Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

19 hours ago, Ρια new mum said:

@chris79κορίτσι μου πως είσαι? Πως πάνε τα μωράκια σου? 

Καλά είμαι. Έχω γυρίσει σπίτι από χθες. 
Πονάω ακόμη (λόγω των συσπάσεων της μήτρας) και είμαι αδύναμη (ήμουν και 3 εβδομάδες ξάπλα) αλλά καλά γενικα. 

Τα μωράκια στη μονάδα. Έχουν δρόμο ακόμη. Σταθερά είναι και μη ανησυχητικά όπως μας λένε. 

3 hours ago, Efinikolaou said:

Κορίτσι μου να σου ζήσουν!!!!! Είσαι καλά? Πως πήγαν τα πράγματα?

Αχ τώρα είδα ότι γέννησες φυσιολογικά!!!!!!! Κορίτσι μου πολλά μπράβο!!!! Να σας ζήσουν να έχουν υγεία και έχουν την καλύτερη μανούλα!!!

Ευχαριστώ πολύ ! 
Και στα δικά σου (αλλά αργότερα ... ;) ) 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Καλά είμαι. Έχω γυρίσει σπίτι από χθες. 
Πονάω ακόμη (λόγω των συσπάσεων της μήτρας) και είμαι αδύναμη (ήμουν και 3 εβδομάδες ξάπλα) αλλά καλά γενικα. 

Τα μωράκια στη μονάδα. Έχουν δρόμο ακόμη. Σταθερά είναι και μη ανησυχητικά όπως μας λένε. 

Ευχαριστώ πολύ ! 
Και στα δικά σου (αλλά αργότερα ... ;) ) 

Αχ βρε κοριτσι μακαρι να παρετς τα μωρακια οσο πιο γρήγορα γίνεται!!! Σημασια εχει οτι ολα πήγαν καλα ομως! Κατσε να μαζεψεις δυναμεις,  ειστε κ πολυτεκνοι πλεον!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 said:

Αχ βρε κοριτσι μακαρι να παρετς τα μωρακια οσο πιο γρήγορα γίνεται!!! Σημασια εχει οτι ολα πήγαν καλα ομως! Κατσε να μαζεψεις δυναμεις,  ειστε κ πολυτεκνοι πλεον!! 

Σωστά !! ;) 

Αυτή τη στιγμή είμαι ήρεμη γνωρίζοντας ότι λαμβάνουν την καλύτερη δυνατή φροντίδα. Ναι θα ήθελα να τα πάρω σπίτι (ή έστω και αγκαλίτσα ) αλλά δεν είναι έτοιμα. Θα δυναμώσουν και θα συνέλθω κι εγώ και θα έρθουν και αυτά σπίτι να μας γνωρίσουν από κοντά όλους :) 

Τα περιμένουμε με πολλή αγάπη .. :) 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω για αυτο το λογο δεν αγορασα βαλιτσα..  Ασε κ που να  εβρισκα τωρα..  Πήρα το σακ βουαγιαζ μ το επλυνα πλυντήριο κ μια χαρα..

Οχι δεν πηρα! Γιατι θεωρω θα παει χαμενη! Θα εχω μαζι μου 1 μακρυμανικο και 1 κοντομανικο ζιπουνακι,  θα πραξω αναλογως τον καιρο τοτε,  βελουτε φορμακι,  καλτσακια, σκουφακι, και εχω κ ζακετακι βελουτε αλλα κ μπουφανακι,  αναλογα παλι τι θα μ βολέψει! Και φυσικα κουβερτουλα με γουνακι, οχι τελειως λεπτη δηλαδή..  Αυτα κατοπιν συμβουλής της παιδιατρου! 

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εγω θα κοιταξω να παρω  ζακετακι μπουφανακι! Καλη ιδέα και το σακβουαγιαζ που πλένεται και στο πλυντήριο! 

Just now, butterfly1986 είπε:

Συμφωνώ με τα παραπάνω. Δε νομίζω ότι χρειάζεται φόρμα εξόδου κατά την έξοδο από το μαιευτήριο δεδομένου ότι στο καρέκλα κι αυτοκινήτου με το οποίο βγαίνει από το μαιευτήριο δεν μπαίνει με τη φόρμα εξόδου. Οπότε καλύτερα να το ετοιμάσεις από το δωμάτιο με τα φορμακια του τα κουβερτακια του και όλα τα καλά του και όπως είναι θα το βάλεις στο αμάξι.

Εχεις  δίκιο! Σε ευχαριστώ πολύ!

Just now, chris79 είπε:

Σωστά !! ;) 

Αυτή τη στιγμή είμαι ήρεμη γνωρίζοντας ότι λαμβάνουν την καλύτερη δυνατή φροντίδα. Ναι θα ήθελα να τα πάρω σπίτι (ή έστω και αγκαλίτσα ) αλλά δεν είναι έτοιμα. Θα δυναμώσουν και θα συνέλθω κι εγώ και θα έρθουν και αυτά σπίτι να μας γνωρίσουν από κοντά όλους :) 

Τα περιμένουμε με πολλή αγάπη .. :) 

Καλη ανάρρωση!! Με το καλο να έρθουν σπιτάκι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων αίματος. Τον προηγούμενο μήνα είχα tsh 3.08 ενώ τώρα 3.98. Μου είχατε συστησει κ είχα πάει κ σε ενδοκρινολογο πειν 20 μέρες που που με εξετασε κ μου είπε πως δεν χρειάζομαι χαπι. Θεωρείτε πως πρέπει να πάω από κοντά πάλι να με δει ή να του τηλεφωνήσω  και να μου πει την αποψη του; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι,δεν πήρες χάπι και σου ανέβηκε,όπως ήταν επόμενο.

3 είναι το όριο για β και γ τριμηνο.

Τι ενδοκρινολογος είναι αυτός που η tsh ήταν εκτός ορίου και δε σου έδωσε χάπι για να πέσει???!

Τι να πω ρε γαμώτο μ αυτούς τους γιατρούς??!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσι,δεν πήρες χάπι και σου ανέβηκε,όπως ήταν επόμενο.

3 είναι το όριο για β και γ τριμηνο.

Τι ενδοκρινολογος είναι αυτός που η tsh ήταν εκτός ορίου και δε σου έδωσε χάπι για να πέσει???!

Τι να πω ρε γαμώτο μ αυτούς τους γιατρούς??!!!

Με εξετασε και μου είπε πως δεν χρειάζομαι τίποτα..  το θέμα τώρα τι να κάνω..  που τον καλω και είναι και κλειστός.. Δεν έχω ιδέα από ενδοκρινολογους γιατι δεν είχα ποτέ θέμα.. και για να πω και την αμαρτία μου λέω γιατι να του δώσω άλλο ένα 50ρικο απλα για να μ πει από κοντά πάρε το ταδε χαπι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Με εξετασε και μου είπε πως δεν χρειάζομαι τίποτα..  το θέμα τώρα τι να κάνω..  που τον καλω και είναι και κλειστός.. Δεν έχω ιδέα από ενδοκρινολογους γιατι δεν είχα ποτέ θέμα.. και για να πω και την αμαρτία μου θεωρω λέω γιατι να του δώσω άλλο ένα 50ρικο απλα για να μ πει από κοντά πάρε το ταδε χαπι;

Κορίτσι μου εμένα 2 φορές πήγε σχεδόν 3 η tsh και μου ανέβασε το χάπι Τ4.Οι άλλες όλες καλές.

Αλλα φτάνει να είναι η tsh μόνο εκτός ορίου για να ξεκινήσεις χάπι.

Έκανα κάθε μήνα tsh και τις υπόλοιπες ορμόνες.

Πρέπει οπωσδήποτε να βρεις ενδοκρινολογο να σε ξεκινήσει Τ4.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Με εξετασε και μου είπε πως δεν χρειάζομαι τίποτα..  το θέμα τώρα τι να κάνω..  που τον καλω και είναι και κλειστός.. Δεν έχω ιδέα από ενδοκρινολογους γιατι δεν είχα ποτέ θέμα.. και για να πω και την αμαρτία μου λέω γιατι να του δώσω άλλο ένα 50ρικο απλα για να μ πει από κοντά πάρε το ταδε χαπι;

θα παρεις τον γυναικολογο σου θα τπυ πεις τι συμβαινει κ αυτος σιγουρα θα συνεργαζετε με καποιον ενδοκρινολογο κ θα σου πει τι να κανεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , chris79 είπε:

Καλά είμαι. Έχω γυρίσει σπίτι από χθες. 
Πονάω ακόμη (λόγω των συσπάσεων της μήτρας) και είμαι αδύναμη (ήμουν και 3 εβδομάδες ξάπλα) αλλά καλά γενικα. 

Τα μωράκια στη μονάδα. Έχουν δρόμο ακόμη. Σταθερά είναι και μη ανησυχητικά όπως μας λένε. 

Ευχαριστώ πολύ ! 
Και στα δικά σου (αλλά αργότερα ... ;) ) 

Και εγώ έχω αρκετές συσπάσεις πλέον και κοντυνε πολύ απότομα ο τράχηλος οπότε προετοιμαζομαι Και εγώ ! Πολύ χαίρομαι που είναι σταθερά τα μωράκια σου!!!! Δεν σας έχουν πει ποτέ περίπου θα τα πάρετε Ε? Πρέπει λογικά να περάσουν τα 2 κιλά.. Εύχομαι γρήγορα στην αγκαλιά σου και με 2 βυζια στο στόμα!!!!:x


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια πηρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων αίματος. Τον προηγούμενο μήνα είχα tsh 3.08 ενώ τώρα 3.98. Μου είχατε συστησει κ είχα πάει κ σε ενδοκρινολογο πειν 20 μέρες που που με εξετασε κ μου είπε πως δεν χρειάζομαι χαπι. Θεωρείτε πως πρέπει να πάω από κοντά πάλι να με δει ή να του τηλεφωνήσω  και να μου πει την αποψη του; 

Τηλεφώνησε του κορίτσι μου.. κοίταξε για μένα πιστεύω επρεπε να σου είχε δώσει χάπι. Εγώ φαντασου με tsh 3.4 μου είχε δώσει γιατί τη θέλουμε πιο χαμηλά στην εγκυμοσύνη και τώρα έχει κατέβει στο 0.8-1 παίζει.

Τώρα διάβασα τι σου έγραψε η Λίνα. Βασικά αυτό πάρε τον γυναικολόγο σου και θα σου συστήσει κάποιον.

Εγώ φαντασου με την τιμή που σου είπα επειδή προσπαθούσα για μωρό έπαιρνα των 50 και μετά μόλις έμεινα έγκυος μου το ανέβασε σε 62 . Κάνω έλεγχο κάθε μήνα βέβαια και όλα καλά! Κρίμα είναι γιατί με το χάπι πέφτει άμεσα. Πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου και πες μας τι σου είπε!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

θα παρεις τον γυναικολογο σου θα τπυ πεις τι συμβαινει κ αυτος σιγουρα θα συνεργαζετε με καποιον ενδοκρινολογο κ θα σου πει τι να κανεις 

Εχεις δίκιο τον ενημέρωσα και μου είπε πως αν δεν βρίσκω τον δικό μου ενδοκρινολογο να βρω κάποιον άλλο.. δεν εχει κάποιον να μ συστήσει.. θα τον ξανακαλεσω αυριο πάλι.. είναι κ οι γιορτινές μερες φαντάζομαι δεν του βρισκεις εύκολα τωρα

Just now, Hope.2019 είπε:

Τηλεφώνησε του κορίτσι μου.. κοίταξε για μένα πιστεύω επρεπε να σου είχε δώσει χάπι. Εγώ φαντασου με tsh 3.4 μου είχε δώσει γιατί τη θέλουμε πιο χαμηλά στην εγκυμοσύνη και τώρα έχει κατέβει στο 0.8-1 παίζει.

Τώρα διάβασα τι σου έγραψε η Λίνα. Βασικά αυτό πάρε τον γυναικολόγο σου και θα σου συστήσει κάποιον.

Εγώ φαντασου με την τιμή που σου είπα επειδή προσπαθούσα για μωρό έπαιρνα των 50 και μετά μόλις έμεινα έγκυος μου το ανέβασε σε 62 . Κάνω έλεγχο κάθε μήνα βέβαια και όλα καλά! Κρίμα είναι γιατί με το χάπι πέφτει άμεσα. Πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου και πες μας τι σου είπε!

Δυστυχώς δεν τον βρίσκω στο τηλέφωνο τουλάχιστον σημερα.. Όταν έχω νεότερα θα σας πω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικα σήμερα ειχα ραντεβού με τον γιατρό κ μπερδεύτηκα..  2200 με 2300 33+5 η μπουγατσουλα μου και με το κεφαλι πανω..  Οι ελπίδες για φυσιολογικό εξανεμιζονται,  αν κ ο γιατρος μου ειπε να μην χανω ελπιδες,  αλλα νομίζω πιο πολυ για παρηγορια μου το είπε..  Σημασια εχει βέβαια να ειναι υγιες μωρακι κ ας φαει η μαμα το νυστερι:roll:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια τελικα σήμερα ειχα ραντεβού με τον γιατρό κ μπερδεύτηκα..  2200 με 2300 33+5 η μπουγατσουλα μου και με το κεφαλι πανω..  Οι ελπίδες για φυσιολογικό εξανεμιζονται,  αν κ ο γιατρος μου ειπε να μην χανω ελπιδες,  αλλα νομίζω πιο πολυ για παρηγορια μου το είπε..  Σημασια εχει βέβαια να ειναι υγιες μωρακι κ ας φαει η μαμα το νυστερι:roll:

Πάντα να κρατάς ελπίδες μέχρι το τέλος , ποτέ δεν ξέρεις! Αλλά και να μην γυρίσει η ζουζούνα σου σκέψου ότι είναι ένα υγιές μωράκι και με όποιο τρόπο και να γεννηθεί δεν πειράζει... Κρατάμε όμως ελπίδες μήπως και...

Εγώ κορίτσια θα πάω αύριο να με ξαναδεί, να δούμε και το μωράκι μας αλλά φυσικά και τον τράχηλο που τον έχει πάρει η κατηφόρα. Τρέμω να δω αν αύριο θα έχει πέσει κι άλλο. Πάντως εδώ και 20 μέρες που εμφανίστηκε το θέμα έχω βιδωθει στο κρεβάτι και στον καναπέ.. νομίζω κι όλας ότι έχουν μειωθεί οι συσπάσεις και δεν νοιώθω σχεδόν καμμία..

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάντα να κρατάς ελπίδες μέχρι το τέλος , ποτέ δεν ξέρεις! Αλλά και να μην γυρίσει η ζουζούνα σου σκέψου ότι είναι ένα υγιές μωράκι και με όποιο τρόπο και να γεννηθεί δεν πειράζει... Κρατάμε όμως ελπίδες μήπως και...

Εγώ κορίτσια θα πάω αύριο να με ξαναδεί, να δούμε και το μωράκι μας αλλά φυσικά και τον τράχηλο που τον έχει πάρει η κατηφόρα. Τρέμω να δω αν αύριο θα έχει πέσει κι άλλο. Πάντως εδώ και 20 μέρες που εμφανίστηκε το θέμα έχω βιδωθει στο κρεβάτι και στον καναπέ.. νομίζω κι όλας ότι έχουν μειωθεί οι συσπάσεις και δεν νοιώθω σχεδόν καμμία..

Ναι κοριτσι μου κατσε ξαπλα,  εδω που φτασαμε δεν ειναι για αστεια..  Όταν μπουμε στο μηνα μας ξεκιναμε φουλ περπάτημα κλπ..  Τωρα λίγη υπομονή να περασει λιγακι ο καιρος ακομη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...