίκλινο και αν διαλέξεις δίκλινο σε αναβαθμίζουν σε μονόκλινο για 3 ημέρες. Επιτρέπεται ο συνοδός!

Βέβαια  κάθε μαιευτήριο έχει την δική του πολιτική. 
Αυτά γνωρίζω και σας μεταφέρω την δική μου γνώμη και εμπειρία

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο κορίτσι μου. Σηκώνεσαι από την πρώτη μέρα και στην καισαρική για να λειτουργήσει το έντερο. 

Έχω γεννήσει με καισαρική.

Σηκώνεσαι υποχρεωτικά ακριβώς γι αυτό το λόγο.Υποβασταζομενη όμως και με το ζόρι ως την τουαλέτα η το πολύ πολύ λίγο στο διάδρομο.

Καμία σχέση με το φτ.

Just now, Renaki80 είπε:

Με βρίσκεις σύμφωνη.  
Εγώ έχω κάνει καισαρική τομή γιατί έκανα χειρουργείο για ινομοιώματα! Απίστευτοι οι πόνοι, με σήκωσαν αναγκαστικά την επόμενη ημέρα, ο γιατρός μου που ξέρει όλο το ιστορικό, μου είπε ότι θα γεννήσω φυσιολογικά και όχι με καισαρική. Εγώ ήξερα ότι εάν σε ανοίξουν μια φορά μετά υποχρεωτικά μόνο καισαρική! Και όμως να που  υπάρχει και η περίπτωση του γιατρού που θα προσπαθήσει φυσιολογικά και με διέψευσε για το παραπάνω!!
επίσης Η οδηγία του ήταν 36η εβδομάδα 2400 κιλά! Αυτό θέλει να φτάσω! 
Όσο αφορά για τα δωμάτια στο Μητέρα εάν πας σε τρίκλινο σε αναβαθμίζουν σε δίκλινο και αν διαλέξεις δίκλινο σε αναβαθμίζουν σε μονόκλινο για 3 ημέρες. Επιτρέπεται ο συνοδός!

Βέβαια  κάθε μαιευτήριο έχει την δική του πολιτική. 
Αυτά γνωρίζω και σας μεταφέρω την δική μου γνώμη και εμπειρία

Κορίτσι,εδώ υπάρχουν και μαιευτήρες που κάνουν vbac!!!

Φυσιολογικό τοκετό δηλαδή μετά από καισαρική!Εννοείται ότι γίνεται!!!

Ναι,τελικά κάθε μαιευτήριο έχει άλλα...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...