Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

7 minutes ago, Efinikolaou said:

Και εγώ έχω αρκετές συσπάσεις πλέον και κοντυνε πολύ απότομα ο τράχηλος οπότε προετοιμαζομαι Και εγώ ! Πολύ χαίρομαι που είναι σταθερά τα μωράκια σου!!!! Δεν σας έχουν πει ποτέ περίπου θα τα πάρετε Ε? Πρέπει λογικά να περάσουν τα 2 κιλά.. Εύχομαι γρήγορα στην αγκαλιά σου και με 2 βυζια στο στόμα!!!!:x

Ξεκουράσου όσο μπορείς. Όσο πιο πολύ μείνουν μέσα τόσο το καλύτερο. 
Εισαι ήδη όμως πιο μπροστά απ ότι ήμουν όταν γέννησα. 
Μας είχαν πει 3 εβδομάδες σχεδόν σίγουρα.. βλέποντας και κάνοντας. 
Το όριο είναι 2300 ή 2500 (δρ θυμαμαι). Το 2000 είναι λίγο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Ani!! είπε:

Με εξετασε και μου είπε πως δεν χρειάζομαι τίποτα..  το θέμα τώρα τι να κάνω..  που τον καλω και είναι και κλειστός.. Δεν έχω ιδέα από ενδοκρινολογους γιατι δεν είχα ποτέ θέμα.. και για να πω και την αμαρτία μου λέω γιατι να του δώσω άλλο ένα 50ρικο απλα για να μ πει από κοντά πάρε το ταδε χαπι;

Κορίτσι αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός σου είναι στο Έλενα σωστά; Έχει έναν εξαιρετικό ενδοκρινολόγο κύησης ο οποίος είναι στα πρωινά ραντεβού Δευτέρα με Πέμπτη. Μέσω του 1535 μπορείς να κλείσεις άμεσα ραντεβού. Εμένα με παρακολουθεί σε όλη την κύηση που έχω hashimoto και είναι απόλυτα ρυθμισμένος. Κάνε μια προσπάθεια να κλείσεις ραντεβού.

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια τελικα σήμερα ειχα ραντεβού με τον γιατρό κ μπερδεύτηκα..  2200 με 2300 33+5 η μπουγατσουλα μου και με το κεφαλι πανω..  Οι ελπίδες για φυσιολογικό εξανεμιζονται,  αν κ ο γιατρος μου ειπε να μην χανω ελπιδες,  αλλα νομίζω πιο πολυ για παρηγορια μου το είπε..  Σημασια εχει βέβαια να ειναι υγιες μωρακι κ ας φαει η μαμα το νυστερι:roll:

Μπορεί ακόμη να γυρίσει αλλά όπως τα λες είναι τα πράγματα, ας είστε κ οι δύο καλά , αυτό μετράει! Κ η δικιά μου ανάποδη είναι!! Δηλαδή αν το καλοσκεφτείς ίσια είναι τα καημένα!! Θα δούμε! Εγώ έχω 7/1 ραντεβού όταν θα μπαίνω στην 36η αλλά δε νομίζω πως θα έχει γυρίσει, το καταλαβαίνω το κεφαλάκι της που είναι πάνω!

Κορίτσια κ εγώ έχω ετοιμάσει βαλίτσα εκτός από κάποια μικροπραγματα τύπου οδοντόβουρτσα κλπ που θα μπουν τελευταία στιγμή αλλά τα έχω γράψει σε χαρτάκι για να εκείνη την ώρα δεν ξέρω αν θα τα θυμηθώ!

  • Χαχα 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσι αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός σου είναι στο Έλενα σωστά; Έχει έναν εξαιρετικό ενδοκρινολόγο κύησης ο οποίος είναι στα πρωινά ραντεβού Δευτέρα με Πέμπτη. Μέσω του 1535 μπορείς να κλείσεις άμεσα ραντεβού. Εμένα με παρακολουθεί σε όλη την κύηση που έχω hashimoto και είναι απόλυτα ρυθμισμένος. Κάνε μια προσπάθεια να κλείσεις ραντεβού.

Μπορεί ακόμη να γυρίσει αλλά όπως τα λες είναι τα πράγματα, ας είστε κ οι δύο καλά , αυτό μετράει! Κ η δικιά μου ανάποδη είναι!! Δηλαδή αν το καλοσκεφτείς ίσια είναι τα καημένα!! Θα δούμε! Εγώ έχω 7/1 ραντεβού όταν θα μπαίνω στην 36η αλλά δε νομίζω πως θα έχει γυρίσει, το καταλαβαίνω το κεφαλάκι της που είναι πάνω!

Κορίτσια κ εγώ έχω ετοιμάσει βαλίτσα εκτός από κάποια μικροπραγματα τύπου οδοντόβουρτσα κλπ που θα μπουν τελευταία στιγμή αλλά τα έχω γράψει σε χαρτάκι για να εκείνη την ώρα δεν ξέρω αν θα τα θυμηθώ!

Σε ευχαριστώ θα τον καλέσω αύριο το πρωί.. θα μου δώσεις το ονομα του?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Πάντα να κρατάς ελπίδες μέχρι το τέλος , ποτέ δεν ξέρεις! Αλλά και να μην γυρίσει η ζουζούνα σου σκέψου ότι είναι ένα υγιές μωράκι και με όποιο τρόπο και να γεννηθεί δεν πειράζει... Κρατάμε όμως ελπίδες μήπως και...

Εγώ κορίτσια θα πάω αύριο να με ξαναδεί, να δούμε και το μωράκι μας αλλά φυσικά και τον τράχηλο που τον έχει πάρει η κατηφόρα. Τρέμω να δω αν αύριο θα έχει πέσει κι άλλο. Πάντως εδώ και 20 μέρες που εμφανίστηκε το θέμα έχω βιδωθει στο κρεβάτι και στον καναπέ.. νομίζω κι όλας ότι έχουν μειωθεί οι συσπάσεις και δεν νοιώθω σχεδόν καμμία..

Καλό είναι αυτό που μειώθηκαν οι συσπάσεις. Εμένα παρότι ήμουν ξάπλα δεν είχαν μειωθεί πολύ παρά ελάχιστα. 

Ευχομαι να μην έχει μειωθεί καθόλου ο τράχηλος σου. Θα περιμένουμε νέα σου. Κάνε θετικές σκέψεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ξεκουράσου όσο μπορείς. Όσο πιο πολύ μείνουν μέσα τόσο το καλύτερο. 
Εισαι ήδη όμως πιο μπροστά απ ότι ήμουν όταν γέννησα. 
Μας είχαν πει 3 εβδομάδες σχεδόν σίγουρα.. βλέποντας και κάνοντας. 
Το όριο είναι 2300 ή 2500 (δρ θυμαμαι). Το 2000 είναι λίγο. 

Όλα να πάνε κατ' ευχήν κορίτσι μου !

Ξεκουράσου τώρα γιατί σε λίγο θα γίνεται χαμός!

  • Χαχα 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσι αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός σου είναι στο Έλενα σωστά; Έχει έναν εξαιρετικό ενδοκρινολόγο κύησης ο οποίος είναι στα πρωινά ραντεβού Δευτέρα με Πέμπτη. Μέσω του 1535 μπορείς να κλείσεις άμεσα ραντεβού. Εμένα με παρακολουθεί σε όλη την κύηση που έχω hashimoto και είναι απόλυτα ρυθμισμένος. Κάνε μια προσπάθεια να κλείσεις ραντεβού.

Μπορεί ακόμη να γυρίσει αλλά όπως τα λες είναι τα πράγματα, ας είστε κ οι δύο καλά , αυτό μετράει! Κ η δικιά μου ανάποδη είναι!! Δηλαδή αν το καλοσκεφτείς ίσια είναι τα καημένα!! Θα δούμε! Εγώ έχω 7/1 ραντεβού όταν θα μπαίνω στην 36η αλλά δε νομίζω πως θα έχει γυρίσει, το καταλαβαίνω το κεφαλάκι της που είναι πάνω!

Κορίτσια κ εγώ έχω ετοιμάσει βαλίτσα εκτός από κάποια μικροπραγματα τύπου οδοντόβουρτσα κλπ που θα μπουν τελευταία στιγμή αλλά τα έχω γράψει σε χαρτάκι για να εκείνη την ώρα δεν ξέρω αν θα τα θυμηθώ!

Οντως,  χαχχαα αυτο θα λεω για παρηγορια, ισια ειναι..  Αφού οταν καθομαι καναπε,  κ χαιδευω κοιλιτσα που ειναι το κεφαλι πανω,  νομιζω εχω γεννησει κ βλέπουμε τηλεόραση μαζι.. :-P κ εγω στις 8/1 και μετα καθε εβδομάδα μου ειπε ο γιατρος 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. Πως είστε? Εγώ εχθές προμηθεύτηκα με ένα κουτί maalox γιατί υποφέρω απο το στομάχι μου και έχω δοκιμάσει όλα τα γιατροσόφια (γάλα, γιαούρτι, αγγούρι), κτλπ).. Αλλιώς σε γενικές γραμμές είμαι καλά.. Θα κλείσω και ραντεβού στον γιατρό να πάω την άλλη βδομάδα να δούμε τον μπέμπη... 

Και εμένα δεν έχει γυρίσει ο μπέμπης αλλά ο γιατρός μου δεν ανησυχει καθόλου γιατί όπως ειπε: "έχω δει τόσα που ακόμα και σε κλεισμένη καισαρική το μωρό γύρισε έμεινε την στιγμή.." Οπότε περιμένουμε και βλέπουμε... Σιδερωνω τώρα το τελευταίο πλυντηριο και ξεκινάω να τα βάζω στην βαλίτσα:x είναι τόσα πολλά (δημόσιο νοσοκομείο) που μπορεί να χρειαστώ και δεύτερη χαχαχαχα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Πως είστε? Εγώ εχθές προμηθεύτηκα με ένα κουτί maalox γιατί υποφέρω απο το στομάχι μου και έχω δοκιμάσει όλα τα γιατροσόφια (γάλα, γιαούρτι, αγγούρι), κτλπ).. Αλλιώς σε γενικές γραμμές είμαι καλά.. Θα κλείσω και ραντεβού στον γιατρό να πάω την άλλη βδομάδα να δούμε τον μπέμπη... 

Και εμένα δεν έχει γυρίσει ο μπέμπης αλλά ο γιατρός μου δεν ανησυχει καθόλου γιατί όπως ειπε: "έχω δει τόσα που ακόμα και σε κλεισμένη καισαρική το μωρό γύρισε έμεινε την στιγμή.." Οπότε περιμένουμε και βλέπουμε... Σιδερωνω τώρα το τελευταίο πλυντηριο και ξεκινάω να τα βάζω στην βαλίτσα:x είναι τόσα πολλά (δημόσιο νοσοκομείο) που μπορεί να χρειαστώ και δεύτερη χαχαχαχα.. 

Κ εγω πλεον αν δεν παρω αντιοξινο καθε βραδυ δεν γίνεται, και εννοείται μονο απο το αριστερό πλευρό καθομαι ή κοιμαμαι..  Ισως φταιει που εχουν κ τα μωρακια το κεφαλι πανω! Οντως στο δημοσιο θα θελεις αρκετά, ας είμαστε ετοιμες σιγα σιγα γιατι πλησιαζει..  Χθες που πηγα γιατρο μου ειπε μια αλλη κοπελα της εσπασαν τα νερα 34w και την ξεγεννησε τωρα το σκ! Καλα λεω τι επαθαν τα μωρακια φετος τα Χριστούγεννα;;  βγαινουν νωρίτερα να το γιορτασουν;; οπότε βαλιτσουλα σε ετοιμοτητα ολες μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω πλεον αν δεν παρω αντιοξινο καθε βραδυ δεν γίνεται, και εννοείται μονο απο το αριστερό πλευρό καθομαι ή κοιμαμαι..  Ισως φταιει που εχουν κ τα μωρακια το κεφαλι πανω! Οντως στο δημοσιο θα θελεις αρκετά, ας είμαστε ετοιμες σιγα σιγα γιατι πλησιαζει..  Χθες που πηγα γιατρο μου ειπε μια αλλη κοπελα της εσπασαν τα νερα 34w και την ξεγεννησε τωρα το σκ! Καλα λεω τι επαθαν τα μωρακια φετος τα Χριστούγεννα;;  βγαινουν νωρίτερα να το γιορτασουν;; οπότε βαλιτσουλα σε ετοιμοτητα ολες μας!! 

Πωπω αυτα ακούμε κ ετοιμαζόμαστε πιο γρήγορα..  εγω παρήγγειλα πάνες και αλλα πράγματα καθημερινής χρήσης για όλη την οικογένεια να ετοιμάζομαι.. βέβαια θα μάθω κ 18 του μήνα στο ντοπλερ μάθω πως είναι η μπέμπα ο τράχηλος κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Πωπω αυτα ακούμε κ ετοιμαζόμαστε πιο γρήγορα..  εγω παρήγγειλα πάνες και αλλα πράγματα καθημερινής χρήσης για όλη την οικογένεια να ετοιμάζομαι.. βέβαια θα μάθω κ 18 του μήνα στο ντοπλερ μάθω πως είναι η μπέμπα ο τράχηλος κτλ

Τυχαινουν κ τα απροοπτα.. Better safe than sorry που λενε κ στο χωριο μου χαχαχα:D αχ αντε ωραια με το καλο να δειτε το ζουζουνακι..  Θυμισε μου ποσο εισαι τωρα;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Nephele78 Kai @bcd18 ειδα που συζητούσατε για το μητέρα. Οι γιατροι μας έχουν κανει την συμφωνία αναβάθμισης που λέγαμε. Εγω πλήρωσα τρίκλινο και έμεινα σε δίκλινο. Και αν πληρώσεις δίκλινο γινεται μονόκλινο. Ο σύζυγος έμεινε μαζι μου ολα τα βραδια, το απογευμα τον έστελνα σπίτι για μπάνιο και να ξαπλώσει σπίτι 4 με 8 η ώρα. Πολυθρόνα του συνόδου ηταν πραγματικά πολυ άβολη και χιλιοκαθισμενη. Το δίκλινο ηταν σε τετραγωνικά σαν τρίκλινο, δηλαδη χώραγε κι αλλο κρεβάτι αν ήθελαν να βάλουν. Το βράδυ ο ανδρας μου δεν ηταν στο σαλόνι , κοιμόταν κανονικά μαζι μας οι σύζυγοι μας. 

 Ο συζηγος εκανε μοριακό τεστ στην βιοϊατρική γιατι ηταν οι μόνοι που έβγαζαν σε 4 ωρες και με αυτο μπαινόβγαινε, δεν ξαναεκανε. Με τα τεστ αυτη ειναι η βλακεία αν δεν πας προγραμμαρισμενα για τοκετό. Το μητέρα αργεί να τα βγαλει έως και την επόμενη μερα. Εμενα μου κάνανε κατα την είσοδο μου rapid για να μπω χειρουργείο και το μοριακό δεν ξερω ποτε βγήκε τα πλήρωσα γύρω στα 130 νομιζω, θα τσεκάρω αποδείξεις για σίγουρα. Ο συζηγος για να δώσουν προτεραιότητα στην βιοϊατρική επισης έχουν μεγαλύτερη χρέωση 110 ευρώ. Η διπλανή μου που πηγε με πρόκληση τοκετού, πηγαν Σάββατο κάνανε τα τεστ με τον άνδρα της  στο μητέρα πλήρωσαν 120 ευρώ και οι δυο και Δευτέρα μπήκε για πρόκληση με το αποτέλεσμα.

 Επισης υπάρχει ενα προαιρετικό πακέτο εξετάσεων για το μωρο που κανουν στο μητέρα. Κοστίζει 350 ευρώ, εμεις καναμε αυτα που μας ζήτησε ο παιδίατρος, υπέρηχο ισχύων και ακοολογικο έλεγχο μας στοίχισαν περιπου 150 ευρώ.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τυχαινουν κ τα απροοπτα.. Better safe than sorry που λενε κ στο χωριο μου χαχαχα:D αχ αντε ωραια με το καλο να δειτε το ζουζουνακι..  Θυμισε μου ποσο εισαι τωρα;; 

Είμαι 30 εβδομάδων αλλα επειδή γεννησα στις 36 εβδομάδες το πρώτο μου παιδάκι χωρις να το περιμένω σιγα σιγα θα ετοιμάζομαι.. σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Είμαι 30 εβδομάδων αλλα επειδή γεννησα στις 36 εβδομάδες το πρώτο μου παιδάκι χωρις να το περιμένω σιγα σιγα θα ετοιμάζομαι.. σε ευχαριστώ!

Ναι καλα κανεις! Κ με παιδακι στο σπιτι πανε κ πιο αργα οι δουλειές, οπότε σιγα σιγα οπως τα λες να γινονται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

@Nephele78 Kai @bcd18 ειδα που συζητούσατε για το μητέρα. Οι γιατροι μας έχουν κανει την συμφωνία αναβάθμισης που λέγαμε. Εγω πλήρωσα τρίκλινο και έμεινα σε δίκλινο. Και αν πληρώσεις δίκλινο γινεται μονόκλινο. Ο σύζυγος έμεινε μαζι μου ολα τα βραδια, το απογευμα τον έστελνα σπίτι για μπάνιο και να ξαπλώσει σπίτι 4 με 8 η ώρα. Πολυθρόνα του συνόδου ηταν πραγματικά πολυ άβολη και χιλιοκαθισμενη. Το δίκλινο ηταν σε τετραγωνικά σαν τρίκλινο, δηλαδη χώραγε κι αλλο κρεβάτι αν ήθελαν να βάλουν. Το βράδυ ο ανδρας μου δεν ηταν στο σαλόνι , κοιμόταν κανονικά μαζι μας οι σύζυγοι μας. 

 Ο συζηγος εκανε μοριακό τεστ στην βιοϊατρική γιατι ηταν οι μόνοι που έβγαζαν σε 4 ωρες και με αυτο μπαινόβγαινε, δεν ξαναεκανε. Με τα τεστ αυτη ειναι η βλακεία αν δεν πας προγραμμαρισμενα για τοκετό. Το μητέρα αργεί να τα βγαλει έως και την επόμενη μερα. Εμενα μου κάνανε κατα την είσοδο μου rapid για να μπω χειρουργείο και το μοριακό δεν ξερω ποτε βγήκε τα πλήρωσα γύρω στα 130 νομιζω, θα τσεκάρω αποδείξεις για σίγουρα. Ο συζηγος για να δώσουν προτεραιότητα στην βιοϊατρική επισης έχουν μεγαλύτερη χρέωση 110 ευρώ. Η διπλανή μου που πηγε με πρόκληση τοκετού, πηγαν Σάββατο κάνανε τα τεστ με τον άνδρα της  στο μητέρα πλήρωσαν 120 ευρώ και οι δυο και Δευτέρα μπήκε για πρόκληση με το αποτέλεσμα.

 Επισης υπάρχει ενα προαιρετικό πακέτο εξετάσεων για το μωρο που κανουν στο μητέρα. Κοστίζει 350 ευρώ, εμεις καναμε αυτα που μας ζήτησε ο παιδίατρος, υπέρηχο ισχύων και ακοολογικο έλεγχο μας στοίχισαν περιπου 150 ευρώ.

Καλημέρα @Καντι! Σε ευχαριστουμε πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...