Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Georgia Jo είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Με το καλο σημερα!  Αυτο το κατουρημα αστοοοοο!!!! Με πιανει ιδιαιτερα ολο το βραδυ....την Παρασκευη εχω ντομπλερ..αισιως αυριο θα ειμαι 34 εβδομαδων...κοριτσια απο ορεξη για φαγητο πως πατε;;;;εγω εχω λυσσαξει το τελευταιο διαστημα.

Από όρεξη είναι μέρες που θέλω να φάω τα πάντα όλα..και άλλες που είμαι σε φυσιολογικά επίπεδα.. καλα αποτελέσματα για το ντόπλερ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα και από εμένα, σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό για καρδιοτοκογράφημα  και υπέρηχο της μπέμπας μας και έχω να τον ρωτήσω 1000 πράγματα

αύριο αισίως μπαίνω στον 9ο!!!!!! Ελαααα και πλησιάζουμε.....:wub:

Κορίτσια τι πράγμα αυτό το κατούρημα, έλεος δηλαδή! Καλά όλη μέρα, μα και όλο το βράδυ;;; Ένας ύπνος μας είχε μείνει, χάθηκε και αυτός! :P

Εσείς πότε έχετε υπέρηχους, καρδιοτοκογραφήματα κλπ;;

 

Τουαλετα κι εγώ ολη μέρα πάω συνέχεια αλλά ποτέ δεν ξύπνησα βράδυ γι αυτό.

Αύριο μπαίνουμε στον 9ο???Δε νομίζω.Κι εγώ αύριο ξεκινώ τη βδομάδα 35.

Όταν ολοκληρωθεί η 36η νομίζω μου είπε η γιατρός μου μπαίνουμε.

Από τότε κι έπειτα τα μωράκια θεωρούνται τελειομηνα.Αν είναι κ το βάρος οκ,δλδ.

Εντωμεταξυ εγώ ακόμα δεν έχω νιωσει συσπασεις και μακάρι η μικρή να μείνει μέσα μέχρι τις 9/2 και αργότερα...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Από όρεξη είναι μέρες που θέλω να φάω τα πάντα όλα..και άλλες που είμαι σε φυσιολογικά επίπεδα.. καλα αποτελέσματα για το ντόπλερ 

Ευχαριστω πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγω ανησυχώ για τον τοκετό.. Έχω μιλήσει με τον γιατρό μου σχετικά και έχουμε πει για φτ με επισκληριδιο αλλά και εκείνος είναι της άποψης η δόση να μην είναι μεγάλη για να έχουμε συνεργασία στις εξωθησεις. Να δούμε βέβαια θα μας κάνει τη χάρη η κυρία να γυρίσει γιατί αλλιώς λογαριάζουμε χωρίς την ξενοδόχο! 

Εγώ μπαίνω την Πέμπτη στον μήνα μου και έχω και ραντεβού με τον γιατρό. Έχω αγωνία γιατί έχω να τη δω από το ντοπλερ!

  • Μου αρέσει 3

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό 1,9kg ο μικρός 32 εβδομάδα. Με έβαλε και στον καρδιοτοκογραφο κάνω ακόμα συσπάσεις γιαυτό θα με δει και σε μια βδομάδα, ο τράχηλος ευτυχώς ακόμα 3,2 εκατοστά! Μου είπε ότι ίσως χρειαστεί να ξανακάνουμε doppler γιατί τον πρώτο τον κάναμε αναγκαστικά νωρίς λόγω του κινδύνου πρόωρου τοκετού, θα μου πει την επόμενη εβδομάδα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από εμένα 35+2 σήμερα κ η μικρή 3 κιλά..μια χαρά όλα μου είπε ο Ντοκ..μόνο ενα πράγμα φοβάμαι..είπε πως αν τυχόν κανόνες τεστ κοβιντ κατά την είσοδο σου γ τοκετό κ βγεί θετικό τότε σε στέλνουν σε δημόσιο νοσοκομείο κ κανεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ καισαρική ακόμα κι αν έχει ξεπροβάλει κεφάλι μωρού διότι λένε πως έτσι δεν κάνεις εξωθήσει φυσιντας κ δεν μεταδίδεις τον ιό....τρέμω στην ιδέα..θέλω Κλινικη Μ τον γιατρό μου τέλος...μπαίνω σε γυάλα μέχρι ν γεννήσω

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα 35+2 σήμερα κ η μικρή 3 κιλά..μια χαρά όλα μου είπε ο Ντοκ..μόνο ενα πράγμα φοβάμαι..είπε πως αν τυχόν κανόνες τεστ κοβιντ κατά την είσοδο σου γ τοκετό κ βγεί θετικό τότε σε στέλνουν σε δημόσιο νοσοκομείο κ κανεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ καισαρική ακόμα κι αν έχει ξεπροβάλει κεφάλι μωρού διότι λένε πως έτσι δεν κάνεις εξωθήσει φυσιντας κ δεν μεταδίδεις τον ιό....τρέμω στην ιδέα..θέλω Κλινικη Μ τον γιατρό μου τέλος...μπαίνω σε γυάλα μέχρι ν γεννήσω

Ναι ισχύει αυτό,το χουμε ξανασυζητησει.Βασικα σε νοσοκομείο αναφοράς γεννάς υποχρεωτικά.Στην Αθήνα πχ στο Αττικό.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γυρίσαμε από γιατρό, 2700 η μικρή και έριχνε τον ύπνο του δικαίου! Την κούναγε και αυτή χαμπάρι! φάρμακα μέχρι το Σάββατο και μετά τα περισσότερα τα μειώνει! Ξεκινάω περπάτημα, μαγείρεμα και επιτέλους βόλτες....αν και βλέπω τώρα να χιονίζει που μπορώ να βγω εγώ :lol:
Η μικρή με το κεφάλι κάτω και έτοιμη. Κάθε μέρα πιθανή αλλά και πιθανόν να φτάσει την 40η εβδομάδα, κανείς δεν ξέρει...μόνο αυτή, φυσικά κάθε μέρα που περνάει θετικό για την μικρή μου, όλα αυτά σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά του. 

@Joka μου έχεις δίκιο, έκανα λάθος, ο γιατρός μου είπε ότι το Σάββατο μπαίνω στον 9ο, σήμερα με βγάζει 35 & 2. Οπότε το Σάββατο θα πανηγυρίζω τον ερχομό του 9ου!!! 

@pharmacy Ένας πανικός με διαπέρασε, με αυτά που είπες.

@Ρια new mum μια χαρά και ο μικρός σου, Όσο για την συσπάσεις εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί είναι μαρτύριο! 

@katerina 11 Μια χαρά θα είναι και σένα το μωράκι σου Υπομονή μέχρι να το δεις ξανά

 

Τα φιλιά μου στην υπόλοιπη ομάδα

  • Μου αρέσει 8

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα 35+2 σήμερα κ η μικρή 3 κιλά..μια χαρά όλα μου είπε ο Ντοκ..μόνο ενα πράγμα φοβάμαι..είπε πως αν τυχόν κανόνες τεστ κοβιντ κατά την είσοδο σου γ τοκετό κ βγεί θετικό τότε σε στέλνουν σε δημόσιο νοσοκομείο κ κανεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ καισαρική ακόμα κι αν έχει ξεπροβάλει κεφάλι μωρού διότι λένε πως έτσι δεν κάνεις εξωθήσει φυσιντας κ δεν μεταδίδεις τον ιό....τρέμω στην ιδέα..θέλω Κλινικη Μ τον γιατρό μου τέλος...μπαίνω σε γυάλα μέχρι ν γεννήσω

Παντως απο κιλα ειστε σούπερ! Για όλα τα υπόλοιπα κρατα την ψυχραιμία σου και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν γυρίσαμε από γιατρό, 2700 η μικρή και έριχνε τον ύπνο του δικαίου! Την κούναγε και αυτή χαμπάρι! φάρμακα μέχρι το Σάββατο και μετά τα περισσότερα τα μειώνει! Ξεκινάω περπάτημα, μαγείρεμα και επιτέλους βόλτες....αν και βλέπω τώρα να χιονίζει που μπορώ να βγω εγώ :lol:
Η μικρή με το κεφάλι κάτω και έτοιμη. Κάθε μέρα πιθανή αλλά και πιθανόν να φτάσει την 40η εβδομάδα, κανείς δεν ξέρει...μόνο αυτή, φυσικά κάθε μέρα που περνάει θετικό για την μικρή μου, όλα αυτά σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά του. 

@Joka μου έχεις δίκιο, έκανα λάθος, ο γιατρός μου είπε ότι το Σάββατο μπαίνω στον 9ο, σήμερα με βγάζει 35 & 2. Οπότε το Σάββατο θα πανηγυρίζω τον ερχομό του 9ου!!! 

@pharmacy Ένας πανικός με διαπέρασε, με αυτά που είπες.

@Ρια new mum μια χαρά και ο μικρός σου, Όσο για την συσπάσεις εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί είναι μαρτύριο! 

 

Επιτέλους βόλτες! Και ας είναι στις βροχές κ στα χιόνια χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Λοιπόν γυρίσαμε από γιατρό, 2700 η μικρή και έριχνε τον ύπνο του δικαίου! Την κούναγε και αυτή χαμπάρι! φάρμακα μέχρι το Σάββατο και μετά τα περισσότερα τα μειώνει! Ξεκινάω περπάτημα, μαγείρεμα και επιτέλους βόλτες....αν και βλέπω τώρα να χιονίζει που μπορώ να βγω εγώ :lol:
Η μικρή με το κεφάλι κάτω και έτοιμη. Κάθε μέρα πιθανή αλλά και πιθανόν να φτάσει την 40η εβδομάδα, κανείς δεν ξέρει...μόνο αυτή, φυσικά κάθε μέρα που περνάει θετικό για την μικρή μου, όλα αυτά σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά του. 

@Joka μου έχεις δίκιο, έκανα λάθος, ο γιατρός μου είπε ότι το Σάββατο μπαίνω στον 9ο, σήμερα με βγάζει 35 & 2. Οπότε το Σάββατο θα πανηγυρίζω τον ερχομό του 9ου!!! 

@pharmacy Ένας πανικός με διαπέρασε, με αυτά που είπες.

@Ρια new mum μια χαρά και ο μικρός σου, Όσο για την συσπάσεις εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί είναι μαρτύριο! 

@katerina 11 Μια χαρά θα είναι και σένα το μωράκι σου Υπομονή μέχρι να το δεις ξανά

 

Τα φιλιά μου στην υπόλοιπη ομάδα

Άρα Πέμπτη η @Katerina 11,Σάββατο εσύ,Τρίτη εγώ!

Η @pharmacy Σάββατο επίσης?

Πω πω απίστευτο μου φαίνεται που μπαίνουμε στο μήνα μας!

Εμείς δεν πρέπει να είμαστε ούτε 2 κιλά ακόμη.Οποτε θέλουμε να μείνουμε κι όοοολο το μήνα.

Κι ακόμα 2 βδομαδες,ίσως.

Φυσικά κάθε μέρα που μένουν μέσα.ειναι θετικό.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα 35+2 σήμερα κ η μικρή 3 κιλά..μια χαρά όλα μου είπε ο Ντοκ..μόνο ενα πράγμα φοβάμαι..είπε πως αν τυχόν κανόνες τεστ κοβιντ κατά την είσοδο σου γ τοκετό κ βγεί θετικό τότε σε στέλνουν σε δημόσιο νοσοκομείο κ κανεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ καισαρική ακόμα κι αν έχει ξεπροβάλει κεφάλι μωρού διότι λένε πως έτσι δεν κάνεις εξωθήσει φυσιντας κ δεν μεταδίδεις τον ιό....τρέμω στην ιδέα..θέλω Κλινικη Μ τον γιατρό μου τέλος...μπαίνω σε γυάλα μέχρι ν γεννήσω

Κατα τυχη επεσα στο μνμ σου δεν εχω διαβασει τ σ απαντησαν απο αθηνα τα κοριτσια... ελπιζω να μην ισχυει κατι τετοιο... 

εδω θεσσαλονικη αν και θα γεννησω δημοσιο παρακολουθουμαι ιδιωτικα κλασσικα... πριν διαλεξω πως θα γεννήσω μου ειπε ακριβως τι κανουν στο Γεννεσις και δεν το χειρίζονται  έτσι  συμφωνα με τα λεγομενα της... δεν εχω λογο να την αμφισβητήσω γτ ειναι προσφατη πληροφορια... και ειχε ενα κοβιντ περιστατικο και το ανελαβε η ιδια... απλα φορανε μια ειδική  στολη που δυσκολευει λιγο τα πραγματα αλλα παλι ευνοει τον φτ γτ ειναι πιο ευκολα διαχειρισιμος με την στολη... όποτε  εχεις δεν εχεις κοβιντ  η συγκεκριμένη  γιατρος σε αναλαμβανει και το νοσοκομειο αναλαμβανει κανονικα... 

Εν ολίγοις,εδω εχουμε δυο ακρα!!! 

Καμια αλλη που γενναει στην κλινική που θα πας η στο γεννεσις θεσσλονικη ας μας πει τι εχει ακούσει!!! Τελικα οι γιατροι δεν αναλαμβανουν η τα ιδιωτικα μαιευτήρια?? Ελπιζω απλα ηταν μια δυσνοησια και σε τετοια περίπτωση  που να μην σ τυχει να σε αναλαβει ο ιδιος γιατρός και να εχεις την ασφαλεια σου!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι, σας έχει τύχει να πάτε να σηκωιθητε απ' το κρεβάτι και να τρεχουν απ' τα πόδια σας λευκά.αοσμα.υγρα???

Λευκά ή διάφανα ;; Σαν νερό ;; Και να τρέχουν ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Σαν νερό και έτρεχαν! 

Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά μήπως να πάρεις το γιατρό σου; 
Ετσι είναι όταν σπάνε τα νερά ή όταν έχεις διαρροή αμνιακού 

Ήταν πολλά για να λες ότι σου έτρεχαν στα πόδια σωστά ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...