Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

@Τουτουνι τα τουτουνακια βγήκαν.. Τι ωραία ααα.. Να σας ζήσουν κορίτσι μου, γερά και δυνατά να είναι τα μωράκια σας... Ελπίζω και εσύ να αναρρώσεις γρήγορα!!!

Αγχώθηκα τώρα και θα ετοιμάσω βαλίτσα αύριο γιατι από μέρα σε μέρα το παω χαχαχαχα αλλά τώρα τέρμα τα αστεία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου γλυκά χθες τα ξημερώματα ήρθαν στον κόσμο τα μωρά μου! Έφυγα απ' το σπίτι με πολλούς πόνους, πόνους γέννας μιας και τελικά η διαδικασία τοκετού είχε ξεκινήσει! Μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο είδα κι έπαθα! Δίπλα μου συνεχώς.ειχα το γιατρό μου τη μαία μου και τον άντρα μου!!!! 

Πριν λίγο ξύπνησα και είμαι ακόμα ζαβλακομενη... Θα σας τα πω κάποια άλλη φορά περισσότερες λεπτομεριες!! 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα τουτουνακια.μου θα.μεινουν μέσα για 15 μέρες τουλάχιστον.! 

 

 

 

 

 

 

 

Να σου ζήσουν!!! Να είναι γερά και εσυ το ίδιο να τα βλέπεις να μεγαλώνουν!!! 

Κορίτσια κλείστε βαλίτσες σιγά σιγά ακόμα κ αν σας λείπουν καποια πράγματα βαλτε τα βασικά θα νιώσετε καλύτερα!!

Και εγω σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού με μια σύμβουλο θηλασμού να μου πει κάποια βασικά. Εχω κανει βέβαια διαδικτυακά σεμινάρια αλλα δεν είναι το ίδιο, φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πόσα επιθέματα στήθους και πόσες σερβιέτες λοχείας θα χρειαστεί να πάρω; Έχω πάρει σερβιέτες sani lady τεράστιες έχει 20 η συσκευασία και επιθέματα έχω μια συσκευασία με 40. Στα ιδιωτικά σου δίνουν τίποτα ; Γιατί ειδικά οι σερβιέτες είναι τεράστια η συσκευασία να τις παρω όλες λέτε;

ΥΓ: μετά τα σημερινά όπως καταλαβαίνετε επιτέλους θα κλείσω τη βαλίτσα χαχαχα


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια πόσα επιθέματα στήθους και πόσες σερβιέτες λοχείας θα χρειαστεί να πάρω; Έχω πάρει σερβιέτες sani lady τεράστιες έχει 20 η συσκευασία και επιθέματα έχω μια συσκευασία με 40. Στα ιδιωτικά σου δίνουν τίποτα ; Γιατί ειδικά οι σερβιέτες είναι τεράστια η συσκευασία να τις παρω όλες λέτε;

ΥΓ: μετά τα σημερινά όπως καταλαβαίνετε επιτέλους θα κλείσω τη βαλίτσα χαχαχα

Στο Λητώ αν ακόμη ισχύει ότι και παλιότερα δίνουν ένα πακέτο σερβιετες λοχείας. Εγώ πχ είχα χρειαστεί γύρω στο ενάμιση πακέτο συνολικά αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου.οντως παντως πολύ ογκώδες το πακέτο . Και μένα τη μισή βαλίτσα μου έχει πιάσει :-(

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 said:

Στο Λητώ αν ακόμη ισχύει ότι και παλιότερα δίνουν ένα πακέτο σερβιετες λοχείας. Εγώ πχ είχα χρειαστεί γύρω στο ενάμιση πακέτο συνολικά αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου.οντως παντως πολύ ογκώδες το πακέτο . Και μένα τη μισή βαλίτσα μου έχει πιάσει :-(

Ισχύει ακόμη αυτό στο Λητω. 

Μου έδωσαν ένα πακέτο τις μεγάλες σερβιέτες και μου έφτασαν ίσα ίσα. Ειχα πάρει μαζί πάνες ακράτειας αλλά παραδόξως με βόλεψαν περισσότερο οι σερβιέτες αυτή τη φορά. Από τις πάνες χρησιμοποίησα μόνο 2-3. 
Απο επιθέματα δε θα χρειαστούν πολλά. Το γάλα κατεβαίνει μετά την 3-4η μέρα για να πεις θα στάζει.. Αντε να υπάρχουν μερικά για να μην ακουμπάει το στήθος απευθείας στο σουτιέν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εγω !! Αλλα εχω ακομα ..βεβαια αυτο το λεω εγω..γιατι ετσι οπως παει ξαφνικα ολα γινονται...ειμαι 32+6 σημερα! στο τικερακι δε ξερω τι λαθος εγινε και δε μπορουσα να το διορθωσω...

Άντε με το καλό!! Ναι και εγω μετά από αυτό περιμένω μέρα πάρα μέρα :) .. είμαι 35+5 !! Το άλλο Σάββατο θα γεννήσω αν αντέξω μέχρι εκεί! Στις 37 βδομάδες καισαρική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini- είπε:

Άντε με το καλό!! Ναι και εγω μετά από αυτό περιμένω μέρα πάρα μέρα :) .. είμαι 35+5 !! Το άλλο Σάββατο θα γεννήσω αν αντέξω μέχρι εκεί! Στις 37 βδομάδες καισαρική.

Επισης !! Αντε κοντεύεις..μια χαρα ειναι στις 37 εβδομαδες !   ολα καλα θα πανε !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Στο Λητώ αν ακόμη ισχύει ότι και παλιότερα δίνουν ένα πακέτο σερβιετες λοχείας. Εγώ πχ είχα χρειαστεί γύρω στο ενάμιση πακέτο συνολικά αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου.οντως παντως πολύ ογκώδες το πακέτο . Και μένα τη μισή βαλίτσα μου έχει πιάσει :-(

Ναι ρε γαμωτο.. έβαλα τις μισές και αν δεν δίνουν θα στείλω τον άντρα μου να φέρει αν είναι..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ισχύει ακόμη αυτό στο Λητω. 

Μου έδωσαν ένα πακέτο τις μεγάλες σερβιέτες και μου έφτασαν ίσα ίσα. Ειχα πάρει μαζί πάνες ακράτειας αλλά παραδόξως με βόλεψαν περισσότερο οι σερβιέτες αυτή τη φορά. Από τις πάνες χρησιμοποίησα μόνο 2-3. 
Απο επιθέματα δε θα χρειαστούν πολλά. Το γάλα κατεβαίνει μετά την 3-4η μέρα για να πεις θα στάζει.. Αντε να υπάρχουν μερικά για να μην ακουμπάει το στήθος απευθείας στο σουτιέν

Εγώ λίγες απ τις δικές μου σερβιέτες θα πάρω μόνο,συμπληρωματικά.Μεγάλη ροή δεν είχα ποτέ άλλωστε.

Η θ αγοράσω από εκεί.

Επιθέματα δεν παίρνω,μου είπαν ότι η θηλή πρέπει να αναπνέει και καλύτερα να μη χρησιμοποιήσω.

Ούτε πιπίλα,ούτε ψευδοθηλες, κοχύλια κ τετοια διότι σαμποτάρουν το θηλασμό.

Αυτα είπε η συμβουλος θηλασμου.

Άντε μια κρεμουλα αλλά το καλύτερο είναι να βάζεις γάλα πανω.

Τι βαλίτσα λοιπόν,ούτε το μικρότερο σακβουαγιαζ δε θα γεμίσει όταν το ετοιμάσω.

 

 

 

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγώ λίγες απ τις δικές μου σερβιέτες θα πάρω μόνο,συμπληρωματικά.Μεγάλη ροή δεν είχα ποτέ άλλωστε.

Η θ αγοράσω από εκεί.

Επιθέματα δεν παίρνω,μου είπαν ότι η θηλή πρέπει να αναπνέει και καλύτερα να μη χρησιμοποιήσω.

Ούτε πιπίλα,ούτε ψευδοθηλες, κοχύλια κ τετοια διότι σαμποτάρουν το θηλασμό.

Αυτα είπε η συμβουλος θηλασμου.

Άντε μια κρεμουλα αλλά το καλύτερο είναι να βάζεις γάλα πανω.

Τι βαλίτσα λοιπόν,ούτε το μικρότερο σακβουαγιαζ δε θα γεμίσει όταν το ετοιμάσω.

 

 

 

 

μην ανχωνεσε την ωρα που θα γεννησεις θα σε αλλαξουν οι νοσοκομες κ αυτο το πακετο στο δινουν ετσι κ αλλιως δεν  δινουν μονο μια σερβιετα . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joka said:

Εγώ λίγες απ τις δικές μου σερβιέτες θα πάρω μόνο,συμπληρωματικά.Μεγάλη ροή δεν είχα ποτέ άλλωστε.

Η θ αγοράσω από εκεί.

Επιθέματα δεν παίρνω,μου είπαν ότι η θηλή πρέπει να αναπνέει και καλύτερα να μη χρησιμοποιήσω.

Ούτε πιπίλα,ούτε ψευδοθηλες, κοχύλια κ τετοια διότι σαμποτάρουν το θηλασμό.

Αυτα είπε η συμβουλος θηλασμου.

Άντε μια κρεμουλα αλλά το καλύτερο είναι να βάζεις γάλα πανω.

Τι βαλίτσα λοιπόν,ούτε το μικρότερο σακβουαγιαζ δε θα γεμίσει όταν το ετοιμάσω.

 

 

 

 

Καλά μη συγκρίνεις τη ροή της περιόδου με αυτό... σε κάθε περίπτωση αφού είσαι στο Λητω θα σου φέρουν οπωσδήποτε σερβιέτες. 
Ναι για τη θηλή καλύτερα να αναπνέει και το γάλα κάνει μια χαρά τη δουλειά του όμως κάποια στιγμή θα πρέπει να τα «κρύψεις». Δε θα μπορείς να κυκλοφορείς με το στήθος έξω .. εκεί δε θα αναπνέει η θηλή και μπορεί να πονάει όταν ακουμπάει απευθείας στα ρούχα.  Βλέποντας και κάνοντας. Κι εγώ δεν ειχα πάρει επιθέματα στο μαιευτήριο και ήταν το πρώτο πράγμα που πήρα μόλις βγήκα. Επισης στο Λητω αν δεις ότι έχουν πληγωθεί οι θηλες ζήτα κρεμουλα και θα σου φέρουν δείγμα της purelan (κρέμα λανολινης) που κάνει πολύ καλό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλά μη συγκρίνεις τη ροή της περιόδου με αυτό... σε κάθε περίπτωση αφού είσαι στο Λητω θα σου φέρουν οπωσδήποτε σερβιέτες. 
Ναι για τη θηλή καλύτερα να αναπνέει και το γάλα κάνει μια χαρά τη δουλειά του όμως κάποια στιγμή θα πρέπει να τα «κρύψεις». Δε θα μπορείς να κυκλοφορείς με το στήθος έξω .. εκεί δε θα αναπνέει η θηλή και μπορεί να πονάει όταν ακουμπάει απευθείας στα ρούχα.  Βλέποντας και κάνοντας. Κι εγώ δεν ειχα πάρει επιθέματα στο μαιευτήριο και ήταν το πρώτο πράγμα που πήρα μόλις βγήκα. Επισης στο Λητω αν δεις ότι έχουν πληγωθεί οι θηλες ζήτα κρεμουλα και θα σου φέρουν δείγμα της purelan (κρέμα λανολινης) που κάνει πολύ καλό. 

Κορίτσια νομίζω αυτό το αίμα είναι τα λοχεία που λένε ε; Δεν έχει σχέση με της περιόδου και συνήθως είναι πολύ. Ή κάνω λάθος; Εγώ πήρα καμμία δεκαριά σερβιέτες λοχείας δικές μου και λογικά θα μου δώσουν και εκεί, αλλά θα ρωτήσω για το ΡΕΑ να είμαι σίγουρη! Επίσης επιθέματα πήρα και κρέμα Medela purelan που όπως λες chris μου και μου έχουν πει κι άλλες κοπέλες πρέπει να είναι η καλύτερη είναι καθαρή λανολίνη. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Κορίτσια νομίζω αυτό το αίμα είναι τα λοχεία που λένε ε; Δεν έχει σχέση με της περιόδου και συνήθως είναι πολύ. Ή κάνω λάθος; Εγώ πήρα καμμία δεκαριά σερβιέτες λοχείας δικές μου και λογικά θα μου δώσουν και εκεί, αλλά θα ρωτήσω για το ΡΕΑ να είμαι σίγουρη! Επίσης επιθέματα πήρα και κρέμα Medela purelan που όπως λες chris μου και μου έχουν πει κι άλλες κοπέλες πρέπει να είναι η καλύτερη είναι καθαρή λανολίνη. 

Ναι είναι τα λόχεια. Είναι πολύ τις πρώτες 2-3 μέρες αλλά τις επομενες μερες σιγά σιγά μειώνεται. Κρατάει συνολικά καμία 20αρια μερες ή και λίγο παραπάνω αλλά ουσιαστικά οι πρώτες μέρες είναι το πολύ. Μετά είναι πολύ χαλαρά. 
Είναι πολύ καλή η purelan. Αυτό που εμένα δε μου πολύ αρέσει είναι ότι είναι λίγο παχύρρευστη και για να την απλώσεις σε πληγωμένη θηλή είναι λίγο επίπονο. Χρησιμοποιώ μια αυτή και μια της frezyderm αντίστοιχη που μου έδωσαν δείγμα και την αγόρασα γιατί ήταν λεπτόρρευστη και πιο εύχρηστη. Και οι 2 αυτές με έχουν σώσει. Γιατί πραγματικά ποσό να κάτσεις με το στήθος έξω ; Αυτά θα τα δει όμως η καθεμία στην πράξη και το τι βολεύει εμένα στο κάτω κάτω δε σημαίνει ότι βολευει όλες τις κοπέλες. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλά μη συγκρίνεις τη ροή της περιόδου με αυτό... σε κάθε περίπτωση αφού είσαι στο Λητω θα σου φέρουν οπωσδήποτε σερβιέτες. 
Ναι για τη θηλή καλύτερα να αναπνέει και το γάλα κάνει μια χαρά τη δουλειά του όμως κάποια στιγμή θα πρέπει να τα «κρύψεις». Δε θα μπορείς να κυκλοφορείς με το στήθος έξω .. εκεί δε θα αναπνέει η θηλή και μπορεί να πονάει όταν ακουμπάει απευθείας στα ρούχα.  Βλέποντας και κάνοντας. Κι εγώ δεν ειχα πάρει επιθέματα στο μαιευτήριο και ήταν το πρώτο πράγμα που πήρα μόλις βγήκα. Επισης στο Λητω αν δεις ότι έχουν πληγωθεί οι θηλες ζήτα κρεμουλα και θα σου φέρουν δείγμα της purelan (κρέμα λανολινης) που κάνει πολύ καλό. 

Πού να κυκλοφόρησω...και για πόσο..ναι ξέρω για τα δείγματα αυτά που σου δινουν όποτε κομπλε.Αλλα κ σπίτι όταν έρθω,τι να τα κάνω.Λες και θα πολυβγαινω έξω.Σπιτι δε χρειάζονται.

Κι αν χρειαστεί κάτι άλλο αγοράζω από κει ή μου φέρνει ο άντρας μου.Που δε μπορω να σκεφτώ κάτι άλλο δλδ...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...