Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 said:

Βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί,  δηλαδή λέτε να αγοράσω κοχύλια; Θα αγοράσω άμα είναι να είμαι και εγώ προετοιμασμένη! 
 

Ξέρετε αν θα χρειαστούμε και πιπίλα για το μωρό; 

Οι πιπίλες αντενδείκνυνται για τις πρώτες τουλάχιστον 40 μέρες μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός γιατί τα μωρά μπορούν να πάθουν σύγχυση θηλών. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί,  δηλαδή λέτε να αγοράσω κοχύλια; Θα αγοράσω άμα είναι να είμαι και εγώ προετοιμασμένη! 
 

Ξέρετε αν θα χρειαστούμε και πιπίλα για το μωρό; 

Εγω οηρα 4 πιπιλες.. Κλασσικά υπερβολική, αλλά δεν μπορούσα να διαλέξω και τις πήρα και τις 4 χαχαχα.. Μπορεί να μην χρειαστεί, μπορεί όμως και να χρειαστεί.. Τώρα μην κολλάς στην μια πιπίλα πάρε να είσαι σίγουρη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum said:

Εγώ κορίτσια γύρισα σπίτι μου επιτέλους, οι συσπάσεις μου έχουν περιοριστεί πολύ και σε συχνότητα και σε ένταση! Συνεχίζω με glopir και οι οδηγίες από το γιατρό είναι ξάπλα, όχι σεξ (γέλασα πολύ!), όχι μπάνιο με πολύ ζεστό νερό και γενικά να αποφεύγω να κάνω καθημερινά, καλύτερα τοπικό πλύσιμο. Εννοείται όχι περπάτημα και δουλειές! Στόχος να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται και μου είπε αν με ξαναπιάσουν συσπάσεις θα ξαναμπώ στην κλινική μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.. 

@Hope.2019εγώ πήρα και επιθέματα και κοχύλια και κρέμα λανολινης Medela. Δεν είναι πολύ ακριβά και είπα να τα έχω, όσο για το θήλαστρο και εμένα μου είπαν ότι δεν αξίζει να το πάρεις από πριν γιατί μπορεί να θηλάζεις αποκλειστικά και να μην χρειαστεί τουλάχιστον σε πρώτη φάση.. 

Μπράβο κορίτσι μου! 
Ευχομαι να χρειαστεί να ξαναπάς τελειομηνη πια για να γεννήσεις !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Οι πιπίλες αντενδείκνυνται για τις πρώτες τουλάχιστον 40 μέρες μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός γιατί τα μωρά μπορούν να πάθουν σύγχυση θηλών. 

Άκουγα χθες ένα γνωστό παιδίατρο ο οποίος έλεγε ότι καλύτερα τα παιδιά να μην μάθουν καθόλου την πιπίλα.

Κι αν τη μάθουν,στον 1 χρόνο οι γονείς να αρχίσουν να τους την κόβουν.

Μόνο εδώ στην Ελλάδα βλέπεις παιδιά μέχρι 4 ετών και,με πιπιλα.Στο εξωτερικό δεν υπάρχουν αυτές οι υπερβολές.

Αυτό θα ακολουθήσουμε εμείς.

Μπιμπερό δε διανοούμαι καν,θα θηλάζω αποκλειστικά όσο κι αν δυσκολευτω.Ειναι το μεγαλύτερο δώρο για το παιδί αλλά κι εμένα.

Θήλαστρο ούτε,το νοσοκομειακό για αρχή κι ίσως μετά να το νοικιάσω.

Στην ουσία,ελάχιστα είναι τα απαραίτητα.

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγω πηρα 2 πιπιλες μονο κ μονο για να αφησω τον ανδρα μου να διαλεξει κατι αποκλειστικά μονος του:-P το πολυ πολυ θα μείνουν και ομολογω χαρηκε κιολας χαχαχ.  Οσο για κοχυλια κλπ δεν το εχω ψαξει καθόλου, ομολογω με πεισατε να προμηθευτω! Εχετε να προτεινετε μαρκα υλικό κατι;  και μεγεθος πως επιλεγουμε;; 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια και εγω πηρα 2 πιπιλες μονο κ μονο για να αφησω τον ανδρα μου να διαλεξει κατι αποκλειστικά μονος του:-P το πολυ πολυ θα μείνουν και ομολογω χαρηκε κιολας χαχαχ.  Οσο για κοχυλια κλπ δεν το εχω ψαξει καθόλου, ομολογω με πεισατε να προμηθευτω! Εχετε να προτεινετε μαρκα υλικό κατι;  και μεγεθος πως επιλεγουμε;; 

Τα κοχύλια ειναι ένα θαύμα στις τραυματισμενςς θήκες.. απλά έπρεπε να τα φοράω κ εξω στις βόλτες και ημουν σαν την Πάμελα χαχαχαχ... αν δεν τα έχετε πάρει όλα δε πειράζει τα ηλεκτρονικά φαρμακεία τα έχουν όλα και 2 μερες το πολύ θα έχετε ότι θέλετε σπίτι σας.. μιλάω για ηλεκτρονικά γιατι έχουν αισθητή έκπτωση ειδικά σε κάτι τέτοια.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Εύχομαι σε όλες καλές γιορτές και Καλά Χριστούγεννα!

Του χρόνου τέτοιες μέρες θα είμαστε με τα μωράκια μας και θα αναπολούμε αυτές τις ήρεμες μέρες που τα είχαμε στην κοιλίτσα μας! (Το ήρεμες είναι σχετικό :P

Ξεπεράσαμε όλα τα εμπόδια και είμαι πολύ περήφανη! :wub:

Καλά να περάσετε 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

  • Μου αρέσει 10

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα και απο μενα!!!! Κοριτσια μου τα καταφεραμε και σε λιγο καιρο θα κραταμε τα παιδακια μας στην αγκαλια μας!!! Ευχομαι σε ολες και σε ολο τον κοσμο ΥΓΕΙΑ και του χρονου τετοιες μερες να ειμαστε "ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ"!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια με μεγάλη κοιλιτσααα!!! Χρόνια πολλά με υγεία! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να χαιρόμαστε κάθε στιγμή με τα μικρά μας πλάσματα σε λίγο καιρό. Η αγάπη να μας συντροφεύει πάντοτε <3

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Χρόνια μας πολλά και στα μωράκια μας με υγεία! Εύχομαι να είναι τα τελευταία Χριστούγεννα που περνάμε ξαπλωμενες και κλεισμενες στα σπίτια μας χωρίς να μπορούμε να δούμε όλους τους δικούς μας ανθρώπους! Τα επόμενα Χριστούγεννα όμως πιστεύω θα είναι τα πιο ευτυχισμένα με τα νινακια μας αγκαλιά :)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!!!! Εύχομαι σε όλες μας να.οερασουμε υπέροχα Χριστούγεννα και με το καλό να φέρουμε γερά και υγιή τα παιδάκια μας στη ζωή σε λίγο καιρό!!!

  • Μου αρέσει 9

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Καλημερα στα κορίτσια...
Ντόπλερ χτές,,, όλα άριστα, ο μπέμπης έφτασε στα 1.700γρ, μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!
Με το καλό όλες μας !!!!

Καλημέρα! Μια χαρά τα νέα σου! Τώρα μπορείς και εσύ μ ησυχάσεις και εισαι επίσημα στην τελική ευθεία!!

Καλημερα σε όλες και χρόνια πολλά! Του χρόνου τέτοια μέρα θα γίνετε ευχαριστος χαμουλης στα σπίτια μας! Άλλες με ένα άλλες με 2 άλλες με 3...γενικά! Καλά να είμαστε να τα ξαναλέμε κ του χρόνου που θα είναι όλα Αγιο Βασιλακια 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...