Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka said:

Πού να κυκλοφόρησω...και για πόσο..ναι ξέρω για τα δείγματα αυτά που σου δινουν όποτε κομπλε.Αλλα κ σπίτι όταν έρθω,τι να τα κάνω.Λες και θα πολυβγαινω έξω.Σπιτι δε χρειάζονται.

Κι αν χρειαστεί κάτι άλλο αγοράζω από κει ή μου φέρνει ο άντρας μου.Που δε.μπορω να σκεφτώ κάτι άλλο δλδ...

Εγώ τα φοράω όλη μέρα πάντως εντός και εκτός σπιτιού. Δεν μπορώ να ακουμπάνε οι θηλές πάνω στα ρούχα καθόλου .. αλλά όπως έγραψα και πριν βλέποντας και κάνοντας. Θα δεις πως θα σου βγει στην πράξη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Ναι είναι τα λόχεια. Είναι πολύ τις πρώτες 2-3 μέρες αλλά τις επομενες μερες σιγά σιγά μειώνεται. Κρατάει συνολικά καμία 20αρια μερες ή και λίγο παραπάνω αλλά ουσιαστικά οι πρώτες μέρες είναι το πολύ. Μετά είναι πολύ χαλαρά. 
Είναι πολύ καλή η purelan. Αυτό που εμένα δε μου πολύ αρέσει είναι ότι είναι λίγο παχύρρευστη και για να την απλώσεις σε πληγωμένη θηλή είναι λίγο επίπονο. Χρησιμοποιώ μια αυτή και μια της frezyderm αντίστοιχη που μου έδωσαν δείγμα και την αγόρασα γιατί ήταν λεπτόρρευστη και πιο εύχρηστη. Και οι 2 αυτές με έχουν σώσει. Γιατί πραγματικά ποσό να κάτσεις με το στήθος έξω ; Αυτά θα τα δει όμως η καθεμία στην πράξη και το τι βολεύει εμένα στο κάτω κάτω δε σημαίνει ότι βολευει όλες τις κοπέλες. 

Ναι έχω δείγμα και frezyderm αλλά δεν το έχω ανοίξει να δω. Βέβαια ότι βολεψει την κάθε μία δεν το συζητώ. Κορίτσια επίσης στο μαιευτήριο σου δείχνουν λογικά δύο πράγματα οι μαίες ε; Αν ζητήσω όταν το κάνουν μπανάκι να μου δείξουν άραγε επιτρέπεται; Το κάνουν γενικά;

Just now, Mariachi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Μόλις γυρίσαμε από τον εμβρυολογο που κάναμε επαναληπτικό ντοπλερ. Όλα μας τα βρήκε μια χαρά . 2200 είναι πλέον η μικρή .

Μπράβο κοριτσι μου, τέλειο το μωράκι σου!:x

 

@chris79 πως πάνε τα μωράκια σου κορίτσι μου δεν σε ρώτησα;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Ισχύει ακόμη αυτό στο Λητω. 

Μου έδωσαν ένα πακέτο τις μεγάλες σερβιέτες και μου έφτασαν ίσα ίσα. Ειχα πάρει μαζί πάνες ακράτειας αλλά παραδόξως με βόλεψαν περισσότερο οι σερβιέτες αυτή τη φορά. Από τις πάνες χρησιμοποίησα μόνο 2-3. 
Απο επιθέματα δε θα χρειαστούν πολλά. Το γάλα κατεβαίνει μετά την 3-4η μέρα για να πεις θα στάζει.. Αντε να υπάρχουν μερικά για να μην ακουμπάει το στήθος απευθείας στο σουτιέν

Και μέχρι την 3η-4η μέρα τα μωράκια τρώνε ότι βγαίνει έτσι?

Δε χρειάζονται παραπάνω!Κι ας.λενε οι παιδίατροι...

Άλλωστε παλιά,πως επιβίωναν τα μωράκια?


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Ναι έχω δείγμα και frezyderm αλλά δεν το έχω ανοίξει να δω. Βέβαια ότι βολεψει την κάθε μία δεν το συζητώ. Κορίτσια επίσης στο μαιευτήριο σου δείχνουν λογικά δύο πράγματα οι μαίες ε; Αν ζητήσω όταν το κάνουν μπανάκι να μου δείξουν άραγε επιτρέπεται; Το κάνουν γενικά;

Μπράβο κοριτσι μου, τέλειο το μωράκι σου!:x

 

@chris79 πως πάνε τα μωράκια σου κορίτσι μου δεν σε ρώτησα;

Καλά είναι τα μωράκια μου. Σήμερα μου είπαν ότι ο μικρός θα βγει σε 2 μέρες από τη θερμοκοιτίδα και θα πάει σε κουνάκι που σημαίνει ότι θα τον πάρω αγκαλίτσα !!! Και έχω ενθουσιαστεί !! 
Η Μπέμπα για να βγει κι αυτή πρέπει να πάει πάνω από 2 κιλά (είναι 1880 όποτε κοντεύει κι αυτή). Ευτυχώς είναι μια χαρά και τα 2 απλά βάρος πρέπει να πάρουν :) 

Για τις μαίες που ρωτάς γενικα δε δείχνουν πολλά. Για το μπανάκι δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που λες. Δε νομίζω αλλά δε χανεις και τίποτα να ρωτησεις. Θυμαμαι όταν ειχα γεννησει το γιο μου ειχα πει στη νύφη μου που είναι βρεφοκόμος να έρθει να μου δείξει 2 πραγματάκια αλλά μη νομίζεις.. δεν είναι κάτι σπουδαίο. Όταν έρθει η ώρα θα το βρεις. Εμένα το άγχος μου ήταν τα νύχια .. γι αυτό την ειχα φωνάξει πιο πολύ. Φοβόμουν να τα κόψω. Αλλά οκ 6,5 χρόνια τώρα δεν εχω καταφέρει ακόμη να τον κόψω ;)

Just now, Joka said:

Και μέχρι την 3η-4η μέρα τα μωράκια τρώνε ότι βγαίνει έτσι?

Δε χρειάζονται παραπάνω!Κι ας.λενε οι παιδίατροι...

Άλλωστε παλιά,πως επιβίωναν τα μωράκια?

Ναι τρώνε ότι βγαίνει και θεωρητικά τους αρκεί γιατί είναι μικρη ποσότητα το πρωτογαλα αλλά όσο θρεπτικό χρειάζονται. 

Τώρα για τους παιδιατρους δε θα συμφωνήσω μαζί σου. Εμενα πχ ο γιος μου είχε κάνει υπογλυκαιμία που είναι σύνηθες στα βρέφη και του είχαν δώσει λίγο ξένο για να ανεβάσουν λίγο το ζάχαρο. Δεν έπαθε κάτι ούτε χάσαμε το θηλασμό εξαιτίας αυτού. Και ούτε θα αμφισβητούσα αυτό που μου είπαν. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Και μέχρι την 3η-4η μέρα τα μωράκια τρώνε ότι βγαίνει έτσι?

Δε χρειάζονται παραπάνω!Κι ας.λενε οι παιδίατροι...

Άλλωστε παλιά,πως επιβίωναν τα μωράκια?

παλια διναν κ ζαχαρονερο κ χαμομηλι για να τα ενυδατωσουν. το θεμα δεν ειναι τοσο η πεινα οσο να μην αφηδατωθει το μωρο. την πρωτη μερα δεν εχεις πολυ γαλα . απο την δευτερη μερα ομως μπορει να μην σταζει αλλα θα το βλεπεις οταν πιεζεις τις θηλες κανονικα . αν δεν βλεπεις τοτε κατι παει στραβα. τον θηλασμο δεν τον χανεις αν το θες χωρις να ταλαιπωρησεις το μωρο υπαρχουν λυσεις για ολα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωω πάρα πολλά νέα..τουτουνακι να σου ζησουννν..πωπω κι άλλα μωράκια.αντε όλες βαλιτσουλες..ο μήνας αρκετών από εμάς...εγώ το Σάββατο μπαίνω σε μήνα μου...από την μια χαίρομαι από την άλλη είναι που ανοίγουν τα σχολεία κ θ έχω τα μεγάλα εκεί κ μ φοβίζει μην κολλήσουν τίποτε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Επίσης κορίτσια επειδή λέγατε ότι φοβάστε και αγχώνεστε για τον τοκετό. Εγώ αγχώνομαι αλλά να σας πω την αλήθεια δεν εχω κάτσει να δω κανένα βιντεάκι περί τοκετού γιατί πιστεύω ότι θα αγχώθω και θα φοβηθώ ακόμα περισσότερο. Προτιμώ να έχω άγνοια κινδύνου.

 

Εγώ έχω δει κάμποσα βιντεάκια.πολυ σπλατερ.ειδικα η καισαρική είναι.....κ δεν θα πρεπε να βλέπω μιας κ έχω πολλές πιθανότητες για μη φτ. Καλύτερα μην βλέπετε.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλά είναι τα μωράκια μου. Σήμερα μου είπαν ότι ο μικρός θα βγει σε 2 μέρες από τη θερμοκοιτίδα και θα πάει σε κουνάκι που σημαίνει ότι θα τον πάρω αγκαλίτσα !!! Και έχω ενθουσιαστεί !! 
Η Μπέμπα για να βγει κι αυτή πρέπει να πάει πάνω από 2 κιλά (είναι 1880 όποτε κοντεύει κι αυτή). Ευτυχώς είναι μια χαρά και τα 2 απλά βάρος πρέπει να πάρουν :) 

Για τις μαίες που ρωτάς γενικα δε δείχνουν πολλά. Για το μπανάκι δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που λες. Δε νομίζω αλλά δε χανεις και τίποτα να ρωτησεις. Θυμαμαι όταν ειχα γεννησει το γιο μου ειχα πει στη νύφη μου που είναι βρεφοκόμος να έρθει να μου δείξει 2 πραγματάκια αλλά μη νομίζεις.. δεν είναι κάτι σπουδαίο. Όταν έρθει η ώρα θα το βρεις. Εμένα το άγχος μου ήταν τα νύχια .. γι αυτό την ειχα φωνάξει πιο πολύ. Φοβόμουν να τα κόψω. Αλλά οκ 6,5 χρόνια τώρα δεν εχω καταφέρει ακόμη να τον κόψω ;)

Ναι τρώνε ότι βγαίνει και θεωρητικά τους αρκεί γιατί είναι μικρη ποσότητα το πρωτογαλα αλλά όσο θρεπτικό χρειάζονται. 

Τώρα για τους παιδιατρους δε θα συμφωνήσω μαζί σου. Εμενα πχ ο γιος μου είχε κάνει υπογλυκαιμία που είναι σύνηθες στα βρέφη και του είχαν δώσει λίγο ξένο για να ανεβάσουν λίγο το ζάχαρο. Δεν έπαθε κάτι ούτε χάσαμε το θηλασμό εξαιτίας αυτού. Και ούτε θα αμφισβητούσα αυτό που μου είπαν. 

Πόσο ωραία τα νέα σου! Επιτέλους να τα αγκαλιάσεις! Χάρηκα πολύ που είναι τέλεια τα μωρά σου!

Just now, Mighty86 είπε:

Εγώ έχω δει κάμποσα βιντεάκια.πολυ σπλατερ.ειδικα η καισαρική είναι.....κ δεν θα πρεπε να βλέπω μιας κ έχω πολλές πιθανότητες για μη φτ. Καλύτερα μην βλέπετε.

Συμφωνώ απόλυτα! Κι εγώ για αυτό δεν βλέπω..  πιστεύω κακό μας κάνει όχι καλό. Εγώ στάνταρ θα έβλεπα εφιάλτες μετά!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , chris79 είπε:

Ισχύει ακόμη αυτό στο Λητω. 

Μου έδωσαν ένα πακέτο τις μεγάλες σερβιέτες και μου έφτασαν ίσα ίσα. Ειχα πάρει μαζί πάνες ακράτειας αλλά παραδόξως με βόλεψαν περισσότερο οι σερβιέτες αυτή τη φορά. Από τις πάνες χρησιμοποίησα μόνο 2-3. 
Απο επιθέματα δε θα χρειαστούν πολλά. Το γάλα κατεβαίνει μετά την 3-4η μέρα για να πεις θα στάζει.. Αντε να υπάρχουν μερικά για να μην ακουμπάει το στήθος απευθείας στο σουτιέν

Όσον αφορά τις σερβιετες λοχείας εμένα μια φίλη μου είπε ότι παίζει πολύ αίμα κ πιο αναπαυτικα είναι τα βρακιά λοχίας από τις σερβιετες τέτοια σκέφτομαι να πάρω μερικά για το μαιευτήριο. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Χαχαχα εγώ τα έχω απλώσει εδώ και εκεί όλα και πρέπει να μπουν μέσα! Μην γίνει τίποτα και τρέχει ο άντρας μου να τα βάλει όπως όπως! 

Κορίτσια έχετε γίνει ευσυγκίνητες ή μόνο εγώ κλαίω όπου βρεθώ και σταθώ! Έβλεπα χθες κάτι βιντεάκια για το πώς κάνουμε μπανάκι το μωρό και μετα κάτι άλλα περί θηλασμού και έκλαιγα χαχαχα

Φουλ! Εγώ είδα ένα ντοκιμαντέρ στο Netflix για τον Κύπρο Νικολαιδη και πλανταξα!

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια πόσα επιθέματα στήθους και πόσες σερβιέτες λοχείας θα χρειαστεί να πάρω; Έχω πάρει σερβιέτες sani lady τεράστιες έχει 20 η συσκευασία και επιθέματα έχω μια συσκευασία με 40. Στα ιδιωτικά σου δίνουν τίποτα ; Γιατί ειδικά οι σερβιέτες είναι τεράστια η συσκευασία να τις παρω όλες λέτε;

ΥΓ: μετά τα σημερινά όπως καταλαβαίνετε επιτέλους θα κλείσω τη βαλίτσα χαχαχα

Εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο μας είπαν να μην πάρουμε, ότι μας δίνουν εκεί οπότε σίγουρα δίνουν και στα ιδιωτικά! Παρόλα αυτά πήρα μερικές να έχω μαζί μου συν εσώρουχα μιας χρήσης συν υποσεντονα για να αλλάζω οπότε θέλω κ να μη ζητάω!

@chris79ευχαριστουμε πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου! Έχω κ εγώ την κρεμουλα λανολινης που λες πως είναι παχύρρευστη, αν δε βολεψει θα πάρω την άλλη που λες! Έχω κ επιθέματα της nuk νομίζω. Πολύ καλά τα νέα για τα μωράκια σου! Άντε γρήγορα να πάρεις και το κορίτσι σου αγκαλίτσα!

Σε δύο βδομάδες έχω ραντεβού με την παιδίατρο να μου πει μερικά πράγματα κ να φτιάξω κ ένα μίνι φαρμακείο για το μωράκι! 

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Φουλ! Εγώ είδα ένα ντοκιμαντέρ στο Netflix για τον Κύπρο Νικολαιδη και πλανταξα!

Εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο μας είπαν να μην πάρουμε, ότι μας δίνουν εκεί οπότε σίγουρα δίνουν και στα ιδιωτικά! Παρόλα αυτά πήρα μερικές να έχω μαζί μου συν εσώρουχα μιας χρήσης συν υποσεντονα για να αλλάζω οπότε θέλω κ να μη ζητάω!

@chris79ευχαριστουμε πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου! Έχω κ εγώ την κρεμουλα λανολινης που λες πως είναι παχύρρευστη, αν δε βολεψει θα πάρω την άλλη που λες! Έχω κ επιθέματα της nuk νομίζω. Πολύ καλά τα νέα για τα μωράκια σου! Άντε γρήγορα να πάρεις και το κορίτσι σου αγκαλίτσα!

Σε δύο βδομάδες έχω ραντεβού με την παιδίατρο να μου πει μερικά πράγματα κ να φτιάξω κ ένα μίνι φαρμακείο για το μωράκι! 

Και εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω και ζηλεύω τόσο πολύ τα κορίτσια που θα πάρουν μια βαλιτσοτλς και θα πάνε κυρίες.. Εγώ θα κουβάλησα ολόκληρη βαλιτααρα γιατί δεν προσφέρουν τίποτα.. Από σερβιέτες και επιθέματα μέχρι και το παραμικρό για το μωρό.. Τα δικά μου, του μωρού και του άντρα μου.. Στις διακοπές τόσα μπορεί να μην κουβαλάω μαζί μου πραγματικά.. Αύριο θα αρχίσω να τα βάζω στην βαλίτσα, αν και περιμένω κάποια πράγματα ακόμα να έρθουν αλλά ας έχω τα περισσότερα έτοιμα από το να τρέχω τελευταία στιγμή... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Και εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω και ζηλεύω τόσο πολύ τα κορίτσια που θα πάρουν μια βαλιτσοτλς και θα πάνε κυρίες.. Εγώ θα κουβάλησα ολόκληρη βαλιτααρα γιατί δεν προσφέρουν τίποτα.. Από σερβιέτες και επιθέματα μέχρι και το παραμικρό για το μωρό.. Τα δικά μου, του μωρού και του άντρα μου.. Στις διακοπές τόσα μπορεί να μην κουβαλάω μαζί μου πραγματικά.. Αύριο θα αρχίσω να τα βάζω στην βαλίτσα, αν και περιμένω κάποια πράγματα ακόμα να έρθουν αλλά ας έχω τα περισσότερα έτοιμα από το να τρέχω τελευταία στιγμή... 

Εμένα μου έδωσαν μια λίστα με όσα θα χρειαστώ και μας είπαν στα μαθήματα που κάναμε διαδικτυακά ότι δε χρειάζεται να πάρουμε τίποτα από σερβιετες, πάνες κλπ γιατί θα μας τα δώσουν εκεί. Επίσης μας έχουν στο όνομα της καθεμιάς δείγματα από κρέμες κλπ.. Εδώ Αθήνα θα γεννήσεις;

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , chris79 είπε:

Καλά είναι τα μωράκια μου. Σήμερα μου είπαν ότι ο μικρός θα βγει σε 2 μέρες από τη θερμοκοιτίδα και θα πάει σε κουνάκι που σημαίνει ότι θα τον πάρω αγκαλίτσα !!! Και έχω ενθουσιαστεί !! 
Η Μπέμπα για να βγει κι αυτή πρέπει να πάει πάνω από 2 κιλά (είναι 1880 όποτε κοντεύει κι αυτή). Ευτυχώς είναι μια χαρά και τα 2 απλά βάρος πρέπει να πάρουν :) 

Για τις μαίες που ρωτάς γενικα δε δείχνουν πολλά. Για το μπανάκι δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που λες. Δε νομίζω αλλά δε χανεις και τίποτα να ρωτησεις. Θυμαμαι όταν ειχα γεννησει το γιο μου ειχα πει στη νύφη μου που είναι βρεφοκόμος να έρθει να μου δείξει 2 πραγματάκια αλλά μη νομίζεις.. δεν είναι κάτι σπουδαίο. Όταν έρθει η ώρα θα το βρεις. Εμένα το άγχος μου ήταν τα νύχια .. γι αυτό την ειχα φωνάξει πιο πολύ. Φοβόμουν να τα κόψω. Αλλά οκ 6,5 χρόνια τώρα δεν εχω καταφέρει ακόμη να τον κόψω ;)

Ναι τρώνε ότι βγαίνει και θεωρητικά τους αρκεί γιατί είναι μικρη ποσότητα το πρωτογαλα αλλά όσο θρεπτικό χρειάζονται. 

Τώρα για τους παιδιατρους δε θα συμφωνήσω μαζί σου. Εμενα πχ ο γιος μου είχε κάνει υπογλυκαιμία που είναι σύνηθες στα βρέφη και του είχαν δώσει λίγο ξένο για να ανεβάσουν λίγο το ζάχαρο. Δεν έπαθε κάτι ούτε χάσαμε το θηλασμό εξαιτίας αυτού. Και ούτε θα αμφισβητούσα αυτό που μου είπαν. 

Εγώ μίλησα για το ξένο γάλα επειδή στην αρχη βγαίνει ελάχιστο μητρικό,όχι για άλλες περιπτώσεις.Αυτο μου μετέφερε η συμβουλος θηλασμου.Οτι σου λένε πχ οι παιδίατροι στο μαιευτήριο αλλα και μετά "το παιδί πρέπει να πάρει 300 γρ βάρος άρα θα πάρει ξένο".Συνηθης τακτική.

Η παιδιατρος που βρήκα είναι και πιστοποιημένη συμβουλος θηλασμου όποτε έχω προετοιμάστει.

Οι περισσότεροι παιδίατροι στην πράξη δε στηρίζουν τον αποκλειστικό θηλασμό.

Είναι όπως οι γυναικολόγοι με.το φυσιολογικό τοκετό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , linaa είπε:

παλια διναν κ ζαχαρονερο κ χαμομηλι για να τα ενυδατωσουν. το θεμα δεν ειναι τοσο η πεινα οσο να μην αφηδατωθει το μωρο. την πρωτη μερα δεν εχεις πολυ γαλα . απο την δευτερη μερα ομως μπορει να μην σταζει αλλα θα το βλεπεις οταν πιεζεις τις θηλες κανονικα . αν δεν βλεπεις τοτε κατι παει στραβα. τον θηλασμο δεν τον χανεις αν το θες χωρις να ταλαιπωρησεις το μωρο υπαρχουν λυσεις για ολα. 

Παλιά,αστο..Η γενιά της μάνας μου δε θηλάζε καμία.Σκονογαλα κι άγιος ο Θεός.Πολυ της μοδας τότε.

Ακόμα.και σήμερα όμως,με.τοση ενημέρωση,χαμηλά τα ποσοστά των γυναικών που θηλάζουν αποκλειστικά.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...