Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημέρα, εγώ τα θέλω όλα φρεσκοπλυμμενα και μοσχομυριστα οποτε οχι ακόμα.

Για το μωρό θα χρειαστούν άλλωστε μόνο ρούχα εξόδου για το μαιευτήριο και μια κουβερτούλα για σκέπασμα.

Για μένα θα πάρω ένα τέλειο νυχτικακι κοντομανικο που αγόρασα παμφθηνο από pat pat που είναι σα φορεματάκι ,ένα ζευγάρι πυτζάμες κι ένα σουτιέν θηλασμού.Ε κ μετά τα προσωπικά μου είδη.

5-6 πραγματάκια όλα κι όλα.

Έτσι κι αλλιώς 2-3.μέρες θα κάτσω μέσα.

Αν χρειαστεί κ τίποτα άλλο πετάγεται ο σύζυγός και το φέρνει.Βραδια δε θα μένει μέσα.Ακομα κι αν επιτρέπεται δεν υπάρχει λόγος.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημερα!! Εγω εχω πλυνει τα πράγματα μου κ του ανδρα μου,  γιατι θα μεινει κ αυτος μεσα κ απο σήμερα θα τα βαζω σιγα σιγα! 

Να παραγγείλεις άμεσα! Γιατι οπως ειναι η κατάσταση αργουν πολυ να ερθουν κ ειναι το πρωτο που θα χρειαστείς! Και εμεις cybex, cloud z, ειναι το μοναδικο κομματι για το οποίο δωσαμε κατι παραπανω,  αλλα ξερω το καλοκαίρι θα μας φαει το πήγαινε ελα, συν εχει προεκταση αρα ειναι για λιγο καιρο περισσότερο.. Ασε δε ειχα κολλημα να στεκεται πολυ καλα το κεφαλακι αναμεσα απο στα μαξιλαρακια γιατι μερικα καθισματα ειναι πολυ χαλαρα..  Για ποιο μοντελο λετε;; 

Εγω μάλλον το aton 5 , το πιο οικονομικό :p  η το aton M. Θα το παραγγείλουμε αυτή την εβδομάδα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Εγω μάλλον το aton 5 , το πιο οικονομικό :p  η το aton M. Θα το παραγγείλουμε αυτή την εβδομάδα! 

Τα cybex ειναι πολυ καλα,  και τα joie εξισου κ αυτα επισης σε καλη τιμη! Ριξε μια ματιά! 

πρίν από 14 λεπτά , Efinikolaou είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!!

Εμένα μένει να φτιάξω βαλίτσα, τα ρούχα τα έχω δώσει στην μητέρα μου να τα αναλάβει, περιμένω τα στρώματα των λικνων που ελπίζω να έρθουν πριν γεννήσω!!!

Τι άλλο πρέπει να προσέξουμε άραγε?

Εγω εστιασα σε αυτα που θα χρειαστουμε τις πρώτες μερες,  αφθονες πετσετες για το πλυσιμο του μωρου κ για εμας αμα θηλασουμε, και καθε μερα οποτε εχει ηλιο βγαζω τα πράγματα εξω να αεριστουν κ να ξεμυρισουν και πλενω οτι πλενεται..  Τωρα παλευω να ξεμυρισω την τσάντα καροτσιου για να βαλω τα ρουχα της φουσκιτσας για το μαιευτήριο.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια.. 

Εγω ξεκίνησα την προηγούμενη βδομάδα τα πλυντήρια και μου έμεινε ένα να βάλω με κουβερτουλες αλλά περιμένω μια κουβερτούλα να έρθει που παρηγγειλα να τα βάλω όλα μαζί.. Τα έχω μαζεμένα τα δικά μου, του μωρού πλυμένα και σιδερωμένα στην θέση τους οπότε μου μένει μόνο να διαλέξω τι θα πάρω και να τα βάλω στην βαλίτσα.. Μάλλον το σκ θα τα κάνω γιατι αυτές τις μέρες δεν θα προλάβω.. Και μετά απλά θα περιμένω!! Έχω γράψει και την λίστα για να μην ξεχάσω τίποτα και θα τα τσεκάρω ένα ένα όταν μπαίνουν στην βαλίτσα.. Πότε έφτασε ο καιρός ρε κορίτσια? Απίστευτο μου φαίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Τα cybex ειναι πολυ καλα,  και τα joie εξισου κ αυτα επισης σε καλη τιμη! Ριξε μια ματιά! 

Εγω εστιασα σε αυτα που θα χρειαστουμε τις πρώτες μερες,  αφθονες πετσετες για το πλυσιμο του μωρου κ για εμας αμα θηλασουμε, και καθε μερα οποτε εχει ηλιο βγαζω τα πράγματα εξω να αεριστουν κ να ξεμυρισουν και πλενω οτι πλενεται..  Τωρα παλευω να ξεμυρισω την τσάντα καροτσιου για να βαλω τα ρουχα της φουσκιτσας για το μαιευτήριο.. 

Πετσέτες έχεις δίκιο!!!! Πόσο δίκιο,!!!!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Τα cybex ειναι πολυ καλα,  και τα joie εξισου κ αυτα επισης σε καλη τιμη! Ριξε μια ματιά! 

Εγω εστιασα σε αυτα που θα χρειαστουμε τις πρώτες μερες,  αφθονες πετσετες για το πλυσιμο του μωρου κ για εμας αμα θηλασουμε, και καθε μερα οποτε εχει ηλιο βγαζω τα πράγματα εξω να αεριστουν κ να ξεμυρισουν και πλενω οτι πλενεται..  Τωρα παλευω να ξεμυρισω την τσάντα καροτσιου για να βαλω τα ρουχα της φουσκιτσας για το μαιευτήριο.. 

Πετάγομαι να βοηθήσω...τα ρούχα του μωρού μπορείς να τα βάλεις και σε θήκες φύλαξης που κλείνουν με φερμουάρ. Εγώ τα είχα με τα δικά μου στην ίδια βαλίτσα, απλά για να μην εκτίθενται τα έκλεισα εκεί μεσα και ήταν φρέσκα φρέσκα όταν τα ανοίξαμε για να τον ντύσουμε στην έξοδο από το μαιευτήριο.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πετάγομαι να βοηθήσω...τα ρούχα του μωρού μπορείς να τα βάλεις και σε θήκες φύλαξης που κλείνουν με φερμουάρ. Εγώ τα είχα με τα δικά μου στην ίδια βαλίτσα, απλά για να μην εκτίθενται τα έκλεισα εκεί μεσα και ήταν φρέσκα φρέσκα όταν τα ανοίξαμε για να τον ντύσουμε στην έξοδο από το μαιευτήριο.

Οντως εχεις δικιο! Εγω ειχα σκεφτει σε υφασματινη θήκη, αλλα εχω κ αυτες με το φερμουάρ, οποτε ακομη καλύτερα!! Η αλήθεια ειναι εγω θα παρω ενα μικρο σακο γιατι δεν προλαβα να προμηθευτω βαλιτσα, οποτε ο καθενας τα δικα του

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Οντως εχεις δικιο! Εγω ειχα σκεφτει σε υφασματινη θήκη, αλλα εχω κ αυτες με το φερμουάρ, οποτε ακομη καλύτερα!! Η αλήθεια ειναι εγω θα παρω ενα μικρο σακο γιατι δεν προλαβα να προμηθευτω βαλιτσα, οποτε ο καθενας τα δικα του

Ό,τι σε βολεύει...εγώ βαρέθηκα να πάρω καινούργια και βολεύτηκα με αυτές που παίρνω στα ταξίδια...ήταν λίγο μεγάλη....αλλά δεν βαριέσαι, τη δουλειά μου την έκανα!!!

 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Καλησπέρα! Για την έξοδο από το μαιευτήριο, προτείνετε φορμα εξοδου;

Τη μέρα που βγήκαμε είχε πολύ κακό καιρό. Είχα μαζί μου φόρμα εξόδου, που ίσα που έκανε τη βόλτα της και γύρισε σπίτι. Βάζεις στο μωρό, μακρυμάνικο φανελάκι, βελουτέ φορμάκι, σκουφάκι, γαντάκια, φανελένιο σεντονάκι, κουβερτάκι που το τυλίγεις και μία δεύτερη κουβέρτα αγκαλιάς μέχρι να μπεις στο αυτοκίνητο που σε περιμένει κάπου κοντά στην έξοδο. Μέσα στο αυτοκίνητο έχεις ανάψει το καλοριφέρ, οπότε είναι οκ από θερμοκρασία. Για να μην σου λείψει παίρνεις μαζί σου και βλέποντας και κάνοντας...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Τη μέρα που βγήκαμε είχε πολύ κακό καιρό. Είχα μαζί μου φόρμα εξόδου, που ίσα που έκανε τη βόλτα της και γύρισε σπίτι. Βάζεις στο μωρό, μακρυμάνικο φανελάκι, βελουτέ φορμάκι, σκουφάκι, γαντάκια, φανελένιο σεντονάκι, κουβερτάκι που το τυλίγεις και μία δεύτερη κουβέρτα αγκαλιάς μέχρι να μπεις στο αυτοκίνητο που σε περιμένει κάπου κοντά στην έξοδο. Μέσα στο αυτοκίνητο έχεις ανάψει το καλοριφέρ, οπότε είναι οκ από θερμοκρασία. Για να μην σου λείψει παίρνεις μαζί σου και βλέποντας και κάνοντας...

Αυτο σκεφτομουν και εγω! Τη φόρμα εξοδου βασικά θα την φορέσει μια φορά.. στην αρχή ο παιδίατρος θα έρχεται σπιτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Αυτο σκεφτομουν και εγω! Τη φόρμα εξοδου βασικά θα την φορέσει μια φορά.. στην αρχή ο παιδίατρος θα έρχεται σπιτι

Υπέρηχο ισχίων θα κάνει στο πακέτο του μαιευτηρίου; Αν ναι, και τότε μπορεί να το βάλει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Υπέρηχο ισχίων θα κάνει στο πακέτο του μαιευτηρίου; Αν ναι, και τότε μπορεί να το βάλει.

Α δεν ξέρω για το υπέρηχο ισχίων πότε γινεται.... αρα λες καλύτερα να πάρουμε μια φόρμα εξοδου να υπάρχει;  ακοολογικο και οφθαλμολογικό έλεγχο θα κάνει στο μαιευτήριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ό,τι σε βολεύει...εγώ βαρέθηκα να πάρω καινούργια και βολεύτηκα με αυτές που παίρνω στα ταξίδια...ήταν λίγο μεγάλη....αλλά δεν βαριέσαι, τη δουλειά μου την έκανα!!!

 

Κ εγω για αυτο το λογο δεν αγορασα βαλιτσα..  Ασε κ που να  εβρισκα τωρα..  Πήρα το σακ βουαγιαζ μ το επλυνα πλυντήριο κ μια χαρα..

Just now, bcd18 είπε:

Καλησπέρα! Για την έξοδο από το μαιευτήριο, προτείνετε φορμα εξοδου;

Οχι δεν πηρα! Γιατι θεωρω θα παει χαμενη! Θα εχω μαζι μου 1 μακρυμανικο και 1 κοντομανικο ζιπουνακι,  θα πραξω αναλογως τον καιρο τοτε,  βελουτε φορμακι,  καλτσακια, σκουφακι, και εχω κ ζακετακι βελουτε αλλα κ μπουφανακι,  αναλογα παλι τι θα μ βολέψει! Και φυσικα κουβερτουλα με γουνακι, οχι τελειως λεπτη δηλαδή..  Αυτα κατοπιν συμβουλής της παιδιατρου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Καλησπέρα! Για την έξοδο από το μαιευτήριο, προτείνετε φορμα εξοδου;

Συμφωνώ με τα παραπάνω. Δε νομίζω ότι χρειάζεται φόρμα εξόδου κατά την έξοδο από το μαιευτήριο δεδομένου ότι στο καρέκλα κι αυτοκινήτου με το οποίο βγαίνει από το μαιευτήριο δεν μπαίνει με τη φόρμα εξόδου. Οπότε καλύτερα να το ετοιμάσεις από το δωμάτιο με τα φορμακια του τα κουβερτακια του και όλα τα καλά του και όπως είναι θα το βάλεις στο αμάξι.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...