Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Χαχαχαχαχα!Έτσι είναι οι πρωτοτοκες!!Αν τολμήσω να πω τίποτα τέτοιο στην κουμπάρα μου περι κούρασης στην εγκυμοσυνη που έκανε 3 παιδία το ένα μετά το άλλο χωρίς καμία βοήθεια απλά γελάει.Τη θαυμάζω!!!!!Και είναι και εργαζόμενη!!

Εγώ δε μπορώ να πω,εφόσον δεν είχα κανένα πρόβλημα,τα πάντα έκανα και κάνω ακόμα.Οταν με.πιανουν πονακια η η μέση,κάνω διάλειμμα και συνεχίζω.Οχι τα βαριά βέβαια.

Μου είναι αδύνατο να κάθομαι ξάπλα,θέλω να νιώθω λειτουργική.

Δούλευα και 20 χρόνια σερί,δεν έχω μάθει να κάθομαι.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Γυρίσαμε από το νοσοκομείο που πήγαμε για να ανοίξω καρτέλα, κάναμε και έναν μικρό υπέρηχο και το μωρακι μου είναι μια χαρά.. Δεν υπάρχουν ένδειξης μακροσωμιας λόγω του δκ και όλα πάνε καλά.. Σε 2 βδομάδες θα πάμε πάλι στον γιατρό μας να τον δούμε... Εντωμεταξύ σήμερα που δεν είχε 3d μας είχε γυρισμένα τα μουτράκια του, ενώ κάθε φορά που πάμε στον γιατρό μας έχει πλάτη και δεν θέλει να τον δούμε χαχαχαχα αυτή είναι η τύχη μου... 

Ξεκίνησα και τα πλυντήρια χθες αφού επιτέλους μετά από 3 ώρες τα είχα ξεχωρίσει, είχα κόψει ετικέτες κτλπ και σήμερα σιδερωσα τα 2 και τώρα έχω βάλει το 3ο...σε καμία βδομάδα θα έχω τελειώσει με το δωμάτιο, τα ρούχα και την βαλίτσα μου ελπίζω.. Δεν θέλω να κάνω και πολλά πολλά και τα κάνω σιγά σιγά.. 

@Hope.2019 εγώ πήρα επιθέματα στήθους της nuk... Θα δοκιμάσω αυτά και αν δεν με βολέψουνθα στραφώ και εγώ στα κοχύλια

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Η ορθοστασια ειναι χειρότερη απο το περπάτημα...  Συν πηρα κ θερμιδες με τοσες δοκιμες που εκανα να δω πως ψηθηκαν και μελωσαν :P

Κορίτσια μου, οπως ξαναειπα πηραμε εξτρα στρωματακι για το λικνο της greco strom, και χθες μας ηρθαν τα πράγματα.. Ήθελα να πλυνω το χοντρό κάλυμμα που έχει απ εξω,  αλλα γραφει μονο στεγνο καθάρισμα.. Έχει δοκιμασει καμια να το πλυνει;;; 

Εγώ δεν το έπλυνα γιατί ήταν ήδη συσκευασμένο, μόνο το αέρισα, εξάλλου θα βάλεις και σεντονάκι από πάνω (εγώ θα βάλω σεντονάκι σαν σάκο με λάστιχο και από πάνω το σεντόνι του λίκνου

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έχει κοιτάξει καμμία σας για επιθέματα στήθους ή κοχύλια; Έχω αγοράσει επιθέματα γιατί είναι και στα αντικείμενα που πρέπει να έχω στο μαιευτήριο. Αλλά μου είπε μια φίλη ότι δεν τη βολεψαν στο μαιευτήριο γιατί έκανε άσχημες πληγές με το θηλασμό και αυτά κολαγανε και ενοιωθε σαν να της ξεκολαγανε κρέας. Έτσι μου είπε πήρε κοχύλια την ίδια μέρα έστειλε τον άντρα της. Ποιο από τα δύο πιστεύετε είναι καλύτερο; επίσης έχει κοιτάξει καμμία σας κρέμα λανολίνης; Σκέφτομαι frezyderm ή Medela?

Και κάτι τελευταίο πιστεύετε ότι θα είναι απαραίτητο να αγοράσω θήλαστρο από τώρα; Έλεγα να δω πως θα πάει ο θηλασμός πρώτα και αν χρειαστεί να πάρω! Λένε ότι αν χρειαστεί νοικιάζεις από το μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά.

Εγώ πήρα μόνο επιθέματα AVENT γιατί σε κάτι σεμινάρια που έκανα για το θηλασμό η μαία είπε να μη βάλουμε κοχύλια,  τώρα τον λόγο δεν το θυμάμαι ακριβώς, Οι απόψεις διαφέρουν και Άντε βγάλε άκρη!  εγώ αγόρασα θήλαστρο Για καλό και για κακό, πάρα να νοικιάσω μέσα στο μαιευτήριο τουλάχιστον θα μου μείνει και στην ανάγκη θα το πουλήσω. 

Επίσης στο σεμινάριο λέγανε  ότι πρέπει το στήθος και η ρώγα να αερίζεται να μην ακουμπάει δηλαδή τίποτα πάνω για κάποια ώρα και όταν θηλάσει το μωρό μετά να βάζουμε λίγο γάλα γύρω από την θηλή και την ρώγα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Γυρίσαμε από το νοσοκομείο που πήγαμε για να ανοίξω καρτέλα, κάναμε και έναν μικρό υπέρηχο και το μωρακι μου είναι μια χαρά.. Δεν υπάρχουν ένδειξης μακροσωμιας λόγω του δκ και όλα πάνε καλά.. Σε 2 βδομάδες θα πάμε πάλι στον γιατρό μας να τον δούμε... Εντωμεταξύ σήμερα που δεν είχε 3d μας είχε γυρισμένα τα μουτράκια του, ενώ κάθε φορά που πάμε στον γιατρό μας έχει πλάτη και δεν θέλει να τον δούμε χαχαχαχα αυτή είναι η τύχη μου... 

Ξεκίνησα και τα πλυντήρια χθες αφού επιτέλους μετά από 3 ώρες τα είχα ξεχωρίσει, είχα κόψει ετικέτες κτλπ και σήμερα σιδερωσα τα 2 και τώρα έχω βάλει το 3ο...σε καμία βδομάδα θα έχω τελειώσει με το δωμάτιο, τα ρούχα και την βαλίτσα μου ελπίζω.. Δεν θέλω να κάνω και πολλά πολλά και τα κάνω σιγά σιγά.. 

@Hope.2019 εγώ πήρα επιθέματα στήθους της nuk... Θα δοκιμάσω αυτά και αν δεν με βολέψουνθα στραφώ και εγώ στα κοχύλια

Αλήθεια δεν έχετε πετυχει μουτρακι ποτε;;;  μιλαμε θα σας κανει γκραντε έκπληξη! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Γυρίσαμε από το νοσοκομείο που πήγαμε για να ανοίξω καρτέλα, κάναμε και έναν μικρό υπέρηχο και το μωρακι μου είναι μια χαρά.. Δεν υπάρχουν ένδειξης μακροσωμιας λόγω του δκ και όλα πάνε καλά.. Σε 2 βδομάδες θα πάμε πάλι στον γιατρό μας να τον δούμε... Εντωμεταξύ σήμερα που δεν είχε 3d μας είχε γυρισμένα τα μουτράκια του, ενώ κάθε φορά που πάμε στον γιατρό μας έχει πλάτη και δεν θέλει να τον δούμε χαχαχαχα αυτή είναι η τύχη μου... 

Ξεκίνησα και τα πλυντήρια χθες αφού επιτέλους μετά από 3 ώρες τα είχα ξεχωρίσει, είχα κόψει ετικέτες κτλπ και σήμερα σιδερωσα τα 2 και τώρα έχω βάλει το 3ο...σε καμία βδομάδα θα έχω τελειώσει με το δωμάτιο, τα ρούχα και την βαλίτσα μου ελπίζω.. Δεν θέλω να κάνω και πολλά πολλά και τα κάνω σιγά σιγά.. 

@Hope.2019 εγώ πήρα επιθέματα στήθους της nuk... Θα δοκιμάσω αυτά και αν δεν με βολέψουνθα στραφώ και εγώ στα κοχύλια

Τέλεια! Κι εμένα ο ατακτουλης μου είναι συνέχεια πλάτη , το έχω πάρει απόφαση ότι θα τον δω πρώτη φορά μετά τον τοκετό χαχαχα! Υπομονή κοντεύουμε!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έχει κοιτάξει καμμία σας για επιθέματα στήθους ή κοχύλια; Έχω αγοράσει επιθέματα γιατί είναι και στα αντικείμενα που πρέπει να έχω στο μαιευτήριο. Αλλά μου είπε μια φίλη ότι δεν τη βολεψαν στο μαιευτήριο γιατί έκανε άσχημες πληγές με το θηλασμό και αυτά κολαγανε και ενοιωθε σαν να της ξεκολαγανε κρέας. Έτσι μου είπε πήρε κοχύλια την ίδια μέρα έστειλε τον άντρα της. Ποιο από τα δύο πιστεύετε είναι καλύτερο; επίσης έχει κοιτάξει καμμία σας κρέμα λανολίνης; Σκέφτομαι frezyderm ή Medela?

Και κάτι τελευταίο πιστεύετε ότι θα είναι απαραίτητο να αγοράσω θήλαστρο από τώρα; Έλεγα να δω πως θα πάει ο θηλασμός πρώτα και αν χρειαστεί να πάρω! Λένε ότι αν χρειαστεί νοικιάζεις από το μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά.

Εγω πηρα και τα 2... κοχύλια και επιθέματα απο nuk... τα κοχύλια πραγματικά φαίνονται τέλεια και νιώθω οτι ειναι απο τα καλύτερα πράγματα που αγόρασα γιατί σε περίπτωση που θα τραυματιστούν οι θηλες, δεν θα αντέχω να ακουμπάει ΤΙΠΟΤΑ επάνω τους... ουτε σουτιεν, ουτε επιθεμα.. οπότε θα βάζω αυτά, έχουν και τρύπες να περναει αερας, μεσα απο βαμβακερο σουτιέν και ειμαι κομπλε νομίζω.. επιθεματα πήρα κυρίως για αργότερα... Επίσης πήρα και τις ψευδοθηλες απο chicco σε μεγεθος medium και πραγματικά γέλασα πααρα πολύ γιατί ενώ έχω σχετικα μεγάλο στήθος και θηλές ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ.... Εκτός αν μεγαλώσουν οι θηλες κι άλλο κατα τον θηλασμό, αλλιως δεν ξέρω με ποια προοπτική τις έφτιαξαν έτσι... αυτα ειναι τα ωραια των ηλεκτρονικών αγορών... Επίσης βρηκα λανολινη της medela απο το site paidoupoli.gr που τις εχει με πολλη μεγάλη έκπτωση.. γενικα ο,τι κυκλοφορεί για τον θηλασμό το έχω πάρει γιατί θέλω να ειμαι προετοιμασμενη και να μην μου λείπει τίποτα... θήλαστρο λέω μονο να πάρω προς το τέλος.. της cangaroo με τα 58€.. εχω διαβασει απίστευτες κριτικές και θεωρώ οτι δεν αξίζει να μπω στη διαδικασια να νοικιασω...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έχει κοιτάξει καμμία σας για επιθέματα στήθους ή κοχύλια; Έχω αγοράσει επιθέματα γιατί είναι και στα αντικείμενα που πρέπει να έχω στο μαιευτήριο. Αλλά μου είπε μια φίλη ότι δεν τη βολεψαν στο μαιευτήριο γιατί έκανε άσχημες πληγές με το θηλασμό και αυτά κολαγανε και ενοιωθε σαν να της ξεκολαγανε κρέας. Έτσι μου είπε πήρε κοχύλια την ίδια μέρα έστειλε τον άντρα της. Ποιο από τα δύο πιστεύετε είναι καλύτερο; επίσης έχει κοιτάξει καμμία σας κρέμα λανολίνης; Σκέφτομαι frezyderm ή Medela?

Και κάτι τελευταίο πιστεύετε ότι θα είναι απαραίτητο να αγοράσω θήλαστρο από τώρα; Έλεγα να δω πως θα πάει ο θηλασμός πρώτα και αν χρειαστεί να πάρω! Λένε ότι αν χρειαστεί νοικιάζεις από το μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά.

Λοιπόν σαν τη φίλη σου κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μέσα από το μαιευτήριο έστειλα τον άντρα μου να μου αγοράσει κοχύλια. Με βολεψαν πάρα πολύ. Τα επιθέματα τα χρησιμοποίησα μόνο λίγες μέρες γιατί μου δημιουργούσαν απίστευτη φαγούρα. Κρέμα λανολινης μόνο την purelan έχω δοκιμάσει της medela και είναι θαυματουργή. 

Θηλαστρο κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται να αγοράσεις προκαταβολικά. Αν χρειαστείς μέσα στο μαιευτήριο σου δίνουν . Ε και μόλις βγεις αν δεις ότι όντως χρειάζεσαι να αγοράσεις το πολύ μέχρι να γίνει αυτο να νοικιάσεις για ένα μήνα. Τα νοσοκομειακά θηλαστρο που νοικιάζουν συνήθως είναι πιο δυνατά και πιο καλά από τα οικιακά οπότε είναι ότι πρέπει για τον πρώτο μήνα που θέλουμε να φτιαχτεί η παραγωγή.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί,  δηλαδή λέτε να αγοράσω κοχύλια; Θα αγοράσω άμα είναι να είμαι και εγώ προετοιμασμένη! 
 

Ξέρετε αν θα χρειαστούμε και πιπίλα για το μωρό; 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έχει κοιτάξει καμμία σας για επιθέματα στήθους ή κοχύλια; Έχω αγοράσει επιθέματα γιατί είναι και στα αντικείμενα που πρέπει να έχω στο μαιευτήριο. Αλλά μου είπε μια φίλη ότι δεν τη βολεψαν στο μαιευτήριο γιατί έκανε άσχημες πληγές με το θηλασμό και αυτά κολαγανε και ενοιωθε σαν να της ξεκολαγανε κρέας. Έτσι μου είπε πήρε κοχύλια την ίδια μέρα έστειλε τον άντρα της. Ποιο από τα δύο πιστεύετε είναι καλύτερο; επίσης έχει κοιτάξει καμμία σας κρέμα λανολίνης; Σκέφτομαι frezyderm ή Medela?

Και κάτι τελευταίο πιστεύετε ότι θα είναι απαραίτητο να αγοράσω θήλαστρο από τώρα; Έλεγα να δω πως θα πάει ο θηλασμός πρώτα και αν χρειαστεί να πάρω! Λένε ότι αν χρειαστεί νοικιάζεις από το μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά.

Εγώ κορίτσια γύρισα σπίτι μου επιτέλους, οι συσπάσεις μου έχουν περιοριστεί πολύ και σε συχνότητα και σε ένταση! Συνεχίζω με glopir και οι οδηγίες από το γιατρό είναι ξάπλα, όχι σεξ (γέλασα πολύ!), όχι μπάνιο με πολύ ζεστό νερό και γενικά να αποφεύγω να κάνω καθημερινά, καλύτερα τοπικό πλύσιμο. Εννοείται όχι περπάτημα και δουλειές! Στόχος να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται και μου είπε αν με ξαναπιάσουν συσπάσεις θα ξαναμπώ στην κλινική μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.. 

@Hope.2019εγώ πήρα και επιθέματα και κοχύλια και κρέμα λανολινης Medela. Δεν είναι πολύ ακριβά και είπα να τα έχω, όσο για το θήλαστρο και εμένα μου είπαν ότι δεν αξίζει να το πάρεις από πριν γιατί μπορεί να θηλάζεις αποκλειστικά και να μην χρειαστεί τουλάχιστον σε πρώτη φάση.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα σπίτι μου επιτέλους, οι συσπάσεις μου έχουν περιοριστεί πολύ και σε συχνότητα και σε ένταση! Συνεχίζω με glopir και οι οδηγίες από το γιατρό είναι ξάπλα, όχι σεξ (γέλασα πολύ!), όχι μπάνιο με πολύ ζεστό νερό και γενικά να αποφεύγω να κάνω καθημερινά, καλύτερα τοπικό πλύσιμο. Εννοείται όχι περπάτημα και δουλειές! Στόχος να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται και μου είπε αν με ξαναπιάσουν συσπάσεις θα ξαναμπώ στην κλινική μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.. 

@Hope.2019εγώ πήρα και επιθέματα και κοχύλια και κρέμα λανολινης Medela. Δεν είναι πολύ ακριβά και είπα να τα έχω, όσο για το θήλαστρο και εμένα μου είπαν ότι δεν αξίζει να το πάρεις από πριν γιατί μπορεί να θηλάζεις αποκλειστικά και να μην χρειαστεί τουλάχιστον σε πρώτη φάση.. 

Επιτέλους σπιτάκι! «Κόλλησε» το κορμί σου στο κρεββάτι και στον καναπέ και μην το κουνήσεις ρούπι! Όσο Τρώμε μέρες, τόσο το καλύτερο! 
 

έκλαψα με το sex....:lol: 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί,  δηλαδή λέτε να αγοράσω κοχύλια; Θα αγοράσω άμα είναι να είμαι και εγώ προετοιμασμένη! 
 

Ξέρετε αν θα χρειαστούμε και πιπίλα για το μωρό; 

Κι εγώ έχω μπερδευτεί.. θα ρωτήσω τη μαία μου λέω τι είναι καλύτερο! Κοίταξε αν θηλάζεις λένε δεν πρέπει να δώσεις πιπίλα τουλάχιστον για τις πρώτες 40 μέρες μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός γιατί το μωρό μπορεί να πάθει σύγχυση θηλών. Πάρε όμως να υπάρχουν καλού κακού, εγώ πήρα!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ δεν το έπλυνα γιατί ήταν ήδη συσκευασμένο, μόνο το αέρισα, εξάλλου θα βάλεις και σεντονάκι από πάνω (εγώ θα βάλω σεντονάκι σαν σάκο με λάστιχο και από πάνω το σεντόνι του λίκνου

Εγώ πήρα μόνο επιθέματα AVENT γιατί σε κάτι σεμινάρια που έκανα για το θηλασμό η μαία είπε να μη βάλουμε κοχύλια,  τώρα τον λόγο δεν το θυμάμαι ακριβώς, Οι απόψεις διαφέρουν και Άντε βγάλε άκρη!  εγώ αγόρασα θήλαστρο Για καλό και για κακό, πάρα να νοικιάσω μέσα στο μαιευτήριο τουλάχιστον θα μου μείνει και στην ανάγκη θα το πουλήσω. 

Επίσης στο σεμινάριο λέγανε  ότι πρέπει το στήθος και η ρώγα να αερίζεται να μην ακουμπάει δηλαδή τίποτα πάνω για κάποια ώρα και όταν θηλάσει το μωρό μετά να βάζουμε λίγο γάλα γύρω από την θηλή και την ρώγα! 

Και εγω τελικα εκει κατεληξα,  ψεκασα με ντετολ κ εξω,  εχει κ ηλιο σήμερα! Πάντως αυτο για το στηθος μου το ειπαμε οντως οσες φιλες μου θηλασανε! 

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα σπίτι μου επιτέλους, οι συσπάσεις μου έχουν περιοριστεί πολύ και σε συχνότητα και σε ένταση! Συνεχίζω με glopir και οι οδηγίες από το γιατρό είναι ξάπλα, όχι σεξ (γέλασα πολύ!), όχι μπάνιο με πολύ ζεστό νερό και γενικά να αποφεύγω να κάνω καθημερινά, καλύτερα τοπικό πλύσιμο. Εννοείται όχι περπάτημα και δουλειές! Στόχος να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται και μου είπε αν με ξαναπιάσουν συσπάσεις θα ξαναμπώ στην κλινική μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.. 

@Hope.2019εγώ πήρα και επιθέματα και κοχύλια και κρέμα λανολινης Medela. Δεν είναι πολύ ακριβά και είπα να τα έχω, όσο για το θήλαστρο και εμένα μου είπαν ότι δεν αξίζει να το πάρεις από πριν γιατί μπορεί να θηλάζεις αποκλειστικά και να μην χρειαστεί τουλάχιστον σε πρώτη φάση.. 

Μπραβο κοριτσι μου, με το καλο! Κατσε να ξεκουραστεις να το απολαυσεις! Να περασουν οι μερες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί,  δηλαδή λέτε να αγοράσω κοχύλια; Θα αγοράσω άμα είναι να είμαι και εγώ προετοιμασμένη! 
 

Ξέρετε αν θα χρειαστούμε και πιπίλα για το μωρό; 

Εγώ είχα πάρει μια για κάθε μωρό στα δίδυμα και τώρα πήρα μια πάλι για το μπέμπη. Να υπάρχει εκεί διαθέσιμη κι αν χρειαστεί την δίνεις. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 said:

Καλημέρα κορίτσια μου. Έχει κοιτάξει καμμία σας για επιθέματα στήθους ή κοχύλια; Έχω αγοράσει επιθέματα γιατί είναι και στα αντικείμενα που πρέπει να έχω στο μαιευτήριο. Αλλά μου είπε μια φίλη ότι δεν τη βολεψαν στο μαιευτήριο γιατί έκανε άσχημες πληγές με το θηλασμό και αυτά κολαγανε και ενοιωθε σαν να της ξεκολαγανε κρέας. Έτσι μου είπε πήρε κοχύλια την ίδια μέρα έστειλε τον άντρα της. Ποιο από τα δύο πιστεύετε είναι καλύτερο; επίσης έχει κοιτάξει καμμία σας κρέμα λανολίνης; Σκέφτομαι frezyderm ή Medela?

Και κάτι τελευταίο πιστεύετε ότι θα είναι απαραίτητο να αγοράσω θήλαστρο από τώρα; Έλεγα να δω πως θα πάει ο θηλασμός πρώτα και αν χρειαστεί να πάρω! Λένε ότι αν χρειαστεί νοικιάζεις από το μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά.

Καλησπέρα! 
Λοιπον για κοχύλια δεν έχω δοκιμάσει και δεν έχω προσωπική άποψη αλλά έχω διαβάσει ότι βολεύουν.

Για θήλαστρο προτείνω να μην αγοράσεις αλλά αν χρειαστεί να νοικιάσεις νοσοκομειακό. Είναι πολύ καλύτερα (ειχα δοκιμάσει και τα 2 στο γιο μου και το νοσοκομειακό με έσωσε). 
Κρέμα λανολινης μου είχαν δώσει στο Λητω την purelan. Καλή ήταν αλλά να ξέρεις για τις πληγές κάνει δουλειά και το γάλα το ίδιο. Βάζεις λίγο πάνω και το αφήνεις στον αέρα . 
Εμενα αυτό που με βοήθησε πιο πολύ ήταν το θήλαστρο γιατί σταματούσα να θηλάζω από εκεί που ποναγα μέχρι να θρέψει. 

6 minutes ago, Andri23 said:

Εγω πηρα και τα 2... κοχύλια και επιθέματα απο nuk... τα κοχύλια πραγματικά φαίνονται τέλεια και νιώθω οτι ειναι απο τα καλύτερα πράγματα που αγόρασα γιατί σε περίπτωση που θα τραυματιστούν οι θηλες, δεν θα αντέχω να ακουμπάει ΤΙΠΟΤΑ επάνω τους... ουτε σουτιεν, ουτε επιθεμα.. οπότε θα βάζω αυτά, έχουν και τρύπες να περναει αερας, μεσα απο βαμβακερο σουτιέν και ειμαι κομπλε νομίζω.. επιθεματα πήρα κυρίως για αργότερα... Επίσης πήρα και τις ψευδοθηλες απο chicco σε μεγεθος medium και πραγματικά γέλασα πααρα πολύ γιατί ενώ έχω σχετικα μεγάλο στήθος και θηλές ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ.... Εκτός αν μεγαλώσουν οι θηλες κι άλλο κατα τον θηλασμό, αλλιως δεν ξέρω με ποια προοπτική τις έφτιαξαν έτσι... αυτα ειναι τα ωραια των ηλεκτρονικών αγορών... Επίσης βρηκα λανολινη της medela απο το site paidoupoli.gr που τις εχει με πολλη μεγάλη έκπτωση.. γενικα ο,τι κυκλοφορεί για τον θηλασμό το έχω πάρει γιατί θέλω να ειμαι προετοιμασμενη και να μην μου λείπει τίποτα... θήλαστρο λέω μονο να πάρω προς το τέλος.. της cangaroo με τα 58€.. εχω διαβασει απίστευτες κριτικές και θεωρώ οτι δεν αξίζει να μπω στη διαδικασια να νοικιασω...

Για τις θηλές σιλικόνης εγώ που έχω μεν μεγάλο στήθος αλλά μικρές θηλες ειχα τις large .. και ήταν οκ.

Με το θηλασμό μεγαλωνουν πολύ ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Paris.33 είπε:

Αλήθεια δεν έχετε πετυχει μουτρακι ποτε;;;  μιλαμε θα σας κανει γκραντε έκπληξη! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Χαχαχα ναι πραγματικά γκραντε εμφάνιση.. Δεν τον έχουμε δει καθόλου και εγώ κοντέυω να σκάσω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...